خوزه آندرس و غیر انتفاعی با هدف بازگشایی صدها نفر از رستوران ها در حالی که تغذیه مردم نیازمند

به عنوان رستوران صبر کنید تا ببینید که آیا آنها واجد شرایط برای وام های کسب و کار به عنوان اپراتور مستقل ادامه به لابی کنگره خود را برای نجات صنعت در حال مرگ به عنوان کاخ سفید تشکیل یک شورای اقتصاد که شامل چندین سرآشپزها مشهور جهان در آشپزخانه مرکزی و خود را با مشخصات بالا بنیانگذار خوزه آندرس راه اندازی یک برنامه آزمایشی است که خوراک آسیب پذیر جوامع در سراسر کشور در حالی که همچنین کمک به صدها نفر از رستوران ها با بازگشایی آشپزخانه خود را.

بخشی از آن سرآشپزها برای امریکا عملیات امداد, جهان, آشپزخانه مرکزی جدید برنامه وعده به پرداخت هزینه برای آماده سازی 1 میلیون وعده های غذایی در بیش از 400 رستوران در سراسر کشور هستند که در میان صدها نفر از هزاران نفر از مستقل از eateries که ویران شده اند شیوع کروناویروس. به گفته های اخیر جیمز ریش پایه و اساس نظرسنجی از بیش از 1,400 صاحبان عمدتا مستقل و رستوران ها و اپراتورها باید به طور متوسط گذاشته 91 درصد از ساعتی نیروی کار و نزدیک به 70 درصد از حقوق و مزایای کارکنان. این کارگران هستند به احتمال زیاد در میان 22 میلیون نفر از افرادی که در زمینه بیمه بیکاری به نمایندگی از یک سطح از دست دادن شغل دیده نمی شود پس از رکود بزرگ.

WCK برنامه امیدوار است نه تنها به ارائه شغل به برخی از بیکار مهمان نوازی کارگران بلکه برای تغذیه آن دسته از افرادی که از دست داده اند و حقوق خود را و یا که در غیر این صورت آسیب پذیر در طول بیماری همه گیر. واشنگتن-بر اساس سازمان کارگران استخدام در covid-19 نقاط داغ از شهر نیویورک به نیواورلئان به منطقه خلیج سان فرانسیسکو برای شناسایی جوامع در بیشترین نیاز به مواد غذایی: افراد بی خانمان های کم درآمد خانواده, کودکان بدون دسترسی به مدرسه وعده های غذایی سالمندان که احساس نمی امن جسارت خارج از درب جلو. WCK است همچنین هماهنگی با تحویل خدمات مانند Uber می خورد و Postmates را گرم وعده های غذایی به این جوامع است.

“این تنها یک قطره در آب” آندرس گفت: در یک مصاحبه تلفنی با واشنگتن پست. WCK امید به گسترش بیشتر رستوران ها در بیشتر شهرستانها در سراسر کشور به عنوان کمک های مالی در دسترس می شود.

با خبری که مدیریت کسب و کار کوچک $350 میلیارد چک حفاظت از برنامه در حال حاضر tapped out, Nate Mook مدیر اجرایی WCK گفت: نزدیک به $1 تریلیون مستقل رستوران صنعت نمی توانید صبر کنید در یک بسته کمک های که ممکن است هرگز وارد برای بسیاری از صاحبان و حتی اگر آن را ندارد, ممکن است ارائه کمک های لازم.

“تنها چیزی که واقعا به صرفه جویی در سیستم است و سیستم بازگشت به کار” Mook گفت: پست. “رستوران رفتن به کار. کارکنان برگشت شدن چک. رستوران ها خرید از تامین کنندگان است که آنها نیز نهفته است. شما رو به کل ماشین رفتن دوباره از آنجا که شما نمی توانید فقط به این گروه کمک راه حل است.”

WCK پرداخت خواهد شد صاحبان رستوران 10 دلار به 20 دلار در هر وعده غذایی و تضمین برای پوشش دادن صدها نفر از وعده های غذایی در روز برای یک دوره ثابت است. در این رستوران می دانید دقیقا چه مقدار پول به انتظار و می توانید با استفاده از بودجه به rehire کارکنان, منظور, مواد تشکیل دهنده و آماده سازی وعده های غذایی. WCK رسیدگی خواهد شد همه دیگر تدارکات. ارائه شده توسط رستوران ها, کسب و کار, Mook گفت: “آنها می توانند به عنوان آنها به طور معمول خواهد بود.”

یکی از این رستورانها در حال حاضر اساسا در خدمت به عنوان یک تسکین آشپزخانه Reem را در کالیفرنیا تحسین خاورمیانه شیرینی و کافه در اوکلند را فرویتول محله. فلسطین و سوریه آشپز و رستوران Reem Assil گفت: او مادر است “خدمت در هر نقطه از 200 به 500 وعده غذا در روز و در حال رشد برای جمعیت های آسیب پذیر و اولین پاسخ” در محله. او تا به حال به تغییر معمول ارائه شده به جای کاهش قیمت امتیاز ارائه شده توسط WCK. او گفت که خیلی زود به بگویید که آیا هجوم کسب و کار از WCK همکاری کمک خواهد کرد Reem کالیفرنیا که فروش نیز با کاهش بیش از 80 درصد از coronavirus آمار منطقه خلیج.

“این احتمالا ما را تا بیش از 50 درصد” از این رستوران قبل از ویروس-فروش او گفت:.

تام Colicchio های فعال-آشپز پشت گردد نوازی رستوران و سر قاضی و تهیه کننده اجرایی از “آشپز” مطمئن نیستم که در این زمان هر وعده غذایی قیمت همکاری با WCK را انجام دهد بسیار به نجات خود رستوران در بالا سربار بازار مانند شهر نیویورک است.

“هنگامی که شما عامل در اجاره و سربار و تمام چیزهای که من فکر نمی کنم آن را برای رفتن به آن را انجام دهد” Colicchio گفت: در مصاحبه با این پست. “یکی از چیزهایی است که آن را نشانی از آن را نگه می دارد و زنجیره تامین در حال حرکت است که خوب است چرا که شما در حال خرید مواد غذایی است.”

“که در آن مفید” Colicchio افزود: “تغذیه بسیاری از مردم است. اگر آن را به نگه داشتن رستوران های حلال, من نمی دانم.”

نه Mook و نه آندرس انداز این برنامه به عنوان یک راه حل برای مشکلات صنعت رستوران در طول بیماری همه گیر. آنها آن را به عنوان یک مدل است که می تواند نشان داده شده است به رهبران دولت که می تواند در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در آن و یا پس از گسترش آن با برنامه های مشابه.

“امید ما این است که ما می توانیم نشان می دهد که این کار می کند و قدرت که می شود در کشور ما دولت ما و دولت های فدرال به رسمیت شناختن این است که یک راه حل” Mook گفت. “ما مردم ما نیاز به تغذیه. ما رستوران ها که ما نیاز به قرار دادن به کار ما نشان می دهد که این شدنی است که آن را مقیاس پذیر.”

این covid-19 شیوع مجبور است تعداد بی شماری از رستوران ها به محوری خود را در مدل های کسب و کار و یا خاموش به طور کامل. آن را مجبور جهان آشپزخانه مرکزی به محوری بیش از حد. این سازمان تاسیس و در سال 2010 پس از زلزله ویرانگر در هائیتی آموخته است که چگونه با خیال راحت به خوراک مردم در یک بیماری همه گیر. WCK است خوب تنظیم پروتکل های خود را در هفته های پس از این گروه آغاز شده سرو غذا به قرنطینه کارکنان و مسافران روی عرشه کشتی الماس شاهزاده کشتی کروز در یوکوهاما ژاپن Mook گفت. در مقیاس بزرگ عملیات تغذیه در اتباع پارک همه کارگران باید یک چک دما قبل از گزارش به ایستگاه های خود را. آنها همچنین باید از پوشیدن ماسک و دستکش و عمل اجتماعی فاصله.

“بدیهی است این است که صرفه جویی در رستوران گفت:” آندرس در مورد همکاری جدید. “اما بین انجام هیچ چیز و داشتن آنها را بسته و انجام چیزی و که بخشی از جامعه به چه سمت تاریخچه آیا شما می خواهید؟”

“در حال حاضر من آن را انجام می دهند. من نیازی به تایید کسی. من می دانم که آن را مورد نیاز” آندرس ادامه داد. “ما در حال انجام آن است چرا که اگر من تا به حال به صبر برای کسی به من بگوید که ما نیاز به انجام این کار در حال حاضر وجود خواهد داشت بسیاری از مردم گرسنه است.”

پرسید که آیا او ممکن است در نهایت پیوستن به WCK برنامه Colicchio گفت: “در حال حاضر اگر من می دانستم که 10 از آشپز تا به حال covid بود مورد خفیف و در حال حاضر آنها بیش از آن و آنها آنتی بادی که علم می گوید که آنها در حال رفتن به دریافت reinfected من می خواهم که آنها را در فردا انجام این کار است.

“من در واقع تا به حال این گفتگو با سرآشپزها دیروز گفت:” شروع به برقراری ارتباط با مردم. ببینید اگر کسی بود, بیمار, ” او اضافه شده است. “ما به عنوان حرکت در امتداد شاید در چند هفته آینده, من ممکن است بپرسید کارکنان من اگر آنها در حال حاضر. من قصد ندارم به آنها را وادار به در آمده است. پس از آن خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.”

جزئیات بیشتر در Voraciously:

ناظر گروه ها می گویند جدید, FDA, دستورالعمل CDC رفتن نیست به اندازه کافی برای محافظت از مواد غذایی ضروری کارگران

رستوران گام تا غذا به بیمارستان کارگران در این بیماری همه گیر را در خطوط مقدم جبهه

تحویل مواد غذایی می تواند کمک به با ‘اجتماعی فاصله,’ هر چند برخی از رانندگان نگران هستند برای سلامت خود را

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de