ژاپن کمک می کند تا 87 شرکت ها برای فرار از چین پس از همه گیر در معرض overreliance

Ng هان Guan AP

کارکنان کار در خط مونتاژ خودرو در دانگ فنگ هوندا خودرو Co. کارخانه در ووهان چین در آوریل 8.

توکیو — ژاپن پرداخت 87 شرکت ها به تغییر تولید بازگشت به خانه و یا به آسیای جنوب شرقی پس از coronavirus همه گیر مختل زنجیره تامین و در معرض یک overreliance در تولید چین.

در حالی که اقتصاد چین در حال حاضر دوره نقاهت بعد از coronavirus شوک این بیماری همه گیر را تهدید به دندانه شهرت خود را به عنوان “کارخانه جهان” — حداقل در برخی از صنایع.

در واقع زنگ آلارم شروع به زنگ در اتاق به عنوان به زودی به عنوان رمان coronavirus پدید آمده در شهر ووهان یک مرکز عمده ای از صنعت قطعات خودرو.

خودروساز ژاپنی نیسان مجبور شد به طور موقت توقف تولید در یک کارخانه در ژاپن در ماه فوریه بیش از کمبود قطعات از چین در حالی که یک ژاپنی کالاهای مصرفی شرکت Iris Ohyama در بر داشت خود را قادر به پاسخگویی به افزایش تقاضای داخلی برای ماسک پس از عرضه به کارخانه خود را در چین مختل شد و کنترل صادرات از چین تنگ تر شد.

[ژاپن ایجاد یک جزیره ‘دیوار’ برای مقابله با چین را تشدید نظامی و ارضی تهاجم]

در ماه مارس نخست وزیر شینزو آبه گفت که دولت می خواست به تولید بازگشت به خانه و تنوع بخشیدن به جنوب شرقی آسیا. ماه پس از دولت کنار گذاشته $2.2 میلیارد دلار در آن coronavirus بهبود اقتصادی بسته به حمایت مالی از این روند.

این شرکت اعلام کرد یک لیست از شرکت هایی که سود از دور اول یارانه ها با 57 شرکت دریافت مبلغ 535 میلیون برای باز کردن کارخانه ها در ژاپن و 30 نفر دیگر پرداخت به گسترش تولید در ویتنام و میانمار و تایلند و دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا.

چین بزرگترین شریک تجاری ژاپن اما ژاپن در وزارت اقتصاد تجارت و صنعت (METI) تلاش شده است برای چندین سال به منظور کاهش وابستگی این کشور به همسایه غول پیکر خود را. در سال 2008 بحران مالی جهانی سال 2011 در شمال شرقی ژاپن زلزله و بیماری همه گیر کوروناویروس همه مختل زنجیره تامین در حالی که ایالات متحده و چین تجارت تنش نیز یک عامل است.

“ما در حال حاضر شروع به دیدن خطرات ناشی از این آسیب پذیری زنجیره تامین و ما را تشویق صنایع به نگاه در چنین خطرات و از آنها خواست تا خود را برای تنوع بخشیدن منبع تغذیه” یک METI رسمی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن تحت وزارت سیاست در مصاحبه ای گفت:. “ما فکر می کنیم این است که دیگر فرصتی برای تجدید نظر جهانی زنجیره تامین.”

یارانه ها با هدف پوشش تامین کنندگان انواع محصولات مورد نیاز در شرایط اضطراری — مانند ماسک — و همچنین صنایع که در آن لوازم مختل می شود توسط یک شوک اقتصادی.

شرکت هایی که در حال بهره برداری شامل تولید کنندگان خودرو و حمل و نقل هوایی قطعات محصولات بهداشتی مانند الکل-بر اساس عفونی کود داروها و محصولات کاغذی. جنس زنبق و سوسن Ohyama اولین کمپانی بود که به استفاده از یارانه و با استفاده از پول برای باز کردن یک کارخانه برای تولید ماسک در سندای در شمال شرقی ژاپن برای تکمیل گیاهان موجود در شهرستانها چینی دالیان و سوژو.

“ما تصمیم به تولید داخل ژاپن بخشی از تولید به مصرف در ژاپن” گفت: اجرایی رئیس جمهور Akihiro Ohyama در مصاحبه.

جنس زنبق و سوسن Ohyama روشن شده تغییر تولید از چین در سال های اخیر با توجه به افزایش دستمزد و هزینه ها وجود دارد و همچنین سخت تر محیط زیست قوانین و مقررات و به تازگی تعرفه های بالاتر برای صادرات از چین به ایالات متحده است.

در علاوه بر این به گیاهان در تایوان کره جنوبی و ویتنام آن را باز کرده است کارخانه ها در فرانسه و ایالات متحده نزدیک به بازار وجود دارد با پلاستیکی, ظروف پلاستیکی پت قفس های الکتریکی کوچک و موارد و ماسک ساخته شده و یا به زودی ساخته شده در ویسکانسین آریزونا و تگزاس.

“من فکر می کنم ما در آغاز یک مرحله جدید از جهانی شدن” Akihiro Ohyama گفت. “بسیاری از شرکت ها هنوز انجام شده است آنچه که ما انجام شده است. اما رفتن به جلو فکر می کنم بیشتر شرکت ها به دنبال خواهد داشت.”

او گفت: اقلام بزرگ مانند یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی است که شامل مجموعه زنجیره تامین ادامه خواهد داد تا تولید در چین و شرق آسیا اما دیگر ممکن است تولید کلید های shift.

“من فکر می کنم ما یک روند تغییر در تولید کالا در حجم بزرگ که در آن پرسنل هزینه های کم به مکان های نزدیک به جایی که آنها هستند, مصرف,” او گفت:.

Akihiro Ohyama گفت: بازدید از این روند بسیار مثبت با تولید محلی ارائه شغل های محلی و کمتر حمل و نقل با بهره گیری از محیط زیست است.

برای خودروسازان ژاپنی, هر چند این تغییر ممکن است کمتر مشخص شده; دارای اب و هوای اولیه ویروس شوک و تصمیم به باقی می ماند در چین است.

یک نظرسنجی از شرکت های تابعه و شرکت های وابسته در چین انجام شده توسط سازمان تجارت خارجی ژاپن یافت 22 درصد گفت: در ماه آوریل برنامه ریزی شده آنها را به گسترش کسب و کار خود را در چین تا نزدیک به هفت درصد از مارس. یک نظرسنجی مشابه در بر داشت فقط 5.6 درصد با توجه به نقل مکان از چین از 9.6 درصد در ماه مارس است.

در واقع دامین کارشناسی ارشد از MacroPolo فکر می کنم تانک استدلال در یک تفسیر در ماه ژوئن که شرق آسیا زنجیره تامین در حال ژنرال جان سالم به در coronavirus شوک تا حد زیادی به دلیل این بخش از جهان است برخورد با این بیماری همه گیر موفق تر از غرب است.

این METI رسمی گفت: آن را غیر واقعی را به تمام, تولید, صفحه اصلی, و اضافه کرد که ژاپن چشم انداز متفاوت از ایالات متحده تجارت نماینده Robert E. Lighthizer که عصر offshoring است. به جای ژاپن می خواهد ترکیبی از داخلی و خارج از کشور تولید همراه با همکاری های بین المللی — به ویژه هنگامی که می آید به تامین اضطراری.

“ما در حال عقب نشینی از جهانی شدن اما ما باید برای به روز رسانی جهانی شدن” او گفت:. “شرکت های ژاپنی را برای تنظیم جدید که عادی اما جهانی شدن است که هنوز در راه است.”

Akiko Kashiwagi کمک به این گزارش.

بریتانیا میله های Huawei از 5G شبکه های بی سیم بخشی از تغییر به دور از فن آوری های غول پیکر

ایالات متحده تحریم های اضافی شرکت های چینی ادعا نقض حقوق بشر در سین کیانگ

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de