رئیس جمهور تهمت همراه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد او مدتها اسرائیل و فلسطین با طرح صلح در Jan. 28. واشنگتن پست Ishaan Tharoor توضیح می دهد که آنچه شما نیاز به دانستن.

اورشلیم — اسرائیل و فلسطینی ها از خواب بیدار شد دوشنبه با آستین رقابت زمین ظاهری به تغییر زیر پا پس بسیار در انتظار آشکار از آخرین و غیر معمول ترین پیشنهاد برای حل و فصل خود را در پنج دهه بن بست.

به عنوان یک طرف این مناقشه را رد کرد کاخ سفید طرح آن را محکوم به طرز ناامید کننده ای مغرضانه دیگر مسابقه برای قفل کردن ارضی جوایز این طرح ارائه شده است. این تضمین است که اتمام حجت معامله می تواند دائمی عواقب حتی اگر به عنوان بسیاری از تحلیلگران پیش بینی آن را به هیچ جا در آن خودخواسته چهار سال ،

حتی قبل از اینکه طرفین به پایان رسید پدیده هنگامی آشکار شد بیش از این نقشه توضیح داده است که ممکن است دولت فلسطینی در 70 درصد از کرانه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت بلافاصله اقدام به ضمیمه دیگر 30 درصد — محل بیش از 150 شهرک های یهودی نشین — همراه با دره اردن.

اما صبح روز چهارشنبه وزیر گردشگری Yariv لوین که به همراه نتانیاهو به واشنگتن گفت: اسرائیل یک ایستگاه رادیویی است که به دلیل روش های رسمی این روند می تواند به تاخیر افتاد.

گیج کننده سرعت از وقایع چپ همه طرف تقلا برای ارزیابی آنچه در حال تغییر بود و آنچه باقی مانده به گل نشسته وضع موجود.

[تهمت اعلام مدتها در انتظار اسرائیل و فلسطین صلح بسته در میان شک و تردید در آن منجر به پیشرفت]

Adel حنا

AP

معترضان رایت تصاویر رئیس جمهور تهمت به محکوم کردن او در میانه طرح صلح در Jebaliya اردوگاه پناهندگان در غزه در ژانویه. 28.

رهبری فلسطین متحد در اعلام طرح غیر استارتر — “هزار و یک هیچ را زد:” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس — اگر چه برخی از کشورهای عربی همسایه به نظر می رسید اجازه می دهد تا برای چند “maybes.”

گروه از معترضان معلوم شد تنها در بخش هایی از کرانه غزه و در نزدیکی عمان, اردن. وجود صحنه های جدا شده از سنگ پرانی و سوزاندن پوستر از رئیس جمهور تهمت و نتانیاهو. بیشتر-درگیری جدی رخ داده در غرب بانک در روز چهارشنبه با توجه به رسانه های اسرائیل گزارش از جمله زخمی شدن سه معترض توسط نیروهای امنیتی در نزدیکی رام الله.

اعتصاب عمومی نامیده می شد برای روز شنبه در غزه و در ظهر, چند, اما نه همه مغازه ها بسته است. یک گروه از پسران از مدرسه سوخته تایر در گوشه ای در شهر غزه.

محمد Burai یک idled, معلم, تماشای آنها تاسف همه است که این پیشنهاد را به دور از خود را در محاصره مردم است.

“این برنامه به ما می گوید که هیچ اورشلیم بازگشت پناهندگان بدون کنترل مرزها هیچ فرودگاه یا بندر شهرک تبدیل شده اند مشروع شهدا و بازداشت شدگان را تبدیل به جنایتکاران و این همه برای 50 میلیارد دلار” در وعده سرمایه گذاری, بودجه, او گفت:. “وجود دارد یک فرد عاقل می پذیرد که این کار؟”

اسرائیل مهاجران بودند و همچنین مرتب سازی از طریق معامله خاص با مخلوط پاسخ. آنها ایستاده بود برای رسیدن به یک رویای داشتن خود ستیغ شهرهای بزرگ و تبدیل به نرمال اسرائیل جوامع — گشت های پلیس به جای سربازان — اما بسیاری از خودداری کردند در قیمت: چهار سال توقف در ساخت و ساز و چشم انداز یک دولت فلسطینی.

مجدی محمد

AP

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس صحبت می کند پس از نشست رهبران فلسطینی در کرانه شهر رام الله در Jan. 22.

“این یک هیچ” به گفته دیوید Haivri یک دیرین ساکن کفار Tapuach یک یهودی ارتدوکس حل و فصل از 1500 نفر در شمال اورشلیم. “ما یک جامعه پر رونق و ما نیاز به رشد. از ما بخواهید به زنده ماندن حتی برای یک دوره کوتاه و قطعا برای چهار سال ما را قبول نمی کند که.”

برخی از حل و فصل رهبران جنبش بسیاری از آنها سفر به واشنگتن با نتانیاهو شدند و به همین ترتیب بی اعتنا. در این ساعت پس از طرح اولین, برخی ابراز تعجب است که نخست وزیر آنها در نظر گرفته کلیدی حامی تایید و مفهوم خود را از جوامع موجود به عنوان جزایر احاطه شده توسط یک مستقل فلسطین و حتی اجازه هیچ ارتش یا فرودگاه.

دیگران آماده شد به وزن جوانب مثبت و منفی از آنچه آنها به رسمیت شناخته شده به عنوان یک علامت آب برای جنبش خود را که محکوم توسط بسیاری از جامعه بین المللی به عنوان غیر قانونی است.

“اگر ما می شده اند گفت: 20 سال پیش که به آمریکا می آیند و به رسمیت شناختن شهرک ما شده اند در نظر گرفته احمق ها” به این باور است که گفت ادد Revivi رسمی در Yesha شورای مهاجر چتر ، “این طرح به شمار چالش های است که ساده نیست و نیاز ما به دقت فکر می کنم.”

وی به عنوان نمونه به طرح به رسمیت شناختن فلسطین در بخش شرقی بیت المقدس به عنوان پایتخت آن است.

راه استقلال شد, شگفت انگیز ترین ویژگی های این طرح برای بسیاری از اسرائيل ترین جناح محافظه کار که در غیر این صورت خوشحال در آن مطلوب شیب راه خود را.

یوجین Kontorovich یک کارشناس حقوقی در Kohel سیاست فروم پیشرو در جناح راست فکر می کنم تانک در بیت المقدس گفت: بسیاری از در سمت راست احتمالا در آغوش تجارت کردن به آنها متوجه شدم که چگونه بسیاری از پادمان ساخته شد به آن. فلسطینی ها می تواند رسیدن به استقلال تنها پس از ملاقات با یک رشته از پیش نیازها از خلع سلاح حماس برای به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک دولت یهودی.

“بر خلاف دیگر برنامه های این یکی می سازد در معیارهای این [فلسطینی] را مجبور به پاسخگویی به آن را نشان می دهد واقعا می خواهد به یک صلح آمیز همسایه” Kontorovich گفت. “و اگر شما شکست استقلال گرفته شده است.”

اما دیگران از حق بودند شدیدا مخالف این ایده است. وزیر دفاع نفتالی بنت گفت: جناح راست Yamina حزب او منجر می شود که بنیامین نتانیاهو نیاز به تشکیل یک دولت اگر او موفق است در مارس 2, انتخابات خواهد شد “تحت هیچ شرایطی رسمیت شناختن یک دولت فلسطینی در هر قالب.”

هنوز بنت که مشتاق بود در چشم انداز سریع الحاق این شهرک ها و دره اردن یک حرکت به ظاهر greenlighted توسط نویسنده آمریکایی از این طرح است. سفیر ایالات متحده در اسرائیل دیوید فریدمن به خبرنگاران گفت: روز شنبه که الحاق خواهد هنوز هم اجازه می دهد برای یک دولت فلسطینی.

“اگر اسرائیلی ها اعمال قانون اسرائیل به شهرک سازی و خاک اختصاص داده شده به اسرائیل تحت طرح یک اقلیت قابل توجهی از کرانه سپس ما را به رسمیت شناختن اسرائیل حاکمیت” بیش از ضمیمه مناطق فریدمن گفت. “و از فلسطینی دیدگاه آنها هنوز در بازی است.”

در سخنرانی خود در یک کنفرانس چهار شنبه بنت گفت: اسرائیل نمی تواند استطاعت به دست “این فرصت تاریخی” برای اعمال حاکمیت اسرائیل به تمام شهرک های اسرائیلی و دیگر مناطق مشخص شده در مغلوب ساختن پیشی جستن ، او گفت: او در حال حاضر به نام برای ایجاد یک تیم ساخته شده از ارتش اسرائیل مختلف ادارات دولتی و عمران اداره نظارت بر بانک غرب برای کشف راه هایی برای پیاده سازی فرآیند الحاق.

نتانیاهو گفت که او می خواهد خود را امنیتی کابینه به رای الحاق یکشنبه اما یک وزیر در دولت خود گفت که روند نیاز به بررسی حقوقی ، فریدمن به خبرنگاران گفت که مذاکرات صلح نیز نیاز اسرائیل برای روشن شدن الحاق طرح با واشنگتن است.

“ما خواهید بود با ارائه طرح و پیشنهاد و ما در نظر آن را به عنوان بخشی از توافق و پس از آن ما تصمیم” فریدمن گفت.

برای لیبرال اسرائیلی هر گونه امداد رسانی است که مفهوم یک راه حل دو کشور ممکن است تحمل — با غیر منتظره حمایت از آینده فلسطین توسط هر دو مغلوب ساختن پیشی جستن و نتانیاهو — تحت الشعاع قرار بود محدودیت های طرح تحمیل خواهد بود.

“استفاده از کلمه “دولت” در زمینه این طرح فراتر از بدبینانه” گفت: Hagai ال-آگهی, مدیر اجرایی, اسرائیل, حقوق بشر, b’tselem. “این است که یک برنامه ریزی برای حقوق فلسطینی و نه دولتی به جز دولت دائم از آپارتاید است.”

در کرانه, خشم, در این طرح تنها رشد در میان رهبران فلسطینی پس از جزئیات روشن شد. نه تنها در شرایط نامطلوب به مقامات پیش بینی کرده بود برای سال آنها را تحریم کاخ سفید بحث اما جزئیات واقعی نیز تقریبا یکسان به خواسته های آنها شنیده بود از اسرائیلی ها در گذشته است.

“آنچه من شنیده ام رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان خوانده شده کلمه کلمه به کلمه آنچه که من شنیده ام از نتانیاهو به مذاکره کنندگان گفت:” صائب صائب عریقات های دیرین ارشد فلسطینی مذاکره کننده. “این طرح نمی شد, نوشته شده در واشنگتن است. آن نوشته شده بود در دفتر نخست وزیر اسرائیل است.”

در کرانه معامله را وعده داده تورنت از پول را از طریق 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری صندوق اخراج شد و هر دو به عنوان یک وعده خالی و یک lowball پیشنهاد برای محدود استقلال در زمین کمتر از قبلی معاملات صلح ارائه داده اند.

“پنجاه میلیارد دلار است و توهین به هر فلسطینی” گفت: ابراهیم Barham, یک توسعه دهنده نرم افزار از رام الله که دعوت شده بود — و کاهش یافته است به حضور در یک کنفرانس در بحرین توسط کاخ سفید در سال گذشته برای ترویج غرب بانک سرمایه گذاری به عنوان بخشی از طرح صلح. “ما زمین است که ارزش تریلیون ها. بیت المقدس برای ما با ارزش است تمام پول بر روی زمین است. این شده است هرگز در مورد پول است.”

برخی از فلسطینی ها عرب همسایه در منطقه نه خیلی سریع به رد تهمت طرح آشکار است. اردن و ترکیه صریحا محکوم پیشنهاد و در لبنان-ایران-متحد جنبش حزب الله قول داد به “سرنگونی” آنچه از آن به نام “معامله شرم آور است.”

اما دیگران بودند حمایت بیشتری به ویژه مصر و کشورهای عرب خلیج فارس که زیرفشار نزدیک به نرمال روابط با اسرائیل از تغییر منافع استراتژیک و سال صلح-روند رکود.

عربستان سعودی وزارت امور خارجه توییتی با تشکر از شما برای مغلوب ساختن پیشی جستن تلاش “برای توسعه جامع طرح صلح بین فلسطین و اسرائیل طرف” و امارات متحده عربی توصیف آن به عنوان “جدی ابتکار که پاسخگوی بسیاری از مسائل مطرح شده در طول سال.”

عمان, بحرین و امارات متحده عربی فرستاده نمایندگان به کاخ سفید برای طرح آزادی.

Hazem Balousha در غزه و صوفیان Taha در اورشلیم کمک به این گزارش.

نظر: چه تهمت و نتانیاهو فقط رونمایی شد روابط عمومی کمپین یک طرح صلح

گاهشمار: trump’s سیاست های فلسطینی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات