امیر کوهن ایسنا

ترافیک حرکت گذشته آبی و سفید پارتی, انتخابات, پوستر, تصویر می کشد رهبر حزب Benny Gantz و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در تل آویو در فوریه. 18.

اورشلیم — اسرائیل از خواب بیدار شدم جمعه به آن چشم انداز اول از عملکرد دولت در بیش از یک سال, اما همچنین به سوال که آیا این دولت به عنوان پیشنهاد در واقع می تواند تابع.

بر اساس شرایط قرارداد امضا شده شنبه شب با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و خود را پیشرو و رقیب سابق فرمانده ارتش Benny Gantz کشور 35 دولت خواهد بود یکی بر خلاف آن تا به حال قبل از. به شدت مذاکره ساختار هر دو تقسیم و ضرب با تقسیم قدرت بین دو اردوگاه متخاصم و تعدادی از وزارتخانه های متورم به ایجاد بزرگترین بوروکراسی در تاریخ اسرائیل.

حکومت وحدت ملی توافق در ابتدا خواستار 34 کابینه افسران برخی از در حال اجرا را کار وزارتخانه ها از مد افتاده فقط اجازه می دهد تا تعداد مساوی برای هر دو طرف. نتانیاهو و Gantz می چرخند, نخست وزیر, نقش نتانیاهو در نظر گرفتن اولین 18 ماه مدت. هر که به عنوان دیگر معاون نیاز به موازی کارکنان و دوم اقامت رسمی دولت.

هر دو از رهبران خواهد کنترل خود را به تخته سنگ از وزارتخانه ها به طور موثر ترک نیم دولت تا حدی دور از دسترس است. برای شش ماه اضطراری بدون اقدامات مربوط به مبارزه با شیوع کروناویروس می تواند بدون تصویب توافق از هر دو Gantz و نتانیاهو.

“وجود دارد اساسا دو دولت” گفت آویو Bushinsky یک مفسر سیاسی سابق و نتانیاهو عضو هیات.

[رهبران اسرائیل توافق برای تشکیل دولت وحدت ملی با نتانیاهو نخست وزیر باقی مانده برای شرکت]

در حالی که برخی از محور دستیابی به موفقیت به عنوان پایان دادن به بی سابقه ای دوره رکود سیاسی — 17 ماه بدون بودجه, نظارت و یا ابتکار — از دیگران سوال که آیا چنین پف کرده و دو سر و جناحی contrivance خواهد end اختلال یا طولانی شدن آن است.

“این ممکن است بیش از, اما آن را انجام می شود” نوشت: سیما Kadmon نویس به صورت روزانه Yedioth آن توصیف پیشنهاد ائتلاف را به عنوان “یک باد بی فایده, ننگین دولت است.”

پیشنهاد ساختار را وزیر و معاون وزیر از بیش از یک سوم از اعضای کنست اشاره کرد Yohanan Plesner رئیس جمهور اسرائیل دموکراسی موسسه. ترتیب “نشان دهنده زشت طرف از روند سیاسی” او گفت:.

معامله می کند کمی به روشن شدن حقوقی خطر مواجه نتانیاهو که تحت کیفرخواست در سه فقره رشوه و تقلب و نقض اعتماد. زودتر خود را تلاش برای به دست آوردن یک رای مجلس از مصونیت شکست خورده است. اما او خنثی کردن تهدید دیگری که Gantz که در حال حاضر به عنوان رئیس کنست توافق برای جلوگیری قوانین پیشنهاد شده است که به صراحت نوار یک متهم عضو از خدمت به عنوان نخست وزیر.

در حال حاضر نتانیاهو محاکمه قرار داده و نگه دارید پس از دادگاه به حالت تعلیق در فعالیت های بیشتر به دلیل شیوع, برنامه ریزی شده است برای شروع ممکن است 24. امتناع خود را به ارائه سیستم قضایی با تعداد گره به حل کردن.

حمایت گروه ها باید ثبت دادخواست های متعدد در دیوان عالی رقیب که نتانیاهو در کیفرخواست باید مانع او از تشکیل یک دولت است. دادگاه که تا به حال گریختم سوال در زمینه ای که هیچ دولتی تا به حال نشده است پیشنهاد در حال حاضر ممکن است مجبور به حکومت در این مسئله همراه با یکی دیگر از. یک بند در معامله اجازه می دهد نتانیاهو برای ماندن در تاریخ به عنوان معاون نخست وزیر و حتی پس از یک سال و نیم در این کار بالا است که در آن زمان او رفته اند ممکن است از متهم به اعدام محکوم شده است.

“اگر دیوان عالی کشور حکومت می کند نه که این توافق بر پایه و اساس اسرائیل, سیاسی, سیستم, سپس آن را به طور موثر تغییر شخصیت از اسرائیل رژیم سیاسی” گفت: Dan Avnon علوم سیاسی رئیس در دانشگاه عبری اورشلیم. “زمانی که شما تغییر دهید که پس از آن شما همه چیز را تغییر دهید — ارزش و اولویت های کیفیت زندگی است.”

اسرائیل خشن و بی ادب کلاس از مفسران و دانشمندان علوم سیاسی و جمهوری بسیاری از آنها گیر کرده در صفحه اصلی انزوا و مشتاق به جدا کنید یک معامله آنها باید منتظر ماه برای دیدن آنها در صدای کامل و تا حد زیادی تقسیم شده که بیش از دو سیاستمداران کردم بهترین از دیگر.

Gantz رو شده بود و این حکم از بسیاری از.

پس از در حال اجرا تقریبا به طور انحصاری در این استدلال که نتانیاهو نا مناسب به رهبری, Gantz ساخته شده turnabout که اجازه می دهد نخست وزیر در دفتر بماند.

طرف هنوز هم نیاز به امن به اندازه کافی رای از احزاب کوچکتر برای اطمینان از اکثریت پارلمانی است. شرایط این قرارداد باید به تصویب در قانون بدن. اما اگر این موانع در حال غلبه بر نتانیاهو را متهم حوض به عنوان نشسته نخست وزیر و نه یک سیاستمدار سابق. او را یک فرصت برای نفوذ در انتصاب اعضای دادگاه عالی که شنیدن درخواست تجدید نظر خود را از هر گونه اعتقاد.

“ما هرگز دیده می شود هر چیزی شخصی” جاناتان Rynhold استاد مطالعات سیاسی در Bar-Ilan دانشگاه با اشاره به نتانیاهو مصمم به تلاش برای چسبیدن به قدرت است. “این بی شرم عنصر فرد به این است که قطعا منحصر به فرد است.”

Gantz نیز متعهد به کوچک شدن دولت تاخیر یک رای در الحاق شهرک های یهودی نشین در کرانه غربی و وزارت بهداشت از نتانیاهو متحد فوق العاده خاخام ارتدوکس است که pilloried برای coronavirus پاسخ. سابق رئیس ستاد ارتش نیز حمایت محدود کردن استثنا است که اجازه می دهد تا ultra-Orthodox یشیوا دانشجویان برای اجتناب از خدمت سربازی بسیار مشکل است که ناشی از نتانیاهو ائتلاف برای شکستن از هم جدا ماه پیش.

هیچ یک از که آمد به تصویب برجسته برای بسیاری از تازه وارد وضعیت Gantz که هرگز اجرا برای دفتر قبل از پریدن به سیاست در پایان سال 2018 است. این rookie می شود اعتباری برای برگزاری خود را در سه نزدیک انتخابات گفتند اما نه آنقدر در مواجه خاموش در برابر نتانیاهو در چانه زنی جدول.

“فوق العاده به چالش کشیده دانش آموزان مورد استفاده قرار گیرد برای پیدا کردن خط زیر نوشته شده است در گزارش خود کارت: ‘شما باید فارغ التحصیل شد و به درجه دوم اما نه در مدرسه ما,’ ” گفت: مقاله نویس Nahum Barnea.

اسرائیل سیاسی lore پر از قصه های از سیاستمداران که فکری به حال ironclad توافق با نتانیاهو تنها برای پیدا کردن خود را کنار به عنوان او ادامه داد: ظهور و سلطنت به عنوان کشور طولانی ترین خدمت رهبر.

“به عنوان کسی که کار می کرد با بی بی در حالی که برای من بسیار شگفت زده بود که او موافقت کرد به تخلیه نخست وزیر اقامت یک سال و نیم از هم اکنون” گفت: Bushinsky با اشاره به نتانیاهو توسط نام مستعار خود را. “سوال بزرگ برای من این است که آیا او در واقع آن را انجام دهد.”

[اسرائیل طول می کشد گام به سوی اضطراری دولت به عنوان Gantz انتخاب رئیس مجلس]

دیگران همدردی Gantz که می گوید که پیوستن به نیروهای با دشمن خود را بهتر از اجازه دادن به این کشور برای رانش از طریق coronavirus بحران بدون یک مناسب دولت است. با مذاکره کنندگان در مواجهه و هر پیشنهاد در حال حاضر در حال سقوط اسرائیل تنها چند هفته از راه اندازی یک چهارم انتخابات.

“این بهتر از هیچ دولت” گفت: Rynhold. “وجود دارد هیچ جایگزین بهتر وجود دارد.”

Gantz آیا سعی می کنید برای ساخت در برخی تدابیر از جمله یک ماده است که به طور خودکار او را به نخست وزیر نتانیاهو باید سعی کنید برای حل این دولت قبل از موعد مقرر. و در حالی که بن بست ممکن است توقف بسیاری از طرح های ضروری ترین مسائل خواهد بود تنها در دست رهبران دو کشور بود.

“قدرت بسیار متمرکز بین بی بی و Gantz,” Rynhold گفت. “و من معتقدم که آنها باید کاملا قادر به مقابله با covid امنیت و اقتصاد است.”

دیگران ابراز امیدواری کرد که تقسیم دولت قادر خواهد بود به نوبه خود حجم نتانیاهو را سوال برانگیز ،

“جایگزینی بیگانه ملی نتانیاهو تحت سلطه ultraright دولت است که حکومت اسرائیل برای پنج سال گذشته با saner قدرت های منطقی درست یا مرکز-راست ائتلاف این است که هیچ چیز به عطسه در” نوشته Chemi Shalev یک تحلیلگر برای روزنامه هاآرتص.

ادامه مطلب

اسرائیل دوباره سعی خواهد کرد برای رای دادن به یک دولت — این بار با coronavirus نگرانی در مخلوط

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات