اسرائیل بلوک غرب بانک صادرات به عنوان تجارت افزایش تنش همراه با برج unsold در آن زمان تولید

Alaa Badarneh سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

سبزیجات چیده در آمادگی برای خریداران در بازار عمده فروشی در بانک غرب شهر نابلس در فوریه. 4.

JERICHO, West Bank — بازار در این غرب بانک شهر همیشه bustles با فعالیت اما هرج و مرج رسیده غیر معمول قیر در روزهای اخیر. جعبه unsold بادمجان, گوجه فرنگی و کدو سبز چیده بالا این برج مارک یک جبهه جدید در مناقشه اسرائیل و فلسطین.

افزایش تجارت جنگ منجمد بسیاری از تجارت بین دو طرف فشردن یک در حال حاضر شکننده غرب بانک اقتصاد.

اختلاف شروع به بجوش و خروش آمدن در پاییز هنگامی که مقامات فلسطینی محدود کردن واردات گوشت گاو اسرائیلی به مناطق تحت کنترل خود را. اسرائیل این هفته در پاسخ به مسدود کردن واردات فلسطینی تولید و بسته شدن دسترسی به عربی تولید کنندگان’ بزرگترین بازار.

پس از فلسطینی انتقام محرومیت طیف وسیعی از کالاهای اسرائیلی, اسرائیل رفت و حتی بیشتر توقف حمل و نقل غرب بانک تولید به اردن انتقال نقطه برای صادرات به منطقه و بازارهای اروپایی.

تولید به سرعت در حال ستون در glutted غرب بانک, بازار, باعث می شود که قیمت شاقول و فشار در حال حاضر مدیون تولید کنندگان است. تحلیلگران اقتصادی می گویند اگر این موانع نیست برداشته مارس کشاورزان را از دست شانس خود را به کشتی های تاریخ, بزرگترین صادرات محصول به اروپا قبل از ماه رمضان خصوصی یک فصل را به ارزش سود.

“ما به طور کامل خاموش. این یک فاجعه” گفت: جعفر Isaid میوه و سبزیجات توزیع کننده در بانک غرب شهر اریحا. خارج گرد و خاکی ویندوز از دفاتر خود بودند پشته از کلم و هویج و دیگر تولید و موجودی او را به طور معمول کشتی به اسرائیل و اردن از طریق شش کامیون در روز است. کسب و کار به پایین است که توسط 50 درصد است.

Isaid ابراز خشم اسرائیلی ها که در حال مسدود کردن کالاهای خود را, اما همچنین در مقامات فلسطینی گفت که تا کنون انجام می شود کمی برای کمک به تلاش تولید کنندگان و تجار. به جای فلسطینی بازرسان به بازار آمده هر روز برای اطمینان از فروشندگان هستند و نه واردات محصولات جدید از اسرائیل است.

“دیروز او شمارش پسر عموی من ده جعبه [اسرائیل] سیب و گفت:” فردا اگر شما 11 جعبه شما خواهد شد رفتن به زندان,'” Isaid گفت. “اسرائیل و تشکیلات فلسطینی برای مبارزه با هر یک از دیگر, و آن این است که ما و کشاورزان که صدمه می بینند. من هیچ آینده ای برای ما کار می کنند.”

روابط تجاری شده اند یکی از چند بادوام لینک بین دو طرف در سال های اخیر است. کالا همچنان خود را جریان ثابت از طریق پست های بازرسی تا حد زیادی هوازدگی دهه خشونت و رفتن به جایی مذاکرات است. فروش به اسرائیل که در صدر $88 میلیون دلار در سال 2019 حساب برای 68 درصد از کرانه باختری را در تولید و صادرات با توجه به وزارت کشاورزی.

Alaa Badarneh

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

یک کشاورز فلسطینی با سیب در نابلس بازار عمده فروشی.

Mussa عیسی Qawasma

ایسنا

فلسطینی کشاورز محمد Masaeed قرار می دهد تازه بادمجان در جعبهها در روستای al-Jiftlik در نزدیکی اریحا.

اما تجارت تبدیل شده است و بیشتر آنها در سال های اخیر است. دادگاه اروپایی به تایید قوانین محرومیت از محصولات شهرک های یهودی نشین در کرانه از بودن با برچسب “ساخته شده در اسرائیل است.” و رشد کازار تحریم جنبش agitates برای embargoes علیه شرکت انجام کسب و کار با شهرک های اسرائیلی. اسرائیل که دیدگاه جنبش BDS به عنوان ریشه در ستیزی در واکنش خشمگینانه این هفته زمانی که سازمان ملل متحد منتشر شده یک لیست از شرکت هایی است.

در ماه اکتبر گذشته فلسطینی ها طرح میتوانست یک مدت طولانی آرایش خرید برخی از 120,000 سر از گوشت گاو یک سال از اسرائیل دامداران که خرید گوساله از کشورهای دیگر و فربه کردن آنها را قبل از فروش به غرب بانک قصابی.

مقامات فلسطینی به عنوان بخشی از تلاش ها برای جداسازی خود را خاموش اسرائیل تسلط اقتصادی گفت: آنها می خواهند به خرید حیوانات به طور مستقیم و شروع به محدود کردن واردات از اسرائیل فراهم می کند که حدود 90 درصد از فلسطینی گوشت گاو عرضه است.

“ما باید تنها یک هدف برای صادرات و واردات آزادانه و بدون رفتن را از طریق یک میانجی” فلسطین وزیر اقتصاد Khaled al-Osaily در مصاحبه ای گفت:. “این حق ماست.”

حرکت گرفتار اسرائیلی گاو پرورش دهندگان خاموش نگهبان و خشم دولت اسرائیل که مشاهده آن را به عنوان نقض رایگان-تجارت موافقت نامه های مندرج در نسل قدیمی اسلو سلام پیمان. در ماه دسامبر مذاکره کنندگان به نظر می رسید به یک جنگ تجاری با توافق به حدی کاهش محدودیت. اما این معامله فرو ریخت با هر طرف سرزنش دیگر شکست آن است.

اسرائیل گاو نصب شده تولید کنندگان تظاهرات از جمله چرای حیوانات خود را در خارج از خانه از وزیر دفاع نفتالی بنت که دارای قدرت بیش از گذرگاه های مرزی با غرب بانک.

این تف تشدید در ماه فوریه زمانی که بنت دستور ایست بازرسی سپاه پاسداران برای جلوگیری از همه فلسطینی تولید از ورود به اسرائیل است. “آنها در حال ایجاد یک کل صنعت و صدها نفر از مزارع به سقوط” بنت گفت: در بیانیه ای پس از سفارش تحریم. “من می خواهم برای دیدن یک بازار آزاد … اما تحریم پاسخ داده خواهد شد با تحریم. صبر و شکیبایی من به پایان رسیده است.”

جعفر Ashtiyeh

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک کشاورز فلسطینی بسته دارابی در یک میدان در دره اردن در اسرائیل-کرانه.

بنت در حال اجرا است برای انتخاب مجدد در ماه مارس ملی مجلس رای به عنوان رئیس جناح راست Yamina داد و منتقدان او را متهم کرد از بهره برداری از تجارت اختلاف سیاسی به دست آورید.

“این فقط یک انتخابات بازی” Osaily گفت. “ما نمی خواهیم تنش. اما برای هر عمل وجود دارد به واکنش است.”

بنت را نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر.

ناظران سیاسی هشدار داد که بن بست و تهدید به تشدید تنش ها که بالا گرفت که رئیس جمهور تهمت منتشر اسرائیل و فلسطین با طرح صلح که فلسطینی ها محکوم به گرایش به سمت اسرائیل است.

هفته گذشته یک ماشین رانده شده توسط یک فلسطینی ساکن شرق اورشلیم منفجر گروهی از سربازان اسرائیلی زخمی 12. بالن با مواد منفجره متصل شده اند راه اندازی شده است تقریبا روزانه به اسرائیل توسط فلسطینی ها در نوار غزه و درگیری با نیروهای اسرائیلی در چندین کرانه شهرستانها افزایش یافته خشونت آمیز.

“همه چیز گران تر هستند اما من نگران تر است که این زمان را به چیزهای خطرناک تر است,” گفت: یک زن فلسطینی برای خرید گوجه فرنگی در اورشلیم بازار که در آن قیمت علامت است تا در روز های اخیر. او کاهش یافته است به نام او.

رهبران فلسطینی هشدار داده اند که کشاورزان قصابان و تجار ممکن است به آب و دشوار کشش به نام “جدا” از وابستگی به اسرائیل است. Osaily اذعان کرد که فروشندگان گفته شده است که آنها در صورت مجازات برای نادیده گرفتن محدودیت.

“هر کس باید احترام به تصمیم دولت,” او گفت:.

اما نه هر کس می کند. بازار سیاه قاچاقچیان که می توانید کالا را به اسرائیل دیده می شود تقاضا برای خدمات خود را به پرش به قانونی تجارت راه را بسته اند.

در أريحا بازار یک قاچاقچی که خواسته می شود که تنها به ابو Karam نمی خواهد صحبت در مورد جزئیات روش خود را تنها است که او تا به حال دسترسی به بزرگ “اتومبیل” نگه داشته و مراقب باشید در مسیر تغییر و زمان غذا در پست های بازرسی.

“در حال حاضر من بیشتر پول,” او گفت:. “من تنها راه برای دریافت محصول به طرف دیگر.”

یک کشاورز در همان بازار, اما گفت که او رنج می برند. حسن Armania, 50 گفت که پس از عبور از مرز مسدود شده است قیمت او برای یک جعبه بادمجان کاهش یافته و از حدود 14.50 دلار 5.75.

“من نمی توانم پوشش بدهی من در حال حاضر,” او گفت:. “این من نیست اما من فکر می کنم من کسی را باد در زندان است.”

ادامه مطلب:

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>