دولت اسلامی ادعا کابل حمله اقلیت سیک

Rahmat Gul AP

های امنیتی را وارد در این سایت از یک حمله در کابل چهار شنبه, مارس 25 سال 2020 است.

کابل — یک دولت اسلامی مسلح با هجوم یک معبد استفاده شده توسط سیک و هندو و اقلیت ها در روز چهارشنبه در کابل به قتل ده ها تن از نمازگزاران. مسلح درگیر جنگ با نیروهای امنیتی افغان برای ساعت قبل از سایت امن شد.

بیش از شش ساعت پس از این حمله آغاز شد وزارت کشور گفت: ساختمان پاکسازی شده بود. سخنگوی طارق آریایی گفت: 25 نمازگزاران کشته و هشت زخمی شدند. او افزود که نیروهای امنیتی افغان نجات 80 نفر دیگر از این سایت.

دولت اسلامی مسئولیت حمله در عرض چند ساعت در بیانیه ای که توسط گروه رسانه ای arm با توجه به آسوشیتد پرس.

حمله به ایالات متحده در حال افزایش فشار بر دولت افغانستان و طالبان برای شرکت در مذاکرات صلح. طالبان هرگونه دخالت در این حمله چهار شنبه. این گروه نیز تحت فشار برای کاهش خشونت پس از امضای قرارداد صلح با ایالات متحده در ماه گذشته.

Anarkali Honaryar, افغانستان سیک مجلس گفت واشنگتن پست با گوشی که کودکان در میان کشته است که در آن زمان نیروهای امنیتی ساعت به امن سایت به دلیل تعداد زیادی از غیرنظامیان در حال حاضر.

[داعش حمله در کابل برگ 32 کشته و بیش از 80 زخمی]

صدای حداقل یک انفجار شنیده شد از این منطقه در زمان حمله, اما معلوم بود که در آن رخ داده است و اینکه آیا آن را در ارتباط به این حمله است.

این حمله اولین از نوع خود در مقابل یک خانه از عبادت مورد استفاده توسط سیک و هندو و اقلیت ها در کابل رخ داده است در طول مراسم صبح مراسم است.

چندین آمبولانس دیده می شد با عجله به سایت و تخلیه زخمی شدند. ایالات متحده به رهبری نیروهای ائتلاف نیز اعزام به صحنه برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان.

یک ائتلاف دفاع گفت: در پاسخ به حمله روز چهارشنبه بود “به رهبری افغانستان و افغانستان اجرا با برخی از مشاوره و کمک از Resolute Support” رهبری ایالات متحده فرماندهی نظامی در کابل ،

این مقام افزود که آمریکا رهبری ائتلاف “متعهد است که ما در حال انجام برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان.” رسمی صحبت در خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به انتشار جزئیات این حادثه برای اسناد.

ایالات متحده تنظیم یک جدول زمانی برای خروج تمام نیروهای آمریکایی از افغانستان در مذاکرات صلح افغانستان با طالبان در ماه فوریه است. عدم وجود نیروهای آمریکایی در افغانستان است و انتظار می رود برای قرار دادن افزایش فشار بر نیروهای امنیتی افغان. و حتی اگر دولت افغانستان می تواند رسیدن به یک توافقنامه امنیتی با طالبان, دولت اسلامی تنها یکی از بسیاری از گروه های مسلح در این کشور هستند که متفقین با نه دولت و نه طالبان.

دولت اسلامی همچنین مسئولیت حمله در اوایل این ماه که به کشته شدن ده ها تن از شهروندان جمع آوری و در یک مراسم بزرگداشت برای یک کشته رهبر هزاره قومی هستند که تا حد زیادی از پیروان فرقه شیعه از اسلام است.

سیک ها و هندوها اقلیت های مذهبی در افغانستان فوق العاده رنج می برد از آزار و اذیت در طول دهه جنگ در کشور است. بسیاری از آنها را به سمت چپ افغانستان به دلیل جنگ و افزایش جرم و جنایت است.

برجسته رهبران سیک نیز کشته شدند در یک دولت اسلامی حمله انتحاری در سال 2018 در شهر شرقی جلال آباد.


شریف حسن در کابل و Susannah جورج در لندن کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

آمریکا و پاکستان برای کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان به عنوان بحران سیاسی تهدید صلح

تعداد فزاینده ای از حملات انتحاری ویران در شرق افغانستان

آمریکا توقف توهین آمیز عملیات نظامی در افغانستان به عنوان بخشی از طالبان معامله

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im