هادی میزبان AP

معترضان شعار در جریان تظاهرات روز جمعه در بغداد.

بغداد — رئیس جمهور عراق Barham Salih منصوب نخست وزیر جدید یکشنبه پایان دادن به بیش از دو ماه بن بست سیاسی که لمس کردن اعتراضات گسترده و عمیق تقسیم بین عراق را نسل جوان و پیر-گارد نخبگان سیاسی.

محمد توفیق Allawi یک 75 ساله سابق دولت رسمی که استعفا داد و در میان اختلافات سیاسی در سال 2012 شد وظیفه در حال اجرا در کشور تا انتخابات آینده که برای آن هیچ تاریخ تعیین شده است.

Allawi دیده می شد به عنوان یک چهره سازش میان جناح های سیاسی زیر ماهها تظاهرات ضد دولتی. بیش از 500 نفر کشته شده اند در یک خشونت سرکوب تظاهرات.

عادل عبد المهدی استعفا داد و به عنوان نخست وزیر در ماه نوامبر پس از این کشور منجر شیعه روحانی انصراف خود را پشتیبانی می کند. Abdul-Mahdi بوده است در خدمت به عنوان سرپرست نخست وزیر پس از استعفای خود را.

شنبه انتصاب Allawi به دنبال اتمام حجت با رئیس جمهور گفت که او تعیین نخست وزیر جدید خود را اگر احزاب نیست رأی موافق ،

پس از سال 2003 ایالات متحده به رهبری تهاجم حذف صدام حسین از قدرت تصمیم گیری های مهم مورد نیاز اجماع از شیعه ، سنی و کرد قانونگذاران. در عمل آنها اغلب نیاز به greenlight از عمده قدرت کارگزاران مانند ایران و همچنین قدرتمند شیعه روحانی Muqtada al-Sadr, که همچنین کنترل شبه نظامیان جناح و بزرگترین بلوک پارلمانی.

Allawi نخست وزیری بود که توافق توسط مجلس گروه به صدر و ایران مورد حمایت جناح به گفته دو تن از نمایندگان مجلس صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث داخلی در امور سیاسی.

حسین Faleh

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

عراق ضد دولتی معترضان امواج عراق پرچم در تظاهرات روز جمعه در بصره عراق.

نخست وزیر جدید روبرو خواهد شد چالش های شیب دار از جمله نحوه رسیدگی به این موضوع موجب ناراحتی بالقوه نظامی ایالات متحده در افغانستان کاهش یافته است.

Abdel-Mahdi شده بود تحت فشار برای اخراج نیروهای امریکایی پس از گسترده خشم رئیس جمهور تهمت تصمیم به منظور قتل از ایران مسلح ، ژنرال قاسم سلیمانی ، فرمانده قدرتمند ایران شبه نظامی سپاه قدس در خاک عراق.

هر دو صدر و ایران مورد حمایت جناح فتح در حال آواز حامیان سریع برداشت توسط ایالات متحده به رهبری نیروهای ائتلاف در این کشور برای مبارزه با دولت اسلامی است. مقامات غربی می گویند که برخی از نمایندگان خود را در حال خاموش پشت صحنه به جای علاقه منظم کاهش و یا شاید یک تغییر شکل از ماموریت که نمی خواهد تحت تاثیر قرار دهد هر گونه فشار به شکست چه مانده از عملیات گروه جهادی.

در بیانیه روز شنبه, صدر گفت که Allawi یک شیعه شده بود انتخاب شده توسط “مردم” و نه احزاب و تظاهرات ضد دولتی او را. روحانی حمایت کرده بود تظاهرات خیابانی تا همین اواخر.

در ساعت قبل از Allawi اعلام فعالان در بغداد میدان التحریر کانون این تظاهرات گزارش داد تلاش برای از صدر دنبال به دست گرفتن کنترل بخش هایی از میدان نشان می دهد تلاش برای پشتیبانی پروژه.

اما در بخش مربع دیگر از تظاهر کنندگان گفت: آنها نمی خواهد به عقب او. “محمد Allawi است را رد کرد” آنها شعار می دادند.

در شهرهای جنوبی بصره و دیوانیه همان خودداری شنیده شد. معترضان در سه شهرستانها آمده از یک نسل مطرح شده پس از سال 2003 ایالات متحده به رهبری تهاجم و آنها خواستار پایان دادن به جریان حاکم بر سیستم است.

بیش از 60 درصد از عراقی ها زیر سن 24. استانداردهای زندگی در حال پایین و نرخ بیکاری بالا است و دسترسی به شغل اغلب بسته بیشتر به اتصالات از شایستگی.

هفته گذشته سازمان شفافیت بین المللی رتبه عراق به عنوان 162nd در یک لیست از 180 کشور اندازه گیری نشانه هایی از فساد است. عراق یکی از ترین در جهان نفت کشورهای ثروتمند اما کمی که ثروت trickles را به خود مردم است.

ادامه مطلب

یک مبارزه خیابانی برای عراق در آینده

مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد به اشتباه کردهای سوریه و عراق

تجزیه و تحلیل: مغلوب ساختن پیشی جستن را تهدید عراق با تحریم اگر نیروهای ایالات متحده بیرون کردند. او می تواند آن را انجام دهد ؟

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im