ایران جزء اولین کشورهای عمده رنج می برند Covid-19 شیوع و در حال حاضر یکی از اول به رنج می برند تجدید حیات. آن را به خود جلب کرد موشکافی صحنه از زائران لیس عتبات عالیات مشکوک مرگ ارقام و دیر پاسخ دولت که دیدم کشت از مقامات بالا قرارداد این بیماری است. به عنوان ویروس گسترش هر چند دولت در جاهای دیگر نیز ثابت کند به درک تهدید و دیگر رهبران بیمار بودند و یا در معرض ویروس. در عین حال جمهوری اسلامی باقی مانده است منحصر به فرد در یک راه: آن را در برخورد با این بیماری همه گیر در حالی که در زیر به برخی از مخرب ترین تحریم ها در تاریخ و در تلاش است به اهرم بحران به آنها را برداشته.

1. چرا ایران شیوع بسیار چشمگیر?

آن را در حال حاضر روشن است که توسط دولت ساخته شده در ایران, ایران برای اولین بار ویروس مرگ و میر در قم در فوریه. 19 این بیماری بوده است پر کردن تخت بیمارستان برای هفته ها. دولت تردید به قرنطینه این شهرستان به خانه ملت بزرگترین کلامی حوزه علمیه توصیف یک گام به عنوان “قرون وسطی.” آن را نیز آهسته به توقف پروازها از چین اصلی آن اقتصادی و جغرافیای سیاسی شریک و مقدس مانند قم حرم فاطمه معصومه که از آن شیعه زائران انجام این ویروس در سراسر خاورمیانه است. پس از تصویب جنبش محدودیت های آن سریع اجازه می دهد تا مردم را به بازگشت به کار در ماه آوریل است که ممکن است کمک به بهبود عفونت. در ماه ژوئن ایران بود گزارش رکورد روزانه تعداد موارد جدید.

2. چه چیز دیگری را اشتباه رفت ؟

همه گیر زده و پس از یک سری از اشتباه در حال حاضر متزلزل اعتماد به نفس در دولت و امنیت آن ستون سپاه. در ماه نوامبر به عنوان تحریم های ایالات متحده کاهش درآمدهای نفتی ایران به شدت دولت در کاهش یارانه های سوخت باعث تظاهرات که آن را سرکوب در هزینه به گفته سازمان عفو بین الملل حداقل 304 زندگی می کند. در ماه ژانویه در آمریکا کشته, ایران قدرتمند نظامی ژنرال قاسم سلیمانی در هدف حمله هواپیماهای بدون سرنشین در عراق است. افزایش وحدت ملی است که به دنبال قطع شد و کوتاه زمانی که مقامات در ابتدا به دنبال پوشش سپاه در اشتباه تیراندازی-سقوط یک هواپیمای غیر نظامی در Jan. 8. با اعتماد به دولت در تمام زمان کم میلیون ها تحریم انتخابات پارلمانی در ماه فوریه و نادیده گرفته بخشنامه به سفر در طول سال نوی ایرانی در اواخر ماه مارس است.

3. چقدر بد است و ایران به عملکرد بوده است ؟

آن را سخت به اطمینان حاصل کنید. همانطور که با چین, ایران آمار و ارقام نشان می دهد این کشور در حدود 83 میلیون آورده شایع شیوع بیماری تحت کنترل است. آن را سریع به رخ کشیدن موفقیت نسبی به غنی کشور است. اما قبل از این بود که موج دوم از عفونت است که در ایران در مجموع از موارد و مرگ و میر به 182,545 و 8,659 به ترتیب با 12 ژوئن. در همان زمان ایران را داده و ممکن است حتی کمتر دقیق تر از جاهای دیگر است. کم تست نرخ ميانگين دولت تهران است و به احتمال زیاد انجام نگرفته موارد است. آن را نیز متوقف گزارش استانی آمار و ارقام در اواسط ماه مارس و پس از سخت-آمار مناطق ارسال شده اعداد که تقسیم عددی بر مضرب از داده های رسمی. مصاحبه های رسانه ای با پزشکان و پرستاران از جمله بلومبرگ و یک مجلس شورای اسلامی گزارش نشان می دهد سیستماتیک اشتباه در تشخيص و گزارش دهی از مرگ و میر.

4. چه نقشی باید تحریم های ایالات متحده بازی کرد ؟

پس از دو سال رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن “حداکثر فشار” کمپین پس زودتر تحریم های ایران وارد virus بحران با 41 درصد تورم و افزایش بیکاری و اقتصاد تخمین زده شده توسط صندوق بین المللی پول به منقبض شده توسط 5.4% در سال 2018 و بیشتر از 7.6 درصد در سال 2019. صادرات نفت خام ایران بزرگترین منبع ارز خارجی در حدود 7 درصد از سطح خود را فقط قبل از آمریکا عقب نشینی از یک چند جانبه توافق هسته ای در ماه مه سال 2018 است. تحت این توافق رسیده و در سال 2015 به ایران ضبط برخی از 97 درصد از اورانیوم غنی شده که اگر پردازش بیشتر می سوخت سلاح هسته ای و mothballed برخی از سه چهارم از سانتریفیوژ مورد نیاز برای پالایش فلزات سنگین. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت می گوید هدف آن تحریم برای فشار آوردن به رهبری ایران به رها کردن برنامه هسته ای خود را پایان دادن به حمایت از گروه های در منطقه از جمله حزب الله و توقف توسعه موشک های بالستیک.

5. چه شده است این اثر ؟

تحریم های ایالات متحده ميانگين کشور است که در حال حاضر تا حد زیادی قطع از سیستم مالی بین المللی و کمی ارز خارجی به خرید و واردات از جمله تجهیزات پزشکی. که در آن کشورهای دیگر قرض گرفته شده یا حفر شده به ذخایر برای کوسن تاثیر ایران تا به حال کمی ظرفیت برای انجام یا. با وجود استثنا به تحریم های ایالات متحده برای مواد غذایی دارو و تجهیزات پزشکی دولت آمریکا بارها هشدار داده کسب و کار و بانک ها برای جلوگیری از هر گونه تجارت با ایران, ساخت آن را دشوار است برای آنها را به انجام حتی مشروع می پردازد. آمریکا اهرم بر عهده مرکزی نقش بانک های آمریکا و دلار آمریکا در اقتصاد جهانی است. هر کسی نقض تحریم ها می تواند خود را ببینید, ایالات متحده آمریکا-بر اساس دارایی های مسدود شده و یا از دست دادن توانایی حرکت پول از طریق سیستم بانکی ایالات متحده.

6. خواهد شد که ایالات متحده خرد شدن?

وجود دارد هیچ نشانه ای از این که تا کنون هر دو طرف با استفاده از بحران به دنبال ژئوپولیتیک مزیت است. ایالات متحده مسدود شده ایران درخواست 5 میلیارد دلار وام صندوق بین المللی پول, اولین ایرانی برنامه از سال 1960. اگر چه ایالات متحده ارائه شده ایران “بی قید و شرط” کمک های پزشکی رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای آن را رد کرد با استناد به ایران و عدم اعتماد به رهبری در واشنگتن است. ایران به دنبال پین سرزنش برای این ویروس در ایالات متحده با اسلام ترویج یک نظریه است که ایالات متحده در حال مهندسی آن را به هدف قرار دادن مردم با ژنتیکی را تشکیل می دهند از ایرانیان.

7. خواهد شد این ویروس کمک تهمت سیاست به موفقیت ؟

کمی وجود دارد که نشانه ای از هر دو. برخی از جناح راست واشنگتن فکر می کنم مخازن و مفسران استدلال می کنند coronavirus است ستون فشار بر تهران به تسلیم به ایالات متحده خواسته های ساخت این زمان اشتباه به سهولت تحریم. در عین حال بحران در عوض به نظر می رسد به قدرت سپاه و Bonyads — موسسات خیریه-تقدیر-صنعتی شرکت مرتبط به رهبر و نهادهای مذهبی — که توزیع رفاه به مکمل کمک دولت. ایران goading واشنگتن نیز همچنان ادامه دارد. در ماه مارس ایران توقیف شده پوسته آمریکا پایگاه در عراق; در آوریل ایرانی تفنگ قایق swarmed ایالات متحده نیروی دریایی و گارد ساحلی برش در خلیج فارس و در کشور راه اندازی اولین ماهواره نظامی با فن آوری موشکی آمریکا گفت: می تواند قدرت موشک های بالستیک.

8. آیا ایران بین المللی حمایت ؟

ایران به دنبال بهم زدن بین المللی مخالفت با تحریم که وزیر امور خارجه ناودان به عنوان “پزشکی و ترور است.” تماس برای مغلوب ساختن پیشی جستن به آنها را بلند آمده اند نه فقط از روسیه و چین و ایران-سازمان ملل دوستانه بلکه سابق آمریکا و مقامات اروپایی چهار سابق ناتو دبیر کل گروه های مدافع حقوق بشر و برخی از قانونگذاران در کنگره است. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت می گوید ایران می تواند دسترسی به داروها و مواد غذایی و دیگر کالاهای بشردوستانه و می توانیم بیشتر برای همه گیر اگر آن را صرف کمتر در ماجراجویی های نظامی.

9. چگونه به این ویروس مبتلا هسته ای موضوع ؟

این مورد باقی مانده است به عنوان ستیز بوده است. ایران که امضا معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای در سال 1968 اصرار دارد آن را توسعه تکنولوژی اتمی تنها برای غیر اهداف نظامی. آمریکا اختلافات است. آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت: از آن ساخته شده یک رکورد تعداد بازدیدکننده داشته است سایت در ایران در سال گذشته اگر چه برخی مربوط به ایران در گذشته فعالیت های مسدود شد. Covid-19 ساخته است این روند بیشتر متکی دیجیتال نظارت است.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات