ایران رای برای پارلمان جدید در انتخابات است که می تواند به نفع محافظه کاران

نازنین طباطبایی

WANA/ایسنا

یک زن کست رای خود در انتخابات در مرکز رای دهی در تهران در روز جمعه.

استانبول — ایرانیان شروع رای گیری روز جمعه در سراسر کشور پای صندوق های رای برای انتخاب یک پارلمان جدید در انتخابات به طور گسترده ای انتظار می رود به نفع ایران به تفکیک میان بحران های متعدد در داخل و خارج کشور.

تلویزیون دولتی روز جمعه پخش فیلم از رای دهندگان به انتظارنشسته بودند تا در خارج از مراکز رای دهی در شهرستانها در سراسر ایران و رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه ای خطاب به ملت بعد از رای گیری در پایتخت, تهران.

او به نام انتخابات یک “جشن ملی” و خواست ایرانیان برای شرکت به “تضمین این کشور منافع ملی است.” ایران بوده گشته در ماه های اخیر با ناآرامی های داخلی بیش از یک اقتصاد متزلزل و دم رویارویی نظامی با ایالات متحده است.

رئیس جمهور ایران حسن روحانی نسبی متوسط نیز تشویق رای دهندگان به رفتن به پای صندوق های رای. پس رای روحانی گفت که او امیدوار است این انتخابات خواهد طلیعه چیزی بودن در یک “پویا مجلس قادر به پرداختن به نیازهای مردم” در بیانیه ای انجام شده توسط تلویزیون دولتی ایران.

از 290 کرسی مجلس قانونگذاری پیش نویس قوانین و تصویب بودجه ملی. و در حالی که قدرت نهایی نهفته است با خامنه ای مجلس می تواند کمک کند و یا مانع از رئيس جمهور در دستور کار است. روحانی زیر آتش از خط سخت محافظه کاران که خود را مورد انتقاد قرار فشار برای تعامل با غرب از جمله 2015 هسته ای ایران زده با قدرت های جهانی پس از امضای رئیسجمهور سیاست خارجی دستاورد است.

خط سخت جناح مخالف روحانی بودند و انتظار می رود برای تسلط بر آراء کارشناسان گفت: در بخش با توجه به رد صلاحیت هزاران نفر از نامزدها توسط ایران با نفوذ شورای نگهبان 12 عضو بدن مسئول بررسی صلاحیت نامزدها و قانون.

روز پنجشنبه وزارت خزانه داری ایالات متحده دفتر کنترل داراییهای خارجی اعلام کرد تحریم پنج عضو شورا در آن حرکت می کند برای جلوگیری از نامزدها.

“مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نمی خواهد تحمل دستکاری در انتخابات به نفع نظام است كه دستور کار و این عمل در معرض کسانی که ارشد رژیم مقامات مسئول برای جلوگیری از مردم ایران از آزادانه انتخاب رهبران خود گفت:” وزیر خزانه داری Steven T. Mnuchin در بیانیه ای گفت.

جلوتر از روز جمعه رای پاکسازی تعدادی از سیاستمداران اصلاح طلب — از جمله رییس مجلس — از نامزد لیست رسم انتقاد از ایران بیشتر از متوسط جناح از جمله روحانی خود را.

“روحانی به شدت انتقاد شورای بررسی صلاحیت هشدار داد که انتخابات می تواند تبدیل به یک تشریفات” هنری رم ایران, تحلیلگر سیاسی در خطر شرکت گروه اوراسیا گفت: در جلسه داشته باشید. “اما روحانی در حال مبارزه با یک نبرد از دست دادن.”

ایران در زمان مجلس انتخاب شد در سال 2016 زمانی که ایرانیان بر این باور بودند در حال ظهور از سال از تحریم های اقتصادی و انزوای سیاسی و توسط بلوک های اصلاح طلب و میانه رو آوردند. آنها به نفع بیشتر باز ایران با آرامش سیاسی و قوانین اجتماعی. اتاق کردند اما برای رسیدگی به خواسته های نا امید ایرانیان با افزایش هزینه های بیکاری و به طور فزاینده سرکوب دستگاه امنیتی.

در ماه نوامبر نیروهای امنیتی صدها نفر از تظاهرکنندگان در سرکوب تظاهرات بیش از یک افزایش قیمت سوخت با هدف کاهش هزینه های دولت. ماه گذشته تظاهرات همچنین هایش بعد از ایران نیروهای مسلح اعتراف کرد به تیراندازی کردن اوکراین هواپیمای آنها اشتباه برای هواپیماهای دشمن و کشتن تمام 176 نفر در هیئت مدیره.

در کرج یک ناآرام حومه تهران 38 ساله مهشید گفت که او نمی دیدن تفاوت بین ایران طرفدار اصلاحات و خط جناح.

“من نمی خواهم برای رای دادن. برای سال ما شده اند قادر به کوچکترین تفاوت در این کشور,” او گفت:. مهشید کاهش یافته است به نام کامل او از ترس از تلافی جویانه توسط نیروهای امنیتی.

همچنین در تهران, Shideh, 32, ابراز احساسات مشابه از بی تفاوتی پیش از رای و گفت که او مطمئن نیستید اگر او خواهد از بازیگران در یک رای گیری. او مقصر شورای نگهبان برای تصویب و یا ممنوعیت نامزدها بر اساس ایدئولوژی و نه مدرک تحصیلی.

“تا زمانی که آنها در حال بررسی صلاحیت نامزدها او گفت: “وجود خواهد داشت هیچ درست انتخابات و شانس بسیار کمی برای ساخت یک تغییر است.”

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im