هند می گوید ما سیاسی مذهبی شورش است که در آن 30 فوت

دهلی نو — هند متهم یک دولت ایالات متحده در کمیسیون سیاسی اجتماعی خشونت در دهلی نو که به کشته شدن حداقل 30 نفر و مجروح شدن بیش از 200 عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در بازدید از کشور است.

این درگیری های خشونت بار بین هندو و مسلمان اوباش بودند پایتخت بدترین جمعی شورش در دهه ها و مغازه ها دیدم مسلمان زیارتگاه ها و وسایل نقلیه عمومی در شعله های آتش. هر چند شورش به حال تا حد زیادی فروکش افزایش تلفات تایید شده توسط مقامات بیمارستان پنج شنبه.

روز چهارشنبه گزارش کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی گفت: آن عمیقا مشکل خشونت و حساب های ذکر شده که پلیس تا به حال نه دخالت در حملات علیه مسلمانان که پلیس و هند دولت فدرال را رد کرده اند.

“دولت شکست خورده است در وظیفه خود برای محافظت از شهروندان خود” کمیسر Anurima Bhargava گفت.

هند در امور خارجی وزارت گفت: این کمیسیون نظرات “واقع نادرست و گمراه کننده” و به نظر می رسد “با هدف سیاسی کردن این موضوع است.”

در روز پنج شنبه سوخته مغازه ها و وسایل نقلیه عمومی ایستاده بود سوخته در نزدیکی یک بزرگراه در Chandbagh یک مسلمان تحت سلطه محل. خیابان آشغال شد با شیشه های شکسته و سوخته بنزین بمب به عنوان ده ها تن از پلیس در استتار و کلاه گشت.

مسلمانان تحت تاثیر خشونت و اقامه هندو اوباش فریاد زد pro-هندو شعارها و همچنین با مصونیت از مجازات به عنوان پلیس به نظر می رسد برای کمک به غارتگری جمعیت. مسلمان تظاهر هم شده اند خشونت آمیز و تعداد هندوها از جمله پرسنل امنیتی در میان کشته و زخمی شدند.

بسیاری از خشونت با این حال به نظر می رسد هدف قرار دادن مسلمانان که شکایت کرده است که در حالی که هندو اوباش در رفت و داد و بیداد, پلیس رفت و از دست رفته است. پلیس رد این اتهامات است.

خشونت یکشنبه آغاز شد که درگیری میان حامیان و مخالفان جدید هند قانون تابعیت به سرعت افزایش یافت به تمام عیار مذهبی آمیز بین مسیحیان و مسلمانان در طبقه کارگر محله در حومه وسیع سرمایه است.

ساعت قبل از درگیری های محلی سیاستمدار Kapil Mishra که وابسته به نخست وزیر نارندرا Bharatiya Janata Party, به نظر می رسد در یک تجمع در مقابل قانون تابعیت مخالفان و صدور اولتیماتوم پلیس به روشن کردن تظاهرکنندگان. او گفت: جمعیت در این تجمع اگر پلیس نمی خواهد روشن کردن تظاهرکنندگان از او و پیروان او آن را انجام دهد خود را.

بسیاری از مردم از جمله هندوها بر این باورند Mishra و ملی هندو حامیان stoked آخرین شورش.

این قانون که به تصویب رسید در ماه دسامبر سریع-آهنگ تابعیت خارجی-متولد اقلیت های مذهبی از همه مهم ادیان در آسیای جنوبی به جز اسلام. در سراسر کشور تظاهرات به دنبال, با بسیاری از مخالفان گفت: این قانون تبعیض آمیز و معافیت از هند سکولار سنت.

حامیان این قانون از جمله رهبران از مودی را اغلب به نام تظاهرات ضد سرخپوستان بودجه توسط پاکستان است.

مغلوب ساختن پیشی جستن اولین سفر رسمی خود به هند شامل پذیرش اسراف در مودی در ایالت گجرات و مذاکرات با رهبر, اما رهبر ایالات متحده گفت که آنها نمی بحث در مورد خشونت. مغلوب ساختن پیشی جستن کاهش یافته است به نظر در مورد قانون تابعیت و گفت: او می خواست به ترک آن را به هند و قبل از خروج.

کپی رایت 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع بدون اجازه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im