باور نکردنی ماه هاله تاج درخشش بیش از مانیتوبا, کانادا


ماه هاله و تاج قابل مشاهده در این عکس پانوراما گرفته شده در فوریه. 13 east of Winnipeg, Canada. (Brent Mckean)

برنت Mckean فکر کردم او تا به حال دیده می شود فقط در مورد همه چیز از آسمان را ارائه کرده است. اما در روز پنج شنبه, فوریه. 13, روز خود را شروع با یک صحنه که شبیه چیزی است که از یک سیاره دیگر است.

آسمان در حال اشتعال رنگارنگ با کمان از نور است. برخی به نظر می رسد شبح سفید, در حالی که دیگران آمیخته با رنگ است. رنگین کمانی پتو از رنگ ظریف به نظر می رسد بخور در اطراف ماه های کمان هاله و تکه های نور رقصید در اطراف آن است.

“من دیده ام برخی از [هاله] در روز” Mckean یک جوشکار با آموزش و عکاس توسط تجارت در مصاحبه ای گفت:. “من تو را دیدم یک moonbow چند سال به عقب … من حتی رعد و برق رفتن را از طریق آن.” اما برای Mckean, آخرین پنج شنبه صفحه نمایش هیچ چیزی کوتاه قابل توجه است. او شاهد آن را در نزدیکی خانه اش حدود 35 مایلی شرق وینیپگ, کانادا.

تصویر برداری از یک آرایه وسیعی از پدیده ها; برخی از سقوط تحت رده از هاله, در حالی که بیشتر منتشر shadings نزدیک شدن به ماه هستند از یک تاج. اپتیکال این پدیده را نباید با جو خورشید که همچنین به نام تاج.

در این مورد تاج ناشی از الگوی پراش ناشی از مهتاب خم در اطراف لبه های فوق قطرات آب. که تغییر مسیر از هر ری و در نتیجه رنگارنگ دخالت الگوی جاسوس سربار. این شبیه به همین دلیل شما می بینید یک رنگین کمان از رنگ منعکس شده از یک سی دی یا دی وی دی. کوچکتر قطرات آب بزرگتر تاج.

فراتر از آن, Mckean عکس نشان می دهد که در نگاه اول به نظر می رسد 22-درجه هاله. در اطراف آن, اما, شما متوجه خواهید دوم کمی قوس بیضوی است که همپوشانی 22-درجه هاله در بالا. معلوم نیست اگر این قوس می رسد تمام راه را در اطراف 22-درجه halo یا صرفا یک قوس. در هر صورت آن را ناشی از چیزی به نام “محیط هاله.” زمانی که ماه در آسمان کم (زیر 29 درجه در ارتفاع), بیضوی محدود هاله جدا به بالا و پایین مماس کمان مانند به تصویر کشیده.

“آن را به حال مرتب کردن بر اساس یک کره چشم حرکت شکل” Mckean گفت.

این هاله فرم به دلیل شکست یا خم از امواج نور را از طریق کریستال های یخ به شکل شش ضلعی منشور. در دو طرف هاله وجود دارد روشن پچ به نام parhelia. (معمولا آنها با نام مستعار “sundogs” اما در این مورد شاید “moondog” مناسب تر است?) برای کسانی که به رویت برخی از بلورهای یخ گرا باید به صورت عمودی.

علاوه بر این یک “parhelic دایره” قابل مشاهده است کشش افقی از طریق دو moondogs و ماه.

این عکس به عنوان علمی نفیس آن را به عنوان بصری خیره کننده آن را به عنوان نشان می دهد شواهد فوق قطرات آب و بلورهای یخ در حال حاضر در همان زمان. درجه حرارت در زمان اندازه گيری در منهای 20 درجه و در عین حال برخی از رطوبت موجود در هوا باقی مانده در حالت مایع است. چگونه می تواند این باشد ؟

قطرات آب باقی می ماند می تواند مایع در دماهای پایین به عنوان منهای-40 … اما تنها اگر آنها چیزی برای یخ بر روی. این واقعیت است که وجود دارد فوق قطرات آب در منفی-20 نشان می دهد که هوا بسیار تمیز و تقریبا بیبهره از هر گونه ذرات معلق در هوا و یا ناخالصی های دیگر.

این باید تنها است درست در یک لایه نازک به عنوان بلورهای یخ بودند به وضوح همچنین در حال حاضر برای ایجاد هاله. آنها ممکن است به شکل شفاف سیروس ابرها بالا نگاه داشته است! اما این احتمال وجود دارد سطح آلودگی می تواند منجر به “الماس گرد و غبار” کوچک پولک مانند بلورهای یخ تحقق در هوا فقط بالاتر از سطح زمین. (شواهدی وجود دارد برای این در رگه های نور در بالای قاب احتمالا مهتاب glinting کردن, رقص, الماس گرد و غبار در 1½-قرار گرفتن در معرض دوم.)

این اولین بار نیست Mckean اسیر چنین مجموعه ای از پدیده های نوری. در دسامبر 2017 او جامعی در این حماسه شات در طول روز:

برای Mckean, آخرین پنج شنبه صفحه نمایش هیچ چیزی کوتاه قابل توجه است. او شاهد آن حدود 35 مایلی شرق وینیپگ, کانادا. او امیدوار است برای ایجاد یک کسب و کار عامل تورهای عکاسی از روستایی کانادا چشم انداز است.


برنت Mckean اسیر این عکس از شفق شمالی را; او می گوید که نور در زیر آن را روشن تر از طول یک ماه کامل. (Brent Mckean)

Mckean تبدیل شده است ماهر در شناخت شرایط که منجر به روی او immortalizes خود را از طریق عکاسی است. “من همیشه به اطراف نگاه کنید و نگه داشتن چشم در آب و,” او توضیح داد.

او نیز نگه می دارد یک مجله, نمودار, شرایط آب و هوا در هر زمان او تجارب چیزی غیر معمول است.

اما Mckean می گوید بهترین راه برای تجربه زیبایی از مادر طبیعت است که به سادگی به نگاه کردن.


ابر دیوار و بالقوه قیف فرود بر روی چمن زار از مانیتوبا, کانادا. (Brent Mckean)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>