در تلاش برای کنترل Covid-19 pandemic, ترکیه, اول, ممنوع, افراد مسن تر از 65 و کمتر از شش از ترک خانه های خود. در این سن و سال محدود شد به زودی مطرح شده به 18 بعد از, تصاویری از خانه احزاب شروع به گردش در رسانه های اجتماعی. سپس یک پیش بینی lockdown وارد در 31 استان کشور تحت تاثیر قرار بیش از 75 درصد از جمعیت اما تنها به طول انجامید برای یک آخر هفته آفتابی.

روز دوشنبه این مستند برداشته شد و به کشور بازگشت و به خود انزوا و سخت ممنوعیت سفر شده اند که در اثر از اواسط ماه مارس در حالی که اکثر کسب و کار بسته باقی ماند.

برای هفته شعار “خانه و زندگی” بوده است در گوشی های هوشمند جایگزین کردن نام شبکه تلفن همراه ارائه دهندگان مسلط به صفحه نمایش تلویزیون برای ترویج انزوای اجتماعی در حالی که وزیر بهداشت در هر یک از کنفرانس های مطبوعاتی تکرار شده است: “آن است که از اهمیت زیادی برخوردار است که ما 83 میلیون جمعیت خود جدا آنجا که ممکن است. ما به شدت از همه می خواهیم به ترک خانه های خود را مگر اینکه آن را یک ضرورت مطلق و استفاده از ماسک در فضاهای عمومی.”

در عین حال با وجود این وزیر بهداشت را به ماندن در خانه در این کشور رئیس جمهور رجب طیب اردوغان اصرار دارد که ترکیه “موظف است برای ادامه تولید و نگه داشتن چرخ چرخش تحت هر شرایطی.” این بدان معنی است که میلیون ها نفر از مردم در پایین رده های نیروی کار – سازندگان و کارگران کارخانه ها تحویل مردم – لازم نیست از خود جدا می کند.

“ما را از شنیدن مقامات فراخوان مردم به ماندن در خانه حفظ فاصله اجتماعی – هیچ کدام بدیهی است که امر به ما گفت:” یونس Ozgur سخنگوی از Insaat-است مستقل کارگران ساختمانی’ اتحادیه کارگران در استانبول است. “به جای آن به ما گفته شده به تولید ادامه دهیم. ما هیچ انتخاب دیگری به هر حال. در غیر این صورت ما می خواهم از گرسنگی مردن.”

وجود حداقل 2 میلیون کارگر ساختمانی در ترکیه عمدتا غیر unionised کار به صورت پاره وقت پرداخت می شود که در جدول زیر با محدود مزایای تامین اجتماعی در رحمت از کاربران در طول زمان هنگامی که این بخش توسط طرفدار دولت و گروه های کسب و کار.

سخت Covid-19 اقدامات اعمال شده توسط وزارت بهداشت در محیط کاری شلوغ شدند تا حد زیادی بر روی کاغذ درست مانند بسیاری دیگر از اقدامات قانونی شکایت صنعت ساخت و ساز نمایندگان با من صحبت کرد.

ده ها تن از فیلم ها و عکس های به بیرون درز در رسانه های اجتماعی نشان می دهد کارگران در شرایط نخست برای سرایت – تنگ و سالن های غذاخوری شانه به شانه آسانسور سواری چند با پوشیدن ماسک. این کارگران, البته خطر می اندازند نه تنها زندگی خود بلکه صدها نفر دیگر به عنوان به زودی به عنوان آنها گام متشکرم.

“پس از همه گیر هیچ احتیاطی اضافی گرفته شده برای زمینه های مشترک: هیچ فوق العاده تمیز بدون عقیم سازی. و در حالی که چند سایت های تصویب شده مقطع صندلی در ناهار دوربین های حرارتی و کاهش تعداد افراد در کابین آن است که به سادگی کافی نیست” گفت: Ozgur Karabulut یک نماینده از دیسک ترکیه سومین کار کنفدراسیون.

“در خط با هشدارهای ترکیه, علوم, شورای, ما خواستار تمام سایت های ساخت و ساز بود تعطیل شده و کارگران به خانه فرستاد در پرداخت را ترک کنند. اما در عوض دولت اختصاص داده شده برابر مبالغ از بودجه اضطراری برای کسب و کار مشتریان.”

در ماه مارس پس از شیوع این ویروس در ترکیه, 15,000 کارگران ساختمانی گذاشته شد با 750 شرکت در استانبول با توجه به دیسک پژوهش است. حداقل هفت سایت های که در آن ده ها تن از کار اخراج شدند چرا که آنها نشان داد Covid-19 علائم مجاز کسب و کار که به طور معمول ادامه Ozgur از Insaat-است که ادعا می کند.

چنین شیوه به وضوح نقض ترکیه قوانین کار و می تواند موضوع را به مجازات های سنگین یک مقام وزارت کار گفت: من در این گوشی اضافه کرد که بازرسان کار در سراسر ساعت به حضور همه گیر شرایط اضطراری در تمام بخش های. این کار بیش از حد نباید اشتباه, غفلت, او گفت:. وزارت نیز در کار بود 19-نقطه لیست اقدامات پیشگیرانه برای ساخت و ساز سایت های به چاپ رسیده در این هفته.

اما در عین حال همه گیر ساعت نگه می دارد تیک تاک و شکایت سیل اتحادیه های کارگری.

در هفته گذشته به خوبی شناخته شده شرکت های ساخت و ساز Koray Insaat ساخته شده و کارگران آن نشانه سلب بیان کرد که باید از آنها گرفتن ویروس آنها را تحمل مسئولیت شخصی کارگران صحبت کردم توضیح داده شده است. کسانی که حاضر به ثبت نام شدند و با تهدید بودن گذاشته و بدون پرداخت.


پس از رسانه ها در انتشار اخبار در مورد مجبور به امضای این شرکت با صدور بیانیه انکار این ادعا و استدلال می کند که فرم بود نه سلب اما یک جلسه.

کارگران در این شرکت به من گفت که شرایط در Koray Insaat سایت قرار داده و آنها را در معرض خطر ابتلا به ویروس. “حتی پس از همه گیر وارد ترکیه, ما تا به حال ناهار در یک کافه تریا که در آن کارکنان از شرکت های دیگر می خوردند. جداول بودند هرگز تمیز. صد از ما استفاده می شود 10 توالت و من هرگز به اندازه کافی خوش شانس به استفاده از آن پاک اولین چیزی که در صبح گفت:” احمد*, 21 یکی از کارگران که مجبور شد برای ورود از فرم سمت چپ کار پس از فشار به چوب به دولت توصیه.

خود شرکت Ahmet گفت: در زمان بسیار رویکرد انتخابی به اقدامات پیشگیرانه. “من شنیده ام که بازرسان بهداشت و سلامت که هرگز نشان داد تا در طول سه ماه من به وجود آمد و پس از گزارش های خبری. ناگهان همه جا بی عیب بود; چند sterilisers که ما به اشتراک گذاشته شده ضرب در هر گوشه.”

بخش ساخت و ساز است که ستون اردوغان مالی میراث پس از او به قدرت رسید در سال 2003 و حتی در طول همه گیر است که یک منبع قابل توجهی از پول نقد در $750bn اقتصاد است.

در اقتصاد فعلی, دولت, دولت منتقدان می گویند این امر می تواند سخت و فشرده است و برای قرار دادن ترمز در هر خط تولید و به جای آن ممکن است در نظر مرگ و میر در میان این پایین پرداخت می شود به “خسارات جنبی”.

Borzou Daragahi در coronavirus مستند در ترکیه

“چه ضرورت پایان یک هتل مجتمع مسکونی ترکیب یا استانبول مرکز فرهنگی هنگامی که وجود خواهد داشت نه هر گردشگری برای بسیاری از ماه است؟” Karabulut به درستی خواسته. “ما کمپین به سایت های تحت تاثیر این بیماری همه گیر بسته – این کارت تنها سمت چپ در دست ما.”

کارگران ساختمانی مشابه به اشتراک گذاری سرنوشت در تقریبا در هر کشور مهم نیست که چگونه قوی اقتصاد خود هستند. در اسپانیا, کارکنان غیر ضروری پروژه جدید رئال مادرید در ورزشگاه تنها خواسته به ماندن در خانه پس از این کشور از دست 5,690 زندگی به این بیماری همه گیر.

ترکیه که دیده است 1,296 مرگ و میر ناشی از کروناویروس در زمان نوشتن نشان می دهد هیچ نشانه ای از جمله این نادیده گرفته underpaid و اغلب کارگران بدرفتاری در آن “خانه و زندگی” کمپین.

احمد هم اکنون می توانید استطاعت خود انزوا در زادگاه خود در آخرین دستمزد از 3200 لیره ترکیه (£385) اگر تنها برای چند هفته. “پدر من کار نمی کند برادر من است خانواده خود را به مراقبت از” او گفت:. “من نمی باید لوکس ماندن در منزل و یا انتخاب که سایت من روش کار میکنم – من باید به کار هنگامی که کار می آید.”

*Ahmet یک نام مستعار

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات