در مکزیک, در اینجا چیزی است که یک روز بدون زنان به نظر می رسد مانند

جین هان برای واشنگتن پست

یک مرد تنها نشسته بر روی یک نیمکت در شهر مکزیک در طول روز بدون زنان اعتراض کردند.

MEXICO CITY — چه یک کشور مانند بدون زنان ؟

روز دوشنبه در یکی از بزرگترین در جهان, شلوغ ترین شهرهای, این یک آزمایش فکری است که به زندگی به عنوان زنان حذف شده خود را از مشاهده.

آنها هیچوقت به دفاتر و یا رستوران ها و یا ساختمان های دولتی. آنها نمی رفتن به مدرسه. آنها نمی سوار شدن در ماشین و یا اتوبوس و یا مترو. برای یک روز آنها رفته بودند.

مکزیک متزلزل شده است یک افزایش در femicides — زنان و دختران کشته جنسيت — چند تا از آنها را به خصوص وحشتناک. در ماه فوریه بدن از 25 سال اینگرید Escamilla داشت پوست و ریخت. پس از آن بدن از 7 سال فاتیما سیسیلیا Aldrighett آنتون ربوده شده خود را در خارج از مدرسه ابتدایی پیدا شد در یک کیسه پلاستیکی.

کسانی که مرگ و میر دانشجویی این کشور را دیرینه جنبش زنان که در درگیری با دولتهای مختلف است که آنها می گویند انجام داده اند کمی برای محافظت از زنان است. هفته های اخیر دیده می شود پیاده روی در خارج از کاخ ملی; معترضان ناخوانا واژه “کشتار جنسیتی دولت” در آن مزین درب. روز یکشنبه روز بین المللی زنان مقامات تخمین می زنند که حداقل 80,000 مردم در راهپیمایی را از طریق مرکز شهرستان.

[ده ها هزار نفر از زنان در اعتراض به ‘کشتار جنسیتی,’ خشونت مبتنی بر جنسیت]

اما در صبح روز دوشنبه پس از هفته ها برنامه ریزی, زنان در سراسر مکزیک اعتراض با تلاش به طور کامل ناپدید می شوند. “در 9th هیچ زنی حرکت می کند” یکی اعتراض سرود. برگزارکنندگان نام آن را “یک روز بدون ما.”

دفاتر در هر دو خارجی و مکزیک متعلق به کسب و کار بود نیمه خالی است. بسیاری از شهرستانها در سراسر مکزیک کاهش یافته است به باز کردن. کارفرمایان بزرگ مانند وال مارت و پخته محصولات غول پیکر, زن مقبول سفله به کارکنان زن روز ، زنان در گوگل, WeWork و مزاحم در خانه مانده.

مکزیک شعبه شهرستان Coparmex نفوذ کانون کارفرمایان گفت: زیان های اقتصادی در پایتخت به تنهایی می تواند آمار 300 میلیون دلار.

جنبش بزرگ شد آنقدر بزرگ که حتی دولت یک هدف اعتراض — توافق برای شرکت. مکزیک شهردار کلودیا Sheinbaum پردو گفت: کارکنان زن که ماند به دور خواهد جریمه نمی شود. زنان در وزارت امور خارجه چپ قطعه کاغذ با اظهارات خود به صندلی های خالی.

جین هان

برای واشنگتن پست

میز از زنان در مکزیک وزارت امور خارجه در حال خالی است.

جین هان

برای واشنگتن پست

قابل توجه زنان چپ نشانه بر روی صندلی های خود. “در مکزیک” یکی از نشانه خوانده شده در اسپانیایی, “زن بودن یک خطر است.”

“در پایان روز ده زن بوده اند را به قتل رساندند. Stop killing ما” به عنوان خوانده شده یکی.

عمومی معلمان مدرسه به سمت چپ نشانه هایی در کلاس های درس خود را توضیح غیبت خود را.

“من نمی آمد چرا که من نمی خواهم من دانش آموزان دختر و یا دختر من به مورد آزار قرار گرفته و یا مورد ضرب و شتم” یک نشانه در یک شهر مکزیک مدرسه به عنوان خوانده شده.

در Bosque de Niebla یک کافه کوچک در دفاع از محله پایتخت سیسیلیا لین Sueños به او گفت همه کارکنان زن روز پیش که مغازه را تعطیل و جمعه.

[برای مکزیک یک روز بدون زنان: زنان کارگر طرح ملی اعتصاب در برابر افزایش خشونت جنسیتی]

“اعتراض به تلاش برای ایجاد مرئی کار زنان و متحد پشت فمینیستی مطالبات امروز” Sueños گفت. او گفت: آن را تا حدی بود که هدف دولت — “از آنجا که آنها باید از آنهایی که به اطمینان حاصل شود که قوانین واقعا حفاظت از حقوق بشر زنان است.”

او کارکنان را وقف روز به خواندن و بحث در مورد فمینیسم, او گفت:. او خواهد پرداخت و آنها را برای یک روز عادی کار می کنند.

جین هان

برای واشنگتن پست

یک مرد می خواند صبح سرفصل دوشنبه عظیم در مارس روز بین المللی زنان روز قبل از.

جین هان

برای واشنگتن پست

مردان, تمیز, رنگ کردن ساختمان فدرال و پیاده رو روز پس از روز جهانی زن در ماه مارس.

دیگر زنان گفت: آنها به حمایت از اعتراض اما نمی تواند شرکت خود را — آنها ارائه گزینه ماندن در منزل با پرداخت هزینه.

“من کار به دلیل نیاز به پرداخت اجاره بها” گفت: نادیا ایگلسیاس که نقش یک بشکه ارگان نزدیک به مرکز شهر است. “من نیاز به پرداخت هزینه برای بچه های من در مدرسه.”

مکزیک جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador روز دوشنبه گفت که او حمایت کردند. اما او همچنین پیشنهاد کرد که جنبش زنان پناه عناصر متخاصم به ریاست جمهوری خود.

[مرگ 7 ساله در مکزیک جدید باعث خشم]

“این جنبش جنبه های مختلف گفت: در طول صبح خود را در کنفرانس خبری. “این یک جنبش زنان که قانونی برای حقوق خود مبارزه کنند و در برابر خشونت علیه femicides. اما بخش دیگری وجود دارد که در برابر ما و آنچه که آنها می خواهند برای دولت به شکست است.”

او گفت: افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت منعکس نمی کند نقایص خود را از دولت بلکه تعمیق “اجتماعی تجزیه” تولید شده توسط قبلی مکزیکی رهبران. این درحالی است که femicides در نئولیبرالی ارزش و ابراز خستگی در پرداختن به موضوع publicly.

جین هان

برای واشنگتن پست

تعداد کمی از زنان دیده می شود در خیابان های پایتخت.

روز دوشنبه گفت: برخی از زنان “محافظه کاران مبدل به عنوان فمینیست” و گفت: آنها ربودن این موضوع خود را به نابود کردن دولت است.

که پاسخ به آن را ترک کرده است بسیاری از زنان در مکزیک ناراضی. برخی از شده اند و صریح در خشم خود را نسبت به لوپز Obrador.

[یک زن کشته شد و پوست. در حال حاضر مکزیک است در آغوش.]

“رئیس جمهور شده است تحریک ما با بی تفاوتی خود را با نظرات خود گفت:” گوادلوپ Loaeza شناخته شده مکزیکی نویسنده و روزنامه نگار. “او درک نمی کند که این در مورد فمینیسم.” او غلطی آن را تحریف آن است که این محافظه کاری.”

Loaeza هم در خانه مانده.

“شوهر من در حال حاضر ساخته شده من صبحانه,” او گفت:. “من نمی رود. او در حال حاضر رفت و به خرید مواد غذایی. او در حال رفتن به مراقبت از همه چیز است.”

ادامه مطلب

مکزیک تنظیم قتل رکورد در سال 2019

بیش از 60,000 مکزیک ناپدید شده اند در میان جنگ مواد مخدر مقامات می گویند

دولت مکزیک می گوید بیش از 3000 پنهان گور یافت شده در جستجوی ناپدید شد

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de