پسران برهنه شد پوست به جز loincloths بسته بندی خود را در کشاله ران مناطق. Himeka عینک شلوار سیاه و پیراهن زرد در زیر او mawashi. پسران می تواند در مورد رویای حرفه ای سومو مشاغل شهرت و ثروت است. Himeka و دختران باید چنین آرمان. یکی می خواهد به یک دکتر. یکی دیگر از یک معلم است.

حرفه ای کشتی سومو گزینه نیست برای آنها — یک واقعیت است که به ارمغان آورده است این ورزش به یک فرهنگی چهارراه. با وجود افزایش تعداد زنان در کشتی گیران وارد شدن به حلقه به عنوان آماتور, جریان اصلی پذیرش و فن علاقه هنوز هم تاخیر. در عین حال این زن کشتی گیران — unheralded ناشناخته و در بسیاری از نقاط هنوز هم ناخواسته — ممکن است نگه دارید کلید سومو کشتی شکستن بر روی صحنه جهانی.

زمانی که بازی های المپیک در توکیو در این تابستان به این کشور را امضا و مقدس ترین تفریح و سرگرمی نمی توان بر روی صفحه نمایش. تلاش برای اضافه کردن سومو به بازی های المپیک متوقف سال پیش. و اگر چه پیشرفت آن را آهسته رفتن تا حد زیادی به دلیل سومو است که هنوز هم دیده می شود به عنوان یک انسان انجام است. که به ویژه در ژاپن, است که تمایلی به در آغوش زن رقبا و مجادله با برابری جنسیتی مسائل در سراسر آن فرهنگ است.

در این مراسم پر مقدس جهان سومو حتی اخیر گام های ترک زن کشتی گیران دور پشت همتایان مرد خود. مردان رقابت به عنوان حرفه ای, به دست آوردن شهرت و مداوم در ورزش اغلب به اوایل 30s. زنان کشتی به عنوان آماتور و حرفه خود پایان طولانی نیست پس از تبدیل 20. در حال حاضر, به هر حال, این بدان معناست که دختران در توکیو این باشگاه ندارد و همان فرصت به عنوان پسران stomping در کنار آنها.

“این همه در مورد مشوق من فکر می کنم” گفت: Munehiko Harada یک استاد مدیریت ورزشی در دانشگاه واسدا. “زن که 21 سال سومو شروع می شود [و] همه شروع به خنده: ‘چرا ؟ برای چه؟’ “

‘این یک سنت’

Ota Arashi باشگاه است در وسط Heiwa no Mori پارک وسیع فضای سبز با امکانات ورزشی. باران pattered خارج به عنوان دانش آموزان — شش و هفت پسر — stomped پا برهنه خود را در طول یک عمل های اخیر نمادین موجب ترس ارواح بد و شمارش به عنوان آنها رفت. سپس آنها وارد خاک رس حلقه متقاطع دایره برخی از هواپیمای بی موتوری پرواز مانند رقصندگان از دیگران clomping مانند کودکان نوپا در گودال باران.

در میان آنها بود Maho Yoshizawa که در 16 است که احتمالا باشگاه را ستاره درخشان. او وزن آن فقط 110 پوند است اما به عنوان قدرتمند به عنوان برخی از نر بزرگتر از اندازه حرفه ای مربیان او شوخی است. او شده است در کشتی برای یک دهه و در ماه اکتبر او موفق به کسب یک عنوان ملی در یک تورنمنت در اوزاکا. اما او هنوز هم چهره سوال در مورد اینکه چرا او رقابت از جمله از مادر بزرگ خود. سومو است نه یک ورزش برای دختران, مادر بزرگ می گوید.

“این مشکل برای برخی از سالمندان” گفت: Maho را Yumiko. “هنوز هم حتی در حال حاضر.”

Maho بنادر هیچ yokozuna توهمات; او می داند که او حتی نمی تواند مجاز در سومو ترین مقدس حلقه ها. او نسخه ای از ورزش های مختلف از حرفه ای سومو محروم از هر گونه نمایش با شکوه و با تمرکز بیشتر در رقابت های ورزشی. حرفه ای سومو غرق در باستان آیین شینتو و conjures آشنا تصاویری از غول, کشتی جودو مردان موهای خود را در نان شکم خود را در فراوانی.

“این درست مثل کابوکی می گوید:” Maho با اشاره به ژاپنی تئاتر است. “این یک سنت است.”

سومو پیچیده بافته شده را به فرهنگ ژاپنی آن شینتو سنت اتصال سلسله های مختلف و دوره. امروزی در ژاپن بیس بال است و بیشتر محبوب برای تماشای و جودو بیشتر شرکت کنندگان است. اما سومو است که هنوز هم احترام به خصوص در میان نسل های قدیمی تر و به خصوص برای آن پایبندی به سنت است.

زنان به طور سنتی حتی مجاز در حلقه است که به عنوان یک مکان مقدس. ورزش را از purists این را جدی بگیرد. در سال گذشته دولت محلی و رهبر بود به یک سخنرانی از یک حلقه در کیوتو زمانی که او سقوط کرد. چندین زن با عجله به کمک او, اما به آنها دستور داده شد از حلقه توسط یک داور از ترس آنها را بی حرمت مقدس فضا.

این سنت آن را دشوار برای زنان به تاخت و تاز در این ورزش که به نوبه خود محدود کرده است که این ورزش جهانی برسد. این ورزش را حاکم کرده اند که برای چندین دهه برای اضافه کردن سومو به بازی های تابستان. اما کسانی که تلاش پیچیده شد در سال 1991 زمانی که کمیته بین المللی المپیک حکومت است که هر ورزشی جدید نیز باید از ویژگی های زنان ،

حاکم نمی upend قرن ها از سنت های شبانه, اما آن را به زور ورزشی تزلزل نگهبان در نهایت به سازش. در سال 1997 ژاپن میزبانی خود را برای اولین بار رقابت های ملی برای زنان است. دو دهه بعد در سال 2018 به کمیته بین المللی المپیک به طور رسمی به رسمیت شناخته شده بین المللی سومو فدراسیون اولین گام به سمت ورزش روزی در نظر گرفته شده برای تابستان بازی ها.

“آینده ما روشن است” Shinsaku Takeuchi, رئيس جمهور از زنان ژاپن سومو فدراسیون گفت: در سال های اخیر ایمیل.

وجود دارد حدود 20,000 زن کشتی گیران سومو در جهان Takeuchi برآورد شده است. اما تنها در حدود 3000 تا از آنها در ژاپن است. بسیاری از رقبای زن هستند از روسیه یا اروپای شرقی. در ژاپن, این مردان خود را در مسابقات تلویزیونی در سراسر کشور و در نظر گرفته شده مشهور است. زنان در مسابقات تولید کمی پوشش رسانه ای. حتی بهترین زن کشتی گیران رقابت در گمنامی.

“مردم آنها را دوست ندارد, چربی, راست?” Harada ورزشی مدیریت استاد گفت با خنده. “این نوع از روند در جامعه — اعتصاب بهتر است.”

زنان ژاپنی نیز با انواع فشارهای فرهنگی گفت: Kumiko Nemoto استاد جامعه شناسی در دانشگاه کیوتو از مطالعات خارجی. در بالای علمی انتظارات و خواسته های خانوادگی در خانه وجود دارد فرصت های بیشتر و طولانی موانع برای زنان به دنبال پیشبرد حرفه خود و پیدا کردن موقعیت های رهبری در دولت است. اما کمی وجود دارد و حرکت آنها را به شکستن را به طور سنتی مردسالار خرده فرهنگ ها از جمله سومو.

“تعداد زنانی که در حال بلند پروازانه و آکادمیک بالا دستیابی به افزایش است و آنها در حال حرفه ای تر و با انگیزه تر از نسل قدیمی تر قطعا” Nemoto گفت. “اما آنها احتمالا هنوز هم بسیار تمایلی به توصیف خود را به عنوان یک فمینیست.”

بنابراین بسیاری از دختران جوان به سادگی جذب به سمت حرفه های دیگر انتخاب فعالیت هایی است که بهتر نشان دادن آنچه در فرهنگ ژاپنی به طور سنتی ارزش در زنان است. “این واقعا زیبا و قشنگ” Nemoto گفت سومو.

“من فکر می کنم ورزش در ایالات متحده آمریکا است که یک چیز بسیار بزرگ” او اضافه شده است. “همه نوع تشویق به شرکت در برخی از نوع ورزشی و فعال باشد. در ژاپن آن را که بسیار غم انگیز است. وجود تاکید بسیار بر ظاهر و همه چیز اما نه واقعا قدرت داخلی و یا استقلال و یا قدرت فیزیکی.”

دو, ورزش, راه حل

زن کشتی گیران در اوتا Arashi باشگاه چمباتمه در مرکز حلقه گاهی اوقات خیره کردن دختران دیگر, بار دیگر تطبیق با پسران است. به عنوان آنها درگیر شدند و خود را مربی barked دستورالعمل در ژاپنی.

“نگه دارید هل دادن! تهاجمی تر! حرکت رو به جلو!”

Takamitsu Sekiguchi, 45, stalked ورزشگاه در نیویورک یانکیز T-پیراهن آبی و یک زانو بند پیچیده بیش از sweatpants. او هنوز هم حمل برخی از وزن بیش از حد از کار خود را به عنوان یک حرفه ای کشتی گیر سومو آغاز شد که بعد از مدرسه. وجود نداشت زنان هنگامی که او شروع به سه دهه پیش; سپس بازگشت او هرگز ایم آنها را تشویق به دنبال ورزش. “من می خواهم که گفت: ” فقط لذت بردن از تماشای آن’, ” او گفت:.

پس از ثابت اما عادی زندگی حرفه ای او به باشگاه به آموزش و احساسات خود را شروع به تغییر. دختران جوان نشان داد و فداکاری و شور و شوق است که اغلب outmatched همتایان مرد خود و Sekiguchi شروع به تحقق بخشیدن به این ورزش نیاز به پذیرش بیشتر. امروز بسیاری از پسران جوان مردد را به ورزش “خجالت در مورد نشان دادن کف خود را,” او گفت:. “و یا افرادی که نمی خواهند برای تبدیل شدن به چربی است.”

برای ورزش به رشد و برای باشگاه خود را شکوفا آن نمی توانیم به ایجاد موانع. او فکر می کند وجود دارد اتاق را در ژاپن به مدت دو نسخه از ورزش: یک پر با آداب و رسوم و نمایشهایش — و تنها مردان — و یکی که باز است به هر دو جنس و با تمرکز بر ورزشکاری و رقابت است.

“به این ترتیب سنت مشاهده می شود توسط حرفه ای سومو, گروه,” او گفت:. “و در عین حال سومو به عنوان یک ورزش می تواند رستگار به طور جداگانه.”

در ماه اکتبر Sekiguchi در اوزاکا در مسابقات ملی که در آن 16 ساله دانش آموز, Maho برنده خود را ملی عنوان شده است. او به تماشای یکی دیگر از ستاره دانش آموز وجود دارد و 22 سال از Seika Izawa را جایگاه دوم است. اما به عنوان Izawa آماده برای پایان مدرسه در توکیو Gakugei دانشگاه و مربی او می دانم که او سومو روز شماره.

تغییرات فرهنگی به آرامی اتفاق می افتد در اینجا Izawa گفت: تا روزی که مرد و زن کشتی گیران سومو در حال درمان به عنوان معادل در ژاپن باقی مانده است. “وضعیت در حال تغییر است همراه با تغییر زمان,” او گفت:.

با بازی های المپیک در اینجا این تابستان برجسته هر دو ورزشکاران زن و مرد فعالان امید دختران ژاپنی خواهد لحن و الهام به دنبال ورزشی رویاهای از جمله در سومو. و در حالی که ورزش نمی خواهد به طور رسمی از جمله در تابستان بازی ها, دولت و توکیو 2020 مقامات انتظار می رود به نمایش گذاشتن ورزش به خارج از شهر بازدید کنندگان به عنوان ارزشمند فرهنگی فعالیت است.

“فقط مانند هر ورزش دیگر و یا هر چیز دیگر اگر بیشتر مردم شروع به انجام آن است که می تواند تغییر برداشت. این چیزی است که اتفاق می افتد در اینجا گفت:” کن Nakatani, رئيس جمهور از Ota Arashi باشگاه سابق و حرفه ای کشتی گیر سومو. “اگر شما می بینید که مردم بازی سومو وجود دارد کمتر احساس خجالت و بیشتر حس” من می توانید آن را انجام دهد.’ من باور دارم مگر اینکه زنان شرکت می کنند همه چیز را تغییر ندهید.”

در این حلقه که بعد از کشتی گیران جوان برای مبارزه اهرم grunting و عمل کشیدن هل دادن یکدیگر مانند کوچک بولدوزر سنگ زنی خود را از چرخ دنده ها.

برخورد در برابر یک پسر سن او 7 ساله Himeka گره چشمان او بسته است. او گریبانگیر mawashi در اطراف این پسر کمر اما تلاش برای به دست آوردن اهرم. هنگامی که او را دشمن رفت پایین و سوار خود را در خارج از حلقه Himeka شروع به گریه کرد.

“چرا گریه میکنی ؟” خواسته Sekiguchi مربی. “شما انجام می دهند بسیار بهتر از قبل است.”

Himeka قرار دادن دست خود را بر روی باسن خود و نفس عمیقی کشید. او پاک و دور از اشک pursed لب های او و hustled به پشت خط به دوباره سعی کنید.

Akiko Kashiwagi کمک به این گزارش.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de