در مصر پر جنب و جوش نام تجاری از موسیقی خیابانی غیر قانونی به عنوان سانسور عمیق تر

سیما Diab برای واشنگتن پست

Hamo Bika ضبط استودیو در اسکندریه مصر است آراسته با پوستر از گذشته خود را نشان می دهد.

اسکندریه مصر — Hamo Bika افزایش یافت تا از زاغه های ساحلی شمال این شهر تبدیل به یکی از مصر محبوب ترین نوازندگان. او انباشته شده است میلیون ها نفر از پیروان در یوتیوب و ساوندکلاود. او بازی های برگزار شده است اجرای کنسرت در سراسر جهان عرب است. ماه آینده او برنامه ریزی شده است به انجام در نیوجرسی و فلوریدا.

Bika, اگر چه نمی تواند انجام دهد در کشور خود.

مصر با مقامات ممنوع کرده اند خود را نشان می دهد و قانونى موسیقی خود را — و کسانی که از هر نوازنده که انجام می دهد پر جنب و جوش مخلوط عامیانه و رقص های الکترونیکی موسیقی شناخته شده به عنوان mahraganat که ترجمه را به عنوان “جشنواره” در عربی. از ماه فوریه باشگاه ها و هتل ها و سالن های موسیقی و حتی نیل کروز قایق دستور داده شده است به کتاب mahraganat نوازندگان مگر اینکه آنها می خواهند به صورت جریمه سفت و گرفته شده به دادگاه.

“من تا به حال کنسرت بزرگ و 45,000 طرفداران نشان داد. مقامات ترسیده گفت:” Bika, قد بلند, کلفت 31 ساله که به نفع لاغر شلوار جین و کفش گران و کسانی که به تن دو حلقه طلا در دست چپ خود را.

در یک کشور که به خود می بالد در تولید برخی از معروف ترین خواننده های عربی عمدتا به ویژه شرجی songstress نيز نقل, مقامات ادعا می کنند mahraganat موسیقی است که کمک به مصر را “اخلاقی کاهش است.” شعر آنها می گویند ترویج مواد مخدر و خشونت و قاعدگی. ماه گذشته سخنگوی مصر پارلمان اعلام کرد که این کشور در یک جنگ بیش از آن هویت فرهنگی.

“مصر مورد استفاده برای صادرات هنر به جهان عرب اما در حال حاضر کسی که طول می کشد خاموش لباس های خود را روی صحنه و آواز می خواند در مورد بهترین بودن,” صلاح Hasaballah سخنگوی گفت: برجسته تلویزیون میزبان خود را نشان می دهد. “اگر ما از ترس یک ویروس به نام تاج … سپس این ویروس است که به دروغ به عنوان هنر است و حتی بیشتر خطرناک به مصر از تاج.”

ممنوعیت آخرین فصل در جریان جنگ فرهنگی روح از مصر و تصویر آن را ارائه به جهان است. آن را نیز یک شاخص از چگونگی سانسور و ضرب و جرح در آزادی بیان در حال رسیدن به ارتفاعات جدید تحت ریاست جمهوری مصر فتح al-Sissi.

شکم رقصنده و بازیگر نقش اول زن شده است شکایت کرد برای رفتار غیر اخلاقی و یا برای پوشیدن گاز ، شاعران و نویسندگان به زندان محکوم شده است بیش از Facebook posts تلقی کفر آمیز. اپرا صابون دستور داده شده است به حذف صحنه های غیر اخلاقی در نظر گرفته و یا سیاسی و به تصویر کشیدن پلیس و امنیتی دیگر چهره ای مثبت است.

تحت Sissi دولت حمایت های حقوقی برای بیان هنری به طور معمول نادیده گرفته شده است.

“این نگرانی هر سرکوبگر رژیم که از جمله خوانندگان در حال تبدیل شدن بیشتر معروف به عنوان زمان می رود توسط” گفت: Mahmoud Othman, اجرا می شود که آزادی اندیشه و بیان قاهره-بر اساس قانون شرکت که کار می کند و آزادی بیان مسائل است. “از آنجا که این بدان معنی است که در برخی از آنها ممکن است خود بیان سیاسی است.”

سیما Diab برای واشنگتن پست

اعضای هیات هماهنگی های ضبط شده در داخل Bika را در استودیوی ضبط این ماه در اسکندریه.

Bika بزرگ شده در Al-Dekeela محله یهودی نشین, شلوغ وارن از آینه روشن کوچه و فرو ریختن ساختمان ها در شمال مصر در شهر اسکندریه. او هرگز به مدرسه رفت و به سرعت آموخته است که چگونه برای پیدا کردن کار در خیابان. او شده است یک قصاب یک راننده تاکسی و یک فروشنده میوه. اما خود واقعی شور آواز.

در سال 2010 او مسحور شکل جدیدی از موسیقی رو به افزایش از محله های فقیرنشین. این برای اولین بار ساخته شده توسط دیسک سوارکاران در مراسم عروسی که شروع به مخلوط کردن موسیقی محلی شناخته شده به عنوان shaabi با آهنگ های رقص الکترونیکی ذوب با, رگی, رپ و هیپ هاپ.

“ما در حال گفتن چه خبر است در خیابان های واقعیت زندگی ما” گفت: Bika. “این ساده آهنگ هایی که ساخته می شوند, ارزان, اما آنها ابراز احساسات خود ما مردم و درد و رنج زندگی روزمره در مصر است.”

امروز او همواره یک پرتقال آئودی. در طول مصاحبه هشت نفر راه می رفت و پرسید: نگاهی به عکاسی از خود با او.

Mahraganat موسیقی سریع و با صدای بلند افزایش یافت محبوبیت ذیل مصر 2011 بهار عربی شورش است که سرنگون کشور دیرین رهبر خودکامه حسنی مبارک که ماه گذشته. موسیقی ارائه یک خروجی برای فقیر مصر نا امید آشفتگی های سیاسی در حال رشد سرکوب کاهش, اقتصاد, نرخ بالای بیکاری و دیگر مشکلات. در خانه studios اغلب مستقر در محله های فقیرنشین موسیقی ساخته شده ارزان در کامپیوتر.

برخی از اقشار جامعه در نظر گرفته آن را مبتذل. در بسیاری از ایستگاه های رادیویی mahraganat رد شد اعتبار. به جای آن محبوبیت رشد از طریق کلمه از دهان مراسم عروسی و در نهایت آنلاین.

این ترانه ساخته شده است که mahraganat در نهایت به ویروسی بر روی سایت ها مانند یوتیوب. آهنگ دقیق این فشارهای روزمره با آن مواجه هستند فقیر مصر. یک مسیر صحبت می کند که چگونه مردم از جان گذشته برای پول به خرید اعتباری برای تلفن همراه خود. دیگری است که در مورد یک مرد که رفت خارج از کشور برای کسب پول به اندازه کافی برای ازدواج با عشق واقعی خود را. اما هنگامی که او بازگشت او ازدواج کرده بود شخص دیگری.

چند اگر هر گونه mahraganat نوازندگان نوشتن به صراحت ضد دولتی آهنگ اما تم های اقتصادی و مشکلات اجتماعی را منعکس نمی کند مثبت در این رژیم است.

ممنوعیت اخیر باعث شد در ماه گذشته توسط یک ولنتاین کنسرت. محبوب mahraganat duo — حسن Shakosh و عمر Kamal — انجام شد خود را جذاب آهنگ “خم ال Geran” یا “همسایه دختر” در عربی که از آلبوم شامل خط “اگر شما با من … من نوشیدن الکل و دود حشیش.”

که باعث شد ملت نوازندگان سندیکای است که تراز وسط قرار دارد با دولت به یاغی mahraganat موسیقی. این گروه سر هانی شاکر علنا اعلام کرد که چنین شعر شد “بی قاعده و غیر اخلاقی” و در نتیجه ممنوع است. او مقصر mahraganat خوانندگان برای “اخلاقی کاهش” از کشور هنر و موسیقی صحنه است.

سیما Diab برای واشنگتن پست

Bika را مدیر Dolsika, 21, صحبت می کند بر روی گوشی با مشتریان در داخل استودیوی ضبط در اسکندریه.

منصور Hendy رسمی در سندیکای گفت: آن را به حال درخواست ارسال به یوتیوب و ساوندکلاود به جلو و پایین mahraganat ویدئوها و اضافه کرد که “همه هماهنگ مقامات پشتیبانی تصمیم گیری.”

“ما در حال تلاش برای حفظ سنت ها و ارزش های یک ملت” گفت: Hendy. “ما در حال مبارزه با هنر. ما در حال مبارزه با این فساد.”

بان کی مون اتحاد برانگیخته شده و واکنش. در روزهای اخیر برخی از هنرمندان و خوانندگان چت شد در نوازندگان سندیکا در مرکز شهر قاهره. بر در و دیوار شد عکس سیاه و سفید از مصر شناخته شده ترین هنرمندان از 1950s و 1960s از جمله نيز نقل شده ، به زودی, گفتگو تبدیل به mahraganat موسیقی.

“Mahraganat هرگز نمی تواند نسبت به کلاسیک” گفت: یکی از نوازنده. “موسیقی است که به منظور تسکین روح خود را. این موسیقی باعث می شود دندان های خود را ترک.”

“Bika یک ستون از مصر موسیقی” interjected دیگر هنرمند با خنده استخراج grimaces و تمسخر در اطراف اتاق.

دو روز بعد بحث تکرار شد در داخل یک کافه در Al-Dekeela که در آن مردان جوان sipped قهوه و دودی داشتند.

محمد ابراهیم, 23, پریدم به Bika دفاع. “همه سن و سال من را دوست دارد این آهنگ,” او گفت:. “آنها در مورد صحبت محله ما مردم ما است. این است فرهنگ ما است. آن را نشان دهنده ما. آنها صحبت می کنند در مورد افراد جوان که نمی تواند پیدا کردن شغل مورد ما استانداردهای زندگی. این شعر درست است. من خودم را نمی تواند پیدا کردن یک شغل است.”

Mahraganat خوانندگان می گویند که آنها در حال هدف قرار داده چرا که آنها تبدیل شده اند بسیار محبوب و ثروتمند.

“بسیاری دیگر از ستاره های بزرگ نمی خواهید چراغ های خود را برای دریافت پوشیده با ما” گفت: Bika. “آنها ما را ببینید اعداد در شما لوله و آنها می ترسند.”

همانطور که از هفته گذشته Bika ویدئو و آهنگ ها هنوز در دسترس در یوتیوب و ساوندکلاود. و تا ماه گذشته او هنوز هم قادر به انجام در مراسم عروسی. اما پس از آن سندیکای شکایت علیه او برای آواز خواندن در عروسی یکی از دوستان در اسکندریه. “من خواند یک آهنگ برای عروس زیرا من می دانم که پدر او و آنها شکایت من گفت:” Bika.

در حال حاضر او را به فکر کردن در مورد کنسرت های خود را در ماه آینده در نیوجرسی و فلوریدا, اولین سفر به آمریکا. “من دعا من را دریافت ویزای ایالات متحده. من یک مقدار زیادی از طرفداران وجود دارد” Bika گفت.

“اما من انجام خواهد شد در مصر دوباره, یک, روز,” او اضافه شده با یک لبخند.

Heba فاروق Mahfouz کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im