چگونه به استخدام بزرگترین ثروت صندوق

گرم کردن پرس, تجزیه و تحلیل توسط نروژ و ثروت صندوق از آن تجربه استخدام خارجی مدیران نمونه کارها بیش از دو دهه گذشته یا بیشتر است که یک راهنمای مفید برای هر کسی که مایل به مدیریت پول برای بسیار احترام نهاد. بنابراین در اینجا برخی از نکات از جمله — spoiler alert — شگفت آور وحی که عملکرد گذشته شمارش برای هیچ چیز در فرآیند انتخاب.

این صندوق بزرگترین جهان با دارایی در حدود 960 میلیارد و می گوید آن را به نفع مدیران نمونه کارها که “کنجکاو فروتن و مایل به تغییر ذهن خود را.” آن را می بیند و عدم وجود آن صفات شخصیت به عنوان یک دستور العمل برای سرمایه گذاری فاجعه:

مدیرانی که نمی توانند اعتراف اشتباهات و یا کسانی که سرزنش افراد دیگر برای اشتباهات خود فاقد کیفیت های شخصی از فروتن بودن و به احتمال زیاد رای در توانایی های خود را در نتیجه افزایش احتمال سرمایه گذاری در شرکت هایی که از دست دادن ارزش قابل توجهی دارد.

علاوه بر آن ترجیح آن مدیران فعال و برابر است با افزایش فعالیت های تجاری با بازده بهتر. در میان بازارهای در حال ظهور و کلاه پرتفوی 40 بود که سالانه گردش مالی از دارایی های خود را از بیش از 100% ضرب و شتم خود را معیار 4.3% در مقایسه با 1.2 درصد از 37 اوراق بهادار که روشن کمتر از یک چهارم از سرمایه گذاری های خود را.

به عنوان شما می خواهم تصور کنید نروژی ها بسیار ضربه زننده در مورد که آنها تخصیص سرمایه خود را به تنها چند را انتخاب کنید عبور جمع اوری. در سال 2018 صندوق تا به حال 223 جلسات با امکان سرمایه جدید و در نهایت توزیع پول برای فقط 13 از آنها. آن را دوست دارد به ارزیابی آینده نگر خود استخدام نزدیک و شخصی. تفکر خود را به نظر می رسد منعکس ضرب المثل قدیمی “همه چیز نمودار صندلی” را به عنوان همکار من مت لوین معتقد است چندین بار.

ما ترجیح می دهند برای دیدار با مدیران در “اتاق موتور” که اساسا به معنی ملاقات با آنها را در میز که در آن کار خود را انجام داده است. با انجام این کار, ما همچنین برای مشاهده بهتر از چگونه مدیران نمونه کارها و تحلیلگران در حال نشسته و چگونه این ممکن است تحت تاثیر تعامل روزانه.

بنابراین شما باید در حال حاضر خود را آینده نگر نروژی مشتریان با میز کثیف و یا بکر ، یک فرصت خوب وجود دارد سابق خواهد بود یک شاخص بهتر است که شما و شرکت شما دارای ویژگی های نروژ و ثروت صندوق است که به دنبال. چرا که نظم محیط “به نظر می رسد برای الهام بخشیدن به شکستن رایگان از سنت است که می تواند بینش های تازه” با توجه به یک مطالعه 2013 منتشر شده توسط مجله علوم روانشناسی در حالی که منظم آنهایی که “تشویق کنوانسیون و بازی آن را امن است.”

و چه می شود بسیار روشن در این گزارش این است که نروژ صندوق نمیخواهد خارجی آن مدیران به بازی امن. “ما به دنبال مدیران که در آن هر دو خود را در تفکر استراتژیک و تاریخی خود را نمونه کارها داستان یک مدیر که نمی توان نمونه کارها تغییرات در خط با بازار و در همان زمان به عنوان دیگر بازار” آن را می گوید. برای مثال خارجی آن در حال ظهور در بازار وجوه خود فقط 27 درصد از سهام مربوطه خود را معیار; برای کوچک کلاه مدیران این رقم فقط 19%.

واقعی شوکه می آید حدود دو سوم از راه را از طریق این گزارش که اجرا می شود به بیش از 150 صفحه است. این صندوق می گوید آن را می پردازد کاملا بدون توجه به گذشته بازگشت مدیران صندوق تحویل داده اند که با توجه به اینکه برای استخدام آنها:

ما نمی بینیم تاریخی عملکرد به عنوان اطلاعات ارزشمند در هنگام انتخاب مدیران و صرف هیچ وقت تجزیه و تحلیل پایگاه داده های تاریخی می گرداند. ما استخدام مدیران از آنجا که ما خود را باور تحقیقات و تصمیم گیری ایجاد خواهد شد عملکرد خوبی در آینده نه به دلیل عملکرد آنها تولید شده در گذشته است.

صندوق reckons آن را جدا با متوسط 11 در خارج از مدیران نمونه کارها در هر سال از سال 1998 است. بیش از یک سوم از کسانی که به علت تغییرات در تخصیص سرمایه توسط این صندوق خود را به عنوان آن را منتقل جغرافیایی بین بخشی و محیط زیست مقرر در طول سال قبل از ورود در آن زمان استراتژی محدود کردن منابع مالی خارجی برای نظارت بر آن در بازارهای نوظهور و کوچک شرکت سرمایه گذاری. اضافی 27% منتشر شد با توجه به تغییرات در شرکت خارج; یک دستور به طول انجامید فقط دو هفته به دلیل یک مدیر ترک شرکت آنها فقط می خواهم پول به دست.

با این حال حدود یک چهارم شد و یک روز پس از نروژ و ثروت صندوق از دست داده و اعتماد به نفس در مدیریت — و زمانی که در پایان می آید به دلیل از دست دادن ایمان و خروج سریع است. “ختم انجام شده است با همان روز اطلاع” این گزارش با صندوق خود مدیران در نظر گرفتن مسئولیت برای انهدام خروج از سبد موقعیت برای جلوگیری از هر گونه امکان تخلفات.

این یک باشگاه منحصر به فرد با کمتر از 4% از دارایی های صندوق کنترل خارجی مدیران در پایان سال گذشته اشاره کرد من خبری بلومبرگ همکار Mikael هولتر. اما برای کسانی که به دست آوردن پذیرش و موفق هستند ارتباط می تواند به مدت طولانی زندگی می کردند.

یکی از نروژی صندوق خارجی مدیران بوده است در حال اجرا از پول خود را برای 11 سال است و مورد ضرب و شتم مربوط به معیار توسط سالانه 21 درصد در آن زمان. متاسفانه برای مدیر متناوب outperformance از 70% بین ماه های نوامبر 2008 و 2009 اوت باعث صندوق برای تحمیل یک کلاه بر عملکرد هزینه های سراسر همه از آن حکم این معنی آن ستاره ای بازده بیشتر غنی شده صندوق. قیمت فروتنی ،

این ستون لزوما منعکس کننده نظر بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

علامت گیلبرت یک بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش مدیریت دارایی ها. او قبلا در لندن دفتر ریاست جمهوری اسلامی ایران ، او همچنین نویسنده از “همدست: چگونه حرص و آز و تبانی ساخته شده بحران وام و اعتبار غیر قابل توقف است.”

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im