با بسیاری از دولت ها شل شدن محدودیت های مسافرتی برای راه اندازی مجدد اقتصاد شرکت های هواپیمایی را آغاز کرده اند که بازگرداندن پروازهای بودند که در این بیماری همه گیر کوروناویروس گسترش یافته است. کسب و کار کند که می تواند مسافران نگران گیر بودن در یک کابین برای یک زمان طولانی و احتمالا عفونی غریبه. این رکورد نشان می دهد که خطرات نیستند ناچیز است.

1. اتحاد coronavirus گسترش در هواپیما?

بله. در حالی که هنوز هم وجود دارد نسبتا کمی تحقیقات منتشر شده در گسترش ویروس در شرکت های هواپیمایی, رسیدگی به یک مارس 2 پرواز های از انگلستان به ویتنام پیشنهاد کرد که یک مسافر منتقل می شود این ویروس به عنوان بسیاری از 14 نفر دیگر و یک عضو خدمه. دوازده نفر از این مسافران نشسته بودند به مشکوک اولین مورد که مطابق انتظار گسترش این و دیگر coronaviruses. بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن گروه تجارت برای خطوط هوایی جهان گفت که گذشته از این مورد یک بررسی رسمی از 18 خطوط هوایی شناسایی چهار قسمت در سه ماه اول سال مظنون در پرواز انتقال از مسافران به خدمه و بیشتر از چهار که در آن یک خلبان به نظر می رسد به این ویروس را به دیگری. این گروه از شرکت های هواپیمایی نشان داده شده 14% جهانی ترافیک هوایی در آن دوره با توجه به IATA.

2. مشابه گسترش ویروس ها در هواپیما?

بله ویروس ها از جمله سارس و آنفلوانزا و آبله که مانند رمان coronavirus در حال انتقال از طریق عطسه و تنفس از کسانی که آلوده هستند باید گسترش در هواپیما. در سال 2003 شیوع سارس که آن هم ناشی از coronavirus 40 پرواز داشت و به انجام موارد احتمالی ویروس سارس و منجر به گسترش به دیگر مسافران. مطالعات نشان داده اند که بزرگترین خطر می آید از نشستن در دو ردیف مسری مسافر برای یک پرواز طولانی تر از 8 ساعت. هنوز در یک مورد که در آن 20 نفر توسعه یافته این ویروس از قرار گرفتن در معرض آلوده مسافر در هوا چین پرواز از هنگ کنگ به پکن در کمتر از نیم نشسته بودند در دو ردیف اصلی پرونده است. و بیشتر عفونت دیده می شد در مسافران نشسته در طرف مقابل مرکز راهرو.

3. آنچه می تواند پرواز خطرناک است ؟

مردم با آلوده رمان coronavirus منتشر می کنند ویروس حاوی قطرات از خود بینی و دهان که می توان به طور مستقیم به کسی که در نزدیکی و یا با لمس کردن سطح آلوده پخش شده و سپس از دهان و بینی و یا چشم. چه چیزی باعث می شود پرواز مخاطره آمیز است همان است که دیگر اشکال حمل و نقل: نزدیکی به افراد دیگر و رایج در مناطق. فرودگاه نیز می تواند خطر ابتلا به مسافران منتظر در صف چک در برای پرواز, بازدید از فروشندگان مواد غذایی و استفاده از امکانات مانند حمام و سرویس بهداشتی.

4. آنچه در مورد انتقال هوابرد?

آن را نیز ممکن است که coronavirus میتواند از طریق ذرات کوچکتر که مردم منتشر می کنند از خود بینی و دهان شناخته شده به عنوان ذرات معلق در هوا که می تواند شناور برای یک بار از طریق هوا و استنشاق. صنعت هوافضا می گوید هواپیماهای مدرن تهویه باید کاهش خطر ابتلا به این نوع گسترش یافته است. هوا در یک هواپیما است که به طور کلی یک 50-50 مخلوط استریل خارج از هوا و recirculated هوای کابین شده است که فیلتر شده است. با توجه به ایرباس SE و بوئینگ شرکت ، تمام هواپیما ها مجهز به فیلتر هپا که جذب ذرات کوچک به عنوان ویروس. جریان هوا از سقف به کف و نه از جلو به عقب است و compartmentalized به بخش در سراسر کابین که باید محدودیت حرکت ذرات در امتداد طول هواپیما. حتی پس از مدل سازی نشان می دهد این انفجار می تواند تحت تاثیر عواملی مانند صندلی و کابین طرح و نحوه کامل این هواپیما است. همچنین این سیستم های تهویه ممکن است به طور کامل عملیاتی که هواپیماهای پارک شده در دروازه. یک شیوع آنفولانزای در سال 1979 منجر به از مسافران نگه داشته شود در هیئت مدیره مبتنی هواپیما با تهویه خاموش است.

5. آنچه در مورد حمام ؟

بازدید از حمام در یک هواپیما در سن coronavirus در حال حاضر برای تلفن های موبایل پر با هواپیمایی گفتن مسافران به صف توالت و به جای آن به مطبوعات تماس بل و در انتظار مجوز برای پاسخ به طبیعت تماس بگیرید. در حال حاضر وجود دارد یک چیز دیگر به نگرانی در مورد با یک مطالعه جدید (از مجله فیزیک سیالات) پیدا کردن که سیفون توالت نتایج در ابری از ذرات آئروسل که افزایش تقریبا سه فوت. این می تواند هوابرد ماندن طولانی به اندازه کافی برای استنشاق توالت بعدی کاربر یا زمین در نزول مثلا. برخی از coronavirus بیماران یافت شده زنده ذرات ویروس در مدفوع خود ساخت این نظری هر چند تا کنون unproved استفاده از سرایت. شاید این یک چیز خوب است برخی از شرکت های هواپیمایی دیگر در خدمت مواد غذایی و نوشیدنی است.

6. چه چیز دیگری هستند شرکت های هواپیمایی انجام برای کاهش خطر ؟

شرکت های هواپیمایی در حال تمیز کردن هواپیما بیشتر و به طور کامل و بدون پرداخت پول نقد. آنها با استفاده از آنلاین بررسی و خودکار کیسه قطره و گفتن مسافران به پوشیدن ماسک در طول سفر خود را. در آمریکا JetBlue Airways Corp. و Delta Air Lines, Inc. تنها وعده داده اند به ترک فضای بین مسافران هر چند حامل های دیگر در حال محدود کردن تعداد مسافران در هر پرواز زمانی که ممکن است. خطوط هوایی اروپا را تا حد زیادی شده است و تمایلی به ارتکاب به ترک وسط صندلی های خالی کرد و گفت که علم محدود است در اثر تمرین و که آن را پرواز بیش از حد پرهزینه را اجرا کنند.

7. آیا فرودگاه انجام شده است ؟

در فرودگاه هیترو لندن, اروپا, شلوغ ترین مسافران و کارکنان خواهد بود موظف به پوشیدن ماسک صورت و دیدن علامت های سراسر فرودگاه گفتن مردم به حفظ یک فاصله امن. ضد عفونی کننده دست است که به طور گسترده ای در دسترس در بیش از 600 کیوسک های سراسر فرودگاه و متوسط غربالگری است که در حال تلاش کردن. ملل متحد سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری به تازگی صادر سفر ایمن دستورالعمل مشاوره فرودگاه برای رفتن بیشتر است. توصیه هایی شامل معرفی تماس رایگان فناوری در کیسه قطره شبانه روزی گیتس و رسانه های خرده فروشی. این سازمان گفت: یک 1 متر (3 فوت) فاصله باید حفظ شود در سراسر فرودگاه و سوار شدن فرآیندها باید اصلاح شود برای جلوگیری از صف بندی. حمام و سرویس بهداشتی آن گفت: تغییر باید به لمس-رایگان تجهیزات و اختصاصی چمدان چرخ و فلک باید در محل برای ورود از مناطق پر خطر.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات