چگونه اطلاعات غلط به کمک جرقه اقدام به کودتا در گابن

برای سه بعدی, قسمت, واقعیت جستجوگر تصویری تیم تمرکز خود را در مکان های مختلف که در آن آنلاین اطلاعات غلط منجر به زندگی واقعی — و اغلب نگران کننده — عواقب. ما را به فاش کردن آنچه اتفاق افتاده است و نشان می دهد آنچه در آن به معنی برای ما در حال حاضر.

ما اول داستان ما را به مرکزی کشور آفریقایی گابن که در آن گم شده و یک رئیس جمهور و یک مظنون تصویری به کمک جرقه اقدام به کودتا.

حقایق

در ساعات اولیه Jan. 7, 2019, صدای شلیک گلوله زد بیرون در گابن ملی ایستگاه های رادیویی.

“من فکر کردم آن بود پرتاب ترقه توسط افراد جوان” گفت: Gabonese فعال مارک Ona Essangui “اما در نهایت ما متوجه شد که این کودتا به دلیل حمله شد پخش زنده در رادیو.”

یک تعداد انگشت شماری از سربازان مسلح از گابن نخبگان گارد ویژه بود کشف و ضبط ایستگاه گرفته و بیش از امواج رادیو و تلویزیون. در پخش و ستوان کلی اندو اوبیانگ تشویق Gabonese به پا می خیزند و “بازگرداندن دموکراسی است.” “اگر شما در حال غذا خوردن را متوقف; اگر شما با داشتن یک نوشیدنی متوقف; اگر شما از خواب بیدار. از خواب بیدار کردن همسایگان خود را. … افزایش یابد تا به عنوان یک کنترل از خیابان” اوبیانگ گفت.

هیاهو در این نسبتا پایدار کشور — به خصوص در مقایسه با همسایگان خود — برداشت مورد توجه رسانه های بین المللی رسانه. خبرنگاران بحث شایستگی و استدلال برای اقدام به کودتا. اوبیانگ در بیانیه خود با اشاره به مقصر در عدم سلامت از رئیس جمهور علی Bongo Ondimba و “متاسفم عینک” از خود سال نو را به آدرس.

Bongo قدرت را در این کشور غنی از نفت در سال 2009 پس از مرگ پدر خود که حکومت برای 42 سال است. اما بانگو را صعود به ریاست جمهوری بود و ستیز. او در سال 2016 انتخاب مجدد مواجه شد با خشونت و اتهام تقلب. بانگو را رد کرده است هر گونه تخلف.

سریع به جلو دو سال تا اکتبر 2018 زمانی که بانگو در ریاض, عربستان سعودی از حضور در آینده سرمایه گذاری ابتکار نشست. مدت کوتاهی پس از شروع برنامه در اکتبر. 25, 2018, عربستان دولت رسانه ها منتقل می شود, گزارش, گفته, بانگو در بیمارستان بستری شده بود.

اظهارات و عدم آن دولت منتشر شد تنها چند عکس و یک سکوت تصویری از بانگو — کمک خوراک شایعات عمدتا از مخالفان که بانگو مرده بود و یا جایگزین با یک بدن و دو.

“ما نمی دانیم چه اتفاقی می افتد گفت:” یک روزنامه نگار صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن را از نگرانی در مورد دولت تلافی “اما برخی از نگهبانان مخفیانه به ما گفت که رئیس جمهور هنوز زنده بود چون اگر او درگذشت و او را به خاک سپرده شده است. اما در غیر این صورت وجود دارد نه بسیاری از اطلاعات رسمی که ترسناک بود.”

درد, الا Ekogha فعلی سخنگوی ریاست جمهوری — قبلی رسمی است که در زندان فساد — گفت: واقعیت جستجوگر است که اگر چه او هم در زمان او معتقد است که دولت نمی خواست به “پرتاب سوخت در آتش” با پاسخ به شایعات.

اما به عنوان روز گذشت, کشور مشتاقانه در انتظار برای دیدن اینکه آیا بانگو را یک سال جدید را به آدرس. گزارش گفت و در دسامبر. 31, 2018, او — از مراکش. آن بانگو اولین بیانیه عمومی پس از شایعات آغاز شده است. برخی در گابن در زمان این ویدئو به عنوان مدرک که بانگو زنده بود اما دیگران مورد سوال صحت آن و بانگو را به حکومت.

متخصص مغز و اعصاب الکساندر W. Dromerick معاون رئیس جمهور برای تحقیق در MedStar ملی توانبخشی بیمارستان گفت: بانگو به نظر می رسد به مانند کسی که دچار سکته مغزی یا آسیب مغزی و تحت رویه لوازم آرایشی و بهداشتی.

“او یک معامله بزرگ از آرایش صورت و من فکر می کنم او احتمالا تا به حال بوتاکس چرا که نه طرف صورت خود را در حال حرکت” Dromerick گفت: واقعیت جستجوگر پس از تماشای این ویدئو. “اگر شما نگاه در چشم او فاصله بین درب بالا و پایین درب است که بیشتر در سمت راست از سمت چپ است. و این نشانه ای از ضعف است.”

این واقعیت جستجوگر خواسته استیو Grobman این افسر ارشد فناوری در cyberdefense شرکت مک آفی به تجزیه و تحلیل این ویدئو. او و تیم خود را زد آن را از طریق دو آزمایش پزشکی قانونی و هر دو آمد با نزدیک به 92 درصد احتمال معتبر بودن. اما او هشدار داد که تجزیه و تحلیل است نه قطعی.

بنابراین ما یک نظر دوم. دانشگاه آلبانی استاد علوم کامپیوتر و دیجیتال-رسانه های متخصص پزشکی قانونی Siwei لباس lyu زد تصویری خود را از طریق عمیق جعلی الگوریتم ما در صورت درخواست. بالاتر از ارزش نمره (حداکثر یکی) بیشتر احتمال دارد به تصویری معتبر است.

لباس lyu زد تایید عمیق جعلی از طریق الگوریتم. آن را به ثمر رساند 0.0. سال جدید را به ثمر رساند آدرس 0.99. “الگوریتم پیدا نکردم سیگنال نشانه هایی که در عمیق موجود-fake روش نسل در این فیلم” لباس lyu به این نتیجه رسیدند.

و این شواهد نشان می دهد که احتمالا فقط بیش از حد صحنه تصویری از یک بیمار جمهور. اما جنجال بر سلامت خود را در این ماه از اطلاعات غلط و در حال حاضر شکننده وضعیت سیاسی و اقتصادی بود دستور صورت گرفته است.

“ما به سختی او را ببیند. ما هرگز او را بشنود. شما می توانید بگویید که او را فلج” Etogho گفت. “پس شما را در درک که همه از آن … و دروغ گفتن آره, من می توانید ببینید که چگونه کودتا آمد از آن است.”

وجود دارد بسیاری از نظریه ها که چرا رئیس جمهور به نظر می رسد تغییر در سال جدید, آدرس. سربازان شد و از این نظر که بانگو بود که لبه پنجره رساند تا توسط کسانی که در اطراف او نیست که این ویدئو عمیق بود ، آنها اعتماد ندارند که بانگو در کنترل است.

“یک بار دیگر کسانی که به شدت نگه داشتن بر روی قدرت همچنان به استفاده از و به رئیس جمهور علی Bongo Ondimba به نگه داشتن در محل نامعتبر که خود را از دست داده جسمی و ذهنی گفت:” اوبیانگ در روز اقدام به کودتا.

اما مدت کوتاهی پس از اوبیانگ خواندن بیانیه خود او قیام خنثی شد. پلاتر بودند یا دستگیر و یا کشته شدند. و بانگو ساخته است ظاهر عمومی — اما دستخوش غیر قابل انکار تغییر فیزیکی. او را تحت فشار قرار دادند برای بازداشت مقامات ضد فساد و سرکوب و منصوب پسر خود را به عنوان یک دستیار ریاست جمهوری. رهبر مخالفان ژان پینگ گزارش شده عنوان کرد و گفت که این حرکت را تایید می کند که گابن است “تبدیل به یک سلطنت.”

سخنگوی ریاست جمهوری Ekogha را نه تایید و نه انکار که رئیس جمهور تا به حال سکته مغزی در سال 2018 است.

این خط پایین

این ویدئو احتمالا نه عمیق جعلی و کودتا بود و به احتمال زیاد موجب به دلیل اطلاعات غلط و بد جمهور — بر روی صفحه نمایش کامل در سال جدید آدرس.

برای ما ارسال حقایق را بررسی کنید با پر کردن این فرم

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im