چگونه Huawei فرود در مرکز جهانی فناوری ایران: QuickTake

چین بزرگترین تکنولوژی شرکت Huawei Technologies Co., افزایش یافته است به شهرت جهانی به عنوان یک رهبر در 5G خیلی ballyhooed, نسل بعدی فناوری بی سیم. آن را نیز تبدیل به یک هدف اصلی برای ایالات متحده به عنوان فن آوری چین همچنین قابلیت رشد کرده همراه با جاه طلبی های خود را. ایالات متحده در تلاش برای متقاعد کردن متحدان خود-از جمله کانادا و آلمان-به ممنوعیت Huawei تجهیزات از شبکه خود را در نگرانی در مورد جاسوسی. تا کنون تنها تعداد انگشت شماری پیوست, تحریم; انگلستان خودداری کرد. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز نقل مکان کرد و بیشتر به محدود کردن Huawei دسترسی به اجزای حیاتی با قطع نظر از هر chipmaker در هر نقطه با استفاده از تجهیزات آمریکایی از تهیه Huawei بدون دولت آمریکا تصویب. اساسی کشمکش است این سئوال که سرب در نوپای “همه چیز متصل” دوران و چه کسانی پشت سر گذاشت.

1. چرا آمریکا باید موضوع را با Huawei?

دولت آمریکا مقامات می گویند Huawei خطرناک است, در بخشی به دلیل آن می تواند استفاده از آن رشد سهم از بازار تجهیزات مخابراتی به جاسوسی برای دولت چین. در سال 2012 گزارش U. s. House Permanent Select Committee on Intelligence با برچسب Huawei و ZTE Corp به عنوان تهدید امنیتی بالقوه. ایالات متحده نگرانی در مورد Huawei سوار 2018 تصمیم رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به بلوک پیشنهاد تصاحب خصمانه از Broadcom Ltd. بر اساس در آن زمان در سنگاپور برای ایالات متحده chipmaker جمعی, Inc. معامله می تواند محدود سرمایه گذاری آمریکا در تراشه های بی سیم و فن آوری و دست رهبری جهانی در این حوزه به هواوی. چنین نگرانی را گسترش داده اند به عنوان حامل آماده به صرف میلیاردها دلار در جدید 5G شبکه های که جمع آوری داده ها و فعال کردن خدمات بی نظیر مقیاس.

2. چقدر مهم است, Huawei?

در بیش از سه دهه این رشد از الکترونیک re-فروشنده به یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی با موقعیت پیشرو در ارتباطات از راه دور دنده, گوشی های هوشمند, محاسبات ابری و, امنیت و قابل توجهی عملیات در آسیا و اروپا و آفریقا است. Huawei تولید 850 میلیارد یوان ($122 میلیارد دلار) فروش در سال 2019 — بیش از Boeing Co. آن را شخم زده میلیاردها دلار به 5G و شکست را به بالا 10 دریافت کنندگان ایالات متحده اختراع ثبت شده در سال گذشته است. آن کمک کرده است ساخت 5G شبکه در بیش از 10 کشور و انتظار برای انجام همان در یکی دیگر از 20 در سال 2020 است. تحریم های ایالات متحده spooked برخی Huawei مشتریان و تامین کنندگان در سطح جهان در حالی که مصرف کنندگان چینی و حامل بسیج به سمت آن است.

3. به همین دلیل است که تجهیزات آن یک مسئله امنیتی?

دولت ایالات متحده — مانند چینی ها و دیگران — با احتیاط از به کارگیری فن آوری های خارجی در ارتباطات حیاتی برای ترس است که می تواند تولید کنندگان نصب پنهان “درب پشتی” برای جاسوسی برای دسترسی به اطلاعات حساس و یا این که شرکت های خود را از آن به خود دولت. وزیر خارجه آمریکا, مایکل Pompeo گفته است که ایالات متحده ممکن است مانع توافق با ناتو و متحدان اگر آنها با استفاده از Huawei تجهیزات یک تهدید ملاقات با برخی از شک و تردید. 5G شبکه های نگرانی خاص هستند چرا که آنها را فراتر از ساخت گوشی های هوشمند محبوبیت سریع تر برای فعال کردن فن آوری های جدید مانند خودروهای بدون راننده و اینترنت از همه چیز. انگلستان مبتنی بر حامل Vodafone Group Plc گفته اند و ثابت درب پشتی بر روی Huawei تجهیزات مورد استفاده در آن, ایتالیایی, کسب و کار در سال 2011 و 2012. در حالی که آن را سخت بدانید که اگر آسیب پذیری بودند نابکار و یا اتفاقی وحی ضربه به Huawei شهرت.

4. که با استفاده از Huawei و چه کسی نه ؟

ژاپن و استرالیا در میان تعداد انگشت شماری از کشورها که پیوست, آمریکا تحریم, با ویتنام بی سر و صدا زیر کت و شلوار. اما Huawei است که مقدار زیادی از هواداران: تجهیزات آن گرایش به کمتر گران تر از جایگزین های نوکیا Oyj و Ericsson AB است و اغلب با کیفیت بالاتر. این شرکت موفق به کسب 5G مشتریان در روسیه و خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا از جمله فیلیپین و تایلند است. در مالزی, نخست وزیر بوق و کرنا مزایای استفاده از Huawei دنده و گفت: کشور استفاده خواهد کرد “تا آنجا که ممکن است.”

5. آنچه در جای دیگر?

انگلستان اجازه خواهد داد که هواوی برای کمک به ساخت بریتانیا 5G سیستم هر چند آن را ممنوع اعلام کرد این شرکت از برخی از بخش های اصلی این شبکه است. آن سازمان های اطلاعاتی گزارش استدلال کرد که هواوی یک مدیریت خطر است. برخی از شرکت ها هشدار می دهند که کامل بان را به تاخیر می اندازد رول و هزینه صدها میلیون پوند است. نروژ تصمیم گرفت در برابر ممنوعیت خروج انتخاب و به شرکت های فردی; تا کنون دو رفته اند با اریکسون. در اتحادیه اروپا وجود دارد نشانه هایی از یک هماهنگ متعادل کننده عمل می کنند. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان است دست و پنجه نرم کردن با یک پتانسیل شورش توسط قانونگذاران که می خواهید به طور موثر بان Huawei تجهیزات. چین سفیر ایران در آلمان را تهدید برلین با تلافی اگر چنین ممنوعیت تصویب شد با استناد به میلیون ها نفر از وسایل نقلیه, آلمانی, خودروسازان فروش در چین. برزیل گفته است که نیازی به استثنای هر کسی از مناقصه.

6. چه چیز دیگری است که ایالات متحده انجام می شود ؟

ایالات متحده نقل مکان کرد و برای جلوگیری Huawei توانایی برای فروش تجهیزات در ایالات متحده و بیشتر به طور قابل توجهی به خرید قطعات از آمریکا تامین کنندگان با اضافه کردن Huawei به یک لیست سیاه وزارت بازرگانی در سال 2019. متهم این شرکت به دنبال “تضعیف” کسانی که کنترل صادرات این بخش در 15 مه اعمال محدودیت بیشتر در chipmakers آمریکایی با استفاده از چرخ دنده ها در طراحی و یا تولید نیمه هادی ها به معنی تامین کنندگان مانند Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. را مجبور به قطع Huawei مگر اینکه آنها را به چشم پوشی از واشنگتن — و یا به طور بالقوه در صورت مجازات است. کمیسیون ارتباطات فدرال ممنوع استفاده از یارانه های دولت فدرال برای خرید تجهیزات ساخته شده توسط هواوی و ZTE و گفت: آن را در نظر بگیرید که نیاز به حامل در حال حاضر با استفاده از محصولات خود را به آنها را حذف کنید.

7. آنچه که در کانادا ؟

در دسامبر سال 2018 به درخواست ایالات متحده و کانادا و مقامات Huawei رئیس امور مالی Meng Wanzhou که همچنین از این شرکت بنیانگذار Ren Zhengfei. آمریکا به دنبال استرداد او به عنوان بخشی از یک پرونده جنایی ادعا که او توطئه برای فریب دادن بانک ها به ناخواسته پاکسازی معاملات مربوط به ایران در نقض تحریم های ایالات متحده. هر دو Meng که همچنین معاون رئیس این شرکت را تکذیب کرد تخلف است. کانادا است که هنوز تصمیم گیری یا نه به اجازه هواوی به بازی یک نقش بزرگتر در حال توسعه 5G.

8. چه کس دیگری را متهم Huawei?

در سال 2003 Cisco Systems, Inc. شکایت Huawei برای متهم به نقض قانون در آن اختراع ثبت شده و به طور غیر قانونی کپی کردن کد منبع مورد استفاده در روترها و سوئیچ ها. Huawei حذف رقابت کد دفترچه راهنما و خط فرمان رابط و مورد کاهش یافته بود. موتورولا شکایت کرد در سال 2010 به اتهام توطئه با کارمندان سابق به سرقت اسرار تجاری. که طرح دعوی در دادگاه بود بعد از حل و فصل. در سال 2017 یک هیئت منصفه در بر داشت Huawei مسئول سرقت تکنولوژی رباتیک از T-Mobile US, Inc. و در Jan. 28 سال 2019 در وزارت دادگستری تحت تعقیب Huawei برای سرقت اسرار تجاری مربوط به آن مورد است. همان ماه لهستان سرسخت آمریکا متحد بازداشت Huawei کارمند به ظن جاسوسی برای دولت چین. Huawei اخراج کارمند و رد هر گونه دخالت در عملیات ادعایی خود را.

9. چه Huawei می گویند ؟

که ایالات متحده محدودیت نیست در مورد امنیت سایبر اما واقعا طراحی شده برای حفاظت از آمریکا تسلط جهانی فناوری. آن را بارها رد کرده است که این کمک می کند تا پکن جاسوسی در دیگر دولت ها یا شرکت ها. اما فرح برای ادامه فشار آن مشخص شده قصد دارد به لرزش تا مدیریت آن به عنوان درآمد رشد کند. این شرکت که می گوید آن را متعلق به رن و همچنین کارکنان خود را از طریق اتحادیه در سال های اخیر شروع به انتشار نتایج مالی صرف بیشتر در بازاریابی و درگیر با رسانه های خارجی در تلاش برای افزایش شفافیت. رن تبدیل شده است بیشتر به عنوان او مبارزه می کند برای صرفه جویی در شرکت خود را. در حالی که او گفت که او با افتخار خود را سربازی و حزب کمونیست عضویت او را رد کرد و پیشنهاد او انجام پکن مناقصه یا که Huawei تحویل اطلاعات مربوط به مشتری. در مارس 2019, Huawei رفت و در حمله پر کردن طرح دعوی در دادگاه در دادگاه فدرال در مقابل قانون است که بلوک های دولت ایالات متحده در سازمان با استفاده از تجهیزات آن است.

10. دیگر شرکت های چینی احساس گرما ؟

بله. در ماه اکتبر مغلوب ساختن پیشی جستن دولت قرار داده شده و هشت نفر دیگر چینی با تکنولوژی غول در لیست سیاه خود سازند و آنها را از بودن دخیل در نقض حقوق بشر علیه اقلیت مسلمانان در این کشور سین کیانگ منطقه است. آنها شامل Hangzhou Hikvision Digital Technology Co. و Zhejiang Dahua Technology Co., که توسط برخی از حساب های کنترل به اندازه یک سوم از بازار جهانی برای نظارت تصویری; SenseTime گروه Ltd. با ارزش ترین در جهان هوش مصنوعی راه اندازی و همکار هوش مصنوعی غول Megvii فن آوری با مسئولیت محدود. ZTE تقریبا پس از سقوط وزارت تجارت ایالات متحده ممنوع و آن را به مدت سه ماه در سال 2018 از خرید فن آوری آمریکا. وزارت دادگستری ایالات متحده متهم کرده است متعلق به دولت فوجیان Jinhua مدار مجتمع شرکت ، آن تایوانی شریک و سه نفر با توطئه برای سرقت اسرار تجاری از Micron Technology Inc.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>