چگونه زنان اعتصاب در یک کارخانه در دگنهم منجر به دستمزد برابر قانون

در 29 مه سال 1970 دو سال پس از رفتن اعتصاب 187 زنان مشغول به کار در یک کارخانه در شرق لندن شاهد کار سخت خود را پرداخت زمانی که دستمزد برابر قانون دریافت تاییدیه سلطنتی.

آینده به اجرا در پنج سال بعد از عمل به دنبال “جلوگیری از تبعیض با توجه به شرایط و ضوابط اشتغال بین مردان و زنان”. این به معنای آن است که لازم بود برای مردان و زنان “در همان اشتغال” برای درمان به همان اندازه در شرایط پرداخت و شرایط کار.

استقرار دستمزد برابر قانون نیم قرن پیش بود که یک لحظه نقطه عطفی در مبارزه برای برابری جنسیتی.

اما آن را گرفته اند ممکن است حتی دیگر به تصویب حال اعتصاب زنان دوخت machinists در یک کارخانه فورد در دگنهم نمی شود یک پیام کوتاه ثابت کرد که یک کاتالیزور در مبارزه برای دستمزد برابر.

کم بها دادن کار ماهر

اعتصاب زنان دوخت machinists در شرکت فورد موتور محدود است دگنهم کارخانه رخ داده است در ماه ژوئن سال 1968 پس از یک نزاع بر سر راه است که در آن مواضع خود را در کارخانه بودند طبقه بندی شده است.

به عنوان بخشی از یک regrading ورزش مشخص شد که دوخت machinists خواهد بود طبقه بندی شده به عنوان گروه B این دسته با توجه به کمتر ماهر تولید شغل به عنوان مخالف به رده C برای تولید شغل شایسته یک مهارت بالاتر.

آنها همچنین اطلاع داد که آنها خواهد پرداخت 15 درصد کمتر از معمولی حقوق دریافت توسط مردان که شغل قرار داده شد در رده ب

اکثریت machinists حق آن را احساس ناعادلانه بود برای کار سخت خود را در نظر گرفته می شود در این شیوه است.

کار خود را به تولید هزاران پوشش می دهد صندلی برای وسایل نقلیه فورد یک وظیفه است که هیچ کس دیگری مشغول به کار در کارخانه می دانست که چگونه به انجام.

قابل توجه زنان machinists از کارخانه فورد در دگنهم در حال مصاحبه هنگام ورود خود را در Rainham برای دیدار با اتحادیه ملی خودرو و سازندگان 18 ژوئن 1968 (عکس از مرکزی پرس/هولتن بایگانی/گتی ایماژ)

بنابراین آنها متوجه باشند که اگر آنها را به راه رفتن خود را در شرایطی می توانست تاثیر بسیار زیادی در حال اجرا از کارخانه. و که آن را انجام داد.

در مجموع 187 گرفت و در تظاهرات. در حالی که این تعداد ممکن است به نظر می رسد که تصمیم به اعتصاب منجر به تولید در این کارخانه متوقف کردن به طور کامل.

“اعتصاب آورده کارخانه را به زانو – پس از همه شما نمی توانید فروش خودرو بدون صندلی را پوشش می دهد و هیچ کس دیگری می دانست که چگونه به آنها را” معاملات اتحادیه کنگره اعلام کرد.

در حالی که اعتصاب موفق در اخلال در عملیات در کارخانه فورد – با machinists در فورد Halewood بدن و کارخانه مونتاژ زیر را در جای پای خود را در دگنهم همتایان آن نیز باعث برخی تنش میان شرکت کنندگان در خانواده است.

بسیاری از زنان شوهران نیز مشغول به کار در دگنهم کارخانه. نه تنها برخی از آنها را رد اعتصاب, اما آن را نیز قرار داده و خود شغل و معیشت خانواده خود را در خطر است.

با اینحال پس از سه هفته از اعتصاب آغاز شد قابل توجه پیشرفت ساخته شده است.

چای با باربارا قلعه

باربارا قلعه وزیر امور خارجه برای اشتغال و بهره وری در هارولد ویلسون دولت کارگری بود به نام در به مداخله با اعتصاب.

این machinists بودند دعوت به چای با خانم قلعه در دفتر او به طوری که آنها می تواند خود بحث می شود.

چای را بعد از آن تبدیل به یک بازی گاه به گاه دور از نوشیدنی بنفش Dawson, یکی از اعتصاب کنندگان به یاد می آورد در سال 2003. “هنگامی که مطبوعات رفته بود خانم قلعه افتتاح نوشیدنی کابینه و همه ما تا به حال یک نوشیدنی” او گفت:.

باربارا قلعه های دولت برای اشتغال و بهره وری سهام یک فنجان چای با رهبران زن machinists’ اعتصاب از کارخانه فورد در دگنهم, در, وزارت, 28th ژوئن 1968 (عکس وسلی/Keystone/گتی ایماژ)

پس از Mrs قلعه در آورده بود به مذاکره با machinists آنها ارائه شد با پیشنهاد حقوق و دستمزد افزایش به 92 درصد از این میزان به طور معمول اهدا به مردان که مشاغل طبقه بندی شده به عنوان گروه B مانند خود را.

در حالی که این به این معنی نیست که آنها تا به حال هنوز زمانی مساوی پرداخت آنها این پیشنهاد را پذیرفته مارک پیشرفت قابل توجهی پس از چند هفته قابل توجه است.

این بود تا سال 1984 که دوخت machinists در کارخانه بودند regraded بودن در بیشتر ماهر رده C به این معنی که آن زمان 16 سال برای آنها قرار داده می شود در این دسته از مهارت های است که آنها سزاوار.

و هنوز تصمیم خود برای اعتصاب در اواخر دهه 1960 باعث عبور از دستمزد برابر قانون در سال 1970 و با الهام از کسانی که مبارزه برای برابری جنسیتی به این روز است.

معرفی دستمزد برابر عمل به این معنا بود که برای اولین بار آن را تبدیل به قانون برای مردان و زنان به پرداخت همان حقوق و دستمزد برای کار برابر است.

این شامل کار در نظر گرفته شود “و یا همان طور گسترده مشابه” بدون در نظر گرفتن رسمی عنوان شغلی.

زنان شاغل ضروری

در علاوه بر این به بازی نقش مهمی در ساخت مطمئن شوید که دستمزد برابر قانون تصویب شد که machinists’ اعتصاب نیز الهام گرفته از ایجاد ملی اقدام مشترک کمیته کمپین برای زنان حقوق برابر که تاسیس شد و توسط زنان و اعضای اتحادیه های کارگری.

در مارس 1969 تقریبا یک سال پس از حمله سازمان یافته و در برابر پرداخت تظاهرات در میدان ترافالگار.

در طول خواندن دوم دستمزد برابر قانون صورت گرفت که در ماه فوریه سال 1970 سابق Halifax, MP,,,, Dr شرلی Summerskill ستایش “قابل توجهی” نقش زنان machinists در مبارزه برای دستمزد برابر.

“ما باید بپذیریم در این بحث یک گروه از زنان که بخش بسیار مهمی در تاریخ مبارزه برای دستمزد برابر” دکتر Summerskill گفت.

“من اشاره به آن گروه کوچک از زنان machinists در فردس که در اعتصاب برای خود اعتقادات و حقوق خود است. من نمی خواهم اعتصاب بیش از هر کسی دیگری است اما آن دسته از زنان تا به حال به واقعا قوی عمل برای رسیدن به این اصل است.”

مقایسه machinists به “اوایل پیشگامان حق رای برای زنان” دکتر Summerskill گفت که آنها “در مواجهه سوء استفاده نادرست و تمسخر” اما “سیاستمداران و عمومی به طور یکسان” متوجه باشید که “زنان شاغل هستند ضروری به اقتصاد”.

چهار دهه پس از دستمزد برابر قانون دریافت تاییدیه سلطنتی آن را جایگزین قانون برابری 2010 که تلفیقی از چندین عمل می کند از جمله تبعیض جنسی, قانون روابط, قانون و قانون تبعیض ناتوانی.

همان سال فیلم ساخته شده در دگنهمکه به تصویر کشیده 1968 کارخانه اعتصاب منتشر شد.

به طور گسترده ای مورد ستایش فیلم بود و بعد از آن اقتباس شده و به مرحله تولید در لندن Adelphi تئاتر که زد از اکتبر 2014 تا مارس 2015.

با وجود پیشرفت های که ساخته شده پس از عبور از دستمزد برابر قانون در سال 1970 هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از پیشرفت ساخته شود.

در دسامبر 2019 یک مطالعه منتشر شده توسط مجمع جهانی اقتصاد به این نتیجه رسیدند که آن را می تواند بیش از دو قرن قبل از زنان دست آوردن حقوق مساوی.

تحقیقات انجام شده توسط فاوست جامعه در اوایل سال جاری کشف شده که چهار نفر در 10 نفر آگاه هستند که زنان حق مساوی پرداخت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>