http://www.washingtonpost.com/video/world/in-burkina-faso-a-young-refugee-seeks-to-escape-war-through-dance/2020/02/04/c7cf0907-0344-4473-9432-d38d3465759f_video.html

اوآگادوگو, بورکینا فاسو — هنگامی که او حرکت می کند به ضربه طبل او را فراموش اجساد. او فراموش تاریکترین ساعت از یک عمر صرف شده در حال اجرا از تروریست ها که تخریب خانه دوران کودکی خود را و در حال حاضر تهدید به تصرف خود پناهگاه.

زمانی که 18 ساله امیری Ag Abdoulaye چشمان خود را می بندد و او را روی صحنه در پاریس یا نیویورک.

“من فراموش کرده ام که در آن من هستم تا زمانی که من هستم, رقص, گفت:” پناهندگان از هشت سال که شور و شوق نیز طرح جامع خود را. “آن است که چگونه من رفتن به خارج.”

جنگجویان وابسته به گروه دولت اسلامی و القاعده را مجبور خانواده و میلیونها نفر دیگر از خانه های روستایی و کشتن هزاران نفر در به طور فزاینده ای خونین مبارزات انتخاباتی برای ساخت یک آرایه جدید دژ در غرب آفریقا است.

بورکینا فاسو یک کشاورزی کشور نزدیک به 20 میلیون دلار در حال سقوط است به افراط گرایان هشدار دهنده در یک سرعت و با خشونت فوران در بخش هایی از شمال و شرق به ظاهر هر هفته تخلیه روستا و پس از ایجاد کرد. در سال 2019 به تنهایی تعداد آواره Burkinabes شات از 87,000 به 560,000 با توجه به سازمان ملل متحد با هیچ کندی در چشم.

مردم در حال فرار از ناآرام حومه شهر برای پایتخت شهر اوآگادوگو امیدوار است که یک پناهگاه و نزدیک به کاخ ریاست جمهوری ارائه خواهد شد نسبی امنیت به عنوان ارتش با حمایت نیروهای فرانسوی مبارزات به نگه داشتن خط در نبرد برای آینده کشور است.

Abdoulaye یک fidgety نوجوان با pop-star فر است که در میان بی خانمان.

آنها ترکیبی از مردم بومی مالی که زد به همسایه بورکینافاسو پس از درگیری رخ داده در سال 2012 و کسانی که خود را باز حیاط به پناهندگان تنها به بسته خود را هنگامی که تروریست های ریخته شده در طول مرز.

“این اتفاق می افتد بسیار سریع” Abdoulaye گفت: یکی دیگر از روز حمله یکی دیگر از خانواده فرستاده تقلا از طریق مزارع ذرت و جاده های خاکی. او می داند که مردم مانند او منتظر سال یا چند دهه به ترک مناطق جنگی — اگر فرصت همیشه می رسد. او باید ایستادگی کردن به شانس.

بیش از 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان “فوری” نیاز به اسکان در 2019 در سازمان ملل متحد گفت و کمتر از 60000 خود را دیدم آرزو به حقیقت می پیوندند. بقیه اقامت در اردوگاه ها زندگی در چادر و یا سایر موقت خانه. کودکان بدون مدرسه. زندگی تار به برزخ است.

Abdoulaye ترس ابدیت از نشستن در اطراف. او شیوه های, جق زدن, خیابان, در خط برای ماهی و برنج — “در همه جا” او گفت:, “تمام وقت.”

رقص به عنوان خشونت نزدیک

او به یاد زمانی که آن را به او زده — عشق در نگاه اول.

یک گروه از رقصنده بازدید Mentao اردوگاه شش سال پیش در شمال بورکینافاسو که در آن خانواده اش فرود آمد و پس از جنگ رسیده زادگاه خود را در مرکز مالی.

آنها آموخت Abdoulaye که 12 بود و دیگر بچه ها در چادر شهرستان در حدود 12,000 چگونه به پرتاب شدن و پیچ و تاب و به موسیقی است که به او پروانه ها.

این اولین بار در ماه او فکر نکرده بود در مورد سه روز فرار از همسایه کامیون از بدن در کنار جاده.

قبل از اینکه طولانی او شد Mentao کوچک سرگرم کننده حوله ای کردن آهنگ های خود را در زبان مادری طارقی در حالی که نشان دادن حرکت در غرب آفریقا ، کمک کارگر به او یک گیتار آکوستیک.

او بیدار شد با حس هدف: آواز خواندن. آواز خواندن. بهتر, بهتر, بهتر است.

دانیل Paquette

واشنگتن پست

امیری Ag Abdoulaye در قرمز تمرین در استودیو در اوآگادوگو, بورکینا فاسو.

هر چند ماه Abdoulaye می تواند شش ساعت با اتوبوس به پایتخت و کار با مربیان در یک استودیو به نام la Termitière یا موریانه تپه — افکار Burkinabe طراحان Salia Sanou و سیدو Boro.

کلاس های او را نگه داشته. او هیجان زده بود به بهبود هر جلسه. اما او بی سر و صدا حسادت رقصنده که می تواند پرداخت هزینه برای تمرین روزانه است. آنها به ارمغان آورد جمعیت به پای خود رودررو با عصبانیت.

رقص بود و بلیط های خود را به جهان است. چگونه می تواند او حرکت می کند که با قدرت? که آزادانه?

سه سال گذشت و در این راه: رویای دور آرام روز. سپس درگیری screeched به بورکینا فاسو در سال 2016 با یک حمله تروریستی در یک هتل مجلل و رستوران کشتن 30.

شبه نظامیان اسلام گرا آغاز شد قابل توجه بازارهای کلیساها و مدارس. آنها کاشته بمب در جاده ها. آنها به سرقت اتومبیل و ربوده پسران — استخدام برای ماموریت خود را در زور اسلحه.

Abdoulaye جهان بود در حال فرو ریختن دوباره. ناگهان جاده بین اردوگاه پناهندگان و استودیو تبدیل شده و خطر ناک.

“اگر من رفت و من می دانستم که من می میرند” گفت: “اما اگر من به رفتن نیست, من می خواهم مرگ در راه دیگری.”

بنابراین او را به تضعیف موریانه تپه در عمومی اتوبوس, عرق کردن تمام راه.

او ادامه داد: حتی به عنوان افراد مسلح با پوشیدن عمامه و استتار شروع به هدف قرار دادن روستاهای نزدیک تر و نزدیک تر به Mentao.

حمله فکر به مسلح با سلاح های خودکار از هم پاشیده لیبی شده بود برای سال تلاش برای ایجاد یک خلافت در غرب آفریقا

آنها می trickled در سراسر مرزهاي با وجود سنگین مداخله نظامی از فرانسه و سازمان ملل متحد و به سرعت غرق بورکینافاسو نقدی-بسته دولت در خشک زمین است.

Abdoulaye اردوگاه بود و محزون می خوانی آسیب پذیر است. اواخر پاییز کمک گروه های دیگر می تواند رسیدن به آن — افراط گرایان به سرقت رفته بود و Suv ها و کارگران ربوده و به ضرب گلوله کشته اتومبیل در جاده اصلی.

سفارت ایالات متحده تخلیه فرزندان کارکنان در بورکینا فاسو و به روز رسانی آن سفر مشورتی: “تروریست ها ممکن است انجام حملات در هر نقطه با کمی و یا بدون هشدار.”

سپس یک روز در ماه نوامبر گذشته Abdoulaye پسر عموی بازگشت به Mentao تکان دادن و تحت پوشش در خون است. او تا به حال فقط موفق به فرار از کمین.

این خانواده تا به حال برای رسیدن به اوآگادوگو به سرعت او گفت:. آنها خریداری بلیط یک طرفه.

رویای یک راه

موریانه تپه پنهان است.

“در سطل زباله و گرد و غبار” به شوخی بنیانگذاران Salia Sanou برجسته طراح رقص که در غرب بورکینا فاسو.

دانش آموزان در رسیدن به آن را در موتور بافی را از طریق جاده پر از دست انداز کبابی گوسفند اصطبل و خانه های بتنی در چه چیزی استفاده می شود یکی از اوآگادوگو ترین اجرا-پایین محله.

Sanou, 50, ساخته شده در این دانشگاه وجود دارد و در سال 2006 با کمک از بودجه دولت و کمک های مالی. او می خواست برای تمیز کردن خیابان ها و به rudderless جوانان تولیدی سرگرمی — حتی مشاغل. که این است که چگونه او در ارتباط با Abdoulaye اردوگاه.

“رقص” او گفت: “به آنها این اعتماد به نفس به بازسازی زندگی خود را.”

این یک نوع تبادل فرهنگی برنامه. پناهندگان از Mali جفت با رقصنده از بورکینافاسو. آنها تفسیری درست کردن روال بر اساس, تنهایی, عشق و جنگ.

“ناگهان در یک لحظه همه چیز وارونه” می خواند یک نمایش توضیحات در استودیو وب سایت. “طوفان ویرانگر ما را درمانده است.”

آنها به طور منظم انجام به عنوان خشونت اینچ نسبت به اوآگادوگو.

“همه ما احساس می کنید آن را در معده ما,” Sanou گفت: “اما ما حاضر به توقف زندگی.”

Abdoulaye پوشیدن قرمز نایک پیراهن سرگردان پشت طراح رقص.

“او می تواند انجام این کار حرفه ای” Sanou گفت: با اشاره او را.

نوجوان میدرخشد در ستایش در اخیر ماه ژانویه بعد از ظهر مشت-تداوم دوستان او ساخته شده در طول سال.

“وجود ما” یک زن فریاد زد.

دانیل Paquette

واشنگتن پست

امیری Ag Abdoulaye, 18, شیوه های رقص خود را به روال قبل از یک عملکرد در یک استودیو به نام موریانه تپه در اوآگادوگو, بورکینا فاسو. رقص او “اساسا تمام وقت” برای فراموش کردن خشونت او را دیده است.

او دوباره زندگی خود را یک بار دیگر از آپارتمان های تنگ در حومه شهرستان. او سهام یک اتاق با مادر و پدر و خواهر. آنها با تکیه بر مهربانی از همسایگان خود را به عنوان آنها به دنبال شغل های عجیب و غریب.

Abdoulaye که صرف هر ثانیه او می تواند در موریانه تپه خالی به حقه. به عنوان او را تماشا دانش آموزان بزرگتر عمل آشنا اشتیاق رخنه کرد.

اگر تنها او می تواند آنها را بر روی حصیر. تمام وقت.

او ندارد اما او شنیده ام مردم می توانند کمک هزینه تحصیلی به آموزش در استودیوهای خارج از کشور. برخی حتی استعداد ویزا. او نمی داند که چگونه است که کار می کند.

مردم از همه جا به نوبه خود در استودیو.

او همیشه می تواند گرفتن متوجه شده توسط طلایه دار. و یا بر روی اینترنت. بین المللی غیر انتفاعی ارسال شده تصویری از او را آواز سال گذشته در Facebook.

البته او آرزوی بازگشت به بونی قدیمی خود ایجاد کرد در مالی که در آن خانواده اش مطرح گاو و بز. او را دوست دارد اوآگادوگو, بیش از حد, اما او می ترسم از آنچه اتفاق می افتد بعدی.

او خسته از در حال اجرا از جنگ.

“از آن نوبت خود را به عمل” استاد فریاد زد.

Abdoulaye محدود به طبقه رقص. طبل آغاز شده است. او چشمان خود را بسته.

او روی صحنه در پاریس یا نیویورک.

ادامه مطلب:

تروریست ها در حال ایجاد حفره همسایگان در برابر یکدیگر و ساخت یک پناهگاه امن’ در غرب آفریقا

نیجریه کودکانی که موفق به فرار بوکوحرام می گویند آنها مواجه دیگری ‘زندان’: نظامی بازداشت

ساخت و ساز پررونق است در این ساحل شهر — و به خطر انداختن کودکانی که جایی برای بازی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de