او به من نشان داد یک شهر مرزی بی قانون. سپس نقابدار کشته او را در مقابل خانواده اش.

Marciano کندیا AP

دوستان و بستگان از لئو Veras یک روزنامه نگار برزیلی همراه تابوت خود را به پنتا پار گورستان پنج شنبه.

ریو دو ژانیرو — شما چه می گویند در مورد مرگ به عنوان وحشتناک به عنوان این ؟ شما چه می گویند در مورد یک مرد که کشته شد توسط دو نقاب مزاحمان در داخل خانه خود را در مقابل خانواده خود را در حالی که آنها می خوردند شام ؟ شما چه می گویند, به جز: نام او لئو و او یک روزنامه نگار و من او را می دانستند.

در زبان خارجی مکاتبات لئو Veras, 52, من fixer. ضرب و شتم یک خبرنگار در شهر مرزی بی قانون از پنتا پار — که در آن برزیل قدرتمند ترین باندهای جنگ برای کنترل مسیرهای قاچاق — او به من کمک کرد گزارش اخیر داستان غیر قانونی آفت کش ها و تجارت. او مرتب مصاحبه با پلیس و سیاستمداران و کلاهبرداران. او در معرفی من به همسر و دو فرزند جوان است. او به هر وعده با من. او ساخته شده من خنده. او به من وعده من نمی خواهد ترک هتل بدون او. او نگه داشته من امن است.

دنده کاردان خوشحالم-توزیع زنجیره ای, سیگار, جوشان — او همه آن چیزهایی که یک معجونی از کیفیت کاهش می یابد به نحوی به چند مخربی کلمات در صبح پنجشنبه خبر: “روزنامه نگار لئو Veras شات مرده در خانه خود.”

یک مرده روزنامه نگار در یک جهان که در آن حقیقت به دنبال این است که تحت حمله و آن پزشکان به طور فزاینده ای به عنوان دشمنان به جای شرکت کنندگان در دموکراسی است. صدها نفر از روزنامه نگاران در سراسر جهان در زندان هستند و ده ها تن دیگر در سال گذشته با بسیاری از قتل قصد حل نشده با توجه به نیویورک-بر اساس گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران.

خطر است بخصوص در آمریکای لاتین است. مکزیک که در آن 11 روزنامه نگاران کشته شده در سال گذشته است که در حال حاضر در جهان, خطرناک ترین محل به یک خبرنگار. و در برزیل که در آن ظهور ملی رئیس جمهور Jair Bolsonaro است همزمان با نصب پرخاشگری نسبت به آزادی ده ها تن از روزنامه نگاران کشته شده اند در دهه گذشته است.

حسن نیت ارائه میدهد از خانواده

روزنامه نگار برزیلی لئو Veras

و در حال حاضر لئو بیش از حد. او یک خروجی اخبار از خانه خود را به نام پار اخبار. او سوار یک توفان گرد و غبار-سفت SUV که او استفاده می شود به من را انتخاب کنید تا در اولین روز در پنتا پار. در آن روز در ماه گذشته هنگامی که ما puttered به شهر 84,000, ساکنان, من می دانستم که کمی در مورد آن را ذخیره کنید که این یک مکان خطرناک به خصوص برای روزنامه نگاران است.

در سال 2012 سردبیر روزنامه Jornal da Praça ترور شد در یک پنج شنبه شب در حالی که او سوار را از طریق شهر. سپس یکی دیگر از روزنامه نگار به قتل رسید و سه سال بعد. یکی از برجسته پاراگوئه روزنامه نگار که تحت پوشش تجارت مواد مخدر تا به حال مجهز خود را با یک نیمه براونینگ handgun و رفتگان پناهگاه خود را تنها زمانی که به همراه محافظان مسلح با مسلسل.

Veras تا به حال بارها در مورد خطرات ناشی از گزارش اینجا — و تهدید که همراه آن است. پس از دریافت کلمه در سال 2013 که او می خواهم قرار داده شده است در لیست اعدام برای گزارش قاچاق مواد مخدر او واکنش نشان داد و با مخلوطی از پهلوانان و شجاعت.

“من ادامه خواهد داد برای انجام کار من به عنوان من هر روز انجام,” او گفت:, برزیلی, انجمن مطبوعات. “هیچ تهدیدی می تواند همیشه من جلوگیری از این. من قصد ندارم به خودم قفل در خانه من است.”

سال ها بعد در مصاحبه دیگری در حالی که بحث در مورد همکار روزنامه نگارانی که کشته شده بود او انعکاسی — حتی ترس.

“همه ما روز به مرگ او گفت:” در یک سال 2017 مستند ساخته شده توسط برزیل, انجمن علمی روزنامه نگاری تحقیقی. “من همیشه بپرسید که من مرگ نیست بنابراین خشونت و نمی توان آن را با بسیاری از تفنگ دور. چرا که در اینجا اگر آمریکا می خواهد به شما را بکشند او را به درب خود را بپرسید شما را به آن را باز کنید و به شما شلیک.”

لئو که من آمد به می دانم که بیش از سه روز از کار با هم بود روان موجودی از مرز — یک برزیل با پاراگوئه, همسر, مسلط به پرتغالی, اسپانیایی و بومی زبان گوارانی. این بود که در خانه اش و در آنجا بود هیچ جای دیگری او همیشه می خواهم به.

وجود دارد که من احساس می کردم او بیشتر از یک سفیر فرهنگی از fixer. اولین چیزی که او می خواست به انجام — برای داستان در مورد سموم قاچاق — بود و من را به یک پارک گسترده زمینه مهار این شهرستان است. آنچه ما در بر داشت در حالی که راه رفتن را از طریق آن در هوای گرگ و میش نیست, مردم در ترس زندگی می کنند اما پدر و مادر هل دادن کالسکه و کودکان در حال بازی بازی آسمان نارنجی تیره. این شهر او می خواست به من نشان دهد.

این شهر از دو جهان او به من گفت. باندهای مواد مخدر و قاچاقچیان به حال ایشان. و هر کس دیگری تمایل به خود را دارند. شهر امن بود او گفت: دوباره و دوباره تا زمانی که شما نمی ظروف سرباز یا مسافر با قاچاقچیان زمانی که جهان نمی مخلوط.

در پارک ملاقات ما همسر خود را از 12 سال Cintia. او با خود 11 ساله و پسر 14 ساله و دختر. دختر nonstop گفتگو. پسر خجالتی بود و شیرین — بدون کلمات, اما بسیاری از لبخند. من آن را نمی دانند اما از آن پس ما پنج نفر از یک تیم گزارش — من دلال و دلال خانواده.

او آنها را در همه جا و به نوبه خود او به من در همه جا. آنها به همراه 10 p. m. مصاحبه من با برخی از اینترپل محققان که در صحبت با من به شرط ناشناس ماندن از ترس برای زندگی خود را. و من رفتم به همراه یک جلسه هیات Cintia تا به حال در بیمارستان که در آن او کار می کرد.

آخر شب که ما با هم بود من از او پرسیدم اگر او از من خواست تا به اعتبار خود گزارش در داستان است که او بیش از سزاوار. اما او دست تکان داد من دور است. او هرگز توضیح داد که چرا او نمی خواهم نام خود را در داستان اما در حال حاضر به نظر می رسد واضح تر.

مقامات محلی می گویند او شده است می خواهم دریافت یک مجموعه از تهدیدات برای هفته ها و شده است به طور فزاینده حفظ.

“او خود را تعمیق تحقیقات روزنامه نگاری و این مافیایی ناراحت کننده” همکار محلی روزنامه نگار سانتیاگو بنیتز گفت: در نزدیکی Campo Grande اخبار. “او همیشه صحبت در مورد تهدیدات اما در مرز شما فقط آن را باور پس از آن اتفاق می افتد.”

Marciano کندیا

AP

بستگان لئو Veras سوگواری در خود دفن پنج شنبه در پنتا پار گورستان.

این اتفاق افتاد در چهارشنبه شب درست قبل از 9 p. m. به عنوان خانواده نشسته بود را به یک وعده غذایی برنج سفید و گوشت گاو در حیاط خلوت خود. دو مرد نقاب دار با صعود از یک کامیون سفید و با نزدیک شدن به خانه, ورود از طریق درب است که به سمت چپ باز است.

Cintia به من گفت او نگاه کرد تا از بشقاب او به مردان. آنها هر دو برگزاری اسلحه.

“او پشت خود را به بچه ها پس من به او گفتم ‘به اطراف نگاه کنید!’ “او گفت:. “او شروع به اجرا. و آنها شروع به شلیک او را.”

در مقابل دختر خود را که می خواستم به عنوان یک روزنامه نگار مانند پدر در مقابل فرزند خود را که او را به دنبال در همه جا در مقابل همسر خود را که در حال حاضر نمی داند که چگونه او را برای ارائه به خانواده, مردان نقاب دار به ضرب گلوله او 12 بار.

“هر کس وجود دارد” Cintia گفت. “همه چیز که اتفاق افتاده ما را دیدم.”

“آنها می خواستند به سکوت او,” او گفت:. “این بود برخی از داستان است که او انجام داد.”

او هنوز هم نمی تواند آن را درک. او می خواهم همیشه مراقب باشید. او هرگز گزارش هر چیزی که او فکر کردم مشکل با باندهای محلی. تفکر بدون داستان بود که ارزش زندگی او که اغلب در راهنمایی به دیگر روزنامه نگاران.

“من هرگز تصور ما را از طریق این” او گفت:.

من از او پرسیدم این سوال که بالقوه جواب بود و من وحشت زده از آنجایی که من یاد گرفتم از لئو مرگ است. آیا او فکر می کنم که داستان ما گزارش هم که منتشر شده بود تنها چند روز قبل از قتل او — تا به حال چیزی برای انجام با مرگ او ؟

او فکر نمی کنم. در نظر او هدف کار خود را نوشتن در مورد تجارت مواد مخدر.

برای لئو دو جهان از پنتا پار که برای مدت طولانی او می خواهم به دقت نگهداری می شود تقسیم شده بود و در نهایت مخلوط شده است.

ادامه مطلب

در کشاورزی غول پیکر, برزیل در حال رشد خطر: تجارت غیر قانونی در آفت کش ها

یک برزیلی مستند نامزد دریافت جایزه اسکار است. رئیس جمهور Bolsonaro آن متنفر.

به تظاهرات رفت و برگشت آمریکای لاتین, Bolsonaro هشدار برزیل: همین حالا آن را امتحان کنید در اینجا

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im