افراد مسلح حمله اقلیت سیک در کابل ده ها تن به دام افتاده در معبد

Rahmat Gul AP

افغانستان پرسنل وارد در این سایت از یک حمله در کابل چهار شنبه, مارس 25 سال 2020 است.

کابل — افراد مسلح با هجوم به یک معبد استفاده شده توسط سیک و هندو و اقلیت ها در روز چهارشنبه در کابل به دام انداختن چند نمره از نمازگزاران در داخل رسمی و چند تن از شاهدان گفت.

وزارت کشور سخنگوی طارق آریایی گفت: نیروهای امنیتی اعزام شده است به سایت از معبد نهفته است که در یک جاده اصلی در یک پرجمعیت بخشی از شهرستان. او گفت: طبقه اول این معبد که در آن برخی از اعضای جامعه سیک نیز زندگی می کنند تا کنون پاک شده است.

صدای حداقل یک انفجار شنیده شد از این منطقه نشان می دهد امکان از بمب گذاران انتحاری, اما علت آن مشخص نیست و همچنین در آن بود که بلافاصله ممکن است برای پیدا کردن اگر آن اتفاق افتاد در داخل معبد و یا در خارج.

این حمله اولین از نوع خود در برابر پرستش مرکز سیک و هندو و اقلیت ها در پایتخت اتفاق افتاده در طول یک مراسم صبح مراسم است.

Anarkali Honaryar, یک سناتور برای سیک ها گفت: واشنگتن پست با گوشی که “بیش از 150 نفر از نمازگزاران و اعضای برخی از خانواده ها زندگی در معبد بودند به دام افتاده”

“ما اعتقاد داریم چهار مهاجمان درگیر هستند و این حمله اتفاق افتاده در طول صبح پرستش” او گفت:.

او تا به حال هیچ اطلاعاتی در مورد تلفات احتمالی اما یکی دیگر از نمایندگان مجلس از سیک اقلیت Narindra سینگ Khalsa آسوشیتدپرس گفت که حداقل چهار نفر کشته شدند.

[داعش حمله در کابل برگ 32 کشته و بیش از 80 زخمی]

چندین آمبولانس دیده می شد با عجله به سایت حمله و سپس تخلیه زخمی شدند. آمریکا و نیروهای خارجی نیز در وسایل نقلیه زره پوش برای پیوستن به صدها نفر از نیروهای امنیتی در اطراف این منطقه است.

آریایی گفت: نیروهای دولتی در حال حرکت بودند به آرامی برای جلوگیری از تلفات در میان کسانی که به دام افتاده و که برخی از آنها در حال حاضر نجات شده است.

هیچ گروهی تا به حال بلافاصله مسئولیت این حمله است که می آید هفته پس از کشته شدن دهها غیرنظامی در مراسم بزرگداشت برگزار شد و یک کشته رهبر هزاره قومی هستند که تا حد زیادی از پیروان فرقه شیعه از اسلام است.

وابستگان به اصطلاح “دولت اسلامی” مسئولیت این حمله و به طور کلی تمرکز خود را ضرب و جرح در افغانستان اقلیت ها به ویژه شیعیان است.

قوی تر شورشی طالبان در ضمن کاهش می یابد عملیات خود را علیه نیروهای دولتی در راستای مذاکرات صلح. همچنین با صدور بیانیه ای گفت: آن بود که در پشت معبد سیک حمله.

سیک ها و هندوها اقلیت های مذهبی در افغانستان فوق العاده رنج می برد از آزار و اذیت در طول دهه جنگ در کشور است. بسیاری از آنها مجبور به ترک کشور هم به دلیل جنگ و افزایش جرم و جنایت است. یک گروه از رهبران برجسته خود را از دست داده زندگی می کند در یک حمله انتحاری در سال 2018 است.

ادامه مطلب

آمریکا و پاکستان برای کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان به عنوان بحران سیاسی تهدید صلح

تعداد فزاینده ای از حملات انتحاری ویران در شرق افغانستان

آمریکا توقف توهین آمیز عملیات نظامی در افغانستان به عنوان بخشی از طالبان معامله

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im