گرینلند از دست داده و نزدیک به رکورد 600 میلیارد تن یخ در تابستان گذشته


قطب شمال محقق مجموعه های خارج برای بازیابی اقیانوس شناسی moorings و یک ایستگاه آب و هوا بیش از meltwater شکوه یخ دریا در شمال غرب گرینلند در طول سال 2019 ذوب شود. (استفن اولسن)

گرینلند غیر منتظره ای خفیف در تابستان 2019 باعث بزرگترین جزیره به از دست دادن 600 میلیارد تن یخ را فقط در دو ماه رقابت تابستان سال 2012 برای اکثر توده یخ از دست رفته در یک واحد ذوب فصل با توجه به ناسا آمار منتشر شده در پنج شنبه.

“ما می دانستیم که در تابستان گذشته بوده است به خصوص گرم در گرینلند ذوب در هر گوشه ای از یخ ورق اما تعداد عظیم” گفت: نویسنده سرب ایزابلا Velicogna های علوم زمین استاد دانشگاه کالیفرنیا در ایروین و یک دانشمند ارشد ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در انتشار اخبار.

از دست دادن جمعی از گرینلند به تنهایی کافی بود برای افزایش جهانی سطح آب دریا با 2.2 میلی متر این مطالعه نشان داد.

مطالعه جدید ماهواره ماموریت کاری

داده های منتشر شده در مجله تحقیقات ژئوفیزیک نامه همچنین پیدا کردن اندازه گیری از یک ماهواره جدید سیستم شناخته شده به عنوان جاذبه بازیابی و آب و هوا آزمایش دنبال ماموریت (فضل-FO) سازگار هستند با تجسم قبلی جاذبه-ماهواره های سنجش شناخته شده به سادگی به عنوان فضل که رفت خارج از سرویس در سال 2017. این گسترش ماهواره ای مبتنی بر توده یخ از دست دادن رکورد به 17 سال در ابتدای ماه مارس سال 2002 و از جمله جزئی شکاف در مجموعه داده.

فضل-FO ماهواره ها قادر به حس تغییرات در زمین میدان گرانشی ناشی از یخ ورق به دست آوردن یا از دست دادن توده و مفید ثابت در مطالعه آبهای زیرزمینی ذخیره سازی در سراسر جهان است.

بین سال های 2002 و 2019 در سراسر زمان کامل سری از هر دو ماهواره, ماموریت, مطالعه می یابد گرینلند از دست 4,550 میلیارد تن یخ و یا به طور متوسط 265 میلیارد تن در سال است.

در یک مصاحبه Velicogna گفت: داده ها به وضوح نشان می دهد 2019 شد عمده ذوب سال در گرینلند و آنچه آن را متمایز از قبلی بزرگ یخ از دست دادن سال مهمی است که ذوب رخ داده است که در یخچالهای طبیعی در شمال و شمال شرقی و مناطق.

“معناداری وجود دارد [ذوب] جزء نیز که از شمال و شمال شرقی گرینلند. و بنابراین ما باید از دست همه اطراف یخ ورق,” او گفت:.

یارا مهاجرانی یک مطالعه همکاری نویسنده از UC Irvine گفت مداوم فشار مناطق و همچنین کم پوشش ابر در شمال گرینلند باعث یخ ضرر و زیان وجود دارد به سنبله سال گذشته است.

این مطالعه همچنین به بررسی دست دادن یخ در قطب جنوب پیدا کردن در حالی که دست دادن یخ همچنان در شبه جزیره قطب جنوب و قطب جنوب غربی از جمله دریای آموندسن فروافتادگی وجود یک توده به دست آوردن از افزایش بارش برف در بخشی از شرق قطب جنوب شناخته شده به عنوان ملکه مود زمین.

رابین بل یک متخصص در یخ های دینامیک در دانشگاه کلمبیا بود که درگیر در این مطالعه گفت: مطالعه ارزشمند برای محققان به دنبال باریک برآورد خود را از آینده به سطح دریا افزایش یابد.

“این یک به روز رسانی از ما چگونه واقعا می توانید ببینید که چگونه یخ در حال تغییر … از سالانه دم و بازدم به عنوان انباشته شدن برف در زمستان در گرینلند و ذوب در تابستان,” او گفت:.

“این هم خوب دوخت هم از دو جفت از ماهواره ها از گروه های مختلف که همه همان داستان برای هر دو ورق یخ. جذاب افزایش جرم در شرق قطب جنوب نشان می دهد بیشتر بارش برف که بافر تاثیر سریع تر جریان یخ در غرب قطب جنوب است.”

این مطالعه نشان می دهد برای اولین بار گریس-FO اطلاعات دقیق گرفتن همان ورق یخ دینامیک به عنوان قبلی فضل ماهواره را که برای کمک به دانشمندان است که بستگی به این اطلاعات و امیدوار بودند وجود نداشت شکاف عمده و یا ناسازگاری و تناقض بین اسناد.

به طور معمول یک ماهواره جدید ماموریت خواهد تداخل با یکی از قدیمی به آهن از هر گونه اختلاف اما در این مورد گریس-FO ماهواره نیست, آماده راه اندازی می شود تا پس از نسل قبلی از ماهواره های بیرون رفت از خدمات.

“آنچه که این مطالعه نشان می دهد که ما بسیار سازگار در مجموعه داده ها بین دو ماهواره ماموریت,” Velicogna گفت.

“این است که علم جامعه داشتن یک آه بزرگ امداد گفت:” جاش ویلیس آب و هوا محقق در ناسا JPL بود که درگیر در مطالعه است.

تسکین نیست چون گرینلند ذوب ویلیس گفت: اما نه به دلیل “ما ابزار برای اندازه گیری آن کار است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>