دانشمندان مدل های کامپیوتری نشان می دهد که اگر ما چیزی گرم شدن کره زمین 2 درجه سانتیگراد خواهد پاک کردن 56 درصد از زمان شراب در حال رشد زمین; افزایش آن به 4 درجه و حدود 85 درصد از انگور نمی تواند قابل دوام.

این تیم از محققان مورد بررسی قرار گرفته که آیا با استفاده از حرارت بیشتر-تحمل انگور اجازه می دهد تاکستان به وفق دهند. آنها دریافتند که با تقسیمات جدید که در آن برخی از ارقام انگور در حال رشد بالقوه زیان در 2 درجه گرم شدن کره زمین می تواند به نصف و کاهش یک سوم اگر گرم شدن به 4 درجه است.

محققان به رهبری ایگنکیو مورالس-Castilla در دانشگاه Alcalá اسپانیا و الیزابت Wolkovich در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور متمرکز بر 11 انواع شراب انگور از جمله cabernet sauvignon, chardonnay بوته pinot نوآر, شراب سفید, sauvignon بلان و syrah همچنین به عنوان شناخته شده کمتر از رقم chasselas, grenache, monastrell (همچنین به عنوان شناخته شده mourvedre) و ugni بلان. این حساب برای یک سوم از کل منطقه کاشته شده به شراب انگور و نشان دهنده بخش مهمی از صنعت شراب در فرانسه و استرالیا و نیوزیلند و شیلی.

این تیم با استفاده از خمار و پژوهشگر بایگانی برای ساخت یک مدل برای زمانی که هر یک خواهد جوانه گل و رسیدن در شراب رو به رشد مناطق در سراسر جهان تحت سه گرم شدن حالات. سپس آن را با استفاده از تغییر آب و هوا پیش بینی به ببینید که در آن این گونه خواهد بود مناسب در آینده است.

“هر یک از انواع مختلف حساسیت به آب و هوا می گوید:” بن طبخ یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد در دانشگاه کلمبیا Lamont-Doherty رصدخانه زمین و ناسا برنامه شاتلهای فضایی. “در واقع جایگزینی گونه های با بیشتر اقلیمی مناسب انواع به نام رقم گردش مالی را افزایش می دهد انعطاف پذیری برای تغییر آب و هوا. این یک داستان از کاهش و انطباق.”

در این مطالعه مدل سازی, بزرگترین زیان ها در اسپانیا و ایتالیا و بخش هایی از ایالت کالیفرنیا است که در حال حاضر کاملا گرم است. اما وجود دارد برندگان در گرم شدن حالات: در آلمان و شمال اروپا و شمال غربی اقیانوس آرام ایالات متحده, که در آن در برخی از سالها مبارزه به اندازه کافی نور خورشید ساعت به منظور تسهیل جوانه زدن میوه تنظیم و رسیدن به یک روند گرم شدن ممکن است تولید به طور چشمگیری بهتر از شراب.

کوک می گوید که تغییر ارقام انگور نیست تنها راه حل به عقب هل دادن در برابر اثرات تغییر آب و هوا. بسیاری از باغ های انگور هستند topographically پیچیده و اجازه خواهد داد که microclimates به خصوص اگر تاکستان حرکت به زمین بالاتر. حرکت تاکستان های شمالی-جنوبی دامنه نیز ممکن است کاهش عوارض. و در فرانسه طبخ می گوید که در آن آبیاری مورد استفاده است و آبیاری می تواند به کار گرفته شود.

“ما می خواستیم به دیدگاه های مختلف بر روی تمام کسانی که آخرالزمانی طول می کشد” کوک می گوید. “شراب سازان در حال تبدیل شدن بیشتر علاقه مند و آگاه از تغییر آب و هوا و بسیاری از آنها واقعا نگران است. آنها با دیدن چیزهایی که آنها را قبل از دیده نمی شود با طوفان و امواج گرما. اما آنچه شما در مورد آن یک چیز پیچیده.”

جف Kruth رئیس جمهور GuildSomm, یک سازمان بین المللی برای sommeliers می گوید از wineries هستند و طبعا مورد ابهامات از تغییر آب و هوا “اما این مهم است به یاد داشته باشید که وجود دارد ده ها تن انسان تصمیم گیری — ساقه, trellising زمان از تاکستان ، — که اثرات قابل توجهی در چگونه یک تاک واکنش نشان می دهد به آب و هوا.”

بسیاری از صنعت شراب کارشناسان با اشاره به افزایش آمادگی در انگور و بالاتر از سطح الکل به عنوان نشانه ای از تغییر آب و هوا.

“دلیل واقعی شراب رو riper است که مردم می خواستند آنها را به riper. به طور کلی اگر شما نگاهی به شراب از 2000s شما دیدن قند در انگور و بیشتر الکل در شراب” Kruth می گوید. “مردم شده اند سریع مرتبط با تغییر آب و هوا که در واقعیت آن را آگاهانه انسان تصمیم گیری. در حال حاضر شما می بینید الکل هستند انداختن. این یک روند مصرف کننده. رشد و شراب باید یک دست قوی در همه این چیزها.”

مایک Heny یک دیرین ویرجینیا شراب که شراب برای 15 تاکستان در دولت امتیاز به مراحل است که در حال حاضر گرفته شده است در سراسر جهان به آدرس تغییر آب و هوا.

“این یک multipronged رویکرد” هنری می گوید. “در نپا مردم در حال از بین بردن اولیه خوشه انگور بنابراین یکی از ثانویه است که به شراب تبدیل می شود بنابراین شما می توانید فشار خاموش رسیدن که اجازه می دهد تا برای کاهش پتانسیل الکل و بیشتر رسيدگی فيزيولوژيک بنابراین شما بیشتر طعم. مردم در حال خروج از یک بیت بیشتر تاج حمل میوه ها بزرگتر محصول برای به تاخیر انداختن رسیدن چیدن قبل از آن.”

شامپاین است که به دنبال در انگلستان به عنوان یک محل جدید برای با کیفیت بالا و شراب گازدار. در ماه جولای بوردو مجاز تعدادی از جدید انگور کاشته می شود او می گوید. آن بود که قبلا غیر قانونی به گیاه چیزی جز پنج اصلی تاریخی انگور. و در ایتالیا جدید, VCR برنامه در حال کار به پرورش سنتی vinifera انگور مانند بوته با ارقام است که در حال hardier و نمایشگاه مقاومت بیشتر.

این سوال برای Heny و دیگر سازان این است که آیا مصرف کنندگان خواهد بود متمایل به این تغییرات.

“یک mutt بهتر است از یک اصیل هنگامی که رفتن سخت می شود” Heny می گوید. “اما مردم به نوشیدن mutt شراب به همان اندازه است. در پایان روز ما را به شراب که مردم را دوست دارم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im