گلدمن ساکس می رسد $3.9 میلیارد دلار حل و فصل در 1MDB رسوایی

گلدمن تخلف را رد کرده است در طول تحقیقات گفت: برخی از مالزی و 1MDB بازیکنان دروغ به بانکداران در مورد آنچه اتفاق می افتد به صندوق درآمد حاصل. به عنوان بخشی از حل و فصل گلدمن ساکس پرداخت خواهد شد $2.5 میلیارد دلار به دولت مالزی که آن هم تضمین شده $1.4 میلیارد دلار درآمد حاصل از دارایی های مربوط به 1MDB که شده بود کشف و ضبط توسط کشورهای دیگر. در بورس دولت مالزی را حل و فصل تمام در حال انجام جنایی و قانونی تحقیقات در برابر گلدمن به رسوایی.

“امروز حل و فصل یک گام مهم به سوی قرار دادن 1MDB توجه به پشت سر ما کمک خواهد کرد و فعال کردن دولت مالزی به حرکت به جلو با بهبودی اضافی تلاش و برای اجرای آن اولویت های اقتصادی,” گلدمن ساکس در بیانیه ای گفت جمعه. وجود دارد مهم درس آموخته می شود از این وضعیت و ما باید خود انتقادی به اطمینان حاصل شود که ما تنها به بهبود از تجربه.

1Malaysia توسعه Berhad ایجاد شد و در سال 2009 تحت نخست وزیر سابق Najib Razak به عنوان یک وسیله نقلیه برای مالزی توسعه اقتصادی است. در سال 2018 مالزی دادستان پرونده اتهامات عنوان شده علیه سه واحد از گلدمن ساکس ادعا بانکداران آن سازمان فروش اوراق قرضه برای 1MDB در ازای رشوه با توجه به ایالات متحده آمریکا کمیسیون بورس و اوراق بهادار اسناد و مدارک. نجیب که تا به حال قدرت بیش از همه صندوق سرمایه گذاری و پرسنل شد و در نهایت سرنگون در سال 2018 است.

گلدمن مطرح 6.5 میلیارد دلار برای صندوق از طریق سه باند معاملات به دست آورده و 600 میلیون دلار در هزینه. حل و فصل را پوشش نمی دهد تیم Leissner سابق گلدمن ارشد اجرایی و راجر Ng یک بانکدار که به ترتیب فروش اوراق قرضه.

“ما با اعتماد به نفس است که ما در حال تامین پول بیشتر از گلدمن ساکس در مقایسه با تلاش های قبلی که بسیار پایین تر از انتظارات” مالزی وزیر دارایی Tengku Zafrul عزیز در بیانیه ای گفت. “ما نیز خوشحال می شود قادر به حل و فصل این خارج از سیستم دادگاه که می تواند هزینه های زیادی از زمان و پول و منابع است.”

بازیافت دارایی از Jho کم زرق و برق دار مالزی سرمایه و ادعا معمار 1MDB طرح عبارتند از: $250 میلیون قایق بادبانی $35 میلیون بمب افکن جت نقاشی های کارشناسی ارشد ون گوگ و مونه و یک اسکار که یک بار متعلق به “مارلون براندو” نیویورک تایمز گزارش کرده است. کم که هرگونه تخلف و هرگز برگزار شد موضع رسمی با این صندوق بوده است فراری پس از سال 2015 است.

رضا عزیز این فرزند خوانده از سابق نخست وزیر نجیب و از بنیانگذاران این شرکت که در تولید فیلم “گرگ وال استریت شد و همچنین متهم در 1MDB رسوایی. مقامات ایالات متحده گفته اند که صدها میلیون اختلاس از صندوق استفاده شد برای تامین مالی این فیلم در مورد یک کج کارگزار بورس با بازی لئوناردو دی کاپریو. گرانیت قرمز یکی از کم شرکت های تولید پرداخت 60 میلیون دلار برای حل و فصل این ادعا در سال 2017.

جردن بلفورت که زندگی اش الهام گرفته از “گرگ وال استریت” — و که در خدمت 22 ماه زندان و پرداخت میلیون ها نفر در جبران برای پول شویی و اوراق بهادار تقلب — شکایت گرانیت قرمز برای 300 میلیون دلار در ماه ژانویه است. در شکایت بلفور ادعا کرد که او نمی خواهد به فروش حقوق به داستان خود را اگر او تا به حال شناخته شده این فیلم با بودجه دولتی با پول کثیف است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de