این اجرا بی تحرکی می تواند سر و صدا عرضه زنجیره ای برای محصولات فروخته شده در فروشگاه های ایالات متحده و در سراسر جهان است. برخی از اپل چینی تامین کنندگان به عنوان مثال در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای بسته باقی می ماند تا فوریه. 10 مدیر اجرایی تیم کوک گفت: سرمایه گذاران سهشنبه, و اضافه کرد که مدیران “کار در کاهش قصد دارد تا هر گونه انتظار می رود تولید از دست دادن.”

اکثر تحلیلگران باقی می ماند خوش بین اما پیامدهای اقتصادی حرکت سریع ویروس می تواند با گلوله برف زدن اگر مشکلی نیست به زودی, موجود, برخی از مدیران گفت. چین در جهان است دومین اقتصاد و کارخانه های تولید ماشین آلات کامپیوتر, مبلمان و مواد شیمیایی برای مشتریان در هر قاره. در یکی از نشانه های نصب نگرانی رو به رشد تعداد خطوط هوایی باید متوقف و یا کاهش پروازها به مقصد و از چین است.

بحران بهداشت و درمان دو هفته پس از امضای ایالات متحده-چین ایران کاسته عدم قطعیت بود که کفن چینی صادرات کارخانه برای نزدیک به دو سال است. در سراسر جهان, مقامات بهداشتی, شرکت مدیران و روسای بانک های مرکزی در روز چهارشنبه تلاش برای تعیین خط پایین تاثیر شیوع.

“این وضعیت واقعا در مراحل اولیه آن. آن را بسیار نامشخص مورد تا چه حد آن را گسترش و چه کلان اقتصادی اثر خواهد بود” فدرال رزرو صندلی هیئت مدیره جروم H. پاول به خبرنگاران گفت:. “من قصد ندارم به حدس و گمان در مورد آن در این نقطه است. ما به دقت نظارت بر وضعیت.”

بازارهای مالی در ایالات متحده و اروپا اما شانه ای بالا انداخت ویروس ترس. میانگین صنعتی داو جونز به پایان رسید روز نسبتا مسطح بسته شدن در 28,734 تا فقط 11 امتیاز و یا 0.04 درصد است. چینی ها بازار بسته برای تعطیلات.

اما در صورت عدم وجود اطلاعات بتن از چین بسیاری از سرمایه گذاران به نظر می رسد به قمار که وقوع خواهد ثابت کند هیچ مخرب تر از قبل می ترساند از جمله سندرم حاد تنفسی (سارس) قسمت 2003.

“ما به سادگی نمی دانم تا چه حد یا سریع رمان شیوع کروناویروس در نهایت گسترش” جان هیگینز رئیس اقتصاد بازار برای سرمایه اقتصاد در لندن نوشت: در یک پژوهش توجه داشته باشید. “بنابراین در حال حاضر ما در حال فرض کنید که پاسخ … را به دنبال خواهد داشت همان الگوی مشاهده شده در طول و بعد از قبلی شیوع — که اولیه وحشت خواهد بود unwound پس از چند هفته یا چند ماه.”

اقتصاد چین است و تقریبا چهار برابر شده از سال 2003 اندازه گیری در یوان و در حال حاضر برای نزدیک به یک سوم از جهانی سالانه رشد با توجه به صندوق بین المللی پول. پکن بدهی نیز دارای عقاید شاید محدود کردن دولت توانایی خود را صرف راه از هر رکود به عنوان آن را پس از سارس. و اقتصاد جهانی کمتر است قوی تر از آن بود که در اوایل بیماری همه گیر.

“این سخت است برای دیدن آنچه ژنراتور از یک جهش قابل توجهی خواهد بود” گفت: یک مدیر اجرایی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به حفظ روابط با مقامات چینی.

تعداد تایید coronavirus موارد در چین در حال حاضر پیشی گرفته 2003 آمريکا حساب کند. با مقامات چینی پیش بینی بیش از هزاران نفر در روزهای آینده کسب و کار در حال مقابله با تصمیم گیری های دشوار.

استارباکس به طور موقت بسته و بیش از نیمی از فروشگاه های خود را — و یا بیش از 2000 مکان در چین بزرگترین بازار خارج از ایالات متحده است. گوگل گفت: این بسته آن پنج دفتر در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ و خود حاکم تایوان.

صنعت هواپیمایی شده است تمرکز خاص. مقامات کاخ سفید شده اند جلسه با مدیران شرکت هواپیمایی در مورد ویروس به گفته یک فرد مطلع در این مذاکرات. کاخ سفید گفته است که مدیران شرکت هواپیمایی است که با توجه به تعلیق همه پروازهای بین ایالات متحده و چین است.

در چهارشنبه خطوط هوایی آمریکایی و بریتیش ایرویز کاهش پروازهای مستقیم به و از کشور و پیوستن به یک رشد خوشه های بین المللی حامل های تعلیق خدمات. لوفت هانزا لغو تمام پروازها به مقصد و از چین تا فوریه. 9 هر چند خطوط هوایی آلمان گفت: این امر در ادامه خدمات به هنگ کنگ.

آمریکا خطوط هوایی دلتا و یونایتد ایرلاینز تمدید خود را تغییر دهید-هزینه چشم پوشی از طریق پایان ماه فوریه.

مسافر ترافیک هوایی در حدود 35 درصد کاهش در شیوع سارس بدترین نقطه برای شرکت های هواپیمایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه با توجه به بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن. و برای سال 2003 به عنوان یک کل انجمن تخمین زده است که سارس هزینه کسانی که حامل 8 درصد از درآمد خود را و یا در حدود 6 میلیارد دلار در آن زمان بود.

چینی فروش حساب برای حدود 10 درصد از بازار جهانی درآمد استارباکس. مدیر اجرایی کوین جانسون گفت که او برنامه ریزی شده به منظور بالا بردن مالی شرکت پیش بینی برای سال در روز سه شنبه تصمیم گرفت اما نه به این دلیل که از ویروس. سهام شرکت کاهش بیش از 2 درصد است.

“ما در حال حاضر مدیریت بسیار پویا وضعیت در چین است. … ما متوجه این مسئله به طور موقت ما باید برای مقابله با” جانسون گفت CNBC.

مک دونالد, KFC و اپل نیز اعلام کرد تعطیلی که احتمالا دندانه نتایج مالی خود را. والت دیزنی گفت: این امر به طور موقت خود را دیزنی لند و Disneytown پارک در شانگهای. Ikea گفت: نزدیک به نیمی از آن 30, چینی, مکان است.

کوچکتر تولید کنندگان است که عدم وجود شرکت های چند ملیتی جهانی حمایت از کارکنان در حال تقلا برای ارزیابی تهدید برای عملیات خود را. “آنها در حال ناجور گفت:” دن هریس یک مستقر در سیاتل وکیل که مشتریان کار در چین است. “این بسیار دشوار است برای برنامه ریزی زیرا هیچ کس نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد.”

پیدا کردن جایگزین برای تولید کنندگان چینی نمی تواند انجام شود به سرعت و یا به راحتی به عنوان شرکت هایی که سعی در فرار رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن تعرفه آموخته است. کشورهای دیگر مانند ویتنام و تایلند یا مالزی فاقد چین ترکیبی از تامین کنندگان واجد شرایط آموزش کارگران و تدارکات مدرن.

“اگر این ویروس موجود در چند هفته آینده برخی از شرکت ها در حال رفتن برای مردن به این دلیل” هریس گفت.

مغلوب ساختن پیشی جستن تعرفه ها باعث شد بسیاری از شرکت ها برای شروع به دنبال جایگزینی تامین کنندگان با توجه به جیک پارکر معاون ارشد رئيس جمهور از ایالات متحده-چین در شورای کسب و کار. همراه با ادامه تعرفه قطعیت ویروس باعث “افزایش حساسیت به قرار گرفتن در معرض خطر از بازار چین,” او اضافه شده است.

برخی از صنایع می تواند به خصوص سخت و ضربه. چین حدود 80 درصد از خام مواد دارویی فروش به تولید کنندگان با توجه به متخصصان است. تولید کنندگان دارو و غذا و دارو هنوز برای گزارش هر گونه کمبود اما بالقوه برای چنین مسائلی وجود دارد و اگر این بحران همچنان ادامه دارد.

`Coronavirus یک هشدار در سراسر کمان است که ما مجبور به تجدید نظر و تنوع بخشیدن به منابع اصلی مواد اولیه شیمیایی واسطه و مواد تشکیل دهنده فعال برای ما داروهای ژنریک” گفت: رزماری گیبسون نویسنده “چین Rx” و مشاور ارشد در هیستینگز مرکز غیر انتفاعی اخلاق زیستی موسسه تحقیقات.

تعویض به یک جایگزین تامین کننده در هند نمی خواهد مشکل را حل کند چون هند داروسازان بستگی چین برای مواد خام.

اکثر کارخانه ها و کسب و کار در چین بسته هستند به عنوان کشور جشن سال جدید است. در حال حاضر قابل رویت ترین اختلال شده است به مصرف کننده گرا صنایع از جمله سفر.

در این سال حدود 3.1 میلیون خودرو و کامیون در حال انتظار برای آمدن خطوط مونتاژ در هوبئی استان و در نزدیکی شانگهای گفت: کارلا Bailo رئیس مرکز تحقیقات خودرو. کسانی که وسایل نقلیه حساب برای حدود 12 درصد از چین و خروجی. اما اگر تولید کنندگان در هوبئی و شانگهای — هوندا و تویوتا و رنو-نیسان-میتسوبیشی و فولکس واگن در میان آنها — تاخیر در عملیات برای پنج روز هفته کاری است که می تواند در نتیجه 150,000 از دست داد, واحد Bailo گفت.

هانا Knowles, هدر, طولانی, کریستوفر بسوزم و جف استین در واشنگتن Reed Albergotti در سان فرانسیسکو و دیوید Crawshaw در هنگ کنگ کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im