دادگاه آلمان مورد اول این است که سعی کنید رژیم سوریه به اتهام جنایات جنگی

توماس Lohnes خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

سوریه متهم انور Raslan می رسد در دادگاه در آلمان به صورت بی سابقه ای در دادگاه حمایت دولت ،

برلین — آلمان در شهر کوبلنتس که سابقه یک تلاقی راین و Moselle رودخانه ها نهفته است برخی از 2000 مایل از سوریه است. اما در روز پنج شنبه منطقه ای آن دادگاه شروع به شنیدن نقطه عطفی پرونده دو اتهام سابق رژیم سوریه مقامات.

دادستان های آلمان با استفاده از اصل “صلاحیت جهانی” — که اجازه می دهد تا تعقیب جدی بین المللی جنایات در یک کشور دیگر — را به اتهام علیه دو اتباع سوریه که به درخواست پناهندگی در آلمان است.

انور Raslan, 57, اتهام شده اند سر از تحقیقات در شاخه ای از سوریه و اطلاعات عمومی اداره با اتهام جنایت علیه بشریت 58 قتل و تجاوز به عنف و تجاوز جنسی.

یکی دیگر از متهم Eyad al-Gharib, 43, متهم شده است با کمک یک جنایت علیه بشریت است. کیفرخواست خوانده شد پنج شنبه, اما نه متهم اظهارات یا وارد pleas.

اما برای کسانی که مبارزه برای نگه داشتن رژیم سوریه به حساب اهمیت این مورد بسیار فراتر از جنایت دو نفر. آن را نشانه اولین بار مستقل دادگاه موضوع را یافته بر روی رئیس جمهور بشار اسد را ابزار سرکوب در تظاهرات توده ای سال 2011 و جنگ داخلی است که به دنبال.

پس از نه سال جنگ, نظارت, گروه تخمین می زنند که شمار کشته شدگان بیش از 380,000 مردم و نه از جمله 88,000 آنها می گویند فوت کرده اند در زندان های رژیم. هزاران نفر بیشتر باقی می ماند و گم شده است.

“این یک لحظه بزرگ” گفت: Anwar al-Bunni برجسته حقوق بشر سوریه وکیل است که با توجه به شهادت. “این یک دادگاه واقعی و هیچ کس نمی تواند سوال خود استقلال است. تصمیم خود را دیده می شود کل جهان است.”

توماس Lohnes

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

محاکمه دو برابر سوریه متهمان باز می شود در آلمان است.

این یک احتمال برخورد در سال 2014 است که مجموعه ای از محاکمه در حرکت است. Bunni که به درخواست پناهندگی در برلین می گوید که او به رسمیت شناخته شده یک مرد در مرکز پناهندگان اما در ابتدا نمی تواند جای او را. آن را تنها پس از یک دوست به او گفتم سابق رژیم رسمی وارد شده بود که او ساخته شده اتصال. Raslan او می گوید مردی که او را دستگیر کردند خارج از خانه خود در دمشق در محله کفر Souseh در سال 2006 منجر به پنج سال است در زندان به سر برد.

آنها یکدیگر را در اطراف مرکز چندین بار می گوید Bunni که در حال حاضر اجرا می شود, سوریه, مرکز مطالعات حقوقی و تحقیقات از برلین.

“او به رسمیت شناخته شده من برای مطمئن,” او گفت:. “من احساس خشم است. دشمن من است نه یک فرد. من دشمن این است که نظام و ساختار است.”

جان MacDougall

خبرگزاری گتی ایماژ

سوریه, حقوق بشر, وکیل Anwar al-Bunni را شهادت در آلمان مورد.

Bunni می گوید در زمان او آگاه از احتمال به دنبال افرادی مانند Raslan در آلمان است.

اصل بین المللی صلاحیت یکی از معدود راه های موجود برای تعقیب جدی بین المللی جنایات در سوریه و گروه های حقوق بشر و طرفداران می گویند آن است که به طور فزاینده مهم در حصول اطمینان از عاملان نمی تواند فرار عدالت است.

سوریه است نه یک حزب به پیمان که تاسیس دیوان کیفری بین المللی در لاهه و چین و روسیه وتو راه اندازی یک دادگاه ویژه برای رژیم سوریه.

Raslan متهم از جرایمی که صورت گرفت بین آوریل 29, 2011 و سپتامبر. 7, 2012 زمانی که سوریه گریبانگیر شد با انقلاب است. دادستان ها می گویند خود را از جنایات اتفاق افتاده است “در زمینه های گسترده و سیستماتیک حمله به جمعیت غیر نظامی است.” آنها استدلال می کنند که واحد Raslan به رهبری در شعبه 251 شکنجه حداقل 4000 تن از بازداشت شدگان در این دوره با استفاده از روش ها از جمله ضرب و شتم و شوک الکتریکی.

حداقل 58 نفر نیز درگذشت و تحت فرمان او در آن زمان آنها می گویند و اضافه کرد که زندانیان محروم بودند مواد غذایی و مراقبت های پزشکی. دادستان استدلال می کنند که Raslan به عنوان رئیس واحد تحقیقاتی می دانستم که از این میزان شکنجه در تاسیسات.

[“من هنوز هم کابوس’: صدای از داخل اسد شکنجه شبکه در سوریه]

غریب است متهم بودن یک تابع که او نیز آگاه بود سیستماتیک شکنجه در شعبه 251. دادستان ها می گویند که در سال 2011 او جستجو خیابانهای دمشق برای مردم در حال فرار تظاهرات بود که با خشونت پراکنده. در نهایت 30 نفر از دستگیر شدند, آنها می گویند, با متهم همراه با آنها را در یک اتوبوس به جایی که آنها خواهد بود بازداشت شد.

“بازداشت شدگان در حال حاضر شده مورد ضرب و شتم به زندان و پس از ورود در زندان” دادستان گفت: در یک نسخه. “در زندان بودند به طرز وحشیانه ای مورد آزار قرار گرفته و شکنجه سیستماتیک.”

در دادگاه روز شنبه, غریب وکلای استدلال در برابر استفاده از شواهد او تحت بازجویی به مقامات آلمانی به عنوان او مطلع شد او یک شاهد در آن زمان به جای یک مظنون.

اسد خواسته شده بود در مورد این پرونده طی مصاحبه ای با RT news broadcaster در ماه نوامبر. “ما لازم نیست که شکنجه واحد,” او گفت:. “ما لازم نیست و یک سیاست در سوریه است.”

او گفت: دولت سوریه به “تمام اطلاعات” پس از آن بدون نیاز به استخراج آن از طریق شکنجه, اما که “فردی حوادث” ممکن است رخ دهد.

توماس Lohnes

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

روزنامه نگاران رسیدن به پوشش بسیار پیش بینی در مورد Koblenz.

محاکمه می رود به کشش برای ماه خواهد بود اولین بار سوریه قربانیان مواجه شده اند یک مجرم ادعا در دادگاه. “که واقعا یک نقطه عطف مهم برای حاکمیت قانون در درگیری ها در سوریه گفت:” استیو Kostas ارشد امور حقوقی را با جامعه باز عدالت ابتکار که به نمایندگی از شش زندانیان سابق شعبه.

دادگاه نیز خواهد شد یک آزمایش برای شواهد جمع آوری شده توسط عدالت شدند. غیر انتفاعی کمیسیون برای عدالت بین المللی و پاسخگویی به جمع آوری بیش از 800,000 دولت سوریه اسناد این امید را می توان در این تعقیب و دیگران.

“نشان می دهد که شواهد که آنها جمع آوری شده است در سوریه را می توان در یک دادگاه قانونی و منجر به محکومیت خواهد بود بسیار موفقیت قابل توجهی” Kostas گفت.

او گفت: چند تن از افرادی که بازداشت شده بودند در شعبه 251 در مربوط به زمان به نظر می رسد در داخل یک گنجینه ای از بیش از 50 ، 000 عکس قاچاق از سوریه توسط یک نظامی صهیونیست با نام کد “Ceasar.” که شواهد منتقل شد به اجرای قانون Kostas گفت.

Raslan اعلام ارتداد در سال 2012 ساخته شده است که او تعقیب یک موضوع بحث در برخی از محافل. “وجود دارد بسیاری از بحث ها میان سوریه” Bunni گفت.

“اما عدالت است و عدالت” او گفت:. “جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی هستند و نه جنایت. آن می تواند به این معنی نیست که او دارای ایمنی است.”

در حالی که برای پاسخگویی بیشتر-ارشد رژیم ارقام باقی مانده از رسیدن Bunni انتظار وجود خواهد داشت آزمایشات بیشتر مانند یک در Koblenz. او و مرکز اروپا برای قانون اساسی و حقوق بشر را ارائه شکایت به دادستان های آلمان در برابر شش نفر دیگر آنها را متهم بودن سطح بالا و سوریه با مقامات اطلاعاتی.

“این اولین بار” Bunni گفت: از این مورد است. “آن را نمی خواهد آخرین بار.”

سارا Dadouch در بیروت کمک به این گزارش.

ادامه مطلب:

به عنوان مردان دستمزد نبرد خونین برای حل بحران سوریه, زنان دوختن ماسک صورت برای مبارزه با تهدید آینده

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات