بازی: چگونه پلی استیشن 2 تغییر صنعت سرگرمی برای همیشه

منn در دسامبر سال 2000 گزارش شروع به گردش در جوامع اطلاعاتی در ایالات متحده و اروپا از قدرتمند فن آوری های جدید به دست آورد توسط دیکتاتور عراق صدام حسین. آن را اجازه می دهد صدام برای ارتقاء خود موشک هدایت شونده برنامه و محل بسیاری از اهداف در غرب, در, رسیدن, رفت whisperings. نام تکنولوژی سونی پلی استیشن 2.

حدس و گمان که صدام بود “احتکار” صدها جعبه-تازه PS2s به منظور مهار خود را از قدرت پردازش فوق العاده ای بود و در نهایت افشا و خنثی. اما نه قبل از پنتاگون تا به حال به طور کامل مورد بررسی شایعات. سونی در ضمن تا به حال برای به دست آوردن مجوز ویژه از توکیو وزارت تجارت به صادرات یک دستگاه که در تئوری حداقل “می تواند اقتباس شده برای استفاده نظامی”. که در آن نقطه, هشت ماه پس از پلی استیشن 2 را راه اندازی در ژاپن به نظر می رسید این کنسول می تواند تقریبا هر چیزی.

پلی استیشن 2 باید قطعا باید احساس مانند یک سلاح کشتار جمعی به سونی رقبای هنگامی که آن رونمایی شد در ژاپن 20 سال پیش تا امروز. PS2 دیدم سگا Dreamcast, فروش $250 m (£200 متر) ارزش کیت در روز اول خود را در مقایسه با Dreamcast را $95m. و آن را برگ برنده مایکروسافت بیشتر از لحاظ فنی پیشرفته ایکس باکس. PS2 در نهایت منتقل 155 میلیون واحد در سراسر جهان در برابر ایکس باکس 25 میلیون (و نینتندو گیمکیوب را 22 میلیون).

بیست سال در آن باقی می ماند کنسول پرفروش در تمام دوران است. که دستاورد است و حتی بیشتر چشمگیر با توجه به این چهار بعدی بالاترین-فروش دستگاه های بازی همه ارزان تر دستی ماشین آلات از نینتندو (DS, است در مقام دوم و پس از دیدگانی). PS2 دوباره شکل, صورت, بازی, سرگرمی در خانه و حتی فرهنگ عامه است.

“این یک بازی بزرگ-تعویض می گوید:” ریچارد لی برسلین سردبیر وب سایت بازی فشار شروع به بازی. “رفتن از PS1 به PS2 واقعا زمان آن را به سطح بعدی. دو تا از بازی های مورد علاقه از PS1 بودند سایلنت هیل و متال گیر سالید.

“اما Silent Hill 2 بر روی PS2 بود واقعا چیز دیگری است. این یک جهش عظیم در کیفیت تصاویر. و در حالی که بازی Metal Gear Solid 2 نبود همه فنجان چای آن را واقعا سرآمد از نظر گیم پلی نه به ذکر است بازی Metal Gear Solid 3 که به زودی به دنبال. هر دو Silent Hill 2 و Metal Gear Solid 2 مجموعه معیار در داستان گفتن برای بازیهای رایانهای.”

بازی در حال حاضر بخشی از جریان اصلی در سال 2000. اما آن PS2 بازدید مانند Grand Theft Auto III و ندای وظیفه تایید کرد که بازی را تکامل از سرگرمی تا حد زیادی برای کودکان و نوجوانان به یک نیروی عظیم منهدم کننده پر سود تر از فیلم و یا موسیقی. سن فیلمهای تصویری بازی نیز سن PS2.

“این ارائه یک سطح جدید از, تصاویری از گیم پلی و داستان گفتن به عنوان آن را به توسعه دهندگان و حتی بیشتر ابزار به داستان خود را بگویید. و نه تنها در بازی. من همچنین به یاد داشته باشید که دمیده به هر حال با FMV [full motion video] cut-scenes می گوید:” برسلین. “آیا به من اشتباه نیست, من عاشق N64 و در آن گفت: برخی از داستان های بزرگ. اما با PS2 بازی که بر روی دی وی دی و نه بر روی یک کارتریج احساس کردم بسیاری از جنبه های یک بازی را به طور کلی کیفیت بهره برده است.”

یکی از تعجب به ما نگاه است فقط چگونه مبهم ریشه های PS2 و سلف خود, اصلی 1994 پلی استیشن باقی می ماند. این حس در میان بسیاری از علاقهمندان به بازی است که سونی کندو-ذهن اراده این فوق العاده دستگاه به وجود از آن پناهگاه سبک HQ در توکیو Minato بخش است. و هی تند وجود دارد آنها را در قفسه های ما.

در واقع پلی استیشن داستان یک مرد و چشم انداز خود را. به عنوان با اپل و ماوریک استیو جابز, PS2 و خود پیشرو بودند اساسا محصول از نیروی اراده مفرد فرد Ken Kutaragi شناخته شده به زیردستان را به عنوان “دیوانه کن”.

Kutaragi اومدند سونی به عنوان یک مهندس در آن دیجیتال آزمایشگاه های تحقیقاتی در دهه بیست سالگی خود را. توسط اوایل دهه نود زمانی که او در چهل سالگی او متقاعد شده بود بازی بعدی رشد و بزرگ منطقه برای تکنولوژی. او تحت فشار قرار دادند کارفرمایان خود به سمت اتحاد با پادشاه صنعت نینتندو.

او ایده های بزرگ برای سونی به تولید لوازم جانبی برای سوپر نینتندو سیستم سرگرمی. وجود دارد یک حس در اوایل 1990s که SNES محدود بود توسط نینتندو تکیه بر بازی کارتریج. این بود نسبتا ضعیف ظرفیت اعضاء را در حدود چهار مگابایت. داغ جدید از روند CD-Rom است که می تواند ذخیره بیش از 600 مگابایت. این ممکن است شامل فیلم به سبک صحنه های برش و به گوشت را سینمایی جنبه ای از تجربه بازی.

نینتندو بود با احتیاط به دلیل CD-Rom ها می تواند تاخیر زمانی 15 ثانیه در هنگام بارگذاری داده ها. این آن را احساس خواهد کاستن از نرم و صاف تجربه بود که بخشی از نینتندو نام تجاری.

Ken Kutaragi رئیس Sony Computer Entertainment با نام مستعار دیوانه کن (خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

Kutaragi پیشنهاد شد که نینتندو برون سپاری مشکل است. سونی تولید یک SNES-سازگار CD-Rom دستگاه. اما سونی سوار سختی مقرون به صرفه. آن را می خواستم یک سهم از سود حاصل از نرم افزار های فروخته شده برای این دستگاه به استثنای نینتندو از هر برش (آن 30 درصد از همه فروش کارتریج برای SNES).

نینتندو در ابتدا assented. اما پس از آن به سونی شوک آن را مورد حمایت خارج در آخرین لحظه و به جای اعلام اتحاد با فیلیپس در سال 1991 کنفرانس مطبوعاتی. سونی “آموخته بود مورد انتظار کنفرانس مطبوعاتی 48 ساعت گذشته بودند و… حیرت زده کرد” نوشت: دیوید شفیلد در سال 1993 کتاب بازی بیش از.

Kutaragi ویران شد. او همچنین معتقد بود او تا به حال دیده می شود آینده – آینده ای که در آن سونی رو به بازی های مستقل نینتندو. سونی تا به حال در واقع نمونه اولیه یک دستگاه برای نشان دادن به نینتندو. آن را حتی تا به حال نام: نینتندو پلی استیشن. اگر چه سونی در حال غرق نینتندو زاویه و اقدام با بقیه برنامه ؟ اگر آن را پلی استیشن خود را در آن?

برابر قابل توجهی از مخالفان داخلی Kutaragi ساخته شده رویای خود را به واقعیت است. او حتی غلبه بر شک و تردید از سونی بنیانگذار آکیو موریتا که دیدم شایستگی در بازی های ویدئویی اما متنفر نام پلی استیشن. سرنوشت مداخله در cruellest مد زمانی که موریتا دچار سکته مغزی. در زمان او بهبود آن خیلی دیر شده بود. “پلی استیشن” شده بود کپی رایت توسط سونی و این پروژه بیش از حد پیشرفته برای تماس با یک متوقف شد.

“ما تا به حال به پیروزی در نبرد در برابر نینتندو; ما تا به حال برای برنده شدن بیش از مخالفان داخلی در سونی; ما تا به حال به تمام این تلاش کردن زمین. من جاروب دور با این احساس و متعهد خودم به موفقیت” به یاد می آورد Shigeo Maruyama سابق رئیس Sony Computer Entertainment.

“Kutaragi شد دلیل اصلی که چرا. او بسیار کاریزماتیک فردی … و او مجبور کارکنان خود را مطابق با آنچه او می خواست مانند یک مرد دیوانه است. من فکر نمی کنم وجود دارد هر چیزی که کارکنان را به عقب رانده و به او گفت که نمی تواند انجام شود.”

بخش کنسول بخشی تخفیف دی وی دی پلیر, پلی استیشن 2 تبدیل شد شکستن رکورد موفقیت (خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

در عین حال حتی به عنوان اصلی پلی استیشن شد سر و صدا Kutaragi به دنبال به آینده است. گفته شده است که هفته PS1 منتشر شد و او در حال حاضر برنامه ریزی برای دومین کنسول.

آن را به قدرتمند تر می دانست. با پلی استیشن سونی در حال تولید یک بیشتر انجام بسته از Sega Saturn یا N64. سونی تا به حال نیز موفق به کسب بازاریابی جنگ با ادراک و اغلب حقیقی کمپین تبلیغاتی.

اما آن را نمی تواند استراحت در دستاوردهای آن به ویژه با شایعات چرخش است که هیچ یک دیگر از نرم افزار های غول پیکر مایکروسافت در فکر وارد شدن به بازی. به وضوح وجود دارد اتاق را برای یک تازه وارد در یک بخش در طول تاریخ تحت سلطه توسط نینتندو و سگا. اما دو ؟

به عنوان با سرب به پلی استیشن راه اندازی Kutaragi بود یکی نبود برای گرفتن زندانیان در سونی. مافوق به یاد می آورد او را به صحبت کردن با آنها به عنوان اگر آنها کار کرده و او را به جای راه دیگری در اطراف. در یک کلید جلسه با Sony, North America, مدیران ارشد دو نفر از اعضای هیئت مدیره این شرکت که در حال پرواز از توکیو در بر داشت خود را به کاهش ترجمه برای Kutaragi به عنوان او گذاشته انداز که در آن PS2 را به سونی.

او ایده های بزرگ – که مسلما امن پیروزی برای سونی در این آخرین دور از جنگ کنسول بود به بسته نرم افزاری پخش دی وی دی با PS2. در آن زمان دی وی دی بودند فرمت جدید. اما بازیکنان به سختی گران با ورود به سطح دستگاه با هزینه حدود £600.

در کمتر از نصف این قیمت PS2 کامل بود خفا فن آوری است. در حال حاضر پدر و مادر تا به حال توجیهی برای توپخانه در یک برای بچه های خود را. و بچه ها تا به حال مشروع باعث به لابی پدر و مادر خود را به بهار برای یک دستگاه بازی: می تواند فیلم بازی بیش از حد!

Kutaragi نیز تحت فشار قرار دادند و این شرکت را به سر و صدا در مورد PS2 را “احساسات موتور” – یک واحد پردازش طراحی شده برای در حال اجرا پیچیده 3D بازی. دیگر نقطه فروش منحصر به فرد بود و سازگاری. با چند استثنا شما می توانید بازی خود را پلی استیشن faves در کنسول جدید.

پارسه جمعیت در خارج از یک فروشگاه کامپیوتر در 3 مارس سال 2000 در حال انتظار برای PS2 به فروش (خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

“سازگاری بود که از ویژگی های بسیار سرد می گوید:” Oli ویلز, ویرایشگر, از Eurogamer. “این واقعا کمک کرد که تصمیم خرید بر روی یک کنسول جدید اگر شما می دانستم که شما هنوز هم قادر خواهد بود به استفاده از بازی های قدیمی خود را بر روی آن. متاسفانه این مجموعه انتظار صنعت بازی نمی قادر خواهد بود برای دیدار با. آن بوده است بسیار نادر ویژگی در بازی های کنسول های پس و تنها واقعا در نهایت تبدیل شدن به استاندارد زمانی که PS5 و Xbox سری X راه اندازی بعد از این سال 20 سال پس از PS2 آن را انجام داد.

“بسیار مهم تر برای PS2 موفقیت از سازگاری هر چند بود و توانایی خود را به بازی دی وی دی” او همچنان ادامه دارد. “دی وی دی بود نسبتا جدید در قالب زمان و PS2 بود و قیمتگذاری با رایج دی وی دی, بازیکنان, اما می تواند در بازی به عنوان به خوبی. ساخته شده است که خرید یک بدون brainer در بسیاری از خانواده ها.

هنوز هم آن را به هیچ وجه کاملا معجزه آسا دستگاه. در زیر هود های PS2 بود که به شدت روی حیله و تزویر برای دریافت یک دسته در. توسعه دهندگان در بر داشت vaunted احساسات موتور یک کابوس به برنامه. که ممکن است توضیح underwhelming تخته سنگ از عناوین که تنها اسنوبورد شبیه سازی SSX یاد شده است امروز از روی علاقه.

“شما تحویل داده 10 اینچ ضخامت پشته از دفترچه راهنما نوشته شده توسط, ژاپنی, مهندسین سخت افزار,” این است که چگونه توسعه دهنده Cory Bloyd توصیف برنامه نویسی برای PS2 در ویرایش پست. “اولین بار که شما خواندن پشته هیچ چیز باعث می شود هیچ حس در همه. بار دوم شما را به خواندن پشته سوم کتاب باعث می شود کمی بیشتر حس زیرا از آنچه به شما آموخته در هشتم کتاب است. این دستگاه دارای 10 پردازنده های مختلف و شش نوع حافظه فضاهای که همه کار در راه کاملا متفاوت.”

سونی تا به حال یاد گرفتیم از موفقیت خود را پلی استیشن کمپین بازاریابی. اگر آن PS2 راه اندازی تخته سنگ بود شدید دارای لیت و لعل زیاد از زمین به پارسه بود لیزر متمرکز شده است. این بود که فقط فروش کنسول – آن فروش یک چشم انداز کاملا جدید از چه بازی می تواند باشد.

طنین ادامه به این روز است. سام مندس نامزد جایزه اسکار در سال 1917به عنوان مثال است که اساسا یک بازی شوتر اول شخص به عنوان reimagined by Stanley Kubrick. بازی های ویدئویی هستند در DNA جرم-بازار سرگرمی و محبوب ترین هنر است. بدون PS2 که مطمئنا هرگز به تصویب می آیند.

“سونی بازاریابی برای PS2 بود و حتی بیشتر بلند پروازانه واقعا فروش این ایده از بازی ها به عنوان یک عاطفی داستان سرایی تجربه می گوید:” ویلز.

“این بازی نیست کاملا وجود دارد اما تقریبا. در طول زمان هر چند به عنوان دستگاه متصلب فروش بزرگ تمرکز گسترش به یک بازار انبوه زمین با خانواده پسند نرم افزار و خشخاش غیر سنتی چیزهای مانند Singstar نشسته در کنار سونی ‘سرد’ stock-in-trade.”

به آرامی اما مطمئنا توسعه دهندگان رو به مقابله با سخت افزار پیچیده. و به زودی PS2 که به ایجاد یک صنعت استاندارد با ارتعاشی آن “dualshock” کنترل شد و تعریف جدیدی از بازی. وجود دارد اثیری Icoدر این بازی-به عنوان-فلسفی-رساله سایه کلوسوسهای فوق العاده واقع گرایانه Grand Turismo 3: A-Spec. اوه, و Grand Theft Auto IIIیک بازی در مورد سرقت خودرو و تیراندازی به مردم در صورت. به عنوان PS2 فروخته شده و به فروش می رسد به طوری که این بازی در سال 2004 Grand Theft Auto: San Andreas شکست تمام سوابق در حرکت 21.3 میلیون نسخه از آن 17.3 میلیون شد برای PS2.

برخی از فن آوری در خدمت هدف خود را و فراموش شده است. سپس کسانی هستند بنابراین کاملا از لحظه ای که تبدیل شدن آنها به بافته شده به فرهنگی پارچه. مثالها عبارتند از اصلی فولکس واگن سوسک, Sony Walkman, اپل مکینتاش, indestructible نوکیا 3310. به این باشگاه ما نیز باید اضافه PS2 که باقی مانده در تولید تا سال 2013. آن را تنها دو سال پیش بود که سونی اعلام کرد که پایان دادن به آن PS2 تعمیر برنامه. در آن جایگاه خود را در حافظهی عصر-تعریف تکنولوژی مطمئن بود.

“قابل توجه ترین چیز در مورد PS2 بود که آن را باید یک شخصیت با وجود کل آن را در همه جا می گوید:” ویلز. “شاید آن را به عنوان دمدمی به عنوان گیمکیوب یا Dreamcast اما یک چیزی که سونی همیشه سرآمد در ترویج خلاقیت با تصویر, تعریف, در خانه بازی مانند Ico. که دیگران را تشویق به نوبه خود به خطرات و شما تمام انواع شگفت آور, off-the-wall مسائل در PS2 از Katamari Damacy به فرکانس به Rez برای تعقیب جنایتکاران. این همه تعریف که چه بازی می تواند در یک راه یا دیگری. این بازی است که واقعا تعریف کنسول شد Grand Theft Auto III ، سونی هنوز هم مدیون Rockstar چند آبجو برای آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de