سابق رئیس جمهور کنیا دانیل arap وزارت امور داخله که به قدرت امیدوار کننده برای پایان دادن به قبیله گرایی و فساد و خود را به یک کشور جنگ سرد سدی در برابر کمونیسم اما که به طرز وحشیانه ای خرد مخالفان سیاسی عمیقتر تنش های قومی و غنی شده خود را در این مکان با هزینه درگذشت Feb. 4 در بیمارستانی در نایروبی. او 95.

رییس جمهور کنیا اعلام کرد که مرگ آن را به یک علت خاص.

آقای وزارت امور داخله یکی از آخرین آفریقا به اصطلاح بزرگ مردان که ریاست آن بر کشورهای خود را در به طور فزاینده ای مستبد راه. در طول 24 ویرانگر سال در قدرت او محدود سیاسی آزادی ریاست رکود اقتصاد کنیا و تشویق و حمایت سیاست است. او مندرج نام خود را در ارز و مدارس و فرودگاه بین المللی و دیگر سایت های برجسته در سراسر شرق کشور آفریقایی است.

با وجود محکومیت گروههای حقوق بشر و اتهامات که او تا به حال سرقت میلیون ها دلار پول کمک آقای Moi وابستگی خود به ایالات متحده به قوت خود باقی ماند زیرا از کنیا سرسخت ضد کمونیسم و ثبات نسبی در یک منطقه ویران شده توسط جنگ و توسط رهبران بودند که حتی بیشتر نامنظم.

“ما شده است داشتن صلح برای 39 سال” آقای وزارت امور داخله گفت: جمعیت قبل از او پا به پایین در سال 2002. “گاهی اوقات وقتی که من شنیدن همه انتقاد من از خودم میپرسم:” آیا شما خسته از صلح؟’ من آرزو می کنم مردم را به کشورهای همسایه و پس از آن صحبت می کنند.”

که در سال شفافیت بین المللی ضد فساد گروهی به نام کنیا یکی از فاسد ترین کشورهای جهان assailing کشور پلیس و قضات به عنوان میان بدترین مجرمین است.

کنیا باقی مانده عمدتا فقیر کشور است. در حالی که اقتصاد خود را رشد حاشیه و فساد و جرم و جنایت شد تثبیت تحت Moi.

در سال های قبل از آقای Moi رئیس جمهور شد بسیاری از کاربران در نظر گرفته او را به عنوان unthreatening: یک قد بلند immaculately لباس پوشیدن سابق یک معلم که متعلق به هیچ یک از کنیا دو تا از بزرگترین قبایل. او به نظر می رسید همه به ظاهر مخالف سلف خود جومو کنیاتا, جنگ زخمی قهرمان که چراغ کنیا پس از استقلال از ناپدید شدن امپراطوری بریتانیا در سال 1963.

آقای وزارت امور داخله بوده است معاون رئیس جمهور به کنیاتا و او پس از کنیاتا مرگ در سال 1978 به دست آورد پشتیبانی گسترده ای توسط امیدوار کننده برای حفظ تعادل قدرت در میان قبایل کنیا. او یک عضو از Kalenjin قبیله و دو تا از بزرگترین قبایل کیکویویی و لو به حال حکومت این کشور از قبل از دوره استقلال.

در اوایل ریاست جمهوری خود آقای Moi دولت ادعا می شود در درجه اول در رابطه با چنین اهداف به خوبی راهبری توسعه اقتصادی و هماهنگی قبیله ای. آقای Moi تاسیس یک شیر رایگان برنامه برای دانش آموزان و منتشر سیاسی و بازداشت شدگان.

سپس در سال 1982 کنیا قانون اساسی اصلاح شد به این کشور شده بود را به یک حزب و دولت در واقع یک حزب دولت قانون است. این انگیزه یک کودتا کنیا نیروی هوایی افسران بودند که Luos.

با حمایت از ارتش و شبه نظامی نیروی پلیس به نام کلی واحد خدمات آقای Moi خرد قیام و دستگیر و جایگزین تقریبا تمام نیروی هوایی. او به پرداخت پاداش به وفادار افسران نظامی و به زمین های کشاورزی به دیگران بیشتر حفاری اختلافات قومی در کشور است.

در یک نقطه او بی رحمانه مهندسی سقوط یک کلید حامی دادستان کل سابق چارلز Njonjo یک کیکویویی. او توضیح داد: “شما می دانید یک بادکنک است که یک چیز بسیار کوچک. اما من می توانم پمپ آن تا به حدی است که از آن خواهد شد بزرگ و نگاه بسیار مهم است. همه شما نیاز به آن را دوباره کوچک است به خراش آن را با یک سوزن.”

Torotich arap (که به معنی “پسر”) Moi سپتامبر متولد شد. 2, سال 1924 در شمال نایروبی در تپه از راه دور از دره ریفت. پدر او یک گاو هردر. او غسل تعمید توسط مبلغان و با توجه به نام دانیل به عنوان یک کودک. پس از مرگ پدرش دایی پدری او مرتب برای آموزش و پرورش خود را در ماموریت مدارس.

آقای وزارت امور داخله در نهایت دریافت یک گواهی نامه در حسابداری از لندن از طریق مکاتبات دوره و در سال 1945 او شروع یک حرفه ای در مدارس دولتی به عنوان یک معلم و مدیر.

آقای Moi شرکت نکرد در Mau Mau شورش علیه حکومت بریتانیا در اوایل 1950s اما او به حمایت از حرکت و زمان در چندین مبارزان در آن زمان. در سال 1960 او انتخاب شد دستیار خزانه تازه شکل گرفته کنیا, آفریقا, اتحادیه ملی (KANU) یک گروه سیاسی که تبدیل به قلب جنبش استقلال.

یک سال بعد آقای وزارت امور داخله از ترس این که KANU نمی خواهد در خدمت منافع اقلیت تشکیل کوتاه, کنیا, آفریقا اتحادیه دموکرات از قبایل کوچکتر. حزب جدید جذب شده به KANU در کنیاتا را ترغیب به تشکیل یک جبهه متحد در زمان استقلال.

به عنوان رئیس جمهور کنیاتا منصوب آقای وزارت امور داخله به چندین موقعیت. یکی از مهم ترین بود وزیر امور خانه ساخته شده است که سر او را از کنیا ملی پلیس و زندانها و ادارات مهاجرت. او در آنجا ساخته ارتباطات است که می تواند اثبات مفید برای او به عنوان رئیس جمهور. منصوب شد, معاون رئیس جمهور در سال 1967.

پس از کنیاتا مرگ آقای وزارت امور داخله به طور خودکار تبدیل شد, رییس جمهور موقت. او موعظه وحدت ملی و به او وعده داده شده برای پایان دادن به فساد دولتی و به شکل یک ائتلاف قومیتی.

در اکتبر. 6, 1978, هزاران نفر از KANU نمایندگان پوشیدن پیراهن که خواندن “وزارت امور داخله از Mzee دوست” به اتفاق آرا انتخاب آقای وزارت امور داخله به رهبری حزب و تبدیل شدن به رئیس جمهور است. گرفتن دست او در کنیا پس از آن دیده می شود به عنوان دوست و وطن پرست به سرعت تبدیل به یک شدت گره استبدادی مشت.

لایحه برکلی یک روزنامه نگار و نویسنده ای که نوشته شده است به طور گسترده مورد آفریقا مشاهده شده در اقیانوس اطلس که آقای Moi بود “به طور گسترده ای منفور [و] ریاست برای سال بیش از یک درنده تک پارتی رژیم ساخته بود که ممکن است با حمایت غرب است. . . . در طول جنگ سرد ایالات متحده ریخت و میلیاردها دلار به کنیا کمک به حفظ Moi حمایت مبتنی بر دولت و غنی سازی دسته خود را.”

اوایل 1990s آورده پایان دادن به جنگ سرد آغاز موشکافی بین المللی از نقض دموکراسی در کنیا و فشار برای برگزاری انتخابات چندحزبی. تا آن زمان کنیا به حال یک دولت-تحریم حزب و هیچ محدودیتی در تعداد از شرایط یک رئیس جمهور می تواند در خدمت.

سفیر ایالات متحده در زمان اسمیت Hempstone شد به طور گسترده ای با اعتبار ساخت روشن عدم تحمل برای آقای Moi را سرکوب مخالفت سیاسی و سوء استفاده از قدرت است. رهبر در ابتدا مبارزه سخت به مقاومت در برابر چنین فشاری به دموکراتیزه.

به عنوان تقاضا برای freer انتخابات تشدید آقای Moi دولت شکنجه و کشته مخالفان سیاسی سوخته خانه ها و تخریب رسانه ای سازمان است که با انتقاد از دولت با توجه به مورخان و سازمان های حقوق بشر. در صورت انتقاد از غرب آقای Moi حمایت از تعجب چهارم.

در طول یک تور بین المللی آفریقای جنوبی ضد آپارتاید نلسون ماندلا رهبر پرداخت یک سفر به نایروبی در سال 1990 و گفت: “چه حق دارند در هر نقطه سفیده به ما یاد می دهد در مورد دموکراسی که آنها اعدام کسانی که در خواست برای دموکراسی در زمان حکومت استعماری?”

در اواخر سال 1991 کمک کنندگان بین المللی به حالت تعلیق در پرداخت 350 میلیون دلار در کمک به آقای Moi دولت — یک ضربه ویرانگر داده است که این کشور در حال فرو ریختن اقتصاد و کاهش گردشگری. رئیس جمهور معکوس خود و به کارگردانی مجلس برای تغییر قانون اساسی اجازه می دهد تا انتخابات چندحزبی.

آنها برگزار شد در دسامبر 1992 و آقای Moi برنده با بیش از 34 درصد از رای مردم. او دوباره در سال 1997 حتی اگر او دوباره دریافت کمتر از نیمی از رای دادن. مخالفان موفق به پیوستن به نیروهای علیه او. مورخان نیز می گویند که تقلب گسترده و رای دهندگان-تاکتیک ارعاب که در سمت چپ صدها نفر کشته و هزاران نفر بی خانمان کمک به آقای Moi پیروزی.

به عنوان ناامیدی اقتصادی ادامه داد: در کنیا, آقای, وزارت امور داخله منصوب ریچارد Leakey های فسیلی-شکار paleoanthropologist و سیاستمدار منجر به خدمات مدنی در سال 1999. Leakey شد دیرین وزارت امور داخله حریف با یک اعتبار برای صداقت و به او پیشنهاد اقدامات برای از بین بردن ضایعات و فساد که شامل برش 25,000 کارمندان دولت از حقوق و دستمزد. آقای Moi اخراج Leakey در سال 2001 فقط به عنوان کشور آغاز شده بود به نفع خود بازگشت اعتماد از کمک های بین المللی قرار گرفتند.

Leakey قبلا گفته مصاحبه کننده: “زمانی که شما نشستن و صحبت کردن به او نمی آید در سراسر به عنوان رشوه خوار, نقشه و یا خطرناک است. او می آید در سراسر به عنوان مشرب و مهربان — خیرخواه رهبر. شما می توانید به او بگویید که سرخوردگی خود را و شما را ترک احساس, ‘پسر که واقعا نگران است.’ “

کنیا اساسی مورد نیاز که آقای Moi با 2003. به جای تلاش برای باقی می ماند به عنوان رئیس جمهور او داد تا خود را نگه دارید در کنیا.

“او مشغول متوسط رستگاری با ترک قدرت گفت:” اسکات تیلور یک دانشگاه جورج تاون پژوهشگر آفریقایی در سیاست است.

این تنش های قومی بودند که بخشی از آقای Moi میراث همچنان به جرقه خشونت در کنیا بیشتر نگران کننده در سال 2007 پس از انتخابات که برخی شکایت کرده بودند تقلب برای حفظ Kikuyus در قدرت است. صدها نفر از مردم کشته شدند و بسیاری دیگر آواره شدند.

در زندگی خصوصی آقای Moi نگهداری همسر سابق خود لنا Bomett و هشت فرزند را از مشاهده. او دوست داشت در حال حاضر خود را به عنوان یک مؤمن مسیحی که خواندن کتاب مقدس خود را هر روز. او را محکوم هیپی و دامن و او نمی دود سیگار و یا نوشیدن الکل است.

یکی از مورد علاقه خود را ساز شد و یک نقره در صدر و عاج و چوب نمادی از رفاه بود که نادر در کنیا خارج از حلقه درونی خود را.

او گفت: مخاطبان در سال 1997 بود که او به اشتباه به عنوان یک رهبر و که بسیاری از منتقدان بودند دوگانه. “من یک دیکتاتور است,” او گفت:. “اگر چه مردم سرزنش وزارت امور داخله در حال حاضر یک روز آنها را به درک آنچه که وزارت امور داخله بود.”

Alcindor سابق واشنگتن پست خبرنگار. Adam Bernstein کمک به این گزارش.

ادامه مطلب واشنگتن پست اعلامیه رابرت ایوانز, Hollywood mogul از پهلوانان افسانه ای می میرد در 89 سناتور سابق ایالات متحده Kay Hagan, North Carolina, حزب دموکرات می میرد 66 جان کنیرز جونیور طولانی در خدمت کنگره که شرکت تاسیس کنگره سیاه حزبی می میرد در 90

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im