فورد و جنرال موتورز در حال انجام یک جنگ تلاش برای تولید هواکش. آن ممکن است سقوط کوتاه و دیر می آیند

تقلا برای دریافت تولید در جریان این کارگران در زمان جدا ونتیلاتور و 3-D اسکن هر یک از حدود 300 قطعات ایجاد شبیه سازی های کامپیوتری چگونه این دستگاه می تواند مونتاژ کارآمد است. فورد که با همکاری یک ونتیلاتور-ساز و GE Healthcare شده است عجله برای آموزش کارگران و به دست آوردن قطعات خود را برای اولین بار نمونه اولیه آماده در اوایل هفته آینده.

فورد و جنرال موتورز هر دو اعلام کرد در اواخر ماه مارس که آنها خواهد ساخت ماشین آلات پزشکی پس از خاموش کردن خودرو تولید و ارسال کارگران خانه تاریخی نقل و انتقال خود را در کارخانه ها و کارگران است.

“زمان است نه در کنار ما” گفت: یک خودرو اجرایی درگیر با تلاش صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به صراحت توصیف پیشرفت تلاش کنند. “حتی اگر ما در حال حرکت کوه ها و … ما در حال حرکت به عنوان بسیاری از ما می توانید به همان سرعتی که ما می توانیم … این بسیار دشوار تلاش ممکن است به اندازه کافی.”

بیش از یک ماه پس از همه گیر جهانی ریشه گرفت در ایالات متحده تولید کنندگان در سراسر کشور در حال تعمیرات اساسی عملیات خود را برای تولید تجهیزات مورد نیاز برای یک پیش بینی افزایش عفونت و بستری شدن در بیمارستان اغلب تحت فشار سیاسی است.

فورد گفت: هدف آن تولید 1,500 هواکش در پایان ماه. جنرال موتورز که در آن برای اولین بار از 100 پروژه کارگران به آموزش این هفته گفت: آن را شروع به تولید 10000 واحد در هر ماه به عنوان اوایل به عنوان اواسط ماه مه.

اما دانشگاه واشنگتن موسسه سلامت و معیارهای ارزیابی تخمین می زند که 32,000 هواکش مورد نیاز خواهد بود با اوج خود در اواسط ماه مارس و دولت تنها حدود 10 ، 000 انبار رئيس جمهور تهمت روز سه شنبه گفت. صدها نفر از هزاران نفر از رمان coronavirus بیماران در حال انتظار برای سیل بیمارستان های کشور در هفته های آینده قریب به اتفاق کارکنان پزشکی که اصلا تجهیزات کافی برای نگه داشتن همه بیماران زنده است. نیویورک رژیم صهیونیستی است. Andrew M. کومو (D) گفت: دولت باید 30,000 هواکش به تنهایی.

و در حالی که یک فورد در حال ساخت ساده تر است و می تواند اجازه می دهد آن را برای رفتن سریع تر از جنرال موتورز طراحی شده است استفاده می شود در بیمارانی که در حال انتقال به بیمارستان در آمبولانس یا هلیکوپتر می کند و برخی از ویژگی های پیشرفته است که پزشکان مراقبت های ویژه متخصصان و ونتیلاتور کارشناسان گفت واشنگتن پست آنها آمده ام به تکیه می کنند که درمان coronavirus بيماران مبتلا به سندرم زجر تنفسی حاد.

رئیس جمهور تهمت دستور خودروسازان به ساخت هواکش “در حال حاضر!!!!!!” در یک صدای جیر جیر در هفته گذشته استناد به دفاع تولید عمل به دستور جنرال موتورز در این مورد.

تلاش یک آزمون ساخت آمریکا ممکن است دوست دارد که هنوز دیده شده است و در دهه. کارکنان و مدیران در فورد و جنرال موتورز گفت: آنها در حال کار در سراسر ساعت, رانده شده توسط یک حس میهن پرستی شبیه به زمانی که شرکت انتخاب شدند برای ساخت تجهیزات و هواپیماها در طول جنگ جهانی دوم است.

“هر کس درک اهمیت این کار گفت:” آدریان قیمت, مدیر جهانی هسته ای و مهندسی برای تولید خودرو در فورد.

مشکل هر چند نیست که خودروسازان در حال حرکت به آرامی. این است که آنها شروع نمی شود در اوایل به اندازه کافی. به عنوان بیماری خروشان در چین و ایتالیا مقامات ایالات متحده به عنوان خطرات. عدم اجرای گسترده آزمایش نیز پنهان گسترش در داخل کشور.

شرکت در بسیاری از صنایع در حال تغییر به محصولات مورد نیاز به سرعت گسترش ویروس ها و محافظت از حیاتی مراقبت از سلامت کارگران. لباس مارک های چنین به عنوان شکاف, Eddie Bauer و HanesBrands در حال ساخت ماسک و لباس و شخصی دیگر دنده محافظ. Pernod Ricard صاحب الکل برندها از جمله Absolut است ساخت هزاران گالن ضد عفونی کننده دست.

اما هواکش هستند مهم ترین دستگاه برای نگه داشتن بیماران بدحال زنده است. آنها ارائه اکسیژن اضافی و نگه داشتن بيمار به ریه ها پمپ هنگامی که آنها را پر کنید با مایع به دلیل covid-19. بیماران اغلب نیاز به آنها را برای دو هفته.

مقامات تبدیل شده به خودروسازان برای ساخت این دستگاه به دلیل تخصص ساخت و گسترده زنجیره تامین با اثبات توانایی تولید انبوه بسیار فنی تجهیزات در ویندوز کوتاه از زمان. صنعت خودرو شده است و حد عالی رساندن زنجیره تامین برای یک قرن و این یکی از تنها صنایع مصرف کننده می سازد که چیزی به عنوان پیچیده و در همان مقیاس به عنوان ماشین. برای مثال جنرال موتورز به طور معمول باید بین 2000 و 3000 قطعات.

خودروسازان در کشورهای دیگر شده اند که شدت ضربه توسط coronavirus نیز ساخت هواکش. فیات کرایسلر در ایتالیا که در آن بیماری را گسترش بوده است به خصوص مرگبار, و مک لارن و رولز-رویس پیوست یک چالش و یک کنسرسیوم از شرکت های بزرگ با هدف ساخت هزاران دستگاه در انگلستان

در ایالات متحده هر دو فورد و جنرال موتورز را درهم برای پیدا کردن خودرو جزء تامین کنندگان که مایل یا قادر به ساخت یک بخش به جای. این دو شرکت با هدف کمک طلب کردن از 1500 کارگران ترکیب برای تلاش. فورد با هدف به سطح شیب دار بالا تولید برای ایجاد 50,000 هواکش ژوئیه 4. جنرال موتورز گفت: از آن می تواند ساخت تا 200,000 کلی.

اما این بستگی دارد که هر دو شرکت ایجاد یک به طور کامل عملکرد و تست ماشین که نمی خواهد مشکل را بدتر. خودروسازان اذعان آنها را از دست ندهید اوج بوده است.

“ما همیشه به دنبال فرصت های به مقیاس بیشتر به سرعت. اگر ما پیدا کردن یک راه برای انجام این کار ما سعی خواهیم کرد تا آنها را در این زمینه به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است” گفت: فورد قیمت. “در این گیر زمان است که از ذات.”

جنرال موتورز سخنگوی دن فلورس گفت: این تیم شده است متمرکز به مدت دو هفته در مورد چگونه به بوسیله اسباب گردنده از هواکش. “صدها نفر از مردم در حال کار در سراسر ساعت را که اتفاق می افتد به عنوان به سرعت به عنوان ما می توانیم” او اضافه شده است.

در کارخانه خارج از دیترویت فورد با همکاری Airon کوچک در فلوریدا مستقر یک شرکت است که به طور معمول تولید دو یا سه ماشین در روز است. جنرال موتورز در حال هل دادن تولید در آن Kokomo, Ind., گیاهی که در تولید آن دقت الکترونیک تبدیل آن به یک کارخانه از یک هواکش طراحی شده توسط کوچک در سیاتل-منطقه شرکت به نام Ventec زندگی سیستم. به مشتری نهایی است که به احتمال زیاد سازمان مدیریت اضطراری فدرال و دیگر سازمان های دولتی.

این یک تغییر سرعت برای هر دو فورد و جنرال موتورز. به صورت عمده خودروسازان روند طراحی و ساخت یک ماشین جدید به طور معمول طول می کشد در سال های طولانی کشیده شده از فرایند آزمون و خطا است. مقامات شرکت در کارگاه طرح و ساخت نمونه اولیه ایجاد و راه اندازی تولید کوچکتر اجرا می شود به اعتبار آنها و در نهایت سطح شیب دار تا خطوط مونتاژ جایی که آنها تولید میلیون خودرو در سال است.

فورد و جنرال موتورز نیز بزرگ می پرسد از تامین کنندگان که لباس وسایل نقلیه مانند باشگاه Silverados و فورد F-150s به وصله پینه کردن خود را عرضه زنجیره ای برای کمک به ایجاد قطعات هواکش.

است که می تواند پیچیده و گفت: Ann Marie Uetz یک وکیل در فولی و Lardner LLP که توصیه تامین کنندگان صنعت خودرو به جنرال موتورز. “که شکل دهی به بازسازی و مرمت آن را به تغییر بیش از قسمتی که رفتن به ونتیلاتور,” او اضافه شده است.

فورد از خودرو به یک تولید کننده آغاز شد و در 20 مارس یک روز پس از فورد تعطیل گیاهان آن از آنجا که از virus. این شرکت شروع به کار با جنرال الکتریک مراقبت های بهداشتی واحد برای کمک به افزایش تولید GE هواکش که این شرکت می گوید در حال حاضر نتایج. فورد همچنین با توجه به ساخت یک دستگاه تنفس مصنوعی از جمله یک مدل طراحی شده توسط جنرال الکتریک در یکی از خود کارخانه برای کمک به پاسخگویی به تقاضای عظیم.

در ضمن GE Healthcare یک تماس از مشاوره شرکت نمایندگی Airon بود که کاوش در فروش یا مشارکت استراتژیک از آنجا که این شرکت از 70 سال صاحب ندارد یک جانشین طبیعی. Akel را akel را به جنرال الکتریک واحد مدیر عامل استراتژی و توسعه شرکت پیشنهاد Airon صحبت با فورد در مورد تولید انبوه آن یک در یک کارخانه فورد.

در مارس 26, فورد تولید کارکنان نشان داد تا در Airon کارخانه در ملبورن, Fla., به یاد بگیرند که چگونه هواکش ساخته شد. Airon همچنین حمل یک pNeuton مدل به فورد در میشیگان ستاد جایی که آن را دریافت کرده بود 10 p. m. در آن شب. صبح روز بعد یک تیم از مهندسین آن زمان از هم جدا.

در عرض فقط چند روز تقریبا یک دوجین تماس های تلفنی صورت گرفت بین فورد و Airon به بحث در مورد چگونه دستگاه کار می کند, چگونه آن را ساخت و چگونه می توانید به اندازه کافی قطعات به آن گفت: Dave شپرد از بنیانگذاران MedWorld مشاوران که تا به حال حفظ شده است توسط Airon به کشف یک فروش یا مشارکت استراتژیک. “من واقعا تحت تاثیر قرار با فورد تیم است.”

قیمت فورد گفت: انتخاب Airon یک دلیل آن ملاقات های پزشکی مورد نیاز برای درمان covid-19 بيمار شد اما ساخته شده از تعداد نسبتا کمی از قطعات ساخت آن را سریع تر ساخت. (این Airon ماشین را بین 250 تا 350 قطعات در حالی که Ventec ماشین جنرال موتورز در حال ساخت است و 419.)

“این یک فرصتی است برای مقیاس به سرعت و اهرم تخصص ساخت” قیمت گفت. این Airon دستگاه نیز کار می کند و بدون, برق, ساخت آن را یک گزینه خوب برای بیمارستان, او گفت:.

قیمت تشبیه ویژگی های پیشرفته تر و پیچیده هواکش به خودروهای با “یک سیستم ناوبری چرم صندلی و گرمکن صندلی,” او گفت:. “اما که به شما کمک کند رسیدن از A به B است؟”

اما برخی از پزشکان که درمان coronavirus بیماران می گویند Airon را ساده تر طراحی نیست اقتباس شده برای نیازهای coronavirus بیماران.

دکتر متی Aldrich, مدیر پزشکی مراقبت بحرانی در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو گفت: زمانی که او در بیمارستان در نظر خرید یک دستگاه تهویه اعضای کارکنان از طریق یک پروسه بررسی و بحث و گفتگو با شرکت برای تعیین ویژگی های. “من فقط امیدوارم که یک روند مشابه در حال انجام است به مطمئن شوید که ما در حال سرمایه گذاری منابع ما در یک ونتیلاتور که در واقع می تواند ارائه مراقبت است که ما نیاز,” او گفت:. او از اظهار نظر در Airon ونتیلاتور به طور خاص به دلیل او تا به حال از آن استفاده می شود.

پاملا فرای, معاون رئیس جمهور در Airon را رد کرد و نگرانی که ماشین نمی تواند مطابقت با سطح مراقبت coronavirus بیماران با هر یک.

“ما باید آزادی در این زمان در covid-19 بحران به تصمیم می گیرید که هواکش بهتر از دیگران هستند” او نوشت: در یک ایمیل. “همه هواکش می تواند سرویس بزرگسالان مبتلا به سندرم زجر تنفسی است که ما در حال دیدن با این بیماران است.” او گفت: ونتیلاتور نیازهای تعریف شده توسط کاخ سفید است.

“این بیماری همه گیر بی سابقه است و برای آن دسته از بیماران که ممکن است نیاز به یک ساده بیشتر پایه یک, آن را هنوز هم پتانسیل می تواند نجات بخش,” دکتر گفت: Jeff هرش که به کمک ارزیابی Airon دستگاه GE Healthcare, جایی که او به عنوان افسر ارشد پزشکی در یک ایمیل فرستاده بیانیه. یک سخنگوی جنرال الکتریک گفت: این شرکت صحبت به پزشکان از جمله بیهوشی تنفسی متخصصان و ICU در بیمارستان covid-19 بيمار در چند بیمارستان بزرگ و به تایید دستگاه سودمندی برای وضعیت فعلی.

“این مورد یکی از ویژگی های مقایسه. این است که در مورد تلاش برای صرفه جویی در زندگی می کند که دیگر هیچ هواکش در دسترس هستند” گفت: فورد سخنگوی Michael Levine.

فورد tapped شبکه خود را از هزاران نفر از تامین کنندگان صنعت خودرو طی هفته گذشته به درخواست آنها را به retool تولید خود را برای ایجاد قطعات فورد قیمت گفت. اما یک جزء می تواند خریداری شده در داخل ایالات متحده به سرعت روند. و روز سه شنبه فورد به پایان رسید نقشه برداری ونتیلاتور و جزئیات هر مرحله از فرآیند تولید است.

فورد شده است و تجهیز آن Rawsonville باتری گیاه در خارج از دیترویت که سرویس های محلی 898 ایران خودرو اتحادیه کارگران. که اتحادیه شناخته شده است “تجار ماهر” قادر به سرعت تطبیق کف کارخانه برای محصولات جدید. پس حداقل چهار شنبه, کسانی که کارگران شده اند خود را تغییر نوار نقاله سیستم اصلاح ابزار و تجهیزات دیگر به هواکش. محلی 898 اعضای داوطلب شده اند برای پر کردن تمام 500 موقعیت بر روی این پروژه.

سازگاری نشده است فقط در مورد تولید. فورد تیم مهندسی اجتماعی حفظ فاصله با همکاری شش فوت از هم جدا و با پوشیدن چهره سپر. این شهر همچنین دارای یک پشتیبان تیم در مورد کسی که در یک تیم پایین می آید با این ویروس.

فرصتی برای ایجاد هواکش برای کمک به covid-19 بیماران یکی از هیجان انگیز ترین چیزهایی اتفاق می افتد در فورد باتری کارخانه در سال به گفته یک عضو اتحادیه که مشغول به کار در این کارخانه برای بیش از 20 سال سخن گفت و در خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به صحبت های عمومی. “ما یک تن از کار برای یک تن از گیاهان مختلف, اما آن را فقط احساس نمی کند همان است که این سنگین مشاغل مانند ماشینکاری و فورج” کارگر گفت: یادآوری در حال حاضر برون سپاری شغل های که نیاز به “غول کوره” که ذوب فلز.

باتری و جزء کار آنها وجود دارد گفت: به راحتی می تواند بسته بندی شده نقل مکان کرد و در جایی دیگر.

“ما برخی از بهترین تجار در UAW,” کارگر گفت. ونتیلاتور تلاش خواهد قرار داده و استعدادهای خود را به حتی بیشتر معنی دار استفاده کرد.

در همین حال جنرال موتورز تلاش های آغاز شده و فقط چند روز قبل از فورد در 17 مارس است. آن روز GM اجرایی مری بارا کردم یک تماس از یک نماینده از جلوگیری از گسترش غیر انتفاعی برای مبارزه با کروناویروس. نماینده خواسته بارا اگر وجود دارد هر چیزی خودروساز می تواند انجام دهد برای کمک به تلاش های امدادی با توجه به افراد درگیر در این روند سخن گفت که به شرط ناشناس ماندن به طوری که آنها می تواند صحبت می کنند با صراحت در مورد وضعیت.

بارا گفت: او اختصاص یک تیم به کار است. متوقف کردن گسترش متصل Ventec کوچک مستقر در واشنگتن شرکت با جنرال موتورز. در همین حال جنرال موتورز اعلام کرد در مارس 18 آن را خاموش کردن ماشین تولید.

روز بعد در مارس 19, فیلیپ Kienle GM معاون رئیس جمهور در آمریکای شمالی تولید و روابط کار پیوست سه نفر دیگر از تولید رهبران به پرواز به سیاتل برای یک جلسه در Ventec دفتر مرکزی در بوتهل, بشویید., به بحث در مورد چگونه آنها می تواند در مقیاس عملیات طریق GM فرآیند تولید و زنجیره تامین.

یک Ventec سخنگوی کاهش یافته است به نظر رکورد.

GM امن کنندگان تعهد برای تمام قطعات برای ساخت خود را Ventec ونتیلاتور آن را به عنوان شکست دستگاه خود را و آمد تا با یک برنامه کارآمد برای ساخت برنامه.

این شرکت تصمیم خود را 2.6 میلیون فوت مربع Kokomo دقت الکترونیک گیاه با یک قابلیت ویژه ای: یک “اتاق تمیز” سیستم تهویه مطبوع است که از گرد و غبار. گیاهی است که کارکنان در حدود 300 نفر از کارگران. جنرال موتورز می گوید آن را نیاز به یک هزار نفر به تکمیل این کار است.

مشخص شد که کارکنان کافی نیست که به خانه فرستاده شدند با پرداخت خواهد داوطلب برای پوشش نیاز به کمک. بنابراین این شرکت گرفته شده به جامعه محلی به استخدام کارگران برای تلاش.

که همچنین بدان معنی است که جنرال موتورز در حال توسعه یک برنامه آموزشی به طور همزمان در حالی که مهندسین کشف کردن که چگونه به بهترین هم قرار دادن قطعات.

در Kokomo, GM نمونه های اولیه برای تست و اعتبار انتظار می رود که به صورت آماده در هفته آینده. هنگامی که آن را به درستی آزمایش سطح شیب دار تا روند تسریع خواهد کرد: 10 روز و 30 روز و 50 روز و با برنامه ریزی شروع به حمل و نقل برخی از هواکش اواسط ماه آوریل است. سرانجام در اواسط ماه مه یا اوایل ماه ژوئن جنرال موتورز انتظار دارد به تولید 10.000 دلار در ماه است.

دانشگاه واشنگتن IHME پروژه های کشور ونتیلاتور نیاز به را افتاده اند به 2000 ژوئن 1.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de