برای Brad Keselowski در کوکا کولا 600 چیزی خوب اتفاق پس از نیمه شب

در آن سوم فنجان سری مسابقه پس از ورزش تدریجی ظهور از رمان coronavirus قرنطینه نسکار تحویل ادم تنومند و بدقواره اندازه Coca-Cola 600 که شامل اواخر مسابقه پیچ و تاب و طرح برای کسانی که با شش ساعت پخش آغاز شده است که یکشنبه شب و پایان ندارد تا اوایل صبح روز دوشنبه.

با دو دور باقی مانده چرخش توسط ویلیام بایرون آورده احتیاط که مجبور no-win تصمیم در مقابل دونده تعقیب الیوت: آیا برای ایجاد یک گودال توقف برای لاستیک جدید و فوق العاده گرفتن و سرعت آنها ارائه می دانستند که هر مدعی در آینه به احتمال زیاد مخالف را انجام دهد.

الیوت حفره دار در خدمه ارشد جهت خود را اولیه رقبا نیست. و یک شب است که به قول شیرین رستگاری پس از الیوت شماره 9 شورلت بوده است punted به دیوار چهار روز قبل در دارلینگتون Raceway کشف و ضبط شد به جای شماره 2 فورد از Brad Keselowski.

به دلیل اضافه کاری دور مورد نیاز را به پایان برساند تحت سبز-پرچم شرایط پس از اواخر مسابقه احتیاط یکشنبه نسخه نسکار طولانی ترین مسابقه آن شد طولانی ترین در تاریخ گرفتن کامل 607.5 کیلومتر — یا 405 دور اطراف بالا بانک ها از 1.5 مایل شارلوت موتور جاده سریع السیر — برای تکمیل.

به عنوان Keselowski exulted, Elliott تلاش برای جذب در عین حال یکی دیگر از تلخ شکست. او دو دور از پیروزی با سالم منجر شود اما همه مطمئن از پیروزی در اولین Coca-Cola, 600, یکی از نسکار جواهرات تاج و تخت و یک جایزه است که بازداشته پدر 1988 وینستون قهرمان جام بیل الیوت بیش از یک سالن از شهرت حرفه ای میرسد که 37 سال است.

“شما فقط بهترین تصمیم را شما می توانید بر اساس اطلاعات شما” گفت: Elliott, 24 بود که با اعتبار مکان دوم را پس از پایان Jimmie Johnson runner-up عملکرد رد صلاحیت شد زمانی که او باشگاه پر کردن مسابقه پس از بازرسی جدا کردن صندلی او را به 40. “هنگامی که شما در حال هدایت نژاد بود که مردم پشت سر شما در حال رفتن به انجام مخالف دقیق از آنچه شما انجام … ما دامان و نیم دور از پیروزی کوکا کولا 600.”

“من آرزو می کنم همسر من در اینجا بود; من آرزو می کنم من قرار بود اینجا” Keselowski گفت: در مسابقه پس از مصاحبه. “عمده است; این کک 600. این برگ تنها یکی از عمده سمت چپ برای من دیتونا 500 بنابراین ما در حال بررسی آنها است.”

کوکا کولا 600 برجسته از تقویم مسابقه برای طرفداران هاردکور, که نمی توانید به اندازه کافی از بیضی-مسیر مسابقه. و آن را یک نقطه افتخار برای روروک مخصوص بچه ها به عنوان انبار-ماشین مسابقه نهایی آزمون سختی صحنه در پشت حیاط خود را فقط در شمال شارلوت و یک درایو پایین جاده از تیم ها در مسابقه ها ،

از افتتاحیه آن در حال اجرا در سال 1960 جهان 600, به عنوان آن را قبل از نام اصلی شرکت حامیان مالی وارد این ورزش شد و پیش بینی به عنوان انبار-ماشین مسابقه راه “یکی از بردن” ایندیاناپولیس 500 در آن سنتی آخر هفته روز یادبود.

همراه با فرمول یک جایزه بزرگ موناکو که سهام همان آخر هفته سه رویداد را تشکیل می دهند آنچه شناخته شده به عنوان “بزرگترین روز در موتورسواری و اتوموبیلرانی” فعال کردن طرفداران از باز کردن چرخ و سهام-ماشین مسابقه به بند بر روی نیمکت خود را برای اکتان بالا لرزش از استراحت روز به نیمه شب.

با کروناویروس احتیاطی لغو این سال جایزه بزرگ موناکو و به تعویق انداختن ایندیاناپولیس 500 تا اوت نسکار تا به حال تعطیلات آخر هفته را به خود. و کشور را به شکل محبوب ترین مسابقه ای بود که مشتاق به سرمایه گذاری در خشک زندگی می کنند-ورزش چشم انداز و به مسابقه طرفداران چیزی به تشویق در حالی که پرداخت باج به آمریکا اعضای نظامی که از دست داده اند زندگی خود را در خدمت.

برای محدود کردن رانندگان و خدمه’ قرار گرفتن در معرض به یک دیگر نسکار لغو جلسات تمرین در اجرا تا روز یکشنبه مسابقه اما مجاز یکی از دامان مقدماتی در بعد از ظهر, ساخت چه بود خاص بود و یک روز کاری طولانی و حتی طولانی تر است.

اگر چه grandstands بودند خالی precooled جشن شامل یک روگذر چهار حمله جت. تعداد نامعلومی از غیب طرفداران نگاه خود را از trackside آپارتمان مشرف به نوبه خود 1.

در زیر باران و باد می وزد آسمان, درام آغاز شده و قبل از سبز-پرچم سقوط کرد با دنی Hamlin را تویوتا ریختن یک تکه از بالاست که مورد نیاز در ماشین برای دیدار با نسکار حداقل وزن مجاز. Hamlin شد و هنوز هم در جاده گودال برای تعمیرات زمانی که مسابقه آغاز شده و پیوست این زمینه هشت دور در عقب افتادگی. درد واقعی بعد خواهد آمد زمانی که نسکار عوارض آن به صورت عمده قوانین-تخلف در Joe Gibbs Racing شماره 11 تویوتا است که انتظار می رود عبارتند از: در چهار مسابقه تعلیق برای خدمه رئیس اتومبیل رئیس و مکانیک سر.

در میان بیشتر فوتی و فوری سوال در ابتدا این بود که آیا الیوت خواهد با استفاده از 600 به انتقام دقیق Kyle Busch که بد قضاوت تلاش برای مخلوط را به بینی و دم ترافیک چرخید و او را و خراب پتانسیل پیروزی در دارلینگتون. نهفته دشمنی شده اند یک مزیت برای نسکار در سراسر تاریخ آن است.

اما باران بازی spoiler اوایل توقف مسابقه 68 دقیقه است.

به زودی پس از راه اندازی مجدد Clint Bowyer شماره 14 فورد فرستاده شد سخت به نوبه خود 1 دیوار نتیجه یک front-end تعلیق شکست.

به روز روشن بدل به غروب رانندگان تکه گرانبها برای پیگیری موقعیت رقابت برای نقاط جایزه تعلق می گیرد برای رهبری هر مرحله از مسابقه و متوجه است که بازگشت از باران می تواند پایان مسابقه در هر نقطه بعد از دامان 201.

اما همه چیز در آنجا ماند خشک به عنوان شب سقوط کرد و این اتومبیل که سریع ترین در اوایل رفتن شروع به سقوط کردن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>