فوتبال یک میلیارد پوند کسب و کار – پس چرا بسیاری از باشگاه های بد در استخدام مدیران ؟

جولیان Nagelsmann خم به عقب بر روی یک نیمکت در ساختمان اصلی ردبول لایپزیگ را جارو آکادمی.

مدیر پله توسط رئال مادرید خوزه آنجل سانچز در مورد مصرف بیش در برنابئو در تابستان 2018 و آنها منچستر یونایتد اجرایی اد وودوارد اعتراف کرده مانیتورینگ است که با تدبیر هر باشگاه نخبگان در اروپا در حال حاضر پرونده در.

در جلسه اتاق معمولا محفوظ برای استخدام به بحث او در شگفتی که چرا یکی از فرآیندهای مهم در فوتبال است که هنوز هم به شدت ناقص است.

استخدام مدیر چند میلیون پوند تصمیم گیری است که می تواند کمک به شکل یا نزول یک باشگاه و در عین حال از آن است که هنوز هم تا حد زیادی evades مقدار سعی و کوشش به دلیل آن را سزاوار است.

Nagelsmann است رد روش که در تضاد با روش. یکی از دلایل او کاهش یافته است واقعی پیشرفت است چرا که او معتقد است یک رابطه نزدیک با بازیکنان اصلی خود را خرید و او نمی تواند اسپانیایی صحبت می کنند.

او تصدیق میکند که باشگاه او را نمی خواهد در نظر بگیرید که در راس به دلیل “ساختار آنها مشخص نیست. وجود دارد بیش از حد بسیاری از ایده های مختلف بیش از حد بسیاری از مردم که می خواهم به تحت تاثیر قرار.”

32 ساله نیز آگاه است که برخی ممکن است از اعتیاد به مواد مخدره اطراف او به جای جزئیات پیچیده از کار خود را. آن را احساس می کند مانند او در حال انجام تحقیقات بیشتر در اشخاص علاقه مند از آنها را به اتمام بر او.

“مهم ترین چیز برای یک باشگاه است که برای خود هویت خود را در فلسفه و سپس شما تعیین حق مدیر است که متناسب با آن” Nagelsmann می گوید مستقل است.

“گاهی اوقات من در پیدا کردن بسیاری از باشگاه های اروپا که یک فصل آنها می خواهند برای حمله به مخالفان بسیار اولیه و با استفاده از شمارنده. سپس آنها کیسه های خود را مدیریت و تغییر به یک رویکرد متفاوت مانند در اختیار داشتن مبتنی بر فوتبال و هیچ ثبات است.

“شما باید برای تغییر بازیکنان تغییر سراغ همه چیز را تغییر دهید. که باعث می شود هیچ حس آن را غیر مسئولانه است. بدون جهت شما را تا پایان در مشکل است.”

Nagelsmann نوع مدیریت هر باشگاه می خواهد (Melissa Reddy)

یک مطالعه وارد شده توسط Optima فوتبال که ردیابی اروپا-پنج لیگ بیش از یک دوره پنج ساله با پشتیبانی از Nagelsmann را تجزیه و تحلیل.

به این نتیجه رسیدند در حدود 75% از تیم تا به حال “یک سر مربی به عنوان فرد اصلی به بسیاری از ویژگی های و فوتبال تصمیم گیری های استراتژیک. هنگام تغییر سر مربی باشگاه به طور خودکار تغییر استراتژی به عنوان به خوبی. این است که به طور کامل بر که سر مربی تیم است و آنها چه می خواهند.”

با استراتوسفر پول درگیر در بالا پایان بازی – £5.3 میلیارد دلار تغییر دست در نقل و انتقالات تابستان گذشته – فوتبال و موسسات در حال تحول به مگا کسب و کار چگونه می تواند چیزی به عنوان اساسی به عنوان داشتن یک بتن هویت و روشن ساختار سازمانی نادیده گرفته شده توسط باشگاه ؟

Mads Davidsen بنیانگذار Optima فوتبال که به توصیه تیم در سراسر سه قاره معتقد است که این ناشی از فرهنگ محافظه کار است که مراکز در اطراف عدم تمایل به حرکت به دور از آنچه همواره انجام می شود.

این است که بیشتر تشویق توسط ‘موش صحرایی قطب شمال-اثر’ که در آن شما به راحتی عمل همان راه به عنوان اکثریت با وجود حضور بیشتر مترقی نمونه های موفق مانند لیورپول, منچستر سیتی, لستر و گرگ.

دو, دیگر, رانندگی, نیروهای کوتاه termism – جستجوی مداوم برای رفع سریع جای پایدار طرح – و همچنین این تصور که یک مدیر درست مثل یک امضای متحرک می تواند درمانی برای همه.

برخی طرف باقی می ماند اغوا شده توسط یک نام بزرگ حتی اگر این شکل است که در تقابل با ساختار خود را. خوزه مورینیو یک مثال بارز در تاتنهام که گری نویل به اختصار به عنوان “یک ازدواج مصلحتی است که قبل از nuptial روی آن نوشته شده است مانند شما نمی خواهد باور.”

فوتبال تحلیلگران داده ها در 21st, باشگاه که در لیگ برتر و قهرمانی دو طرف با راهنمایی در استراتژی theorise که خوب مدیریتی استخدام می تواند به ارزش حدود 10 امتیاز در یک فصل برای یک تیم است.

در سال 2014 Mauricio کرد خریداری شد از قرارداد خود را در ساوتهمپتون برای فقط £2m توسط اسپرز. از آن خواهد شد در زمینه به عنوان یکی از مهم ترین تصمیمات در تاریخ خود را با توجه به ثروت از چهار دوره متوالی لیگ قهرمانان مبارزات او امن از جمله رقابت در سال گذشته نهایی تراز وسط قرار دارد با افزایش player ارزیابی تحت تصدی خود.

آرژانتین اجازه رفتن در ماه نوامبر تعریف استانداردها در تاتنهام و اثبات شایستگی انتصاب یک مدیر فرایند با یک بلوری استراتژی است.

که هنوز هم هنجار. اجماع در این صنعت است که وجود دارد باقی می ماند عدم هوش و تلاش در تعیین مناسب رهبر. به عنوان یک مدیر ورزشی قرار داده و آن را “برخی باشگاه ها را شکستن بانک در تیم ملی اما صرف نیست در هر نقطه در نزدیکی به اندازه تجزیه و تحلیل اجازه دهید به تنهایی مبلغ سرمایه گذاری در مدیریت که می تواند بهترین نتیجه را از این گران بلند مدت سرمایه گذاری.”

در برخی موارد وجود دارد باقی می ماند گریزی به ساخت یک استخدام با توجه به هزینه های درگیر و یا لرزشی بیش اخراج یک عملکرد ضعیفی وقت برای همین دلیل.

این مورد در سال 2017, با وستهام کشیدن پاشنه خود را بیش از axing Slaven Bilic و پایان با دیوید مویس. حامیان شرق لندن باشگاه را پیدا خواهد کرد بسیاری از نکات مطرح شده در این قطعه آشنا. طول کوتاه اولیه املا در باشگاه مویس توصیه سلسله مراتب به پیش نویس در کارشناسان به ارزیابی عینی عملیات خود را.

با وجود وست هام نشسته در بالای صفحه 20 از Deloitte پول لیگ بازخورد بود که آنها تا به حال یک عدم دپارتمان سازه بدون ثبات در شیوه های بیش از حد کوچک سراغ بازوی بی توجهی به تجزیه و تحلیل یک کمبود ارتباطات و نه مردم به اندازه کافی به کار گرفته شده در موقعیت های کلیدی.

خود راه حلی برای آن یافته بود که تا حد زیادی آن را نادیده گرفت و به جای انتصاب مانوئل پلگرینی “یک کالیبر بالا شکل منجر به باشگاه به آینده هیجان انگیز.”

پلگرینی استخدام شد وستهام را با هیاهو (گتی)

سابق رئال مادرید و منچستر سیتی, رئیس, آورده, در, دوست, ماریو Husillos به عنوان مدیر فوتبال که کارتون پسر خود را به عنوان یک ارشد طلایه دار.

سریع به جلو و 19 ماه بعد سه نفر بودند توزیع با همراه با پشت درهای بسته ستاد روبن Cousillas انزو Maresca خوزه Cabello و فلیکس ساو.

مویس نه به عنوان یک رهبر “در خط با این باشگاه جاه طلبی های” بازگشت و در 18 ماه معامله شد.

این مبالغ در این بخش باید عایق وست هام تا حدودی خود را از تصمیم گیری های ضعیف اگر چه تنها تفاضل گل آنها را جدا از منطقه سقوط در این فصل است.

واتفورد که تا به حال سه روش متفاوت مدیران این کمپین با Quique سانچز فلورس اخراج تنها پس از 85 روز طول طلسم دوم در محل اقامت خلیفه جاده نیز درست بالای خطر در آن حساب.

“شما می توانید پاسخ بسیاری از لیگ, جدول” Nagelsmann می گوید.

یکی از کسانی است که باشگاه های مختلف نیاز به شروع به سرمایه گذاری در حق داشتن ساختار به طوری که آنها می توانید پیدا کردن حق مدیر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>