برای اولین بار آمد 737 Max بحران و سپس coronavirus. می توانید دیوید Calhoun ذخیره بوئینگ?

پس از گسترش این بیماری همه گیر به ایالات متحده تقریبا هر روز به ارمغان آورده است آبشار از خبر بد برای بوئینگ. آن را مجبور به شاتر عمده تولید گیاهان خارج از سیاتل و سپس کلمبوس و سپس فیلادلفیا و سپس چارلستون مجبور بزرگترین هوافضا شرکت به طور موقت به اعتصاب نهایی مونتاژ هواپیما تجاری. وجود دارد یک دور داوطلبانه اخراج. Avalon, یک هواپیما در اجاره شرکت لغو سفارش از 737 Max جت به ارزش 8.4 میلیارد دلار رسید. تحلیلگران پیش بینی مشتریان دیگر می تواند تاخیر و یا لغو سفارشات.

عضو هیئت مدیره سابق سازمان ملل متحد سفیر نیکی هیلی, استعفا داد و در اعتراض به این شرکت درخواست برای آنچه که او به نام دولت “نجات که اولویت شرکت ما بیش از دیگران و متکی بر مالیات دهندگان برای تضمین موقعیت مالی ما.” قیمت سهام سقوط کرده است به $150 سهم از روز شنبه از $440 یک سال پیش.

به عنوان شرایط بدتر بوئینگ التماس کرد برای مواقع اضطراری 60 میلیارد دلار تزریق پول نقد از دولت فدرال برای نجات گسترده تر در صنعت هوا و فضا و برای بازارهای اعتباری برای باز کردن تامین کنندگان.

“بدترین سناریوی ممکن گفت:” کن هربرت یک تحلیلگر در Canaccord Genuity. “این امر می تواند سخت به نوشتن یک اسکریپت است که مضر بیشتر از آنچه که آنها در حال رفتن را از طریق در حال حاضر.”

Calhoun ابراز خوش بینی این شرکت آن را به طرف دیگر از بحران است. “من فکر می کنم ما در حال رفتن به آب و هوا و آب و هوا آن را به خوبی به او گفت:” ماه گذشته در فاکس کسب و کار.

کاخ سفید گفته است که نمی خواهد اجازه می دهد بوئینگ به لکنت زبان پیدا کردن. به عنوان بزرگترین کشور صادر کننده مقامات می گویند آن را فقط بیش از حد بزرگ به شکست آن را نیز یک کلید پنتاگون پیمانکار — سازنده F/A-18 اورلئانز هلیکوپترهای آپاچی حتی یک نیروی هوایی. رئیس جمهور تهمت عهد کرده است به جمع اوری منابع دولت فدرال برای نجات شرکت های بزرگ, غول پیکر که استخدام از 150 ، 000 نفر در ایالات متحده و پشتیبانی یکی دیگر از 2.5 میلیون کارگر در 17,000 تامین کنندگان.

مغلوب ساختن پیشی جستن در روز جمعه گفت مقامات کاخ سفید دیدار خواهد کرد با بوئینگ در روزهای آینده به بحث در مورد آینده است. “ما نمی توانیم اجازه دهید هر چیزی اتفاق می افتد به, بوئینگ,” او گفت:.

به عنوان بخشی از آن 2 تریلیون دلار بسته محرک کنگره حک شده از $17 میلیارد دلار برای امنیت ملی شرکت های ضروری از آن اختصاص داده شده به صرفه جویی در بوئینگ, مقامات گفت.

دولت کمک های اضطراری ممکن است به اندازه کافی تحلیلگران می گویند به کرگدن می سوزد از طریق میلیاردها دلار پول نقد از یک ماه صدها هواپیما بیکار نشستن در tarmacs در سراسر کشور و سفارشات جدید برای هواپیماهای آمده به آن کارخانه که بسته به هر حال.

“خط محصول خود را در جهان از صدمه” هوافضا تحلیلگر مایک بوید گفت.

کالهون گفت: این شرکت 15 میلیارد دلار پول نقد پس از آن کشید پایین $13.8 میلیارد دلار وام در ماه گذشته است که می تواند آن را از طریق سال از آشوب. او گفت که این شرکت خواهد شد نیاز به سرمایه اضافی و خواست نمایندگان مجلس برای اطمینان از بازارهای اعتباری باز بماند — برای بوئینگ و زنجیره تامین. او گفت: این شرکت در ادامه به پرداخت کنندگان و 70 سنت از هر دلار در آن طول می کشد در بدهی را به آن زنجیره تامین است.

در حالی که بوئینگ خواستار مداخله دولت آن را نیز ارسال سیگنال های مختلط در مورد تمایل خود را به قبول کمک های فدرال.

کالهون گفت: شرکت خواهد رد هر گونه معامله که به دولت یک موقعیت حقوق صاحبان سهام در این شرکت در ازای وام های مورد نیاز دولت اوباما مجموعه ای به عنوان یکی از شرایط صنعت خودرو کمک مالی برای جنرال موتورز و کرایسلر در طول رکود اقتصادی ،

به ضربه بزنید $17 میلیارد صندوق تحت قانون کنگره تصویب بوئینگ ممکن است مجبور به رها کردن سهام مالکیت یا ترتیبات دیگر که ممکن است شامل اعطای گزینه های دولت برای خریداری شود بعد. این قانون همچنین نیاز به کمک مالی دریافت کنندگان خود را برای حفظ سطح اشتغال “به حدی عملی” — هر چند بوئینگ در حال حاضر بسته شده بسیاری از کارخانه ها به طور نامحدود با هیچ برنامه ای برای زمانی که آنها خواهد بود بازگشایی شد.

کالهون گفت: فاکس کسب و کار او تا به حال هیچ علاقه ای در دولت با در نظر گرفتن سهام بود و گزینه های دیگر. “اگر آنها به زور آن را ما فقط نگاه همه گزینه های دیگر و ما باید مقدار زیادی از آنها را,” او گفت:.

که نگران از قانونگذاران ایالت واشنگتن خواست که Calhoun در نامه ای به “در نظر گرفتن استفاده از کمک های اقتصادی ارائه شده توسط مراقبت در عمل برای حفاظت از هزاران شغل در شرکت بوئینگ در ایالت واشنگتن و در سراسر کشور است.”

هفت نفر از اعضای دولت و هیئت نمایندگان کنگره نوشت: آنها “به خصوص مشکل” از آنچه که تصور می شود Calhoun با بی میلی به دولت پول داده که بوئینگ است توقیف امکانات خود را در منطقه Puget صدا موثر بر برخی از 70,000 کارگران است. آنها نوشت و آنها نیز نگران تصمیم این شرکت را به “نیاز به کارکنان که قادر به telework برای استفاده به دست آورده تعطیلات و/یا مرخصی استعلاجی و یا به دنبال بیکاری و پیاده سازی مبهم داوطلبانه اخراج برنامه است.”

ارشد بوئینگ اجرایی در این هفته گفت که Calhoun نظرات شده اند اشتباه است و این شرکت است که به دنبال در گزینه های مختلف از جمله گرفتن پول دولت است. این شرکت همچنین آماده سازی برای راه اندازی مجدد عملیات در Puget صدا به صورت محدود به عنوان به زودی به عنوان دوشنبه آوردن برخی از 2500 کارکنان به کار بر روی برنامه های دفاع تلقی می شود مهم است.

“در طیف وسیعی از گزینه ها پول در لایحه محرک و طلبکاران خصوصی” گفت: اجرایی ارشد صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به ارائه پرده افکار از شرکت در مذاکرات. بوئینگ به طور فعال در بحث “چه عطر و طعم از دولت کمک مالی خواهد بود منطقی ترین و مفید نه تنها به کسب و کار ما اما به این صنعت و تامین کنندگان ما” اجرایی گفت.

تحلیلگران مالی که به مطالعه بوئینگ کسب و کار می گویند این شرکت احتمالا می تواند برای یک سال یا بیشتر بدون حمایت دولت حتی اگر آن را نمی فروخت یکی دیگر از جت تجاری.

زنده ماندن بدون کمک دولت نیاز به هزینه های تهاجمی-برش اقدامات است که می تواند مشقت بار برای بوئینگ نیروی کار گفته تحلیلگران. همچنین این امر می تواند مخل به شبکه این شرکت از تامین کنندگان تخصصی بسیاری از آنها پایدار تا حدی یا کاملا توسط سفارشات از بوئینگ. ویچیتا-بر اساس Spirit AeroSystems شروع تخمگذار کردن هزاران نفر از کارگران در ماه ژانویه قبل از coronavirus زمانی که بوئینگ متوقف تولید 737 Max. روح دریافت حدود نیمی از درآمد خود را از فروش جت بدنه به بوئینگ.

“بازار شکست خورده است. آن را به عقب خواهد آمد و شش ماه به 12 ماه و 18 ماه را انتخاب کنید,” گفت: Richard Aboulafia یک هوافضا تحلیلگر در دفتر گروه. “اما در حال حاضر آن را نمی خواهند جت. بنابراین سوال این است که یا تولید جت برای nonfunctioning بازار یا جلو مغازه.”

International Association of Machinists یک اتحادیه به نمایندگی از کارکنان در بوئینگ خواست در این شرکت را به کمک دولت, حتی اگر آن را به معنی از دست دادن استقلال. اتحادیه برآورد 500,000 هوافضا-مشاغل صنعت می تواند در خطر بین بوئینگ و پشتیبانان آن است.

“شرکت های هوافضا از جمله بوئینگ باید به دنبال راه هایی برای حفظ و محافظت از نیروی کار” گفت: IAM منطقه 751 رئیس جمهور جان هولدن که واحد نشان دهنده حدود 32,000 بوئینگ کارکنان. “که به معنی استفاده از تمام ابزار موجود از جمله وام از مراقبت عمل می کنند.”

دولت هنوز هم به دنبال راه های دیگر به سرعت به بوئینگ. نیروی هوایی ایالات متحده تایید این امر انتشار $882 میلیون دلار در پرداخت به بوئینگ که برگزار شده بود در KC-46 هوایی سوخت گیری تانکر. بوئینگ آرلینگتون دفاعی مبتنی بر فضا و امنیت بخش نیز بریده شده چند برنده در عمده دفاع قرارداد در سال های اخیر از جمله آموزش جت, هلیکوپتر حمل و نقل و هوایی و سوختگیری هواپیماهای بدون سرنشین است. می تواند در ده ها میلیارد دلار از پنتاگون برای کسانی که برنامه های در دهه های بعدی.

در کوتاه مدت پنتاگون کار کرده است برای سرعت بخشیدن به پرداخت به پیمانکاران دفاعی و حفظ خواهد کرد و پرداخت در آینده حتی به عنوان ویروس مجبور بوئینگ به نزدیک نظامی خود را تولید گیاهان خارج از سیاتل و فیلادلفیا.

نیروی دریایی ایالات متحده نیز اعطا بوئینگ قراردادی به ارزش 1.5 میلیارد دلار به تولید P-8 Poseidon گشت دریایی هواپیما, هر چند از آن می تواند سال ها طول بکشد برای بوئینگ به جمع آوری مقدار کامل.

برای Calhoun جانباز اجرایی شرکت بوئینگ را وخیم ایستاده ارائه نسل چالش است که باید تاکید کرد مربی خود را در GE افسانه ای مدیر عامل شرکت جک ولش. در حالی که هیچ کس می تواند به طور کامل آماده شده برای این ویروس را گسترده ویرانی دوستان و همکاران می گویند Calhoun است که به خوبی مناسب برای چالش با این حال دلهره آور است.

در طول 27 سال فعالیت حرفه ای در جنرال الکتریک او adeptly نظارت شرکت موتور هواپیما را بدست آورد و در پی حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001 حملات تروریستی در ایالات متحده است. قبل از مصرف بیش از بوئینگ او مدیر عامل شرکت Nielsen منابع ارشد مدیر عامل در استون منابع و خدمت در هیئت مدیره در کاترپیلار و بوئینگ.

به عنوان یک blunt-صحبت رئالیست شد که نتایج او می بیند پیشرو بوئینگ به عنوان یک تماس برای خدمات ملی به خاطر او است “روشن اخلاقی مرکز گفت:” کوین مأمور یکی از Calhoun بهترین دوستان سابق و مدیر اجرایی Amgen.

“او در مقابل کسی که می گوید:” من اینجا هستم. من شش ماه برای دریافت طرح من هم'” مأمور گفت. “او یک تمایل برای اقدام اما در یک متفکر راه است.”

اگر بوئینگ نشانی از قبول پول از دولت فدرال Calhoun تلاش خواهد شد “را به هر سرمایه گذاری مردم آمریکا را در بوئینگ پرداخت کردن برای مردم آمریکا” مأمور گفت.

وجود دارد می تواند مزایای داشتن یک شغل مدیر مالی در شارژ در طول یک بحران مالی گفت. اما برخی نگران هستند Calhoun بیمار است-مجهز به رفع گسترده تر مدیریت مشکلات هسته ای به بوئینگ مشکلات سال گذشته.

اگر چه Calhoun را سلف دنیس Muilenburg کار اخراج شد برای عملکرد ضعیف در اواخر سال گذشته برخی نگران هستند Calhoun است که بیش از حد از خودی.

Calhoun خدمت در بوئینگ هیئت مدیره برای یک دهه از جمله به عنوان رئیس در زمانی که تصمیم گیری های کلیدی ساخته می شد در مورد 737 Max. او همچنین یک مهندس که می تواند مانع توانایی خود را برای برنده شدن اعتماد در این شرکت است.

نیز وجود دارد نگرانی که Calhoun بیش از حد نزدیک آینه Jim McNerney — یکی دیگر از سابق جنرال الکتریک اجرایی و ولش حمایت — که منجر بوئینگ قبل از Muilenburg. اگر چه McNerney تصدی شد wildly موفق برای بوئینگ قیمت سهام او به رهبری تهاجمی برون سپاری اقدامات است که خشم بسیاری از شرکت دیرین مهندسین.

“این شرکت از رنج بسیار سنگین تمرکز بر نگرانی های مالی و خیلی بیشتر برای چند سال در حال حاضر گفت:” Aboulafia این Teal گروه تحلیلگر. “زمانی که همه چیز بد رفت از نظر ارتباط بین مدیریت و مهندسی خود را (Calhoun را) تنها عمل شد و به سرزنش خود را فوری سلف و نه از کسی که در واقع قرار دادن این سیاست ها در محل.”

به عنوان به زودی به عنوان او شد مدیر عامل شرکت Calhoun به دنبال پل طولانی شکاف فرهنگی بین مهندسین و مدیران مالی — یک حرکت است که تعجب بسیاری از داده خود را در زمینه سرمایه گذاری, بوئینگ ارشد اجرایی گفت.

“در اولین روز او گفت:” ما نیاز به پرتاب بسیار بیشتر حمایت پشت engineering community,'” اجرایی گفت. “او در زمان مراحل بلافاصله به ساحل تا که تابع و به حمایت شخصی در پشت آن. و بزرگ.”

او همچنین متمرکز شده است در این شرکت مشکل Starliner کپسول فضایی که مانند 737 Max شده است احاطه شده توسط نرم افزار مشکلات. زمانی که تست پرواز در ماه دسامبر بدون هیچ خدمه در هیئت مدیره دچار یک نقص است که مانع از آن از تکمیل ماموریت و docking ایستگاه فضایی بین المللی, شرکت زده بود بر سر اینکه آیا باید آن را refly کپسول بدون خدمه و یا به طور مستقیم اقدام به پرواز با فضانوردان ناسا در هیئت مدیره.

بوئینگ تصمیم گرفت آن را نمی تواند خطر آن را تکرار ماموریت یک تصمیم Calhoun را امضا کرده است. اما آن را نمی خواهد ارزان. هزینه این تحقیقات را به بدبختی و پرواز خواهد شد در مورد $410 میلیون.

این نوع از سختی پزشکی Calhoun معتقد است این شرکت نیاز در حال حاضر به گفته مقامات. او به طور مشابه بلانت هنگام تحویل پیام به کارکنان بوئینگ اعلام داوطلبانه اخراج.

“ما در حال انجام همه چیز ما می توانیم برای محافظت از آینده کسب و کار ما,” او نوشت.

اما او نقاشی یک تصویر ترسناک در مورد چه بود آمد و هشدار داد: “ما در آبهای ناشناخته” و “این زمان را برای صنعت هوافضا از بحران بهبود می یابند. … این مهم است که ما شروع به تنظیم برای ما واقعیت جدید در حال حاضر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im