مد انقلاب هفته: چه رعنا پلازا فاجعه و چرا این اتفاق می افتد ؟

هفت سال پیش پر زرق و برق نما از مد جهانی صنعت شکسته شد و پس از فروپاشی رعنا پلازا کارخانه در بنگلادش است.

فاجعه رانش موضوع اخلاقی مد به ویژه; ساخت تیتر اخبار در سراسر جهان به عنوان جزئیات این فاجعه مجبور دیر حساب برای سریع مد.

رعنا پلازا برانگیخته بین المللی گفتگو در اطراف اجتماعی تاثیر صنعت مد و شکل گیری انقلاب مد – یک سازمان غیر انتفاعی متعهد به تصویب تغییرات واقعی.

اما آنچه دقیقا اتفاق افتاده در آن روز در سال 2013 و چقدر در واقع تغییر از? در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن.

چه رعنا پلازا?

یک پرتره از یک رعنا پلازا قربانی مجروح میلی خاتون در حال حاضر او با این نسخهها کار در یک کارخانه پوشاک در Savar

رعنا پلازا شد یک ساختمان که شامل چندین لباس, کارخانه, واقع در حومه داکا در بنگلادش است.

کارگران در کارخانه پوشاک تولید اقلام عمده مد رسانه ها از جمله Benetton, Bonmarché کودکان جای جو تازه انبه Matalan و Primark.

بخش های پایین تر از ساختمان نیز شامل مغازه ها و بانک ها و برخی از آپارتمان. کارخانه گزارش را ترک در دیوارها و وجود داشته است هشدارهای متعدد است که آن را ناامن و در عین حال کارکنان هنوز هم مجبور به رفتن به محل کار بدون در نظر گرفتن.

چه اتفاقی افتاد در کارخانه ؟

انسان هزینه: داکا رعنا پلازا کارخانه فروپاشی در سال 2013 کشتار مردم 1,138

در 23 آوریل 2013, توجه, کشیده شد به ترک در رعنا پلازا باعث تخلیه بسته و هشدار دهنده برای جلوگیری از ساختمان.

سهیل رعنا صاحب ساختمان, گزارش بعد از آن اعلام شد که در آن به بازگشت امن به و تهدید به خودداری از پرداخت از هر کسی که حاضر به بازگشت به کار.

روز بعد در صبح روز 24 آوریل این ساختمان فرو ریخت و با بیش از 3000 نفر در داخل.

جستجوی محلی و تیم های نجات به سرعت رو به کار دوره نقاهت کارگران از زیر آوار بیرون کشیدند.

سقوط کشته در مجموع 1,134 نفر و مجروح شدن بیش از 2500 بسیاری از آنها زنان و کودکان است. بسیاری از بازماندگان که تا به حال شده است به دام افتاده در زیر تن از قلوه سنگ و ماشین آلات برای ساعت یا حتی چند روز بود که اندام خود را قطع.

چه چیزی باعث این ساختمان به سقوط ؟

سقوط رعنا پلازا درخشید نور افکن روی هولناک شرایط کاری بسیاری از لباس های ما ساخته شده است در.

با توجه به بنگلادش خدمات آتش & Civil Defense طبقه فوقانی ساختمان های ساخته شده بدون مجوز و ساختاری نا امن.

ساختمان معمار همچنین اظهار داشت که این ساختمان طراحی شده برای مغازه ها و نه می تواند تسهیل وزن و ارتعاشات ماشین آلات کارخانه.

خیلی از سرزنش قرار داده شد در غفلت از آقای رعنا بود که متهم با قرار دادن سود بیش از ارزش ایمنی انسان و زندگی است.

اما خرده فروشان نیز پاسخگو بیش از یک عدم سعی و کوشش برای نظارت بر ظرفیت خود تولید کنندگان استانداردهای ایمنی و دستمزد پرداخت می شود.

چگونه مردم در پاسخ به فاجعه ؟

این حادثه تولید یک اعتراض بین المللی در مورد ایمنی کارگران در محیط کار شرایط کار و حقوق و در نتیجه پوشش گسترده ای در رسانه های بین المللی.

منافع عمومی و توجه رسانه ها منجر به بیشتر فشار سیاسی از همیشه قبل از تغییر.

یک مورد بود در برابر ساختمان مالک و کارخانه های پوشاک با بازداشت صادر شده است.در نهایت 18 نفر از جمله آقای رعنا شد به اتهام نقض کدهای ساختمان رعنا پلازا در.

حدود 250 شرکت با دو امضا از ابتکارات توافق آتش نشانی و ایمنی ساختمان در بنگلادش و اتحاد برای بنگلادش ایمنی کارگر هر دو طراحی شده بودند که برای بهبود ایمنی به طور چشمگیری در 2,300 کارخانه عرضه مارک های غربی.

هزاران نفر از کارگران نیز در اعتراض به شرایط کاری امن تر در حالی که مصرف کنندگان جهانی ابراز خشم خود را در عدم مسئولیت از خرده فروشان.

فاجعه نیز بسیج راه اندازی مد, انقلاب, یک سازمان غیر انتفاعی است که در مصرف کنندگان به تقاضای عادلانه تر و شفاف تر میباشد.

مبارزات انتخاباتی آغاز شد و با اتخاذ یک روش ساده هشتگ #WhoMadeMyClothes? به منظور تشویق خریداران برای پرسیدن سوالات بیشتر و برای خرده فروشان را به دنبال کردن راه حل های پایدار.

چه بیشتر می تواند انجام شود ؟

در حالی که وجود داشته است برخی از موفقیت و اخلاقی مد مارک های در حال افزایش محبوبیت در, هنوز هم وجود دارد کار انجام می شود.

“پس از مد انقلاب آغاز شد و مردم از سراسر جهان با استفاده از صدای خود را و قدرت خود را به تغییر تقاضا از صنعت مد. و آن کار می کند. صنعت شروع به گوش دادن” مد انقلاب متحده در وب سایت خود را.

“اما داستان به مراتب بیش از. ما فقط گرفتن آغاز شده است. ما می تواند به توقف تا زمانی که هر کارگر است که باعث می شود لباس های ما دیده می شود, شنیده می شود و پرداخت به درستی و محیط آنها زندگی و کار در امن هستند.

“ما می تواند به توقف تا زمانی که فرهنگ مصرف را تغییر داده است و ما را به یاد عشق و قدردانی از لباس های ما و مردم است که آنها را ساخته است.”

ActionAid – یک سازمان بین المللی است که با این نسخهها کار با زنان و دختران در فقر زندگی می کنند – موافق است و اضافه کرد که با وجود اعتراضات بین المللی پس از فروپاشی ساختمان رعنا پلازا در بیش از نیمی از بازماندگان باقی می ماند بیکار با توجه به آسیب های فیزیکی و روانی تاثیر فاجعه است.


این موسسه خیریه که به ارائه کمک های اضطراری پس از فاجعه و مبارزات بر حقوق زنان در بازار کار دنبال 1400 رعنا پلازا بازماندگان بین 2013 و 2019 و متوجه شد که:

  • 20.5 درصد گفت که سلامت جسمی خود را از وضعیت بدتر
  • 51 درصد بیکار باقی می ماند با توجه به صدمات جسمی و بهداشت روانی ضعیف
  • از بیکار بازماندگان: 74 درصد نمی تواند بازگشت به کار با توجه به آسیب های فیزیکی و 27 درصد با توجه به بهداشت روانی ضعیف – به عنوان یک نتیجه مستقیم از این حادثه
  • 10.5 درصد هنوز مبتلا به تروما
  • تنها 15.5 درصد از شاغل و بازماندگان را بازگشت به صنعت پوشاک.

جزئیات بیشتر در مورد چگونه شما می توانید درگیر با انقلاب مد هفته 2020 در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات