نیر الیاس ایسنا

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امواج پس از پرداختن به اعضای جناح راست حزب بلوک در یک کنفرانس در تل آویو, Nov. 17, 2019.

اورشلیم — نخست وزیر بنیامین نتانیاهو ساعت قبل از مواجهه با احتمال شکست در اسرائیل مجلس انصراف خود را درخواست سهشنبه به صورت رسمی مصونیت از تعقیب به اتهام فساد مالی به یک بحث gambit برای محافظت از خود از حقوقی خطر یک ماه قبل از انتخابات.

در عرض چند ساعت اسرائیل را دادستان پرونده جنایی کیفرخواست علیه نتانیاهو در بیت المقدس دادگاه منطقه لگد زدن به اقدامات قانونی که گشوده خواهد شد در طول ماه های آینده.

نتانیاهو که در واشنگتن اولین رئیس جمهور تهمت مدتها در انتظار اسرائیل و فلسطین با طرح صلح با عصبانیت محکوم کرد مخالفان خود را برای فشار دادن یک کلید رای خود ایمنی پیشنهاد در حالی که او در یک ماموریت دیپلماتیک.

“به جای بتواند جاذبه ساعت و افزایش بالاتر از ملاحظات سیاسی آنها همچنان به شرکت در ارزان فعالیت سیاسی, آسیب رساندن به یک لحظه تعیین کننده در تاریخ این کشور” نتانیاهو نوشت: در Facebook. “من نمی خواهد اجازه مانورهای سیاسی دخالت در این لحظه تاریخی که من پیشرو.”

[نتانیاهو به درخواست اسرائیل مجلس برای ایمنی از اتهامات جنایی]

اسرائیل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و رئیس جمهور تهمت ملاقات on Jan. 27, یک روز پیش از رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن برنامه ریزی اعلام خود صلح خاورمیانه طرح است.

آن را کمتر از یک ماه پیش که خود نتانیاهو خواسته کنست را به این موضوع درخواست اعطای رسمی حفاظت از چند فقره رشوه و تقلب و نقض اعتماد. در آتشین ملی, آدرس نتانیاهو اولین نخست وزیر اسرائیل به, تحت تعقیب, در, دفتر, را محکوم کرد سال-تحقیقات طولانی در برابر او به عنوان یک انگیزه سیاسی “witch hunt.”

اما به زودی روشن شد که او کنست منتقدان تا به حال رای به رد دادخواست خود را. رهبری بزرگترین حزب آبی و سفید آنها بی وقفه تحت فشار قرار دادند برای پیشبرد روند در صورت افزایش مقاومت از حزب لیکود نتانیاهو.

نخست وزیر متحدان یورش برده و بیرون از جلسات تهدید به اقدام قانونی و تحت فشار کنست سخنران همچنین یک عضو حزب لیکود به اجازه شکل گیری لازم کمیته — فایده ای نداشت.

“نتانیاهو خواسته است برای ایمنی رای; او به یک مصونیت رای گفت:” آبی و سفید رهبر Benny Gantz نتانیاهو رئیس رقیب در طی دو مجمل ملی انتخابات از ماه آوریل و گردن و گردن حریف را در یک سوم رای گیری برای ماه مارس برنامه ریزی 2.

بن بست قرار بود برای آمدن به سر سه شنبه کنست به طور گسترده ای انتظار می رود اوباما بر تشکیل کمیته ایمنی حتی به نتانیاهو هواداران قول داد به تحریم جلسه. که در برنامه بود به طور ناگهانی به سوال نامیده می شود در هفته گذشته با تعجب دعوت به نتانیاهو و Gantz برای آمدن به واشنگتن برای طرح صلح اجلاس که روز بسیار.

منتقدان بلافاصله گریه ناپاک متهم نخست وزیر با استفاده از خود کاخ سفید در روابط با ایجاد حواس پرتی از مصونیت رای دادن و کشیدن رقیب خود را از بازی در یک لحظه بحرانی. اما Gantz سیاسی تازه وارد, تعجب ناظران در اینجا با کشمکش تغییر در برنامه به دست آوردن خود را دیدار با مغلوب ساختن پیشی جستن یک روز در اوایل و سوار شدن به هواپیما و بازگشت به اسرائیل در کنست جلسه.

Gantz بود که در هوا برای بازگشت کنست شنوایی زمانی که نتانیاهو انصراف درخواست خود را در یک Facebook پست ادعا کرد که قوانین مجلس نادیده گرفته شد و رد روش او را در حرکت به عنوان یک “ایمنی سیرک.”

Gantz سابق رئیس ستاد ارتش تا حد زیادی مبتنی بر مبارزات انتخاباتی خود بر نتانیاهو به ناتوانی این کشور منجر شود در حالی که تحت حقوقی ابر و در حال حاضر کیفرخواست رسمی از آغاز به کار کرد. Gantz و دیگر منتقدان را متهم به نخست وزیر با استفاده از مصونیت پیشنهاد به عنوان تلاش برای غرفه روال قانونی خود را تا بعد از انتخابات.

“نتانیاهو در حال رفتن به دادگاه; آن باید حرکت رو به جلو” Gantz گفت: در پاسخ به پایان مصونیت رسیدگی است. “شهروندان اسرائیلی باید یک انتخاب روشن: یک نخست وزیر که برای آنها کار می کنند و یا خود اشتغالی نخست وزیر. هیچ کس نمی تواند اجرای یک دولت و همزمان با اجرای جدی سه پرونده های جنایی برای رشوه خواری و تقلب و نقض اعتماد.”

Netayanu خروج اجازه دادستان برای شروع پرونده او را بلافاصله اگر چه بیشتر فکر می کردم آن را بعید است که یک دادگاه آغاز خواهد شد قبل از بازگشت اسرائیلی ها به پای صندوق های رای برای سومین بار در کمتر از یک سال.

مانند هر متهم نخست وزیر قادر خواهد بود به دنبال تنظیمات در دادگاه, برنامه, اما او را هیچ جارو قدرت به غرفه این موارد به طور نامحدود و یا اجتناب از آنها در دسترس نباشد.

در حال حاضر که کیفرخواست ارائه شده به دادگاه “اقدامات قانونی شروع خواهد شد به عنوان آنها را با دیگر متهم در اسرائیل گفت:” سوزی Navot استاد قانون اساسی در Haim Striks دانشکده حقوق در Rishon LeZion. “آن را در حال حاضر مشترک مورد جنایی.”


اموزش Eglash کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

مغلوب ساختن پیشی جستن صلح خاورمیانه طرح انتظار می رود به ارائه فلسطینی مشروط استقلال

ایالات متحده حمله به نتانیاهو یک شانس برای تغییر تمرکز از حقوقی گلایه, اما نه برای مدت طولانی

در اسرائیل یک سال و سیاسی برزخ است سخت تلفات

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su