غربی دیپلمات های اروپایی در حال کار در مورد چگونه به صرفه جویی در توافق هسته ای با ایران در یک بعد از تحولات مهم در مورد این مسئله که دیدم تهران محکوم توسط دیده بان هسته ای سازمان ملل و آمریکا تکرار آن تقاضا که یک بخش کلیدی از معامله اوراق.

وزرای خارجه انگلیس فرانسه و آلمان – سه امضا متحده به توافق – ملاقات در برلین به تدوین یک استراتژی برای آینده بسیار مهم ماه با ایران و برنامه هسته ای آن تحت تمرکز.

در جلسه ای در وین بین المللی سازمان انرژی اتمی (IAEA) به نام در ایران برای جلوگیری از مسدود کردن آن بازرسان از دو سایت و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعلام کرده است که پیش نویس یک فرمت به یک تحریم تسلیحاتی ایران است که با توجه به برداشته شود در چند ماه زمان است.

آژانس حرکت بود به پیشنهاد فرانسه و آلمان و بریتانیا پس از پایدار به ما فشار. و با وجود آن که با گذشت 35 ملت حکام روسیه و چین دو همکار امضا کنندگان به توافق هسته ای مخالف آن و هشت کشور دیگر رای ممتنع.

لغو تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد در ایران است که به دلیل اتفاق می افتد در ماه اکتبر به عنوان بخشی از طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA). مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که جیبش از توافق دو سال پیش می خواهد آن را به ادامه. واشنگتن تهدید کرده است که رد یک فرمت توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد منجر به آن فعال کردن یک بند به reimpose همه تحریم های سازمان ملل بر ایران است.

این حرکت را تقریبا قطعا کشتن JCPOA که امضا شد پس از سالها زحمت کش مذاکرات در سال 2015. برایان قلاب آمریکا فرستاده ویژه ایران را تایید کرد “ما باید پیش نویس یک قطعنامه در گسترش تحریم. آخرین چیزی که خاورمیانه نیاز دارد در حال حاضر بیشتر سلاح های فعال ایران برای حمله به کشورهای دیگر آن را به عنوان حمله عربستان سعودی”.

قبل از برلین ملاقات کردم در راه با وزیر خارجه فرانسه ژان-Yven Le Drian تاکید کرد که خود را در کشور انگلستان و آلمان – E3 – انجام بیشترین تلاش خود را برای حفظ ایران زنده است. اما یک دیپلمات ارشد از غرب کشور اروپایی گفت: “این بسیار دشوار است. ما نیاز ایران به اطلاع آژانس بینالمللی انرژی اتمی به این سایت و پس از آن ما باید موضوع تحریم در پاییز. همه چیز ممکن است تغییر کند البته اگر مستاجر جدید کاخ سفید پس از ماه نوامبر است.”

پس از برلین ملاقات E3 وزرای خارجه با صدور بیانیه ای در محکومیت تهران را به اتهام نقض, اما همچنین هشدار داد که ایالات متحده reimposing سازمان ملل تحریم های ایران را مجبور شدید “عواقب نامطلوب”.

وزرای خارجه انگلستان و فرانسه و آلمان در بیانیه ای گفت: پس از این جلسه: “ما سهم بنیادی مشترک منافع امنیتی همراه با شرکای اروپایی. یکی از آنها حفظ عدم گسترش هسته ای رژیم و تضمین این که ایران هرگز از توسعه سلاح هسته ای است. این طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) نقش کلیدی در این رابطه است.

“ما به صراحت اعلام کرده اند ما تاسف و نگرانی در تصمیم ایالات متحده برای خروج از JCPOA و به reimpose تحریم ها بر ایران است. از ماه مه سال 2018 ما کار خستگی ناپذیر برای حفظ توافق.

“پس از 2019, ایران, گرفته, هسته ای اقدامات خلاف تعهدات خود تحت JCPOA. ما عمیقا از این اقدامات که به طور جدی تضعیف عناصری مزایای توافق … ما همچنین توجه داشته باشید با نگرانی که … ایران را رد کرده است دسترسی درخواست شده توسط آژانس برای بسیاری از سال.

“ما قویا بر این باورند که هر یک طرفه تلاش به ماشه تحریم های سازمان ملل snapback را جدی عواقب نامطلوب در شورای امنیت سازمان ملل. ما را پشتیبانی نمی کند چنین تصمیمی خواهد بود که ناسازگار با زمان ما تلاش برای حفظ JCPOA.”

ایران اجازه بازرسی به ادامه جدای از در دو سایت در سوال. تهران می گوید که آژانس درخواست دسترسی به سایت های است که در نقض آن خود اساسنامه و خواسته به انجام این کار شد و بر اساس اطلاعات جعلی که از اسرائیل است.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت: قبل از رای گیری که کشور او تا به حال “هیچ چیز برای پنهان کردن” و آژانس بینالمللی انرژی اتمی قطعنامه را “خراب” تلاش برای رسیدن به توافق در بازدید از امکانات.

چین اعلام کرد که آن را “عمیقا” ابراز تاسف از نتیجه و هشدار داد به طور بالقوه “مفاهیم بزرگ” برای آینده ایران. میخائیل Ulyanov مسکو سفیر ایران در آژانس گفت: این رای می تواند ثابت کند “معکوس” و اضافه کرد که تهران و آژانس سازمان ملل متحد باید حل و فصل این سایت دسترسی به سوال “بدون تاخیر”.

عربستان سعودی سفیر ایران در آژانس بینالمللی انرژی اتمی, شاهزاده خالد بن سلطان گفت: “برای بیش از چهار ماه ایران همچنان به ارائه توجیه غیر منطقی در امتناع خود را برای آژانس درخواست اجازه می دهد تا دو بازرسان به منظور بررسی هر گونه مواد هسته ای اعلام نشده و فعالیت در سایت های خود را تحت موافقتنامه پادمان و پروتکل اضافی را با آژانس.این تقویت شک و تردید در مورد برنامه هسته ای ایران اهداف و آنچه در آن است به دنبال رسیدن به.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات