اتیوپی در دموکراسی واقعی می تواند از خط خارج قبل از انتخابات برگزار می شود

ادواردو Soteras خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد, چپ, بازگشت به آدیس آبابا پس از حضور او جایزه صلح نوبل مراسم در نروژ در اواخر سال گذشته.

جیمما, اتیوپی — روز شلوغ خیابان پشت در زادگاه اتیوپی نخست وزیر نوبل جایزه برنده Abiy احمد, دو مرد sipping قهوه و جویدن khat سعی کردم جدید, تفریح و سرگرمی: داشتن یک گرم سیاسی اختلاف نظر است.

آفریقای دوم-پرجمعیت ترین کشور است که به عنوان اولین مبارزات انتخاباتی چندحزبی فصل پس از Abiy لغو ممنوعیت احزاب مخالف حل خود را حزب حاکم که کنترل زندگی در اینجا با یک مشت آهنین برای نزدیک به سه دهه و برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات ماه اوت.

Abiy وعده برای تبدیل اتیوپی به تمام عیار دموکراسی به دست آورده است او را ستایش گسترده در خارج از کشور — و است که چرا برخی از استدلال و منطق نیست که نگران آنها به عنوان یک بار بود که صحبت های انتقادی از دولت می تواند منجر به دست کشیدن بر روی درب خود را توسط سرویس های اطلاعاتی.

اما باز بودن نیز گذاشته لخت عمیقا قطبی کشور riven سیاسی و رقابت های قومی تثبیت شده توسط Abiy را پیشینیان. به جای متحد کردن کشور دموکراتیک سیاست می تواند از خط خارج خشونت راست در ابتدا در اتیوپی به خصوص اگر Abiy را رد کرد مخالفت فضا به کمپین آشکارا.

[صدها میلیارد ملخ — سوخت درگیری و تغییر آب و هوا هستند swarming شرق آفریقا]

انتخابات پر مخاطره قمار برای اتیوپی آینده. با وجود گسترده فقر و بیکاری و خشونت های قومی است که بی خانمان میلیون ها نفر از خانه های خود اتیوپی پایدار باقی می ماند به اندازه کافی به کارگزار منطقه ای صلح نامه — از جمله با همسایه اریتره — و Abiy وعده اصلاحات اقتصادی است فرود آمد این کشور میلیاردها دلار وعده داده شده در وام های خارجی و سرمایه گذاری است. عمده خشونت سیاسی خواهد فرضا کسانی که جاه طلبی.

در تلاش برای پیشدستی چنین خشونت مقامات می گویند دولت شروع به اعزام نیروهای امنیتی به سرکوب تجمعات مخالفان و محدود کردن اینترنت گوشی دسترسی و حرکت فیزیکی در سراسر گسترده مخالفان دژ که در آن افراد بازداشت شده در droves و برخی کشته در بازداشت است. منتقدان دیدن گیری از سرکوب مخالفان است. گروه های مدافع حقوق بشر و روزنامه نگاران باید موارد گزارش شده از بازداشت و ناپدید شدن آواز رهبران اپوزیسیون و حامیان.

در سخنرانی Abiy به زور رد سیاست قومی و دوباره تعمید حزب رفاه و حزب آنومالی در دریایی از ائتلاف و مخالفت اعضای که نام آنها به صراحت دلالت قومیت. (اتیوپی است تقسیم به نه semiautonomous مناطق قومی.)

ادواردو Soteras

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

نخست وزیر Abiy احمد پیاده روی با Sahle-کار Zewde چپ پس از او انتخاب شد به عنوان اتیوپی اولین زن رئیس جمهور در ماه اکتبر.

قدرت حزب رفاه “در انتخابات آینده خواهد شد و قرعه کشی بر روی ترس های قومی و ناسیونالیسم برای مردم رفاه شخصی و حتی بقای ملت” گفت: آبل آباته یک اتیوپی صدای تحلیلگر سیاسی. “اما وجود دارد مقدار زیادی از عصبانیت بسیاری از تنش های بسیاری از سوء ظن نسبت به PP از تمام گوشه و کنار کشور است.”

Abiy پلت فرم است که به خصوص محبوب در دو گروه قومی مناطق: تیگری, در, far north, که در آن قدرت متمرکز شد که در گذشته دولت های قبل از او wrested آن را از خود دور و خود را Oromia, صفحه اصلی به کشور بزرگترین گروه اورومی که حداقل یک سوم از جمعیت ملی و قومی-ملی رهبران کمک Abiy دست آوردن قدرت اما در حال حاضر می خواهم اورومی منافع قرار داده می شود برای اولین بار.

نشسته در سراسر از یکدیگر در این خیابان در یکی از Oromia بزرگترین بازار شهرهای Hassen محمد عیسی 30 و Isak Macha, 35, تصویب هر دو نسخه از اتیوپی ملی بحث سیاسی.

“Abiy ایده های بزرگ هستند, اما ما می بینیم که او در احاطه شده توسط آفتاب پرست از گذشته رژیم گفت:” Isak که مانند یک اما uncounted درصد از اتیوپی بیکار است. او مشاغل تخلیه کامیون ها هر یک بار در در حالی که عمدتا متکی بر سخاوتمندانه از خانواده و دوستان است. او از یک اورومی حزب ملی که وعده آوردن ثروت به اورومی مناطق که رهبران آن می گویند بود hogged کوچکتر اما قوی تر از گروه های قومی در دولت های قبلی.

Hassen نادر داستان موفقیت در جیمما و دارای مدرک کارشناسی در آزمایشگاه فن آوری است. او از Abiy چشم انداز از یک اتیوپی است که در آن هویت ملی می آید قبل از اینکه هویت قومی.

“راه [Isak] فکر — شما ببینید اکثر مردم در اتیوپی حتی نمی گذشت کلاس هشت در مدرسه است. است که چرا هنگامی که به شما اجازه این گروه فعالیت آزادانه قومی سیاست می شود بزرگتر از همیشه است. هر درک توهین افزایش احتمال شورش و ضد شورش می توانید شروع به یک جنگ,” او گفت:.

“دوست این کشور است که در آن اکثر مردم هیچ چیز مطلقا هیچ چیز” Isak ضرب گلوله کشته است. “تنها زمانی که ما به شکل امروز, پس از آن ما در مورد فکر می کنم فردا. ما چگونه می توانیم به بهترین فردا ؟ ما آماده هستند تا به این باور هر چیزی. من می خواهم به زندگی می کنند یک زندگی درست مثل شما.”

هر دو حزب حاکم و اپوزیسیون را مجبور به تکیه بر ائتلاف های قومی احزاب برای پیروزی در انتخابات. اما در حالی که رفاه حزب وحدت شکل در Abiy مخالفان پراکنده است.

Jawar محمد یک اورومی رسانه های بارون که صرف سال در تبعید در مینه سوتا قبل از Abiy به قدرت رسید, به تازگی بازگشته است و خود را به عنوان Abiy اصلی دشمن — هر چند او اعلام کرد نامزدی خود را و قفل شده است در نبرد با دولت به تشخیص خود اتیوپی شهروندی پس از او گفت که او در کنار او تابعیت آمریکایی.

AFP

گتی ایماژ

Jawar محمد عضو اورومی گروه قومی است که یک منتقد Abiy, آدرس هواداران خارج از خانه خود در آدیس آبابا در ماه اکتبر.

حامیان او اغلب متعصب و هنگامی که نیروهای امنیتی سعی در بازداشت او را در ماه اکتبر گذشته شورش درگرفت که منجر به تقریبا 100 مرگ و میر. که جرقه به نظر می رسد به احتمال زیاد مشتعل دوباره و دوباره در طول دوره مبارزات انتخاباتی نجومی اما Jawar می گوید که او موعظه خشونت به هواداران خود و ادعای درگیری تنها تحریک شده توسط نیروهای امنیتی تحت Abiy سفارشات.

“اگر ارتش مستقر شده است, وجود خواهد داشت خون. و که آن پایین می آید به Abiy. اگر خشونت را در فرمان خود او گفت:” در اخیر روز شنبه در محل اقامت خود در پایتخت, آدیس آبابا, که در آن او را به خوردن یک وعده غذایی اینجرا و عدس در حالی که پیمایش از طریق Facebook, که در آن او Oromia شبکه رسانه بیش از 1 میلیون و پیروان.

Jawar ضد Abiy استدلال به دست آورده بخار در میان حامیان زیرا مقامات محلی از حزب حاکم مانع او اورومی Federalist حزب کنگره از برگزاری متعدد جلسات عمومی. ماه گذشته در جیمما مثلا حزب مخالف رد شد اجازه استفاده از یک استادیوم برای تجمع بر این اساس است که کمپین های نجومی تا به حال به طور رسمی آغاز کرده است اما پس از آن حزب رفاه اجازه داده شد برای برگزاری یک تجمع در وسط شهر در همان روز.

“آنها آورده روغن و شکر و تی شرت و تا به حال یک تظاهرات در همان روز ما تا به حال درخواست ما” گفت: سمیرا کمیل محلی اورومی Federalist کنگره رهبر. “موعظه دموکراسی اما به عنوان یک دیکتاتور — که Abiy برای شما. ما حتی قادر به معرفی خودمان را به مردم و این انتخابات به معنای رایگان?”

در روز پس از این تجمع, او گفت:, او شروع به گرفتن تماس های تلفنی از شماره های ناشناخته — صدای گوشخراش و صدور محجبه تهدید — و به دنبال آن بود در خیابان توسط مرد مشکوک. او دستگیر شد و در فوریه. 26 متهم به “اخلال در یک جلسه” و با قید وثیقه آزاد شد و دو روز بعد در آنچه او گفت: تلاش برای ارعاب ،

ستاره فیلم سکسی Dendea سخنگوی حزب رفاه در Oromia, که در آن جیمما واقع شده است گفت: اورومی Federalist کنگره رد شد اجازه برای یک جلسه در بخشی به دلیل آنها “درگیر در تحریک درگیری و گفت که اگر آنها برنده آنها خواهد تلافی قبلی گناهان” و حزب رفاه به حال سازماندهی خود رالی اما حامیان Abiy آمده بود را بر روی خیابان ها را در اراده خود را.

Abiy و Jawar شد هنگامی که دوستان و مشغول به کار با هم به usher خارج اتیوپی را سیاسی گارد و ساخت سنگ بنای دموکراسی است. در حال حاضر Jawar می گوید Abiy یک سرحال استبدادی.

“من آمد به مخالفت طرف به ایجاد هرج و مرج” Jawar گفت: “اما به آنها را رقابتی به انتخابات یک انتخابات واقعی را Abiy احساس او را به اجرا برای پول است.”

نگرانی بیش از تعمیق قومی تقسیم به نظر می رسد حاکی از آینده در تقابل با ستایش دیگران Abiy دریافت پس از آغاز قایق خود را از اصلاحات.

“دولت خواهد شد و ظاهرا همچنان به انجام آنچه در آن در گذشته انجام داده است: محدود کردن فضای عمومی در حالی که اجازه می دهد حزب حاکم به استفاده از آنها به وفور گفت: آباته تحلیلگر. “به جای باز کردن فضای سیاسی آن ممکن است در نهایت به یک باریک.”

Ermias Tasfaye دابا کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

‘در زمان خوب و بد’: آفریقا بزرگترین شرکت هواپیمایی اتیوپی, چوب, چین جانبی

صعود به اتیوپی کلیسا در آسمان

‘محل ارواح:’ اتیوپی باز می شود بحث برانگیز کاخ به یک تقسیم عمومی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im