کارفرمایان در حال اضافه کردن تکنولوژی بالا راه حل برای حل یک low-tech مشکل: گرفتن بیشتر خواب

پس از چند سال از شناخت خواب و نقش آن در بهره وری و کنترل هزینه های مراقبت های بهداشتی برخی از کارفرمایان به طور جدی به کارکنان دادن ابزار برای انجام کاری در مورد آن استفاده از سخت افزار جدید و برنامه های تاثیر تغییرات رفتاری.

در حالی که کارشناسان تحسین توجه پرداخت به خواب کارگران, برخی سوالات در مورد حفظ حریم خصوصی و یا چگونه مفید خواب داده اگر از آن ارائه شده و بدون زمینه را برای بسیاری از کارکنان.

“این دستگاه می تواند اندازه گیری ابزار” گفت: Michael Grandner مدیر خواب و سلامت برنامه های تحقیقاتی در دانشگاه آریزونا دانشکده پزشکی — توسان که مشورت برای FitBit. “اما چه چیزی شما را با آن داده؟”

این تغییر است که سوخت حداقل در بخشی از یک محصول رو به رشد از سخت افزار بیشتر به صورت جداگانه متناسب با برنامه های کاربردی نرم افزار و تمرکز بیشتر بر تغییر رفتار. سایر خدمات اتصال کارگران با رفتاری کارشناسان خواب.

کارفرما بهره افزایش یافته است به عنوان خواب علم بهبود یافته است, سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است فرسودگی شغلی به عنوان یک “شغلی پدیده” و شرکت ها تبدیل شده اند بیشتر متمرکز بر سلامت روان گفت: Arianna Huffington, بنیانگذار سلامتی شرکت رشد جهانی. “هر کسی داده محور دیگر نمی تواند به خرید فرهنگی کلیشه که “ما خواب زمانی که ما مرده’, ” او گفت:.

برنامه دوم برنامه خواب تعادل جدید را معرفی کرده است به کارکنان; اول بیشتر بود “کلی مطالب در مورد خواب است که شما می توانید از تحقیقات خود گفت:” گلن Haskell این شرکت مزایای مدیر. تقریبا هیچ کس از آن استفاده Haskell گفت: در حالی که 12 درصد از کارکنان در حال حاضر برای امضا Dayzz. “رویکرد با استفاده از اطلاعات فردی به توصیه های خاص … این فقط مربوط,” او گفت:.

BlackRock غول دارایی مدیریت شرکت شروع به خرید Oura حلقه خواب و فعالیت ردیاب فرسوده توسط انجمن مدیران اجرائی مانند توییتر جک دورسی و Salesforce را Marc Benioff, برای انتخاب کارکنان در یک برنامه آزمایشی راه اندازی در اوایل سال گذشته است. آن را در حال حاضر شامل حدود 100 نمونه کارها مدیران و دیگر سرمایه گذاری حرفه ای است.

“آنچه که ما شاهد بوده ام تا کنون … است که اندازه گیری باعث می شود آنها بیشتر آگاه گفت:” امیلی Haisley, یک مدیر عامل در بلکراک که متخصص در علوم رفتاری. “آنها می توانید ببینید تاثیر ورزش و زودتر bedtimes. برخی از مردم شروع به مراقبه قبل از خواب و یا متوقف کردن صفحه نمایش قبل از خواب.”

Oura که ترکیبی از دمای بدن ضربان قلب استراحت و شب قبل از خواب به یک “آمادگی نمره” می فرستد کاربران روزانه یک هشدار است. آن را ممکن است به آنها بگویید که “آن را آسان” برای مثال اگر نمره پایین پس از یک دیر شام استیک با شراب خود را نگه داشته ضربان قلب بالا در طول شب.

این برنامه در بلکراک بخشی از مالی رفتاری ابتکار در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاران را آگاه تر از خود تعصبات و همچنین به عنوان چگونه استرس و مسائل دیگر عامل را در تصمیم گیری و ریسک پذیری. آن است که کاملا داوطلبانه گفت: Haisley و کارکنان خود را همه داده های خود را. کارکنان همچنین می توانید انتخاب کنید برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات فردی با Haisley و دو تیم دیگر آمپول برای تجزیه و تحلیل او گفت:.

با رشد کارفرما علاقه برخی از شرکت های فن آوری به طور خاص هدف قرار دادن محصولات خود را در آنها. Beddr که باعث می شود یک حسگر بی سیم کاربران چوب به پیشانی خود را اعلام کرد در ماه اکتبر بود که آن را با اضافه کردن یک برنامه مربیگری و شبکه از خواب پزشکان.

Beddr مدیر عامل مایک Kisch گفت: این شرکت به تازگی یک خلبان با یک شرکت حمل و نقل و انتظار دارد که به نام فن آوری و رسانه های مشتریان در این سال است. Dreem ارائه می دهد که یک خواب شیرازه که آهنگ های مغز فعالیت و همچنین ضربان قلب و تنفس و حرکت گفت: همچنین تغییر تمرکز خود را به کارفرمایان.

برخی از کارفرمایان در زمینه های مانند حمل و نقل که در آن ایمنی بسیار مهم است متمرکز شده اند در خواب ، جان Pryor, منابع انسانی اجرایی در جنوب شرقی حمل و نقل خطوط شروع به کار با آتلانتا-بر اساس FusionHealth در سال 2011 به تست آن در رانندگان کامیون برای آپنه خواب است. این شرکت شروع به پوشش کامل هزینه یک در خانه آزمون و همچنین به عنوان یک فشار مثبت مداوم (CPAP) دستگاه. FusionHealth از راه دور می تواند تشخیص دهد که آیا رانندگان ماشین آلات CPAP در حال نشت و گزارش است که با استفاده از این دستگاه حداقل 70 درصد از زمان.

در حالی که دقیق اطلاعات پزشکی مشترک نیست پریر گفت: جنوب شرقی آیا می دانید اگر فردی رانندگان نیست, سازگار است. “ایمنی خطر است برترین چیز است,” او گفت: با توجه به آنها به دیده یک 24 درصد کاهش در تصادفات توسط کسانی که برای درمان آپنه خواب پس از شروع برنامه. اخیرا آنها گسترش سود به هر کسی تحت پوشش در سلامت آن طرح اما نظارت تنها برای رانندگان است.

FusionHealth در حال حاضر شناخته شده به عنوان Nox بهداشت پس از نقل مکان به دیگر اختلالات خواب ارسال پیام به کارکنان با بی خوابی, برای مثال اگر آنها سقوط کردن آهنگ با شناختی رفتاری برنامه.

“همانطور که ما شروع به گسترش به شرکت های بزرگتر ، انتقادات و پیشنهادات ما این است که” من فقط باید متناوب مشکلات خواب — می توانم محتوا و یا آموزش و پرورش؟’ گفت: “جان نامه شرکت رئیس جمهور و رئیس اجرایی که منجر به آموزش و پرورش بیشتر ابزارهای شخصی تغییر رفتار برنامه و دسترسی بیشتر به سلامت رفتاری و یا کارشناسان پزشکی.

خواب او گفته شده مورد توجه بسیاری از کارفرمایان به دلیل بر خلاف مسائل مربوط به سلامت روان “این ننگ. این یک راه ساده تر برای تعامل با مردم در مورد سلامت کلی خود را. هر کس می خواهد به بحث در مورد خواب.”

در عین حال که استفاده از چنین ابزار و یا خدمات رشد برخی از کارکنان ممکن است سوال خود را در حفظ حریم خصوصی.

لی تین ارشد کارکنان وکیل در بنیاد مرز الکترونیک گفت: “بسیاری از محیط کار برنامه های سلامتی وجود داشته باشد خارج از هر نوع HIPAA-تنظیم رابطه” با اشاره به قانون حفظ حریم خصوصی برای داده های سلامت — آن بستگی دارد که چگونه کارفرمایان ساختار برنامه های خود را. “این است که به اندازه کافی لغزنده است که این مهم برای مردم واقعا آن را مستقیما” او گفت:. “آنچه داده است که جمع آوری شده ؟ که در آن است در واقع در حال به اشتراک گذاشته شده ، تحت چه قانونی رژیم آنها که در حال محافظت شود ؟ اگر کسی mishandles اطلاعات من چه من مراجعه?”

کارشناسان هشدار می دهند که مجموع داده ها هنوز هم ممکن است قابل شناسایی در شرکت های با تعداد بسیار کمی از کارکنان. پم دیکسون, مدیر اجرایی جهان غیر انتفاعی حریم خصوصی در فروم نشان می دهد کارکنان بپرسید که آیا کارفرمایان خود برنامه به طور خاص “تحت پوشش” HIPAA و اینکه آیا داده است که “د-شناسایی” به HIPAA استاندارد و یا می تواند بالا بفروشید برای مقاصد تجاری. “قوانین و مقررات اطراف سلامتی برنامه های در حال عمیقا پیچیده,” او گفت:.

دیکسون گفت که د-شناسایی اطلاعات مربوط به HIPAA استانداردهای یک “پایه بهترین عمل است.” در حالی که مشخص نیست که چگونه بسیاری از ارائه دهندگان شخص ثالث دیدار که در آستانه, بسیاری از ارائه دهندگان خدمات از جمله Dayzz, Sleepio, Nox, سلامت, Dreem و Beddr گفت: آنها تنها به ارائه اطلاعات “د-شناسایی” به HIPAA استانداردهای به کارفرمایان.

بسیاری نیز گفت: تنها اطلاعات آنها را به اشتراک با کارفرمایان جمع است یا سطح بالا خلاصه ای از آمار و ارقام مانند میانگین خواب ظهر در سراسر نیروی کار است. یک تعادل جدید سخنگوی امی داو گفت: شرکت “اعتماد به نفس” خود را از برنامه های سلامتی هستند HIPAA سازگار و آنها تنها به خلاصه آمار و ارقام از Dayzz.

در ضمن تحقیقات نشان داده است که برای برخی از مردم در خواب انتقالها می تواند منجر به اضطراب در مورد خواب. در سال 2017, محققان با ابداع پدیده “orthosomnia” برای اشاره به دغدغه بیماران با بهبود خواب داده ها از wearables. با برخی از افراد گفت: کلی بارون روانشناس بالینی در دانشگاه یوتا “آن را رهبری آنها را به شرکت در برخی از رفتارهای ساخته شده است که خود را به خواب بدتر است.”

خواب برنامه همچنین ممکن است به نظر می رسد مانند یک گروه کمک برای آن دسته از کارمندانی که سوال چرا مدیران نه تنها استخدام افراد بیشتری به کاهش حجم کار سنگین یا آزادسازی سمی مدیران برای کمک به کاهش اختلالات خواب. و اگر در اواخر شب ایمیل و یا خاموش-ساعت کنفرانس تلفنی بخشی از محل کار و فرهنگ و ارشاد به قدرت پایین گوشی در اوایل ممکن است حلقه توخالی.

“یکی از بهترین کارهایی که شما می توانید انجام دهید این است که فقط باید یک فرهنگ که در آن شما لازم نیست ارسال ایمیل در شب گفت:” بارون “و یا که در آن شما تشویق مردم [در برابر] که چسب به لپ تاپ خود را تمام وقت.”

با رشد جهانی سلامتی پلت فرم هافینگتون گفت: کاربران “microstep” اشاره به کدام منطقه سلامتی آنها می خواهند به کار از قبیل متن یادآوری نیست که کافئین پس از یک مجموعه قطع زمان است.

“تمرکز ما بر روی مردم شروع به احساس متفاوت با این microsteps’ و دیدن تاثیر هنگامی که شما به طور کامل شارژ” هافینگتون گفت. “در پایان تنها راه برای تغییر رفتار است برای مردم را به دیدن مزایای.”

دفعات بازدید:همچنین:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de