Cutcliffe و 65 ندارد یک اشاره از براي او خفیف, بیرمنگام متولد صوتی و او را به تهمت ناروا زدن به هر کسی با یک صدای جیر جیر. او نمی خواهد تیم خود را “یک گله” like Mike Gundy. اما شاید هیچ کس در فوتبال کالج در 25 سال گذشته بی سر و صدا تدریس بهتر رهبری از Cutcliffe حداقل در قضاوت NFL است که پیش نویس هشت از quarterbacks از Peyton و الی منینگ به دانیل جونز.

او را تبدیل به یک نوع از کارفرمایی نجوا کن که اعجوبه بازگشت او را به هر offseason برای فرشنرس. “نوع مانند یک گلف باز بازگشت به نوسان مربی” Peyton می گوید. جونز بازدید او را برای دو هفته tuneup در ماه ژانویه پس از او rookie فصل با New York Giants. “او می خواهم به شما بگویم آنچه شما نمی خواهید به شنیدن می خواهم به شما بگویم هنگامی که آن را به اندازه کافی خوب نیست رفتن به مربی شما فقط به عنوان سخت و درمان شما فقط می خواهم او را برای چهار سال در مدرسه و ارزشمند برای من است،”

اگر شما تا به حال به طور خلاصه رهبری در یک نیم جمله شاید این توانایی برای تصمیم گیری های جامد میان عدم قطعیت. “تصمیم گیری است که سحر و جادو که در آن زندگی می کند” Cutcliffe می گوید. وجود دارد بدتر راه برای عبور از این زمان های عجیب و غریب شما رقم نسبت به تماس بگیرید تا Cutcliffe و بپرسید که آیا هر یک از تدریس خود را به یک منینگ یا یک جونز صادراتي به بقیه جهان. پاسخ این است که بله; گسترده تر تشریح فلسفه او هستند قابل فهم توسط هر کسی: تصمیم گیری خوب است نه فقط بر اساس شخصیت قاطعانه بلکه آن را یک حصول مهارت است.

چه Cutcliffe می آموزد این است که یک روش, چگونه برای افزایش شانس خود را از حق بودن و چگونه به کاهش و زندگی با عواقب هنگامی که شما در اشتباه هستید. اکثر مردم ناراحت کننده تصمیم گیری عمدتا به دلیل آنها آشنا در فرآیندهای است که منجر به آنهایی که خوب. اما مربیان و ورزشکاران هستند “مشروط به آن” Cutcliffe می گوید. “شما را مجبور به تصمیم گیری و بیش سریع آنهایی که سخت هستند.”

اولین شرط لازم برای یک تصمیم ساز است که تمایل به مسئولیت انتخاب های خود را. Cutcliffe را دوست دارد به تماشای سربازان خود را در جهت خاموش کردن منو. “اگر آنها نمی تواند را تشکیل می دهند ذهن خود را اگر آنها بگو: آیا شما با داشتن?’ — من نمی خوام اونا,” او می گوید.

Cutcliffe می آموزد سه مرحله از تصمیم گیری به quarterbacks. “قبل از ضربه محکم و ناگهانی پس از ضربه محکم و ناگهانی و زنگ,” او می گوید. قبل از ضربه محکم و ناگهانی همه چیز در مورد جمع آوری اطلاعات: “شما را به تصمیم می گیرید چه چیزی شما فکر می کنم این بازی این است که” Cutcliffe می گوید. او quarterbacks یک آموزش جامع در پوشش دفاعی و “شما در یادگیری ارزش و اهمیت پایگاه تصمیم گیری بر به رسمیت شناختن” جونز می گوید. به عنوان مخالف به غریزه یا ورزشکاری. “وجود دارد یک” حق “تصمیم گیری بر اساس اطلاعات زیادی” جونز می گوید. “… هنگامی که شما در حال انجام آن را برای آنچه که باور دارید به دلایل درست و سپس آن را آسان تر برای اصلاح و رفع اشتباه است.”

پست-ضربه محکم و ناگهانی فاز است که در مورد تنظیم: کارفرمایی است به درک که آیا اولیه او تصمیم درست بود یا عملی — و واکنش نشان می دهند و یا تصمیم دیگری بر این اساس با استفاده از مکانیک خوب به خصوص رفت و آمد. “بسیاری از مربیگری این است که برای گرفتن توپ از دست خود را سریعتر” جونز می گوید: “و این که ترجمه به روش, به کوتاه شدن خود را حرکت و یا مراحل خود را.”

این Mannings با Cutcliffe در پایه سه و یا پنج گام قطره حتی زمانی که آنها فوق العاده کاسه جانبازان. Peyton می گوید: “من حدس می زنم شما می خواهم بپرسید که” چرا 14 سال کهنه NFL quarterback نیاز به یاد بگیرند که چگونه به گرفتن یک ضربه محکم و ناگهانی دوباره؟’ آن انجام چیزهای کوچک سمت راست و اگر شما فکر می کنم چیزهای کوچک مهم نیست که معمولا هنگامی که بازی شروع می شود به اسلاید. درست است که برای کسب و کار, و آن را قطعا واقعی برای quarterbacks.”

بسته به بازی-تماس Cutcliffe می دهد کارفرمایی 2.8 به 3.8 ثانیه به یک پست-ضربه محکم و ناگهانی تصمیم. اگر توپ رفته 3.8 ثانیه و سپس یک کارفرمایی است که در “زنگ” مرحله. و اگر شما در “زنگ” مرحله “شما بد اشتباه” Cutcliffe می گوید.

بسیاری از quarterbacks — و مربیان بیش از حد بازی تماس گیرنده — تا پایان ساخت هیچ تصمیمی در همه. آنها دریغ و یا به طور پیش فرض. “شما در نهایت تصمیم گیری با تامل و بدترین تصمیم شما همیشه می” Cutcliffe می گوید. تصمیم تامل اتفاق می افتد “هنگامی که شما گرفتن خود را پا به حالت صاف در حالی که شما در حال انتظار برای پاسخ. شما این توپ به عنوان یک کارفرمایی و شما آن را نگه دارید.” هر زمان که شما نگه داشتن توپ “شما در حال حاضر ساخته شده است یک اشتباه است چرا که تصمیم گیری ساخته شده است برای شما” Cutcliffe می گوید. “شما در حال رفتن به اخراج و یا زور توپ و یا به احتمال زیاد به نوبه خود بیش از آن.”

اما اگر شما به اشتباه? این چیزی است که هر کس dreads نیست که آیا شما یک تغییر مدیر یا یک sportswriter که نمی بینم یک بازی بزرگ در حال آمدن است و به بازنویسی در مهلت? اگر شما درست نیست ؟

“تصمیم گیری و انجام کاری حتی اگر آن اشتباه” Cutcliffe می گوید: “و سپس مانند جهنم به آن را به سمت راست.” هر نوع تعهد بهتر است از “به نیمه رویکرد آن است. اگر شما ترس از آن شما در حال رفتن به دادن تمام خود را به آنچه که شما در حال رفتن به انجام.”

او اجازه نمی دهد دوم حدس زدن یا. “است که یک فن, نقش,” او می گوید.

گوش دادن به Cutcliffe آن آشکار می شود چرا Mannings دو نفر از قاطع ترین و سریع دست و با دوام quarterbacks در NFL تاریخ است. و چرا جونز انداخت و دو بار به عنوان بسیاری از touchdowns به عنوان interceptions به عنوان یک تازه کار, 24 به 12. و چرا آنها چنین تزلزل اعتماد به او. Peyton Manning گفت: “او را در شخصی من سالن از شهرت.” جونز می گوید: “هیچ چیز مهم تر از مربی را کاهش دهد.”

آن را نیز آشکار می شود که چرا رهبران مانند Cutcliffe منظم explicators از اصول ساده, آنقدر آرامش در لحظه چرا آنها قطع از طریق سر و صدا. به عنوان تمام NFL quarterbacks می دانم و به عنوان یک میلیون مذاکرات TED با اشاره, اطلاعات, به علاوه زمینه به علاوه قابل اعتماد اعدام برابر با تخصص. می کند که به نظر می رسد واضح است ؟ اما واضح است هرگز لطمه می زند و در نگران و نامشخص زمان. آن چه را قادر می سازد خوب NFL quarterbacks برای رساندن توپ در میان فیزیکی و ضرب وشتم و محرک بیش از حد. این چیزی است که اجازه می دهد تا دیگران در نقش رهبری می گویند فرمانداران در اوهایو و یا نیویورک به تصمیم گیری های جامد در یک حالت اضطراری است. آن را به تولید قابلیت در میان بحران است. دانش.

مانند هر مربی در امریکا Cutcliffe است نیاز به نگه داشتن با هم برنامه های خود را با وجود چند مجهول با دانشگاه تعطیل و بهار تمرینات لغو شد.

شما فکر می کنم آن را روی حیله و تزویر انتقال یک شرکت به کار به طور کامل از راه دور? سعی کنید برنامه ریزی یک تیم جلسه ویدئو کنفرانس کشمکش 108 اضطراب پراکنده دانشجویان از Red Bank, N. J., به ونیز کالیفرنیا. مشکلات معمول و كاپتوپريل یک تیم فوتبال مثل مطبوع و رنگ پریده. اوه Cutcliffe و کارکنان خود را ارسال پودر پروتئین از طریق پست الکترونیکی و طراحی بدن-وزن تمرینات برای بچه ها که اصلا دسترسی به ورزشگاه. اما مهمتر از همه آنها صرف زمان برخورد با بازیکنان که پدر و مادر گذاشته شده است کمک به خانواده های کسانی که سازمان را در درک آنچه دولت منافع آنها واجد شرایط و روند تقاضا برای آنها.

“آنها از دست داده ایم و شما فقط نمی تواند آن را نادیده بگیرد” Cutcliffe می گوید.

این یک جدا کننده این کروناویروس یک نوع از محک است که انواع بزرگ مدیران از برهنه امپراتور. و این مستلزم ارزیابی نسبتا گمنام Cutcliffe که تیم همیشه کمی برتری دارند در ACC در عین حال باید به حال پنج برنده فصل در گذشته هفت از جمله تنها 10-برنده را در مدرسه تاریخ و فرود یک و نیم دوجین کاسه دعوت از سال 2012. رهبری در این عجیب و غریب زمان — و یا هر گونه دیگر شما متوجه — است که کمتر در مورد demandingness از آن است که مورد اطمینان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im