دوئل ریاست جمهوری inaugurations برنامه ریزی شده در کابل

جواد جلالی سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/REX/شاتر

مقامات افغان آماده سازی محل به عنوان اشرف غنی را برای ادای سوگند به عنوان رئیس جمهور افغانستان در کابل, افغانستان, مارس 9 سال 2020 است.

کابل — دو مرد ادعا به برنده افغانستان انتخابات ریاست جمهوری در حال برنامه ریزی برای برگزاری موازی inaugurations در کابل دوشنبه. هر دو مراسم را در مجموعه ای برای شروع در حدود همان زمان رخ خواهد داد و فقط متری جدا از هم در دو ترکیبات مختلف.

رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب اصلی او عبدالله عبدالله هر دو اعلام پیروزی ماه گذشته زمانی که طولانی تاخیر نتایج انتخابات اعلام شد. نتایج گفت: غنی برنده بیش از 50 درصد از آرا اما عبدالله اعلام کرد آنها را نامعتبر به دلیل تقلب.

در ابتدا هر دو inaugurations برنامه ریزی شده بود برای صبح روز دوشنبه اما به تاخیر افتاد تا بعد از ظهر فقط چند دقیقه پس از آنها مجموعه ای برای شروع با توجه به سخنگویان از هر دو اردوگاه است. تاخیر است که به احتمال زیاد ناشی از فشار جامعه بین المللی برای میانجیگری بین دو مردان و متحد کردن دولت است.

غنی بارها و بارها متعهد در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری است که او نمی خواهد بپذیرد دیگر قدرت های دولت است. و عبدالله هشدار داد که او نمی خواهد بپذیرد دیگر انتخابات با نتایج خدشه دار تقلب.

[‘را زیر اتوبوس انداخته’: برخی از افغان ها به آمریکا و طالبان برای مذاکرات صلح با ترکیبی از ناباوری و خشم]

غنی و عبدالله نیز بالا دو رقیب در سال 2014 انتخابات ریاست جمهوری زمانی که شکایت از تقلب آنقدر گسترده روند سقوط در میان تهدید به خشونت است. مقامات ایالات متحده در نهایت با میانجیگری قدرت های توافق بین دو اما ترتیب ثابت ناکارآمد با هر دو رهبران سرزنش آن را برای خود محدود سیاسی دستاوردهای.

این آشفتگی های سیاسی نیز می آید به عنوان دولت افغانستان تنظیم شده است برای ورود به مذاکرات صلح با طالبان روز سه شنبه. یکی از الزامات توافق صلح امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در هفته گذشته بود که در داخل افغانستان آغاز مذاکرات مارس 10.

احزاب سیاسی در دولت افغانستان به احتمال زیاد خواهد شد به تضعیف جایگاه خود در مذاکرات.

ایالات متحده و دیگر متحدان افغانستان خواسته اند که رهبران این کشور به اولویت بندی تلاش های صلح. “از آن زمان به تمرکز بر روی سیاست های انتخاباتی اما در گام برداشتن به سوی یک صلح پایدار [و] پایان دادن به جنگ با طالبان” سخنگوی وزارت مورگان Ortagus در بیانیه ای گفت که بحران عمیق تر در ماه گذشته.

مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان به شمار می رود طولانی تر و پیچیده تر از آمریکا و طالبان مذاکرات که تا حد زیادی متمرکز بر خروج نیروهای ایالات متحده و امنیت را تضمین می کند. آن را نه دولت اگر افغانستان باقی خواهد ماند یک دموکراسی آینده از آزادی های مدنی و یا آرایش از هر پست-صلح نیروی امنیت ملی.

ادامه مطلب

انتخابات افغانستان چلنجر با هشدار نسبت به عواقب وخیم اگر انتخابات خدشه دار تقلب

حتی به عنوان تظاهرات در حال بمباران افغانستان غنی بلوس پیش با یک کمپین مردمی

ایالات متحده نشانه صلح با طالبان موافقت خود را برای خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im