با عذر خواهی به Beastie Boys: شما باید به مبارزه برای حق خود را به حفظ حریم خصوصی.

امریکا اولین گسترده اطلاعات حریم خصوصی در قانون کالیفرنیا مصرف کننده حریم خصوصی عمل رفت به اثر Jan. 1. این روزها یک طیف وسیعی از شرکت های جمع آوری و فروش اطلاعات خود را از فورد و ترجمه برای بارگذاری و خارج شده است. در حال حاضر CCPA به شما می دهد قدرت به می گویند آن را کاهش دهد.

و در حالی که این قانون از لحاظ فنی را پوشش می دهد تنها ساکنان کالیفرنیا آمریکایی ها زندگی در هر نقطه می توانید با استفاده از CCPA به تنظیم مجدد روابط خود را با بیش از یک دوجین عمده کسب و کار (و شمارش).

فقط می دانم که برخی از شرکت ها در حال رفتن به شما را به پرش از طریق پرتال تخصصی اولی. برای کمک به من شکستن CCPA را به نیش — جمع آوری و در زیر یک لیست در حال رشد از لینک شما می توانید استفاده به عمل آورند.

من یاد گرفته ام که چگونه به استفاده از این قانون با تشکیل پرونده درخواست به بیش از 100 شرکت. به تحت پوشش CCPA شرکت را به بیش از 25 میلیون دلار در هر سال و یا جمع آوری داده ها در بیش از 50 ، 000 مردم است. آنها انگیزه به آن را آسان: آمازون مخفی انتقادی لینک در حقوقی gobbledygook. اطلاعات بازاریابی شرکت LiveRamp از من خواست برای ارسال selfie برگزاری خود من ID, آدم ربایی-قربانی سبک. خارج شده و خواسته من نجوم نشانه ای برای تایید هویت من. (واقعا….) و یک کسب و کار سمت چپ من یک پست صوتی اما این پیام شامل بدون بازگشت شماره … و یا حتی نام شرکت. (لطفا تماس بگیرید!)

در عین حال من هم غافلگیر شده: برخی از بزرگترین کسب و کار از جمله Netflix, مایکروسافت, استارباکس و یو پی اس در حال گسترش CCPA حقوق به همه آمریکایی ها نه تنها در کالیفرنیا. که باعث می شود برخی از حس: این کار اضافی برای شرکت ها سعی کنید برای تایید که در آن مردم زندگی می کنند. و رک و پوست کنده آن را خوب نگاه آنها را به ادعای آنها در مورد مراقبت از مشتری حفظ حریم خصوصی و سپس در برابر تبعیض آمریکایی ها که نمی در کالیفرنیا زندگی می کنند. بسیاری از این شرکت به من بگویید آنها شرکت می کنند زمانی که کنگره می گذرد اطلاعات فدرال قانون حفظ حریم خصوصی است که آنها می دانند که نیست به احتمال زیاد در هر زمان به زودی.

طرفداران حفظ حریم خصوصی احساسات متناقضی در مورد CCPA. درست است که آن را ایجاد می کند کار بیش از حد برای بسیاری از مردم — و هر کس سزاوار حریم خصوصی حتی اگر آنها در حال حاضر به پرش از طریق پرتال تخصصی اولی.

اما من در این اردوگاه است که فکر می کند CCPA یک گام مهم رو به جلو است. من سال گذشته پس زندگی مخفی دیتا بر روی گوشی و کارت های اعتباری اغلب مقابله با یک دیوار سنگی از شرکت. در حال حاضر همه ما باید از این اختیارات قانونی به تقاضا پاسخ در مورد آنچه اتفاق می افتد با ما داده است. برای مثال CCPA در حال حاضر نشان داد که آمازون نگه می دارد یک رکورد از همه چیز شما را در یک Kindle از زمانی که شما شروع و متوقف کردن خواندن به زمانی که شما برجسته یک کلمه. (مدیر عامل شرکت آمازون جف بزوس صاحب واشنگتن پست اما من با بررسی تمام فن آوری با همان چشم بحرانی.)

این CCPA است به دور از کامل قانون حفظ حریم خصوصی است, اما آن را یکی از امریکا در سال 2020 است. من می خواهم به شنیدن آنچه که شما کشف با استفاده از آن. من امیدوار هستم آن خواهد سوخت رسیده عمومی گفتگو در مورد چه نوع از نظارت خوب است و چه چیزی عبور خط.

چه CCPA انجام دهید ؟

خود را در آن به CCPA نمی خواهد انجام این کار بسیار برای حفظ حریم خصوصی خود را. اما اگر شما را به برخی از اقدام آن را به شما می دهد سه, مفید, حقوق:

1) شما می توانید از شرکت ها به شما نشان می دهد دقیقا همان چیزی است اطلاعات آنها جمع آوری کرده ام در مورد شما.

2) شما می توانید دستور شرکت به “فروش” داده های خود را. کلمه “فروش” است که در نقل قول از آنجا که قانون تعریف می کند که بسیار به طور گسترده به عنوان یک ارز با ارزش است. (وجود دارد بسیاری از بحث در مورد آن — را نگاه کنید.)

3) شما می توانید درخواست شرکت ها برای پاک کردن داده های خود را مگر اینکه انجام این کار را ایجاد یک تهدید امنیتی و یا با دخالت شخص دیگری آزادی بیان است.

حتی بهتر این قانون می گوید: شرکت های مجاز به درمان شما متفاوت و یا هزینه شما پول فقط برای ورزش خود را داده حقوق.

همچنین محدودیت های خاص برای کودکان: اگر شما زیر 16 یک شرکت نیاز شما به صراحت در انتخاب قبل از آنها می توانند اطلاعات خود را.

–>

آن را مانند اروپا ،

این CCPA کمی مانند یک قانون اروپایی شما ممکن است شنیده ام در مورد نام عمومی حفاظت اطلاعات قوانین و مقررات. آنچه متفاوت است این است که CCPA نیازی نیست شرکت برای به حداقل رساندن داده های جمع آوری آنها در وهله اول.

طرفداران حفظ حریم خصوصی نیز فکر می کنم CCPA است که بشدت از دست رفته توانایی برای مصرف کنندگان به پرونده های حقوقی علیه شرکت هایی که نقض حقوق آنان. تنها کالیفرنیا دادستان کل می تواند انجام دهد که در حال حاضر.


کالیفرنیا دادستان کل خاویر بکررا را به تنهایی قدرت اجرای CCPA. (غنی Pedroncelli/AP)

چقدر کار این است ؟

شما باید برای رفتن به هر شرکت خود را به ورزش CCPA حقوق. بله که می تواند تبدیل به یک بی پایان پروژه. اما خبر خوب این است که بسیاری از شرکت ها فرم های وب شما می توانید با پر کردن مانند پرورش ، من فرستاده شده حدود صد در زمان کمتر از آن زمان من به شراب خواری تازه ترین فصل از “تاج.”

تا کنون هیچ ابزار به شما کمک کند این کار را انجام همه در یک بار و یا خدمات است که مدیریت داده های خود را برای شما هر چند من شنیده ام از چند شروع یو پی اس در آن کار است.

نگه داشتن در ذهن است که برخی از خدمات آنلاین از جمله Facebook می گویند “حذف” درخواست شامل کاملا بستن حساب خود را به جای فقط با فشار دادن یک دکمه در تمام ناخوشایند نظارت از زندگی خود را.

چه hoops ممکن است شرکت من را به پرش از طریق ؟

قبل از اینکه شما شیرجه رفتن به ساخت درخواست دریافت سازمان یافته است. شما نیاز به دسترسی به نام کاربری و کلمه عبور و وفاداری شماره کارت. (اگر شما در حال حاضر نیست که یک مدیر رمز عبور برای حفظ تمام اطلاعات مهم خود را سازماندهی این زمان بسیار عالی برای به دست آوردن یکی.)

شرکت ها می توانند درخواست شما برای اثبات هویت خود و اگر خطا و یا اطلاعات از دست رفته آنها می توانند رد درخواست شما. اسکن یا عکس گواهینامه رانندگی خود را; بسیاری از سایت من نیاز به آن را آپلود و یا نسخه ای که redacted. اطلاعات شرکت Wiland حتی از من خواست برای یک نامه محضری. (من به یاد آن که CCPA درخواست قرار نیست به مصرف کنندگان هزینه هر چیزی و این شرکت پیشنهاد من به دنبال یک رایگان دفتر اسناد رسمی در یک اداره دولتی و یا اتحادیه های اعتباری است.)

برخی از شرکت ها سعی خواهد کرد برای تغییر کار بر روی شما. Airbnb و پی پال در میان دیگران شما را به آنها ایمیل درخواست به جای استفاده از فرم های وب. به جای ساده “فروش نیست” سوئیچ شرکت ها از جمله مسترکارت را شما مدیریت یک سری از حریم خصوصی “تنظیمات” (به عنوان اگر کسی اولویت خواهد بود که داده های خود را به فروش می رسد). به انتخاب کردن بهترین خرید می گوید شما را مجبور به تغییر مرورگر وب خود را به بلوک تمام کوکی ها (شکستن برخی از سایت ها) و حفاری به تنظیمات تلفن خود را برای خاموش کردن برخی از تبلیغات ردیابی است.

اجازه ندهید که هر یک از این خواستار توقف شما را از حقوق خود را. شایع ترین دلخوری است که شرکت خود را پنهان CCPA دستورالعمل در پشت بسیاری از لینک ها و غیر قابل نفوذ سیاست حفظ حریم خصوصی.

وجود دارد هر گونه اطلاعات است که تحت پوشش نمی باشد?

شرکت لازم نیست برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات است که در حال حاضر در مکان های که آنها را جمع آوری کرده ام و در یک مصاحبه شغلی و یا که آنها جمع آوری شده در راه است که نمی شناسایی شما.

برخی از شرکت ها آمده اند تا در آنچه که آنها در واقع فاش. برای مثال در CCPA درخواست بازگشت آن را به من آمازون هنوز برای به اشتراک گذاشتن آنچه که داده ها را جمع آوری کرده در آن مجهز به دوربین آمازون رفتن به فروشگاه رفاه.

و کسب و کار در حال حاضر تحت پوشش چند موجود قوانین حفظ حریم خصوصی معاف هستند — حتی اگر آن قوانین نیست و نیاز به شفافیت مانند CCPA. این بدان معناست که بانک ها و دفاتر به طور کلی لازم نیست که به رعایت.

چه تعداد به عنوان داده ‘فروش’?

این یکی از بیشترین بحث سوال در تکنولوژی در حال حاضر.

این CCPA می گوید فروش اطلاعات و داده ها و انتقال اطلاعات برای مقاصد تجاری. این واضح است که در آن یک شرکت می پردازد دیگری برای گفتن, خود burrito تاریخچه خرید. اما بسیاری از کسب و کار به خصوص آنهایی که درگیر در تبلیغات آنلاین عبور همراه اطلاعات از راه های دیگر مانند ردیابی کوکی ها و پیکسل های پنهان در وب سایت ها و برنامه های.

برخی از بزرگترین شرکت ها از جمله Facebook, آمازون و گوگل ادعا “فروش نیست” درخواست بخشی از CCPA به آنها صدق نمی کند چرا که آنها نمی فروشیم ما داده است. آنها فقط میلیاردها کردن داده های ما با استفاده از آن به هدف قرار دادن تبلیغات و آموزش هوش مصنوعی و نرم افزار.

دیگران مدعی هستند از آنجا که این قانون بیش از حد مبهم است. برای مثال Spotify در سیاست حفظ حریم خصوصی می گوید که سهام آن اطلاعات شخصی خود را با تبلیغ — اما سرویس موسیقی فکر نمی کند که باید تعداد به عنوان یک فروش. “این است که در حال حاضر مشخص نیست که آیا استفاده از انواع خاصی از تبلیغات همکاران در نظر گرفته می شود فروش تحت CCPA” شرکت می گوید.

نویسندگان این CCPA می گویند آنها در نظر گرفته شده عبارت “فروش” به بازتاب گسترده داده های اقتصاد است. کالیفرنیا دادستان کل خاویر بکررا هنوز منتشر راهنمایی برای چگونه اداره خواهد شد و تفسیر قانون و ما ممکن است شرکت کنید تا پاسخ خود را در دفتر آغاز می شود اجرای آن است. که مجموعه ای برای شروع ژوئیه 1.

یک بار من را به من داده من چه کاری با آن انجام دهید ؟

نگه داشتن آن امن ذخیره سازی آن تنها بر روی کامپیوتر شما با یک رمز عبور.

بسیاری از اطلاعات درخواست من دریافت کرده ام که تا کنون آمده اند در فرمت های من به راحتی می توانید به عنوان خوانده شده مانند فایل های متنی و یا فایلهای Pdf. اما نه همه: توییتر فرستاده من در یک فایل .فرمت js که نیاز به داده های رشته علوم, به درک. (این شرکت می گوید این کار به بهبود است.)

من هنوز در انتظار برای شنیدن در بسیاری از من درخواست; قانون به شرکت ها تا 90 روز به ارائه. اما در حال حاضر من یاد گرفتم که وای فای روتر ساز Eero متعلق به آمازون نگه می دارد ورود به سیستم دقیق از هر دستگاه است که تا کنون متصل به شبکه. (آن را مانند یک خزنده بازدید کننده کتاب مهمان.) Fandango نه تنها شمارش تمام فیلم های من را تماشا کرده ام اما همچنین به این نتیجه رسیدند من یک میل برای Muppets. (درست است.)

هنگامی که شما بررسی داده های خود را نگه داشتن چشم را برای اطلاعات شما نمی دانید شرکت کرده بود — و یا اصلا فکر می کنم آن را باید. اگر شما دوست ندارم آنچه می بینید ارسال CCPA حذف درخواست. و یا جلوگیری از انجام کسب و کار با شرکت و مطمئن شوید که به آن بگویم چرا.

اگر شما فکر می کنم یک شرکت است که نقض حریم خصوصی شما — و یا نقض CCPA — شما می توانید شکایت به دادستان کل کالیفرنیا (اینجا را کلیک کنید برای لینک مستقیم).

همچنین به من بگویید در مورد آنچه شما کشف از طریق این فرم و یا ارسال یک ایمیل به من. تجربه خود را می تواند کمک به اطلاع آینده من ستون و تحقیقات توسط پست. ولی لطفا فقط به من ارسال داده های خود را دانلود از یک شرکت است. من نمی خواهم برای حمله به حریم خصوصی شما!

بیایید آن را انجام دهد! کجا من کلیک کنید ؟

لیست زیر شامل بسیاری از شرکت های که در آن من فرستاده شده CCPA درخواست با بهترین لینک های من می تواند برای اعمال حقوق خود به انتخاب کردن از فروش, دسترسی و پاک کردن اطلاعات. من جدا از این شرکت ها که نشان داده اند آنها را ارائه CCPA حقوق به همه آمریکایی ها. به عنوان من پیدا کردن بیشتر و یا کشف است که شرکت خود را تغییر اشکال و یا سیاست های من به روز رسانی لیست.

وجود دارد بیشتر منابع در دسترس: یک crowdsourced لیست ذخیره شده بر روی GitHub یک منبع آنلاین برای نویسان است حتی دیگر لیست لینک کلیک کنید برای شرکت خاص CCPA اطلاعات صفحات. مشترک حس رسانه ها نیز ایجاد کردن وب سایت Donotsell.org به عنوان یک منبع برای CCPA درخواست, به عنوان CAPrivacy.org اجرا شده توسط یکی از نویسندگان این قانون است. بنیاد مرز الکترونیک ارائه می دهد یک راهنمای ساده در وب سایت خود و الکترونیکی مرکز اطلاعات حریم خصوصی است یک دستی فرم پیش نویس نامه برای استفاده در مواردی که شرکت های ارائه نمی دهد فرم های وب.

اگر شما به دنبال برای یک شرکت شامل نمی شود در هر یک از این منابع توصیه من پیدا کردن این سیاست حفظ حریم خصوصی در وب سایت خود را و جستجو برای کلمه کالیفرنیا — که به طور معمول بهترین مکان برای شروع است.

به روز شده در فوریه. 6, 2020. (با تشکر از همه خوانندگان اضافه کردن به این لیست.)

این شرکت قبول CCPA درخواست از همه آمریکایی ها

این شرکت قبول CCPA درخواست از ساکنان کالیفرنیا:

جزئیات بیشتر از ما زندگی مخفی خود را در سری داده ها:

Alexa شده است استراق سمع را بر شما تمام این زمان

آن را در وسط شب. آیا می دانید که آی فون خود را به صحبت کردن است ؟

جاسوسی در کیف پول خود را: کارت های اعتباری یک مشکل امنیتی

خداحافظی کروم: گوگل مرورگر وب تبدیل شده است نرم افزار جاسوسی

من در بر داشت خود را داده است. آن را برای فروش.

شما تماشای تلویزیون است. تلویزیون خود را به تماشای بازگشت.

فکر می کنم شما ناشناس آنلاین ؟ یک سوم از محبوب ترین وب سایت ها ‘, انگشت نگاری’ شما.

چه ماشین خود را در مورد شما می دانید? ما هک یک باشگاه برای پیدا کردن.

ما چگونه زنده ماندن نظارت آخرالزمان

is.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im