Stringer ایسنا

موقت یادبود Li Wenliang یک دکتر که با صدور یک هشدار در مورد شیوع کروناویروس قبل از آن رسما به رسمیت شناخته شده در ورود به بیمارستان مرکزی ووهان چین در روز جمعه.

HANGZHOU چین — چین خیابان ساکت بود و آن محله های مهر و موم شده اما غم و اندوه و خشم علیه دولت ریخت و بر روی رسانه های اجتماعی در روز جمعه به عنوان کشور مواجه مرگ “whistleblower دکتر” که داستان دیده می شد به عنوان یک تمثیل برای حزب کمونیست را شکست.

در عرض چند ساعت از نوع Li Wenliang مرگ میلیون ها چینی خانه نشین در coronavirus بحران, تلاش برای دور زدن سانسور به پست هشتگ “ما خواهان آزادی بیان” در قابل توجه اما کوتاه مدت دیجیتال قیام. کاربران بودند یاد Li که در نظر گرفته شده است برای اولین بار صدای زنگ در مورد کشنده ویروس جدید هنگامی که او به بیرون درز یک Dec. 30 سند از بیمارستان خود را تایید تشخیص. در Jan. 1 او بازداشت شد و خاموش ووهان پلیس که او را متهم کرد گسترش نهفته است.

به عنوان تورنت از خشم ساخته شده است تا یک شبه دولت در پکن تبدیل به یک ابزار آشنا — سانسور — آن را به عنوان به دنبال جلوگیری از در حال حاضر متناوب بحران بهداشت عمومی از گرفتن یک فرار به نوبه خود.

“او عادی شکل اما نماد” گفت: ژانگ لیفان مستقل مورخ در پکن. “اگر آن نیست برای این بیماری همه گیر است و هیچ کس نمی تواند ترک خانه خود را وجود دارد به احتمال زیاد خواهد بود تظاهرات در حال حاضر.”

[Coronavirus به روز رسانی های زنده: آخرین روز بحران]

Li شهرت سر به فلک کشید در روزهای اخیر پس از او فاش کرد که بعد از پلیس منتشر شده او در ماه ژانویه او بلافاصله بازگشت به کار در ووهان بیمارستان مرکزی و قرارداد این ویروس از بیماران. او بیمار در Jan. 10 و سه هفته بعد در سن 34 شد یکی از 630 چینی به تسلیم شدن به این بیماری است.

روز جمعه در semiautonomous هنگ کنگ فعالان برنامه ریزی یک شب یادبود Li در منطقه مالی شهر. در سرزمین اصلی چین که در آن چنین تجمعات اغلب به سرعت snuffed حامیان در سراسر کشور با استفاده از اینترنت به منظور تحویل گل به ووهان مرکزی که در آن لی کار می کرد و درگذشت. در پکن یک عزادار نوشت: “وداع Li Wenliang” در برف-تحت پوشش بانک ها از Tonghui کانال با توجه به عکس ساخت دور در رسانه های اجتماعی.

دولت ساخته شده آشکار حرکات برای جلب رضایت عمومی است.

حزب کمونیست مبارزه با فساد اداری در آژانس اعلام کرد رسیدگی به Li مرگ است. مسئولان ملی کمیسیون بهداشت به خبرنگاران گفت: آن را به دقت بررسی پرونده پزشکی خود را به تعیین که چگونه او به شدت بیمار و ارائه تسلیت خود را.

هنوز نه آژانس لمس آنچه که به نظر بسیاری از چلیپا Li saga: چگونه او مبارزه از دست داده و در برابر coverups و سانسور — ماهیت حزب کمونیست خود را در اوایل روز از شیوع ویروس.

آنلاین بسیاری از چینی انجام داد.

AP

AP

Li Wenliang دیده می شود در یک تصویر گرفته شده از ویدئو. چینی, دکتر, که دردسر درست می کردم با مقامات برای صدایی اولیه هشدار در مورد شیوع کروناویروس درگذشت از بیماری های این هفته است.

“یک سیستم است که اجازه نخواهد داد حقیقت در نهایت کشته شدن یک صادق و شجاع و سخت کوش شهروند. ما باید نه تنها خشم بلکه شرمنده! چرا مردم باید آزادی بیان? چرا ما نمی توانیم سوال ؟ ” گفت: یکی از پست های بایگانی شده توسط مستقر در کالیفرنیا چین بار دیجیتال پروژه قبل از آن پاک توسط بازرسان.

دیگران را به خود جلب کرد یک خط مستقیم بین “مهر و موم شده دهان” و خود را در وضع فعلی — “مهر و موم شده شهرستانها” تحت مستند و هشدار داد که در طول تاریخ حوادث زده اند چین که بیان شده است و دهان.

برخی از کاربران Weibo در چین-نسخه توییتر در زمان پرخطر گام از انعکاس هنگ کنگ جنبش اعتراضی و طراحی یک لیست از “پنج خواسته” که خواسته دولت چین به طور رسمی عذر خواهی به لی و قانونی اجرای آزادی بیان در میان چیزهای دیگر.

[اشتباه و پنهان کاری دولت در چین مجاز ویروس به گسترش دورتر و سریعتر]

هنوز هم دیگران تا آنجا رفت که در مقایسه با وحدت, وحدت اثر Li مرگ به سال 1989 جنبش دانشجویی در میدان تیان آن من بود که به طرز وحشیانه ای خرد شده توسط حزب کمونیست. این پست ها به سرعت برداشته شود.

صبح Li نام ترین بود به شدت سانسور اصطلاح در Weibo, با توجه به وب سایت freeweibo.com که آهنگ های اغلب حذف نظر بر روی پلت فرم.

مطبوعات نیز نگه داشته و در یک دسته سه تایی به عنوان اخبار Li مرگ را شکست.

“به شدت استانداردسازی منابع مقالات; منع استفاده از رسانههای شهروندی; استفاده نکنید هشدار به تفسیر یا sensationalize” خواندن یک تبلیغ دستورالعمل صادر شده به رسانه ها دوشنبه شب و گردش در محافل روزنامه نگاری در WeChat. “با خیال راحت کنترل دما [از گفتمان مورد Li مرگ] … و به تدریج برداشت موضوع از محبوب جستجو در لیست است.”

روز جمعه رسانه های چینی به نظر می رسد رایگان به پوشش Li و گزارش های بسیاری در آنجا ماند شدیدا متمرکز در سوالات در مورد خود را بازمانده اقوام’ بیماری است و چگونه او آلوده شد. مدت کوتاهی قبل از مرگش Li نشان داد که او ممکن است به ارمغان آورده اند coronavirus خانه از محل کار خود را و آلوده به خانواده اش از جمله همسر باردار خود را.

خ

خبرگزاری گتی ایماژ

ساکن اماکن گل Li Wenliang در Houhu شعبه ووهان بیمارستان مرکزی در روز جمعه. Li مرگ موجب غلیان احساسات خشم و غم و اندوه آنلاین.

رسانه های دولتی ذکر یک متخصص پزشکی عنوان کرد و گفت Li, آموزش به عنوان یک opthalmalogist شد اختصاص داده شده به دریافت بيماران در ووهان مرکزی اتاق اورژانس که در آن او تحت درمان رئیس غذاهای دریایی در بازار که در آن شیوع آغاز شد.

Li Weidong یک سردبیر سابق از نفوذ چین اصلاحات مجله گفت: دولت به احتمال زیاد پشته ستایش Li در روزهای آینده برای تسکین خشم عمومی اما نه رد گم کردن با یک عذرخواهی.

او شک دولت فعلی از چین است که با تاکید بر حفظ حزب چنگال آهنی بر جامعه خواهد پاسخ به انتقاد.

“خوک مرده نیست می ترسم از بودن سوختن با آب جوش,” او گفت:.

[در چین به ویروس-آمار heartland, ترس و نفرت در جاده ها به ووهان]

خورشید Desheng یک راننده کامیون و دیرین مخالف در هوبئی استان گفت: او زده بود با فوران احساسات آنلاین در مورد Li مورد و شاهد یک امکان کوچک برای بیداری سیاسی.

“با این بیماری بیشتر مردم می دانند که اهمیت آزادی بیان” یکشنبه, 38, گفت:, توسط تلفن از هوانگگنگ مجاور به ووهان. “این می تواند به تدریج مردم را از خواب بیدار. آنها با دیدن ما تا به حال چندین دهه رشد و لباس های ما بهتر ما بهداشت بهتر است. سپس از آنها بپرسید این است که جامعه ما واقعا بهتر است؟”

اما خورشید را متقاعد نشد که آنلاین خشم می تواند یک کاتالیزور برای تغییر چشمگیر. Li مورد فراموش خواهد شد در چند روز او پیش بینی کرد.

“در چین مردم متفکران عمیق,” او گفت:. “به زودی آنها را به بازگشت به خود را مشهور و ورزش ها فیلم ها.”

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im