مخالف هنرمند شناخته شده به عنوان ‘چین Banksy’ طول می کشد هدف در پکن — از استرالیا

Asanka ایمپلنت Ratnayake خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

هنرمند چینی Badiucao در استودیوی خود در ملبورن استرالیا است. Badiucao را نشان می دهد “ساخته شده در هنگ کنگ ممنوع در چین” باز می شود Feb. 20 آذر.

سیدنی — یک مخالف چینی کاریکاتوریست که انفرادی هنگ کنگ نشان می دهد لغو شد به دلیل ادعا تهدیدات از مقامات تنظیم شده است برای احیای این نمایشگاه در استرالیا ارائه داغدار نقد چین کمونیست و رهبران آنها دست و پنجه نرم کردن با دو تم از کار خود را — مرگبار coronavirus شیوع و درگیری های سیاسی در هنگ کنگ است.

نشان می دهد “ساخته شده در هنگ کنگ ممنوع در چین” توسط شانگهای متولد استرالیا مبتنی بر هنرمند Badiucao است برای باز کردن پنج شنبه در ملبورن برای 10 روز اجرا به عنوان بخشی از جشنواره است. اما آن را می آید به عنوان استرالیا چهره های سیاسی رو به رشد فشار از چین دامن زدن به یک بحث ملی در مورد خطرات به آزادی بیان و بالا بردن چشم انداز های چینی میکند.

“من صبر کردم تا زمانی” Badiucao که با استفاده از یک قلم نام خود را برای محافظت از هویت در مصاحبه ای گفت:. “سکوت نمی خواهد در این راه برای من برای ایمن ماندن نه راه من می توانید آزادی من را. … من به ایجاد سر و صدا برای هشدار دادن به مردم بیشتر است.”

Badiucao مراکز کار در خرابکارانه هنر و کارتون satirizing دولت چین — تم های برنامه ریزی شده در هنگ کنگ نشان می دهد در ماه نوامبر سال 2018 است که سازمان دهندگان می گویند که آنها مجبور شدند به رها کردن بیش از تهدید به Badiucao خانواده در چین است. این قسمت تأکید وخامت محیط زیست برای آزادی بیان در هنگ کنگ که در آن میلیون ها نفر به خیابان ها ریختند سال گذشته به رد پکن سفت گرفتن در semiautonomous شهرستان.

https://twitter.com/badiucao/status/1229171342626324480?s=20″>

از آن پس Badiucao دارای محبوبیت آنلاین و لقب “چین Banksy” یک اشاره به ناشناس انگلیسی, خیابان هنرمند. در ماه ژوئن Badiucao استفاده می شود که پوشیدن ماسک در مکان های عمومی, هویت خود نشان داد در استرالیا مستند که پخش شده در 30 سالگرد قتل عام میدان تیان آن من. زمانی که اعتراض در هنگ کنگ فوران او جلب prolifically, انتشار طرح که انرژی جنبش دموکراسی خواهی.

[هنگ کنگ در اعتراض به هنر شیفت از درگیریهای خیابانی به ویروس وحشت. اما رهبران باقی می ماند خائنانی.]

شیوع کروناویروس جدید ارائه شده مواد تازه. در این شب باز Badiucao برنامه عملکرد قطعه در یک چینی شکنجه صندلی خود را در “ووهان خاطرات” یک ترجمه از یک رزیدنت حساب از زندگی در زیر چینی شهر را قرنطینه مستند.

این نمایشگاه خواهد شد از ویژگی های یک نقاشی دیواری از عکس های سلفی از مردم با پوشیدن ماسک های جراحی به افتخار Li Wenliang دکتر که سکوت بود توسط مقامات چینی هنگامی که او سعی کرد به منظور بالا بردن زنگ هشدار در مورد ویروس و بعد از تسلیم به آن است. نقاشی دیواری نیز از ویژگی های چن Qiushi چینی شهروند روزنامه نگار که ناپدید شد در حالی که پوشش شیوع. آثار دیگر شامل نئون سایه از برنده جایزه نوبل Liu Xiaobo و بیوه لیو شیا و یک صورت جلوه های ویژه گرافیکی از هنگ کنگ اجرایی کری لام و رئیس جمهور چین.

“من می خواهم به دنیا بگویید چگونه دولت چین به خطر بیافتد آزادی بیان و weaponized تبلیغات … در برابر هنرمندان و شهروندان عادی” Badiucao گفت. “من همچنین می خواهم به دنیا بگویید که مردم چین را متفاوت از دولت چین. آنها نه نماینده ما. ما قربانیان, اما ما نیز باید از این پتانسیل برای تغییر [چیز].”

نشان می دهد که انتقاد از دولت چین تبدیل شده اند به سختی فروش برای سازمان در استرالیا که در آن پکن اعمال قوی اقتصادی و سیاسی نوسان. پس از هنگ کنگ لغو Badiucao تلاش کرده است برای پیدا کردن یک محل برای نشان دادن خود و رد شده است توسط چندین گالری. در ماه اوت Badiucao متهم به گالری ملی ویکتوریا سانسور هنگامی که آن حاضر به میزبان او و خواننده و فعال دنیس هو برای یک پنل در هنگ کنگ هنر است. گالری رد این اتهام گفت که آن را تبدیل به نمایش در بخشی به دلیل مسائل امنیتی.

[نفوذ چین در محوطه دانشگاه لرز آزادی بیان در استرالیا و نیوزیلند]

در سال 2017, سه ناشران خارج از برنامه برای انتشار کتاب “تهاجم خاموش” نوشته شده توسط دانشگاهی Clive همیلتون و کاوش دولت چین را تحت تاثیر قرار مبارزات انتخاباتی در استرالیا قبل از آن در نهایت منتشر شده است. در این ماه یک دولتی تئاتر در غرب استرالیا عذرخواهی به چین پس از آن اجازه تایوانی به اجاره امکانات آن است. علاوه بر این پکن اعمال کنترل بیش از حد از استرالیا, رسانه های چینی زبان از طریق تبلیغات و فشار به خود سانسور و مقامات چینی در حال گزارش به نظارت و هدایت دانش آموزان چینی ثبت نام در دانشگاه های استرالیا.

آنتونی والاس

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دانش آموزان برگزاری یک “لنون دیوار پرچم” طراحی شده توسط Badiucao به عنوان آنها به صورت یک زنجیره انسانی در اعتراض در هنگ کنگ در ماه سپتامبر 2019.

چین اغلب متهم کردن منتقدان در استرالیا از “جنگ سرد ذهنیت” و نژادپرستی در حالی که ستایش میهن پرستی از دانش آموزان چینی.

“استرالیا آزادی بیان به خطر بیافتد. این دیگر یک تهدید; آسیب در حال انجام است” گفت: Badiucao اضافه کرد که بسیاری از گالری ها ترس از اقدامات تلافی جویانه.

Badiucao را نشان می دهد در نهایت در بر داشت یک خانه در “نمی تواند انجام دهد فردا” در جشنواره برگزار خواهد شد که در مرکز یک انبار خصوصی محل.

“‘نمی تواند انجام دهد فردا یک پلت فرم برای تمام هنرمندان قادر به بیان خود گفت:” مدیر جشنواره زو Paulsen. “ما بسیار آگاه از همه چیز که در جریان است. ما در اینجا به ارائه یک فضا; ما هرگز در اینجا به دیکته کند. آن را حتی یک زمین بازی است.”

شده اند وجود دارد هیچ نشانه ای از اختلال را نشان می دهد پس از Badiucao اعلام آن در روز دوشنبه است. اما او می گوید که او تجربه کرده, حملات سایبری, تعقیب و آزار آنلاین در گذشته است.

[دکتر مرگ از coronavirus جرقه دیجیتال قیام تند رهبران چین]

جشنواره شرکای شامل شهر ملبورن شورا که دارای یک خواهر-شهر قرارداد با تیانجین در چین است. شورای بلافاصله پاسخ به سوالات در مورد پشتیبانی خود را برای جشنواره هنر و چشم انداز های چینی میکند.

کارشناسان می گویند اختلال در خطر است با توجه به حوادث اخیر. خشونت هایش در استرالیا دانشگاه در سال گذشته زمانی که ملی گرایان چینی, تشویق چینی کنسولی مقامات هدفمند حامیان هنگ کنگ, جنبش دموکراسی.

“این کاملا استاندارد به صورت ملی و یا طرفدار حزب افراد به بیرون آمدن و اعتراض حتی در رویدادهای فرهنگی است که آنها را به عنوان انتقاد از [دیروز] گفت:” الکس Joske یک تحلیلگر در استرالیا سیاست راهبردی موسسه. “اما همیشه وجود دارد و نه بیش از بسیج حضور. CCP در واقع تساوی بیشتر توجه با انجام آن چیزهایی است.”

Paulsen, جشنواره, کارگردان, گفت, سازمان, شد, “بسیار آگاه از پیامدهای بالقوه” و گرفته بود “اقدامات لازم” برای حفاظت از این نمایشگاه و مخاطبان آن است.

در حال حاضر Badiucao فکر می کند دولت چین است “کمی گره خورده است تا” با شیوع کروناویروس اما او آماده است برای تلافی.

“من نمی شک کنید,” او گفت:.

بیشتر بخوانید:

نفوذ چین در محوطه دانشگاه لرز آزادی بیان در استرالیا و نیوزیلند

این چینی مغول ساخته شده دوستان قدرتمند در استرالیا. در حال حاضر او یک مطالعه موردی در نگرانی پکن را تحت تاثیر قرار.

چین به طور رسمی متهم به استرالیا نویسنده یانگ Hengjun جاسوسی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>