با وجود وعده های خارجی جریان سلاح همچنان به سوخت لیبی در جنگ

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

یک بیمارستان صحرایی در وادی رابعه خط مقدم در طرابلس لیبی نابود شد در حملات هواپیماهای بدون سرنشین در اواخر سال 2019.

قاهره — سه هفته پس از یک نشست در برلین بدستآمده وعده از یک تعداد انگشت شماری از کشورها از جمله امارات متحده عربی و ترکیه و روسیه برای پایان دادن به خود را عرضه سلاح و جریان مزدوران به لیبی, جنگ تنها تر مقاوم به درمان.

یک دلیل کلیدی برای این تحلیلگران می گویند این است که اروپا و آمریکا رهبران در حضور اعمال نمی قاطع فشار اولیه خارج از قدرت های سوخت رسانی لیبی در جنگ. وجود دارد هیچ تحریم وادار به احترام به ملل تحریم تسلیحاتی. نه بوده و با متخلفان خجالت برای نقش خود را در جنگ است.

“برلین نشست نرمی و toothlessness نشان داد به ترکیه و امارات متحده عربی است که جامعه بین المللی نیست در مورد به موسسه مکانیزم قادر به ساخت سلاح-تحریم نقض کوچکترین کمی پر هزینه به مجرمان گفت:” Jalel Harchaoui یک لیبی متخصص در Clingendael موسسه در لاهه. “این کمک می کند تا درک کنند که چرا این حجم از سلاح های تزریق در لیبی توسط ابوظبی و آنکارا منفجر شد صعودی درست بعد از برلین بود که به عنوان یک go-ahead.”

روز پس از نشست این محموله های سلاح به هر دو طرف افزایش یافته است. ترکیه ارسال سیستم دفاع هوایی سنگین اسلحه و ضد خمپاره رادار همراه با به عنوان بسیاری از 3,500 pro-ترکیه, سوریه, مبارزان نظامی مشاوران و مربیان برای حمایت از U. N. حمایت دولت مستقر در طرابلس, با توجه به U. N. و مقامات غربی تحلیلگران نظامی و تصاویر و فیلم ها ارسال شده در رسانه های اجتماعی.

چند ده هواپیماهای باری, در ضمن, در زمان خاموش از امارات متحده عربی حمل سلاح برای نیروهای خلیفه Hifter شرقی فرمانده که توهین آمیز در مارس باعث شده این کشور آفریقای شمالی را در آشفتگی, با توجه به U. N. مقامات و محققان ردیابی پرواز از امارات متحده عربی به شرق لیبی است.

امارات متحده عربی مقامات پاسخگویی به درخواست ها برای اظهار نظر. روسیه را رد کرده است هر گونه اتصال به مزدوران کار برای Wagner گروه کرملین مرتبط شرکت که در حال مبارزه در کنار Hifter. آمریکا و مقامات اروپایی گفته اند که آنها باقی می ماند درگیر در لیبی و در حال استفاده از اقدامات مناسب برای رسیدن به یک آتش بس و راه حل سیاسی است.

همی Aksoy سخنگوی دولت ترکیه وزارت امور خارجه ترکیه اعلام شد مداخله در لیبی در درخواست از سازمان ملل نصب شده دولت است. او گفت که حمایت است نه تخلف از U. N. تحریم و آن را به طور عمده متشکل از تخصص نظامی و آموزش.

سازمان ملل متحد در مذاکرات با طرف متخاصم به خلع سلاح شبه نظامیان, راه اندازی, جدید اقدامات اقتصادی و رسیدن به یک آتش بس. هر گونه پیشرفت لولا در متوقف کردن سلاح های جریان به لیبی می گویند U. N. مقامات و تحلیلگران. شکسته وعده برلین, اما, تاکید, میزان که تحریم تسلیحاتی تبدیل شده است بی دندان.

امروز لیبی, سرنوشت باقی مانده در کنترل حداقل شش قدرت های خارجی که به دنبال اطمینان حاصل شود که این کشور در آینده می شود همسو با خود را در جغرافیای سیاسی و اقتصادی و ایدئولوژیک منافع.

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

نابود نظامی وانت در ماه اکتبر در کنار جاده ای که منجر به Al Aziziyah, در نزدیکی طرابلس.

این قدرت های خارجی باید قریب سلاح مزدوران نظامی مربیان و حمایت های دیگر به لیبی آنجا که در اوایل سال 2011 زمانی که یک شورش مردمی حمایت هوایی ناتو به قدرت دیکتاتور سرنگون Moammar قذافی. در عین حال سازمان ملل متحد و کشورهای غربی هرگز اعمال تحریم و یا دیگر راه برای مجازات عاملان.

“من عمیقا نا امید با آنچه اتفاق می افتد در لیبی” U. N. دبیر آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به خبرنگاران گفت: هفته گذشته در نیویورک توصیف وعده های شکسته توسط قدرت های خارجی به عنوان “یک رسوایی است.”

“آنها متعهد به دخالت در لیبی روند و آنها متعهد به ارسال سلاح و یا شرکت در هر گونه راه در مبارزه با” او گفت:. “حقیقت این است که شورای امنیت [اسلحه] تحریم باقی مانده است نقض شده است.”

سازمان ملل و نماینده ویژه به لیبی غسان Salame هفته گذشته گفت که این قطعنامه توافق در برلین بودند که “احترام” و “جدید مزدوران تجهیزات جدید در حال ورود برای هر دو طرف در لیبی از طریق هوا و دریا.”

عدم اراده سیاسی’

در لیبی هم روسیه و ترکیه به دنبال دسترسی به میلیاردها دلار در نفت و قراردادهای ساخت و ساز و به گسترش نفوذ خود در خاورمیانه و دریای مدیترانه. امارات متحده عربی و مصر و دیگر قدرت های منطقه ای هستند با احتیاط از رشد نفوذ ترکیه است که پشت اسلامگرایان آنها را به عنوان مارک تروریست ها.

Hifter درایو به طرابلس متوقف شده به عنوان طرفدار دولت شبه نظامیان افزایش یافته است به مبارزه با نیروهای خود. در ماه سپتامبر کرملین مرتبط روسی مزدوران وارد در خط مقدم آوردن پیچیده سلاح ها و تاکتیک های.

U. N. مورد حمایت دولت و سپس به ترکیه برای بیشتر کمک نظامی فریبنده آنکارا اقتصادی و امنیتی توافق نامه. توسط ماه گذشته ترکیه و روسیه بودند با نفوذ ترین دلالان قدرت در لیبی است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ارمغان آورد هر دو طرف به مسکو به مهر و موم آتش بس کرد اما Hifter ناگهان در سمت چپ بدون امضای این پیمان است ،

قدرت های اروپایی به دنبال تبدیل شدن به بیشتر مربوط به لیبی با برلین نشست.

“این واقعا می توانید هر چیزی را الزام آور” گفت: Emadeddin Badi یک لیبی تحلیلگر خاورمیانه موسسه. “این نه اجباری. آن را نمی اهرم هر سرمایه سیاسی است. ابتکار شد بیحس کننده به دلیل فقدان اراده سیاسی است.”

در حالی که این مبارزه است که به عنوان شدید به عنوان قبل از برلین اجلاس درگیری همچنان در چندین جبهه به عنوان بی رویه توپخانه بارها و بارها قابل توجه مناطق غیر نظامی. از ماه آوریل چند هزار نفر کشته شده اند و یا زخمی در درگیری, و بیش از 150 ، 000 نفر مجبور به ترک خانه های خود.

در شهر ساحلی سرت خیلی از آن گرفته شده در ماه گذشته توسط Hifter را نیروهای صوفی حرم تخریب شد هفته گذشته گفته می شود توسط خبرگزاری سلفی شبه نظامیان. آن را نشانه آن است که جنگ در حال تبدیل شدن حداقل برای برخی از عناصر متخاصم مذهبی و فرقه ای در طبیعت است.

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

یک ایستگاه بازرسی در سرت لیبی هنوز تحت کنترل سازمان ملل-لیبی حمایت دولت نشان داده است در ماه اکتبر.

در آستانه اجلاس برلین نرم افزار-Hifter قبایل محاصره کلیدی نفت در بنادر است. تولید نفت شده است و آمار به شدت Salame گفت. در یک کشور که در آن صادرات نفت و گاز به حساب بیش از 90 درصد از تمام درآمد دولت لیبی تولید تنها 72,000 بشکه در مقایسه با 1.3 میلیون بشکه قبل از بسته شدن.

“این وضعیت پایدار نیست,” Salame گفت. “من سپاسگزار خواهد بود اگر برخی از بزرگترین کشورهای دنیا که در حال کمک به ما در حل بحران های قبلی در تولید نفت و صادرات انجام همان در این بحران خاص.”

‘خالی شعارهای’

ماه گذشته سازمان ملل متحد منتشر داغدار گزارش حدود یک ماه ژوئن حمله هوایی که به کشته شدن حداقل 53 نفر عمدتا مهاجران آفریقایی در یک بازداشتگاه در طرابلس. به این نتیجه رسید که حمله کردند و “به احتمال زیاد انجام شده توسط هواپیما متعلق به یک کشور خارجی” — بدون نام بردن از کشور است. در سال گذشته پنج با مقامات سازمان ملل و غرب کمک سازمان گفت که امارات متحده عربی جنگنده بودند در پشت این حملات است.

ایالات متحده آمریکا و قدرت های اروپایی و سازمان ملل متحد باید به طور مداوم خودداری از singling از امارات متحده عربی به عنوان یک راننده اصلی جنگ است.

آنها “نمی خواهید به دور یک عرب سنی کشور را قاطعانه پویا و مایل به خرج کردن در شکل سیاسی و امنیتی چشم انداز نیمه شمالی آفریقا” گفت: Harchaoui از Clingendael موسسه. “تا زمانی که این مورد U. N. سلاح تحریم به احتمال زیاد ادامه خواهد خالی شد.”

فرانسه و کشورهای دیگر که Hifter در ضمن باید به شدت انتقاد کرد ترکیه برای دخالت.

“مشکل این است که شما واقعا نمی تواند مقابله با بحران لیبی با این یک طرفه رویکرد” Badi گفت.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im