Yasuyoshi چیبا خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک افسر پلیس حرکت تایر خوشه در یک ترافیک پاسگاه پس از رییس جمهور کنیا دستور ممنوعیت جنبش در داخل و خارج از نایروبی هفته گذشته است.

نایروبی — coronavirus نشده ویران کنیا نشده است. آن اثر موج دار شدن, اما ثابت کرده اند که مرگبارتر از اینجا ویروس خود را.

پلیس کشته شدن حداقل 12 نفر در حالی که اجرای یک غروب-به-سحر حکومت نظامی آغاز شد که بیش از دو هفته پیش ساخت کنیا lockdown یکی از کشنده ترین در جهان است. اما واقعی مرگ و میر بالاتر است هنوز: یک تعداد بی حد و حصر از دیگران اند و به دلیل مقررات منع رفت و آمد خود و ترس وادار توسط پلیس باتوم و گلوله.

که ترس گریبانگیر Vidia Nduku Mati, 41 و شوهر او را به عنوان تاریخ تحویل برای نوزاد خود را نزدیک در پایان ماه مارس. آنها دعا کرد که او نمی خواهد رفتن به کار در ساعات شب — اما سرنوشت نمی خواهد همکاری کنند. آن را عمیق از شب نیز به مقررات منع رفت و آمد زمانی که درد غیر قابل تحمل شد.

اولین ماما حاضر به آمد و گفت: او می ترسید پلیس در جامعه روستایی که یک روز قبل از آن تا به حال مورد ضرب و شتم و حتی افرادی که در مسابقه داخل خانه های خود Vidia را به یاد می آورد.

آخرین رفت و آمد مکرر برای رسیدن به یک بیمارستان و یک موتور سیکلت راننده تاکسی به نام فستوس Nzuki نیز کاهش یافته است, حتی اگر او دوست نزدیک بود و می تواند گوش درد در صدای او از طریق تلفن. پلیس تا به حال مورد ضرب و شتم و مادر خود را در قانون به سادگی برای نشستن در خارج از خانه او — آنها بی رحم به او در چشم ساده از فرزندان او Nzuki گفت.

زن و شوهر حل و فصل شود به صبر کنید تا زمانی که حکومت نظامی برداشته اما پس از آن Vidia آب را شکست و خون gushed به جای.

“این طولانی ترین انتظار از زندگی من” گفت: ماتی Nyamai, Vidia, شوهر. “زمان فستوس ما رو به بیمارستان در صبح او خونریزی زیادی او غرق در خون است.”

Yasuyoshi چیبا

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اعضای کنیا عمومی واحد خدمات سوال یک مرد به عنوان گشت زنی آنها در طول حکومت نظامی در نایروبی در مارس 6.

در حالی که گروه های حقوق بشر و پلیس نظارت سازمان جمع آوری و بررسی گزارش ها از کشته شدگان به طور مستقیم توسط پلیس در اجرای مقررات منع رفت و آمد — یک عدد است که در حال حاضر بالاتر از این کشور covid-19 تلفات 10 — بیشتر مانند Vidia و فرزند متولد نشده خود هستند در حال مرگ uncounted.

“حداقل یک شب پس از حکومت نظامی آغاز شد” گفت: Wilfred Olal که مختصات یک شبکه اجتماعی عدالت مراکز در محله های فقیرنشین در سراسر کنیا است که در تلاش برای پیگیری از مقررات مربوط به مرگ و میر پس از اندازه گیری قرار داده شد به جای 20 روز پیش. “به صداقت ما و تعداد از دست داده. آن را ده. وجود دارد بسیاری از بیشتر است.”

دولت کنیا مستقل پلیس نظارت سازمان می گوید آن را ثبت کرده است 35 “ميخ” موارد خشونت پلیس مربوط به اجرای مقررات منع رفت و آمد, 12 که منجر به مرگ است.

“این است که گسترش در سراسر این کشور گفت:” جاناتان Lompodui بدن نایب رئیس.

پلیس ملی سخنگوی چارلز Owino و دولت: سخنگوی کوروش Oguna نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد شرایطی که منجر به Vidia مرگ و مستند افغانستان. مقامات دولتی باید تا حد زیادی خودداری از صحبت کردن علنی در مورد حکومت نظامی سرکوب. رئیس جمهور اوهورو کنیاتا به طور خلاصه به آن اشاره کرد در یک کنفرانس خبری یک روز پس از داستان یاسین Moyo, a 13-year-old boy کشته شده توسط پلیس در حالی که خود را در بالکن, عناوین ساخته شده.

“من می خواهم برای معذرت خواهی به همه کاربران شاید برای برخی از افراط که انجام شد و یا اتفاق افتاده است,” او گفت: قبل از حرکت.

http://www.washingtonpost.com/video/world/kenyan-security-forces-beat-and-spray-tear-gas-at-commuters-ahead-of-coronavirus-curfew/2020/03/28/a7a8da17-c33e-47fb-8200-fc8f641be2d0_video.html

برگه از گروه های مستقل اشاره به افزایش حوادث خشونت پلیس در اولین شب از حکومت نظامی, مارس 27 و پایدار موارد در نزدیک به سه هفته پس از.

خشونت پلیس مشترک در کنیا زاغه نشین ها و شهرهای کوچک که در آن افسران فاسد عمل با مصونیت از مجازات. Moyo پدر حسین Moyo Motte گفت که با وجود داد و بیداد بر سر پسر خود را به قتل او هنوز هم می بیند افسر که او را به ضرب گلوله گشت زنی در خیابان خارج از خانه خود را. پلیس نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در این افسر وضعیت.

یک بررسی ملی در سال 2018 در بر داشت که بسیاری از کاربران بر این باور بزرگترین خطر برای زندگی خود بود و خشونت توسط پلیس. پس از آغاز کنیا پلیس نظارت در سال 2011 کمتر از 1 درصد از موارد آن به دنبال منجر به محکومیت.

یک گزارش عفو بین الملل در سال 2017 گفت که از 177 موارد گزارش شده از افغانستان در آفریقا 122 از آنها در کنیا. به گزارش عفو بینالملل 624 کنیا کشته شده اند توسط پلیس از سال 2007 از جمله 49 در حال حاضر این سال با تنها 26 افسران داشتن شده است به طور رسمی متهم شده است. سال گذشته مرگبارترین در ضبط.

“حکومت نظامی ساخت خشونت بسیار بدتر است زیرا در حال حاضر آنها می توان به قتل به نام تاج” Olal گفت. “آنها به سادگی درک نمی کنم: شما نمی توانید مبارزه تاج با باتوم و شلاق است.”

به برخی از قربانیان حکومت نظامی فقط یک جدید بهانه ای برای خشونت آنها استفاده می شود. فرانسیس Otieno, 22 و برادرش ابراهیم Onyango, 18, مورد استفاده برای تمیز کردن فلز قراضه برای دریافت و Otieno گفتند که اغلب مورد ضرب و شتم توسط پلیس است. در اولین آخر هفته حکومت نظامی, Onyango بود در راه رفتن به خانه پس از تاریکی زمانی که پلیس او را گرفتار و clubbed او بارها و بارها بر سر با باتوم به برادر خود گفت. Onyango درگذشت در بیمارستان روز بعد.

“این چیزهایی که اتفاق می افتد در اینجا در نشین” Otieno گفت. “هیچ جا وجود دارد برای شروع برای ما برای به دست آوردن عدالت و پس از آن خواهد شد اتلاف انرژی است. همه ما می خواهیم انجام دهیم این است که دفن Ibra.”

تقریبا همه از حوادث صورت گرفته در کنیا اکثر جوامع به حاشیه رانده شده که در آن بسیاری از نیست سواد و لازم نیست که دسترسی به تلفن های آنها می تواند با استفاده از گزارش خشونت.

موارد مانند Onyango هستند نه بخشی از پلیس نظارت بدن رسمی شمارش. مردم فقیر و در محله های فقیرنشین و شهرهای کوچک را برای سال تبدیل به شبکه ای از فعالان حقوق بشر مانند Olal به سند و میر در جوامع است.

Lompodui اذعان کرد ممکن بود که بسیاری از موارد مانند Onyango را نمی خواهد آمد به توجه خود را پلیس نظارت بدن بدون کمک از فعالان. آن را کمک نمی کند که بسیاری از آژانس کارکنان در حال کار از خانه و کنیا در دادگاه بسته باقی می ماند به دلیل coronavirus.

برایان Inganga

AP

زنان خط برای مواد غذایی قبل از یک رم دو کشته در نایروبی در مارس 10.

حتی در تلاش خود را برای کمک به پلیس باعث حوادث که منجر به مرگ و میر و صدمات. هفته گذشته مثلا یک غذا اهدای برگزار شد در یک ایستگاه پلیس در کیبرا وسیع زاغه در پایتخت نایروبی. اما به جای ایجاد یک منظم توزیع برای هزاران نفر که در آنجا جمع شده بودند غذا بود بر روی زمین قرار داده و رمیدن گرفت کشته شدن دو نفر و مجروح شدن بسیاری از.

“آنها از آن ساخته شده به طوری که گرفتن مواد غذایی بستگی دارد که چگونه قوی شما بودند” Roselyn Amboka, 52, در مصاحبه ای گفت: به عنوان او در بازگشت از یک بیمارستان, پاهای او متورم از بودن زیر پا گذاشته است.

در نزدیکی مرز با سومالی پلیس ره یک اتوبوس آنها تلقی می شود نقض سفر و اجتماعی محدودیت فاصله و قرار دادن 40-به همراه سرنشینان از جمله 16, کودکان در قرنطینه در یک ساختمان دولت است.

امکانات آنها استفاده می شود آنقدر ابتدایی است که مسافران خفته در خاک خارج و نوشید fetid سبز آب از یک مخزن گفت: Adan یک مسافر که صحبت می کرد به این شرط که او بود که تنها با نام او به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه از پلیس. وجود دارد هیچ توالت. به آنها داده می شود نان و چای برای دو روز قبل از حداقل یک دوجین از آنها فرار بیش از یک دیوار.

“هر دو ما انسان و الاغ ساخته شده بودند به نوشیدن از آب همان نقطه” Adan گفت. حساب خود را تایید شده توسط دو مسافر دیگر صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن از ترس از اقدامات تلافی جویانه.

http://www.washingtonpost.com/video/world/kenyan-police-officer-hits-tv-journalist/2020/03/28/9468c3ba-d84f-457c-b688-3e128508227e_video.html

بقیه آزاد شدند سه روز به 14 روز در قرنطینه. این حادثه مطرح شده نگرانی های مشابه در مورد پلیس را درک عامه پروتکل به عنوان یک سرکوب پلیس در شهر ساحلی مومباسا در اولین شب مقررات منع رفت و آمد در آن صدها نفر بازداشت شدند در محله های نزدیک.

و در روز سه شنبه پلیس بازرس کل هیلاری Mutyambai اعلام کرد که هر کسی که در حال حرکت در خیابان بدون ماسک خواهد بود دستگیر حتی اگر دولت کنیا اذعان کرده است آن را به هیچ وجه نزدیک به 15 میلیون ماسک به آن نیاز دارد برای آن مراقبت های بهداشتی کارگران به تنهایی.

این بحران فزاینده به معنی کمی به Vidia Nduku ماتی است که نه تنها عزادار اما در حال حاضر باید خود را بالا بردن شش فرزند خود را. سرنوشت خود را در حال حاضر پیچیده با حکومت نظامی و نمی توان آن را معکوس.

“اگر وجود دارد هیچ منع رفت و آمد,” Nyamai گفت: بین sobs, “به جهنم همسر من زنده خواهد بود.”

ادامه مطلب:

کنیا کارخانه که تبدیل به فولاد ماسک خط مونتاژ یک شبه

در میان آسیب پذیرترین به کروناویروس: ده ها میلیون نفر که حمل HIV و سل

به عنوان coronavirus اخراج افزایش غنی تر از کشورهای فقیر آنهایی که از دست دادن حیاتی حواله پرداخت

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات