طوفان Amphan: ترین-قدرتمند’ طوفان جان حداقل سه نفر را به عنوان آن را می سازد و باران سیل آسا در هند

طوفان Amphan ساخته شده است و باران سیل آسا در هند و بنگلادش گفته مقامات آوردن بارش باران های سنگین و بادهای بیش از 100-mph به مناطق در حال حاضر به شدت تحت تاثیر این بیماری همه گیر کوروناویروس.

طوفان شرح داده شده توسط هواشناسان به عنوان قدرتمند ترین در تاریخ ثبت در خلیج بنگال دیده است بیش از 2.8 میلیون نفر تخلیه در سراسر کشور ،

بنگلادش هلال احمر گزارش اولین مرگ ناشی از طوفان در بعد از ظهر چهارشنبه یک داوطلب بود که در کمک به تخلیه مردم از طوفان را در مسیر هنگامی که خود را با قایق واژگون. یک زن خرد شده توسط یک درخت و یک دختر 13 ساله دختر کشته شده در نزدیکی کلکته اولین کسانی بودند که مرگ و میر گزارش شده در هند.

بی سابقه ای بالا بادها به شدت انتقاد کرد, West Bengal, که در آن مقامات را به طور موثر reimposed هفته طولانی coronavirus مستند به منظور بستن مغازه ها و نگه داشتن مردم در خیابان ها.

یک کاربر توییتر Alka گوپتا توصیف صحنه از پنجره او را به عنوان “وحشتناک ترسناک”.


Anurag Danda یک تغییر آب و هوا پژوهشگر مستقر در کلکته گفت: مستقل خانه خود را از دست داده و قدرت حدود ساعت 4.30 بعد از ظهر به وقت محلی (12 بعد از ظهر BST). او گفت: این شهرستان بود تجربه قابل توجهی “توفانی بادها” و آن را “گرفتن شدید تر لحظه به لحظه”.

“حتی اگر کلکته است که در حاشیه [از طوفان راه] آسیب به تاسیسات مهم خواهد بود چرا که از ریشه کنی درختان,” او گفت:.

“من زندگی را از طریق یک چند طوفان در کلکته و Sundarbans از سال 1999,” او گفت:. “به من گفته شده این است که شديدترين.”

هند و هواشناسی بخش (آی) گفت: Amphan آغاز شده عبور بر روی زمین در 2.30 pm محلی کنونی و با توجه به اندازه طوفان “ریزش زمین فرآیند” را تا چهار ساعت است. مقامات اورژانس هشدار داده اند تهدید بزرگ طوفان موج با امواج به عنوان بالا به عنوان پنج متر در طول این زمان.

SN Pradhan مدیر کل ملی هند در واکنش به این فاجعه نیروی (NDRF) گفت: به عنوان طوفان محصل که بیش از 500 ، 000 نفر بوده است از تخلیه خانه های خود را در بنگال غربی و بیش از 150 ، 000 در کشور همسایه Odisha دولت است.

بنگلادش گفت: به عنوان بسیاری از 5 میلیون نفر در معرض خطر بودند در مناطق کم ارتفاع در طوفان راه است که آن را با هدف تخلیه تا 2.2 میلیون.

موسسات خیریه به ویژه نگران برای تاثیر طوفان بر Rohingya اردوگاه های پناهندگان در کخس بازار بنگلادش که در خانه تقریبا 1 میلیون نفر در شرایط به سر می برند.

بارش باران های سنگین را آغاز کرده است در اردوگاه هر چند آنها قرار دارد برخی از راه در امتداد ساحل از جایی که طوفان زمین. موقت پناهندگان در پناهگاه های ساخته شده بر روی تپه بسیار حساس به فرسایش خاک و رانش زمین.

در حالی که بنگلادش و هند متحده, West Bengal و Odisha باید به خوبی توسعه یافته برنامه ای برای مقابله با سالانه طوفان فصل Amphan می آید در زمانی که بسیاری از پناهگاه شده بود repurposed به عنوان coronavirus امکانات قرنطینه.

همه گیر نیز پیچیده تلاش برای بدست آوردن مردم را تخلیه کنند. بسیاری در Digha یک تفریحگاه ساحلی شهر در هند احساس آنها مجبور به انتخاب بین خطر ویروس و یا طوفان گفت: ماهیگیر Debasis Shyamal.

“[مردم] اند خانه برای هفته ها و ترس از رفتن به یک جمعیت [و پناهگاه] که در آن آنها می توانند آلوده گفت:” آسوشیتد پرس.

Amphan اعلام شد خلیج بنگال قدرتمند ترین طوفان در ضبط این هفته با توجه به ما مشترک گردباد هشدار مرکز به عنوان پایدار باد-سرعت رسیده به 167mph. این کاهش از یک “بسیار” به یک “بسیار” شدید سیکلون طوفان آن را به عنوان ملاقات با کولر هوایی در نزدیکی ساحل اما gusts باد هنوز تا رسیدن به 112mph.

در این منطقه هیچ غریبه ای به طوفان ویرانگر اما دانشمندان می گویند که خود را به شدت سرعت باد افزایش یافته است و با توجه به تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین در این منطقه است. “طوفان ممکن است تبدیل شدن به شایع تر اما با همان تعداد از حوادث آنهایی که با شدت بیشتری در حال افزایش” آقای Danda گفت.

نمرات فوت در سال گذشته در طول طوفان Fani, بزرگترین طوفان به آمار Odisha دولت پس از به نوبه خود از قرن. سیمون وانگ استاد آب و هوا, Utah State University گفت: ما هنوز نمی دانیم که آیا در سال گذشته رکورد طوفان فعالیت در خلیج بنگال بود “outlier سال یا یک سال است که حاکی از چیزهایی که می آیند”.

“در مقاله ما در Fani [در سال 2019] بود که یک وحشتناکی مخرب طوفان ما اشاره کرد که گرم شدن دمای هوا و سطح اقیانوس را به طور قابل توجهی شدت طوفان در خلیج بنگال” او گفت:. “و آنچه که ما شاهد هستیم در حال حاضر این است که غیر طبیعی دریا گرم دمای سطح در حال حاضر در مورد Amphan بیش از حد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>