دو دوز از آکسفورد واکسن افزایش پاسخ ایمنی بدن مطالعه در خوک ها نشان می دهد

دو دوز از coronavirus کانديد واکسن ایجاد شده توسط دانشگاه آکسفورد محققان با تولید بیشتر پاسخ آنتی بادی از یک دوز واحد مطالعه در خوک ها نشان داده است.

تحقیقات قبلی نشان داد که macaques توسعه Covid-19 آنتی بادی پس از واکسیناسیون فرزندتان اما وجود داشته است مربوط به واکسن ممکن است تنها به ارائه حفاظت بخشی.

اما یک مطالعه جدید توسط Pirbright موسسه با همکاری دانشگاه آکسفورد نشان داده است که دو دوز از این واکسن ممکن است تولید بیشتری پاسخ ایمنی در خوک و توان بیشتر رویکرد موثر در توسعه یک محافظ پاسخ.

گفت: محققان این یافته می تواند پیامدهای برای انسان ها اگر چه مطالعه بیشتر مورد نیاز است.

پروفسور برایان چارلستون مدیر Pirbright موسسه گفت: “این نتایج نگاه دلگرم کننده است که اداره دو تزریق با همان واکسن افزایش پاسخ آنتی بادی است که می تواند در خنثی کردن ویروس, اما از آن است که این واکنش در انسان است که مهم است.

“خوک ثابت شده با ارزش مدل برای آزمایش انسانی واکسن برای بیماری های دیگر به نشانه ای از نوع پاسخ ایمنی ناشی از و آزمایش دوزهای مختلف.

“خوک ها بیشتر فیزیولوژیکی شبیه به انسان نسبت به برخی دیگر از مدل های حیوانی – برای مثال وزن بدن و میزان سوخت و ساز – و در دسترس تر از مطالعات با استفاده از غیر انسان پستانداران.”

این واکسن در حال حاضر تحت آزمایش های انسانی و امید است از آن می تواند آماده بعد از این سال.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

دانلود رایگان مقالات