Coronavirus: دلتا به روز رسانی دستورالعمل پس از گفتن خدمه کابین با Covid-19 نه به همکاران خود

خطوط هوایی دلتا به روز شده آن coronavirus دستورالعمل برای کارکنان در ابتدا پس از مواجهه با واکنش شدید برای گفتن آن خدمه پرواز به خودداری از اطلاع رسانی به همکاران اگر آنها تست مثبت برای Covid-19.

یک ایمیل برای اولین بار به دست آمده توسط HuffPost فرستاده شد در روز پنج شنبه به هواپیمایی 25,000 خدمه پرواز از دلتا مدیریت است که به اطلاع کارکنان از “یک روند تاسیس” آن را دنبال زمانی که هشدار در مورد کارکنان بالقوه عفونت.

“لطفا خودداری از اطلاع دیگر اعضای خدمه خود را” دفعات بازدید: ایمیل, که بعدها به دست آمده توسط مستقل. “هنگامی که شما تکمیل گزارش روش های ذکر شده در بالا رهبران به دنبال خواهد داشت روند تاسیس به اطلاع نهفته خدمه پرواز.”

کارکنان داده شد خط تلفن شماره تماس برای گزارش تشخیص و خواست شد به اطلاع هواپیما مدیریت اگر زمان مورد نیاز بود “را به عنوان به زودی به عنوان علائم رخ می دهد”.

همچنین در ایمیل گنجانده شد شرکت گفتن کارکنان خود را برای جلوگیری از ارسال هر گونه سایت های رسانه های اجتماعی از جمله شرکت هواپیمایی خود اینترانت خدمات خود را در مورد تشخیص و یا علائم.

“لطفا پست در رسانه های اجتماعی (از جمله SkyHub) در مورد وضعیت سلامت خود را,” ایمیل به عنوان خوانده شده.

یک پرواز که خواست ناشناس بماند گفت: HuffPost “کارکنان باید آزادی بیان در مورد سلامت خود.”

یک سخنگوی با Delta Air Lines فرستاده مستقل اصلی و دستورالعمل های صادر شده برای کارکنان خود در روز پنج شنبه با استناد به یک سوء تفاهم در “قصد” به عنوان دلیل سردرگمی ممکن است بوجود آمده بین مدیریت و کارکنان آن است.

“ما کارمند های ارتباطی طراحی شده برای اطلاع رسانی به ما خدمه به طوری که آنها از ما بشنوند اول, محافظت از محرمانه بودن بالقوه کارکنان/مشتریان نهفته و اطمینان حاصل شود که خدمه دریافت رهبر حمایت جزئیات در منابع در دسترس و همچنین مشاوره در مراحل بعدی” سخنگوی گفت.


به روز شده دستورالعمل شد و سپس فرستاده شده به کارکنان زیر سردرگمی.

“ما مسئولیت اطلاع همه ما دلتا مردم به طور جدی و قوی پروتکل در محل برای اطمینان حاصل شود که ما در تماس با هر کسی که به طور بالقوه در معرض ارائه و پشتیبانی اطلاعات کلیدی و منابع و توصیه آنها را در هر مرحله لازم است” این دستورالعمل به عنوان خوانده شده. “لطفا خودداری از اطلاع دیگر اعضای خدمه خود را. هنگامی که شما تکمیل گزارش روش های ذکر شده در بالا رهبران به دنبال خواهد داشت روند تاسیس به اطلاع نهفته خدمه پرواز.”

دستورالعمل جدید ساخته شده هیچ اشاره ای به ارسال اطلاعات در رسانه های اجتماعی.

هفته گذشته Delta Air Lines نیز موجب واکنش بیش از این شرکت به اتهام گفتن آن خلبانان به خودداری coronavirus تشخیص از همکار پرواز و کابین خدمه. اطلاعات به دست آمده توسط HuffPost دریافت کرده است که یک تصویری از خلبانان اتحادیه بحث و گفتگو.

“ما آگاه هستند از این ویدئو و بحث های موجود در آن و نظارت – اولیه ما خوانده شده است این است که سازگار نیست با ما [مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری]-مطلع اطلاع رسانی روند” سخنگوی گفت: خروجی.

شرکت هواپیمایی و رقبای خود مواجه شده است و تصمیم گیری های دشوار در ماه های اخیر به عنوان بیشتر و بیشتر پروازها لغو میان همه گیر در حالی که اکثر آمریکایی ها در خانه بمانند.

برای شناور ماندن 35,000 کارکنان ایران موافقت کرده به پرداخت نشده زمان از Atlanta-بر اساس شرکت است که در مورد استخدام 91,000 کارکنان.

این شرکت همچنین اعلام کرد در این هفته آن را متوقف رزرو وسط صندلی در آن پرواز برای کمک به مسافران حفظ اجتماعی فاصله دستورالعمل در هنگام پرواز است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de