Coronavirus می تواند مورد استفاده قرار گیرد توسط رهبران مستبد به عنوان بهانه ای برای تضعیف دموکراسی کارشناسان هشدار می دهند

منn ایالات متحده آمریکا کاخ سفید توسط کارکنان xenophobes است که با استفاده از coronavirus برای تقویت کنترل مرز آن را به مدت طولانی می خواستم به آغوش. در اسرائیل و سنگاپور دولت ها با استناد به این بحران بیش از Covid-19 برای پیگیری حرکات افراد در گوشی های تلفن همراه.

در ایران یک دولت با وسواس کنترل این بیماری همه گیر به استقرار نیروهای امنیتی در سراسر کشور برای روشن شدن خیابان. در ضمن در مجارستان جناح راست رهبر است که ساخته شده است تا به فعالیت سیاسی خود را در اهریمنی مهاجران گفت: همتایان او وجود دارد “پاک کردن پیوند” بین مهاجران و coronavirus.

در سراسر جهان مقامات بهداشت عمومی خط مقدم پزشکی حرفه ای و سیاستمداران محلی در حال تلاش برای مهار یکی از بدترین بیماری های همه گیر در تاریخ مدرن است.

اما آنها اغلب مسواک زدن در برابر ایدئولوژیک فکر رهبران ملی که به نظر می رسد به تلاش برای بهره برداری از coronavirus به تحمیل اقدامات آنها به مدت طولانی به دنبال حتی اگر آن imperils زندگی می کند.

“این غیر قابل قبول است” شهردار شیکاگو لری Lightfoot نوشت: در پاسخ به گزارش منتظر می ماند تا زمانی که هشت ساعت برای مسافران شلوغ در این شهر فرودگاه بین المللی. “ارتجاعی ضعیف برنامه ریزی سفر بان کی مون را ترک کرده است هزاران نفر از مسافران در [o’hare فرودگاه] مجبور به حتی بیشتر خطر سلامت.

“هیچ کس برای بی کفایتی خود را,” او نوشت: پرداختن دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و گمرک و حفاظت مرزی خدمات.

Coronavirus بحران به شدت تیره و تار خدمات بهداشتی و درمانی در سراسر جهان است و نما قبر چالش برای اقتصاد جهانی با بازارهای سهام سقوط و کسب و کار معطل ماندن کارگران است. اما کارشناسان هشدار می دهند که آن را نیز می تواند تغییر شکل سیاست با سخت شدن نظامهای خودکامه و فرسایش دموکراسی در برخی از کشورها به خصوص در شکننده سازمان ملل که در آن می توان ظالم شده اند و به دنبال تحکیم قدرت خود را.

روز دوشنبه یک گروه از سازمان ملل متحد وابسته به کارشناسان صادر استارک هشدار داد که اقدامات اضطراری بیش از coronavirus باید استفاده نمی شود توسط دولت سیاسی به پایان می رسد.

“در حالی که ما می دانیم به شدت از زمان بحران بهداشتی و اذعان کرد که استفاده از قدرت اضطراری مجاز توسط قانون بین المللی در پاسخ به تهدید قابل توجهی ما به فوریت یادآوری می کنند که هر گونه اضطراری در پاسخ به coronavirus باید متناسب لازم و غیر تبعیض آمیز گفت:” کارشناسان که شامل نزدیک به یک دوجین از گزارشگران ویژه سازمان ملل در حمایت از حقوق بشر و آزادی های دموکراتیک است.

“اورژانس اظهارات بر اساس Covid-19 شیوع نباید مورد استفاده به عنوان پایه ای برای هدف خاص گروه های اقلیت و یا افراد گفت:” بیانیه است. “آن را باید به عنوان یک پوشش برای سرکوب عمل تحت پوشش حفاظت از سلامت و نه باید از آن استفاده به سکوت کار مدافعان حقوق بشر است.”

در حال حاضر وجود دارد متعدد نشانه هایی است که دولت ها به طور بالقوه بهره برداری از این بیماری همه گیر برای استفاده خود را دارند. ماهها تظاهرات ضد دولتی در عراق و الجزایر و لبنان شده اند که شدید خار در کنار نخبگان.

در ترکیه محافظه کار اسلامگرا ریشه دولت دستور داده است تا میله کاباره ها و کتابخانه ها به بیش از coronavirus نگرانی است اما اجازه می دهد لوکس مراکز خرید با فروشگاه ها و رستوران های ساخته شده توسط آن توسعه صنعت متحدان باز باقی می ماند بدون خدمت به الکل است.

در هند شیوع کروناویروس در حال استفاده توسط اعضای نارندرا حاکم حزب ناسیونالیست هندو به اهریمن جلوه دادن صلح آمیز عمدتا مسلمان معترضان که صحنه تحصن در برابر بحث جدید تابعیت قوانین از اواسط ماه دسامبر. در روز سه شنبه برجسته حزب محلی شکل Kapil Mishra گفت: مذاکرات شکست به انحلال بلافاصله آنها را “مثل تروریست ها در یک ماموریت انتحاری” و “یک تهدید مستقیم به زندگی میلیون ها نفر از شهروندان دهلی نو”.

رهبران مواجهه با چالش های مهم رهبری از جمله بنیامین نتانیاهو در اسرائیل و رومانی نخست وزیر لودویک اوربن خود را پیدا مشکلات سیاسی محو حداقل به طور موقت.

“این یک رای گیری انجام شده تحت شرایط فوق العاده که در آن وجود دارد هیچ جایی برای مخالفت یا بحث” ولاد Alexandrescu رومانی در مجلس گفت: از اورژانس رای در روز شنبه به بحرانزده برتر پر قدرت.

آقای نتانیاهو در ضمن در امان هتک ابرو از ظاهر شدن در دادگاه روز سه شنبه در سراسر سه موارد فساد پس از جلسات شده اند دو ماه به تعویق افتاد با توجه به کروناویروس محدودیت در اجتماعات بزرگ.

اگر چه رئیس خود را در انتخابات رقیب سابق فرمانده ارتش Benny Gantz اعطا شده است وظیفه تلاش برای ساختن آینده دولت آقای نتانیاهو نه حیف و میل پلت فرم ملی اضطراری به ارمغان می آورد.

او تحت سلطه تلویزیون, دادن تقریبا روزانه وبگاه آدرس به روز رسانی این کشور در محدودیت های جدید را به عنوان به خوبی به عنوان قوت قلب خود شهروندان است. در یک تصمیم گیری تحت فشار قرار دادند از طریق یک شبه در روز سه شنبه کابینه sidestepped مجلس اجازه می دهد تا شین بت به استفاده از فن آوری های توسعه یافته برای هدف قرار دادن شبه نظامیان فلسطینی به شیر ابرداده از تلفن های همراه استفاده می شود مشکوک به کروناویروس مبتلا و هر کسی “در مجاورت” از آنها است.

“نه تنها آن است که تهاجم به حریم خصوصی بلکه قوه مجریه در کنار قوه مقننه ما فایل درخواست ما فردا گفت:” مایا سرخ شده سخنگوی انجمن حقوق مدنی است که به چالش کشیدن حرکت در دادگاه. “گسترش قدرت خود را به شدت غیر نظامی مسئله یک سنت خطرناک و شیب لغزنده.”

ایران و ترکیه و دیگر کشورها باید ضمن تشدید کنترل بر رسانه ها, صدور استارک هشدارها و تهدید به لغو مجوز رسمی از کسی سوال اعداد رسمی به پخش اطلاعات غلط. مصر روز سه شنبه لغو مطبوعات اعتبار نگهبان‘s قاهره خبرنگار بیش از یک قطعه که گزارش تحقیقات بازجویی دولت اعداد در coronavirus موارد است.

سلطنت در اردن روز سه شنبه دستور بسته شدن تمام چاپ اخبار رسانه ها و مقررات منع رفت و آمد استقرار ارتش برای ورود به شهرستانها با استناد به کوروناویروس.

با استناد به coronavirus نگرانی ترکیه منع بازديد خانواده برای روزنامه نگاران برگزار شد و در زندان سیاسی یا امنیتی اتهامات در حالی که محدود کردن تماس های تلفنی خود را برای 10 دقیقه در هر هفته است.

“آنچه که شما شاهد است و رژیمهای مستبد است که با استفاده از سنتی استبدادی روش به دلیل این چیزی است که آنها همیشه استفاده می شود و استبداد چیزی است که آنها را به شکست خود می گوید:” رامی Khouri یک محقق در دانشگاه آمریکایی بیروت. “آنها تحریف اعداد از تاج موارد فقط به عنوان آنها ابطال انتخابات می گرداند و گفت: همه چیز خوب است و چند مورد ما همه خارجی ها.”

تا مطمئن شوید که برخی از ترس و واکنش بیش از coronavirus است و تاسیس شد. Coronavirus همه گیر منحصر به فرد بحران وجود دارد و قابل درک است سردرگمی بیش از دولت چگونه باید به پاسخ. کارشناسان بهداشت عمومی باید با تمجید از تلاش های برخی از نظامهای خودکامه مانند سنگاپور در پاسخ به بحران است.

سلطنت در مراکش یک کشور در حال توسعه به ویژه آسیب پذیر به کروناویروس به دلیل روابط قوی برای همه گیر زده فرانسه و اسپانیا در واکنش به زور به بحران جمعیت ارسال به اقدامات شدید به سرعت به تصویب رسید حاوی ویروس است. “مردم به طور کلی مطیع و احترام از سلطنت می گوید:” نسيم آصف یک متخصص بهداشت در رباط.

“استبدادی دولت باید از این مزیت به پاسخ مناسب چرا که آنها لازم نیست که برای مقابله با کنترل و توازن می گوید:” اریکا Frantz, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی میشیگان و نویسنده از سال 2018 کتاب اقتدارگرایی: چه هر کس نیاز به دانستن.

اما استبدادی رهبران اغلب لازم نیست که مردم منافع در ذهن او می گوید: با استناد به Mr تهمت اولیه تصمیم به حذف انگلستان از اتحادیه اروپا ممنوعیت سفر به پاداش شخص مسافر بوریس جانسون.

“شما دیدن معجزات و حوادث اتفاق می افتد اغلب در autocracies,” او می گوید. “همه حوادث در ایالات متحده بیش از coronavirus ها نشان دهنده خطرات ناشی از تمرکز قدرت است. او گود موسسات و پر آنها را با افرادی که خود را دوستان است. آنها بسیار کمی تجربه و شایستگی و که منجر به سیاست های نامنظم و به خوبی آگاه است.”

فقط به عنوان دیکتاتورها استفاده کرده اند بحران مانند سال 1933 سوزاندن آلمانی رایشستاگ به تمرکز قدرت در طول تاریخ وجود دارد ابراز نگرانی کردند که این بیماری همه گیر کوروناویروس می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تحمیل دائمی اقدامات است.

در فیلیپین, برای مثال, مخالفت نمایندگان مجلس و منتقدان ابراز ترس از دیکتاتوری جناح راست دولت رودریگو Duterte خواهد بود میلی به حذف محدودیت در آزادی حرکت و مونتاژ است که به نظر می رسد در همگامی با اهداف خود. روز سه شنبه او اعلام کرد: “دولت از فاجعه” برای شش ماه به مراتب بیش از هر کشور دیگری است به حالت تعلیق در زندگی عمومی است.

دانشمندان علوم سیاسی می گویند که در حالی که بحران گاهی اوقات مردم را با هم و متحد کردن آنها برای یک علت شایع آنها همچنین در حال حاضر یک فرصت برای رهبران مستبد برای تحمیل سیاست های آنها به مدت طولانی به دنبال در غیر این صورت تمایلی مردم است.

“این بحران در حال مخاطره آمیز برای دموکراسی بیش از هر چیز” می گوید: Frantz. “من از دیدن این بحران به عنوان فرصت برای دولت به سرکوب. ما واقعا نیاز به توجه به بحران حوادث است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای انتقال از دموکراسی می گیرد.”

ادم Trew در بیروت و آدم Withnall در دهلی نو کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de